Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2006., 15:04   #141
Quote:
plimpi kaže:
ako sam gradiš kuću (s majstorima u fušu), konačna cijena može biti i niža od krivajinih 300€. naravno, uvjet je da se dosta razumiješ u gradnju, da dosta toga napraviš baš sam, da imaš puno živaca, itd. ali se može
moze, moze...iz prve ruke. ja sam za svoju potrosio manje od 300E/m2 i to ako racunamo netto povrsine a ne vanjske mjere...ne znam kako se uobicajeno gleda...ako gledam po vanjskim mjerama onda 263E/m2...al ajde mozda sam zaboravio koju tisucicu ojra pribrojit, al to se sigurno krece oko te brojke, bez nekih znacajnih devijacija...
i to bez ustede na materijalu..poroterm opeka, termo stakla, parket od 150kn/m2 plus najbolje ljepilo i impregnacije, dobre plocice i stolarija, centralno grijanje..dosta izolacije na tavan i u pod...sve to navodi na zakljucak da moze i manje...ali ne nesto znacajno...mislim da ispod 250e ne bi islo nikako...a i s tih 250 ne znam na sta bi to licilo u eksploataciji...

nije uvjet da se dosta razumijes u gradnju...dovoljno je da nisi debil za naucit
moja-kucica is offline  
Old 28.01.2006., 15:21   #142
Talking

Quote:
Natch kaže:
ljudi, dajte malo linkova i usporedbu cijena

prema mojim informacijama, najskuplje su slovenske a najjeftinije (polu)montazne kuce iz bosne.

dosta nasih firmi radi s krivajom, pa si nabiju proviziju i tako zaradjuju. zanima me je li neko narucivao kucu direktno iz bosne, i kakva su iskustva.

sto se tice termina izvedbe, koliko ja znam vecina domacih firmi garantira dovrsetak izgradnje u roku 15-20 dana, posebno ako sam nalijes plocu.

mene malo zanimaju i materijali. je li bolji drvo ili ytong (koji se meni osobno ne svidja), te postoji li varijanta s nesto vecim cigla-bloketima?
Poznajem čovjeka koji si je prije Nove godine riješio problem stanovanja. Došli su mu iz Bosne i u 2 tjedna digli kuću (Krivaja). Kuća je od 180-190m2 i koštala ga je oko 70-80 000 eura Zaboravio sam točno ali mogu ispitati. Morao je samo temelje spremiti, a oni su mu izgradili do podova, unutarnje zidove i fasadu kao i struju i vodu.
kodeks1 is offline  
Old 28.01.2006., 15:38   #143
Quote:
moja-kucica kaže:
moze, moze...iz prve ruke. ja sam za svoju potrosio manje od 300E/m2 i to ako racunamo netto povrsine a ne vanjske mjere...ne znam kako se uobicajeno gleda...ako gledam po vanjskim mjerama onda 263E/m2...al ajde mozda sam zaboravio koju tisucicu ojra pribrojit, al to se sigurno krece oko te brojke, bez nekih znacajnih devijacija...
i to bez ustede na materijalu..poroterm opeka, termo stakla, parket od 150kn/m2 plus najbolje ljepilo i impregnacije, dobre plocice i stolarija, centralno grijanje..dosta izolacije na tavan i u pod...sve to navodi na zakljucak da moze i manje...ali ne nesto znacajno...mislim da ispod 250e ne bi islo nikako...a i s tih 250 ne znam na sta bi to licilo u eksploataciji...

nije uvjet da se dosta razumijes u gradnju...dovoljno je da nisi debil za naucit
a ko ti je projekt napravio? i ko ti je radio?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 28.01.2006., 16:08   #144
Quote:
moja-kucica kaže:
moze, moze...iz prve ruke. ja sam za svoju potrosio manje od 300E/m2 i to ako racunamo netto povrsine a ne vanjske mjere...ne znam kako se uobicajeno gleda...ako gledam po vanjskim mjerama onda 263E/m2...al ajde mozda sam zaboravio koju tisucicu ojra pribrojit, al to se sigurno krece oko te brojke, bez nekih znacajnih devijacija...
i to bez ustede na materijalu..poroterm opeka, termo stakla, parket od 150kn/m2 plus najbolje ljepilo i impregnacije, dobre plocice i stolarija, centralno grijanje..dosta izolacije na tavan i u pod...sve to navodi na zakljucak da moze i manje...ali ne nesto znacajno...mislim da ispod 250e ne bi islo nikako...a i s tih 250 ne znam na sta bi to licilo u eksploataciji...

nije uvjet da se dosta razumijes u gradnju...dovoljno je da nisi debil za naucit
Upravo tako. Može se, i to ljudi neprestano i čine. A učit treba neprestano, i nikad ne znaš previše.

Ja uvijek na forumu govorim o iskustvima iz prve ruke, a ako ne, onda to i naglasim. Nemam nikakvog interesa baljezgati ljudima gluposti. Drago mi je kad ono što kažem nekome posluži kao povod da se uključi u raspravu, ali mi nije drago kad taj netko pri tome nepotrebno napravi od sebe budalu.
plimpi is offline  
Old 29.01.2006., 12:58   #145
Quote:
Natch kaže:
a ko ti je projekt napravio? i ko ti je radio?
a nista posebno...jedan arhitekta koji je to napravio onako u fusu..inace radio kod jednog lika koji mu dozvoljava da nekoliko puta godisnje napravi "za sebe" nekoliko projekata sa strane, koje si on sam nadje...

a radio sam naravno u reziji sam svoj majstor sa radnicima u fusu...ja sam bio na cisti fizikalac na mjesalici..al taman da sam zaposlio i nekog da to radi mjesto mene ne bi puno kostalo..al posto sam ja htio biti tamo onda mi je bilo bolje radit nego tamo setkarit i dosadjivati se....
da je radila firma to naravno ne bi bilo ni blizo tako jeftino...
moja-kucica is offline  
Old 29.01.2006., 13:04   #146
Quote:
moja-kucica kaže:
a nista posebno...jedan arhitekta koji je to napravio onako u fusu..inace radio kod jednog lika koji mu dozvoljava da nekoliko puta godisnje napravi "za sebe" nekoliko projekata sa strane, koje si on sam nadje...

a radio sam naravno u reziji sam svoj majstor sa radnicima u fusu...ja sam bio na cisti fizikalac na mjesalici..al taman da sam zaposlio i nekog da to radi mjesto mene ne bi puno kostalo..al posto sam ja htio biti tamo onda mi je bilo bolje radit nego tamo setkarit i dosadjivati se....
da je radila firma to naravno ne bi bilo ni blizo tako jeftino...
kolko jeftino je na kraju ispalo? i koliko dugo ste ju gradili?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 29.01.2006., 14:04   #147
Quote:
plimpi kaže:
Ja uvijek na forumu govorim o iskustvima iz prve ruke, a ako ne, onda to i naglasim. Nemam nikakvog interesa baljezgati ljudima gluposti. Drago mi je kad ono što kažem nekome posluži kao povod da se uključi u raspravu, ali mi nije drago kad taj netko pri tome nepotrebno napravi od sebe budalu.
komentar vjerojatno ide mene (ili i mene)

cijene ovisi velikim dijelom i o zahtjevima
nemamo svi iste standarde stanovanja
bilo bi dobor kad se već prepucavamo koliko što košta da se onda na neki način i specificira kako ta kuća o kojoj se razgovara treba izgledati tj. koliko kvaliteteno treba biti napravaljena
i sami imamo prilike svakodnevno vidjet kuće koje izgledaju kao da ih je voda donjela
i čitati o „vrhunskim“ stanovima po novinama

moje očekivanje je da kad se useljavam u novu kuću ne želim o bilo kakvim većim popravcima razmišljet idućih 20 god., u obzir dolazi samo maljanje
želim hrastov parket I klase, želim prvoklasnu keramiku, prvoklasne sanitarije, grijanje/hlađenje, zidove obrađene na špigl glatkoću, vrhunsku termo i hidro izolaciju, vrhunsku stolariju,.....
također želim da tu kuću izgradi netko sa dobrim referencama i pouzdan
Rumunji i Albanci za sitan novac me ne zanimaju, šljakeri u fušu me isto slabo zanimaju
jednostavno meni se neda sa njima natezati
zanima me firma sa kojom ću sklopit ugovor i koja će mi dat račun
ako mogu plaćat porez na kruh, mogu i na kuću

mislim da nitko nije toliko pametan da postane univerzalni majstor za sve i sva u građevinarstvu
ne vjerujem u te koji su učestvovali u nekoj izgradnji iz prikrajka i postali stručnjaci za zidanje, armaturu, struju, vodu, plin,....
ma vrhunski arhitekti i građevinci u jednoj osobi
nekak više vjerujem narodnoj poslovici „čovjek uči dok je živ i umre bedast“
u pravilu samo dokazani stručnjaci priznaju da jako malo o svojoj struci znaju
polly is offline  
Old 29.01.2006., 14:06   #148
ja pak mislim da je VELIKI GUST napraviti si sam kucu.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 29.01.2006., 14:08   #149
natch
ja probala (rukama svojim), vjeruj nije baš
polly is offline  
Old 29.01.2006., 14:11   #150
sta je bilo, stavila si dimnjak s krive strane?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 29.01.2006., 14:11   #151
Quote:
kodeks1 kaže:
Poznajem čovjeka koji si je prije Nove godine riješio problem stanovanja. Došli su mu iz Bosne i u 2 tjedna digli kuću (Krivaja). Kuća je od 180-190m2 i koštala ga je oko 70-80 000 eura Zaboravio sam točno ali mogu ispitati. Morao je samo temelje spremiti, a oni su mu izgradili do podova, unutarnje zidove i fasadu kao i struju i vodu.
e to je to pitanje cijene
što je dobio za tih 70-80 k?
da li može naručit kamion da mu dopela namještaj, uzme kofere i useli se?
ili ima tu još podosta rada?
kažeš do podova, to bi bilo?
na sve to moraš zbrojit i temelje, i to je koji ojro koštalo

ukupno je to koliko k ojra?
polly is offline  
Old 29.01.2006., 14:14   #152
Quote:
Natch kaže:
sta je bilo, stavila si dimnjak s krive strane?
ne nego ubila mladost u cigle i ine fensi šmensi artikle
i vjerojatno malo ranije aktivirala reumatoidni artritis

iz dimnjaka se dimi veselo i razigrano (i sa prave strane) biće nekih 20-tak godina
polly is offline  
Old 29.01.2006., 14:14   #153
kad ti rade (polu)montaznu kucu, sam odlucujes do koje faze izgradjenosti ju narucujes. ako zelis, mogu ti oni sve napravit, al to je onda nesto skuplje. rekla bih da recimo najjeftinija kuca od sto kvadrata (recimo krivajina) dodje oko 35.000 u fazi visoke izgradjenosti, ako ti oni rade temelje. ako hoces da ti stave i podove i sanitarije, to dodje sa svim prikljuccima, dakle kljuc u ruke oko 40.000-42.000, ako se ne varam. to je opet vise nego dvaput jeftinije od najlosijeg stana iste kvadrature.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 29.01.2006., 14:20   #154
Ne stanujem u montažnoj kući nego u neboderu ali sam 1998. bila u Bovcu u marlesici par dana nakon potresa (12.04.1998, magnituda 5,6, epicentar par km od Bovca). U dijelu grada koji se zove Mala vas, a leži na mekanom terenu (riječne naplavine) to je bila jedina kuća koja je prošla bez ikakvih šteta (osim što su sve stvari izletile iz ormara na podove i namještaj se isprevrtao). Okolne kuće su imale štete od dubokih pukotina na nenosivim zidovima do parcijalnih rušenja nenosivih a ponegdje čak i nosivih zidova. Većinu je trebalo srušiti i sagraditi iznova.
Marles je nakon toga imao ugovor s tom obitelji i zainteresirani su je mogli obići da se sami uvjere kako izgleda.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 29.01.2006., 14:23   #155
eto vidite. zato su marlesove kuce dvaput skuplje od krivajinih
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 29.01.2006., 16:09   #156
Quote:
polly kaže:
komentar vjerojatno ide mene (ili i mene)

cijene ovisi velikim dijelom i o zahtjevima
nemamo svi iste standarde stanovanja
bilo bi dobor kad se već prepucavamo koliko što košta da se onda na neki znaju
pa naravno....al ja o tome i pricam. i ja sam stavio (odnosno tek hocu jer mi jos stoji u kuci) parket 1 klase (jasen), vrhunsku stolariju, plocice, centralno, lako stavim i klimu za hladjenje, pogletano itd...itd...
i opet je cijena ta koju sam rekao..
iz tvog izlaganja se vidi strah od nepoznatog i bojis se uhvatit u kostac s tim jer ti se misljenje vecinom temelji na pricama i pricicama susjeda, staraca, blize i daljnje rodbine koji u vecini pricaju gluposti jer su i sami nastradali u proslosti al ne zato sta se nemoze radit tako kako su oni radili nego sta su jednostavno pogrijesili u 100 stvari. od odabira izvodjaca pa na dalje....svaka cast starcima al mene te zastarjele spike nikad nisu interesirale i napravio sam kucu protiv svih njihovih predvidjanja i preporuka..

to sto zelis da ti radi firma to je ok...samo taj luksuz se i placa, a vrlo vjerovatno bez vidljive razlike u kvaliteti pa ti odluci jer zelis dati 30tak tisuca eura vise ako bas ne moras...ja za te pare radje luskuzno opremim kucu nego da mi ono sta se poslje nece ni vidjeti radi neko za tolko para vise...tipa zidanje i sl...
moja-kucica is offline  
Old 29.01.2006., 16:12   #157
Quote:
Natch kaže:
kolko jeftino je na kraju ispalo? i koliko dugo ste ju gradili?
mislis koliko skupo je ispalo

bez zemlje i dozvola, kljuc u ruke oko 132m2 netto, 2 kata preko 40 k eura..vec zaboravih...
ak imas para mozes pocet na proljece i u jesen useljenje..meni je malo stekalo s parama pa je gradim 2 godine al mislim da bi ove trebao uselit...
moja-kucica is offline  
Old 29.01.2006., 16:30   #158
Quote:
moja-kucica kaže:
kljuc u ruke oko 132m2 netto
znaci 150 eura, dvaput jeftinije od najjeftinije montazne kuce. vidis da se isplati
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 29.01.2006., 17:20   #159
Quote:
polly kaže:
komentar vjerojatno ide mene (ili i mene)

cijene ovisi velikim dijelom i o zahtjevima
nemamo svi iste standarde stanovanja
bilo bi dobor kad se već prepucavamo koliko što košta da se onda na neki način i specificira kako ta kuća o kojoj se razgovara treba izgledati tj. koliko kvaliteteno treba biti napravaljena
i sami imamo prilike svakodnevno vidjet kuće koje izgledaju kao da ih je voda donjela
i čitati o „vrhunskim“ stanovima po novinama

moje očekivanje je da kad se useljavam u novu kuću ne želim o bilo kakvim većim popravcima razmišljet idućih 20 god., u obzir dolazi samo maljanje
želim hrastov parket I klase, želim prvoklasnu keramiku, prvoklasne sanitarije, grijanje/hlađenje, zidove obrađene na špigl glatkoću, vrhunsku termo i hidro izolaciju, vrhunsku stolariju,.....
također želim da tu kuću izgradi netko sa dobrim referencama i pouzdan
Rumunji i Albanci za sitan novac me ne zanimaju, šljakeri u fušu me isto slabo zanimaju
jednostavno meni se neda sa njima natezati
zanima me firma sa kojom ću sklopit ugovor i koja će mi dat račun
ako mogu plaćat porez na kruh, mogu i na kuću

mislim da nitko nije toliko pametan da postane univerzalni majstor za sve i sva u građevinarstvu
ne vjerujem u te koji su učestvovali u nekoj izgradnji iz prikrajka i postali stručnjaci za zidanje, armaturu, struju, vodu, plin,....
ma vrhunski arhitekti i građevinci u jednoj osobi
nekak više vjerujem narodnoj poslovici „čovjek uči dok je živ i umre bedast“
u pravilu samo dokazani stručnjaci priznaju da jako malo o svojoj struci znaju
Taman sam se naoštrio da ti odgovorim, ali moja-kućica je sve rekao.
samo bih dodao da su narodne izreke kojima barataš čiste nebuloze, a puno govore o tebi, ako doista po njima živiš. Žalosno je što ćeš ti doista umrijet bedasta...

Moja-kućica: to je stvarno dobar rezultat koji si postigao.

Meni je u posljednje vrijeme vrlo očigledan jedan trend. Dok cijena građevinskog materijala, uslijed sve jače konkurencije, postaje sve povoljnija (a poskupljenja nema čak niti nakon velikog poskupljenja nafte), cijena zemljišta postaje sve veća stavka u ukupnoj cijeni gradnje obiteljske kuće. U nekim slučajevima (lokacije u neposrednoj blizini velikih gradova u RH) je taj odnos već dostigao i 50:50.
plimpi is offline  
Old 29.01.2006., 17:38   #160
Quote:
moja-kucica kaže:
pa naravno....al ja o tome i pricam. i ja sam stavio (odnosno tek hocu jer mi jos stoji u kuci) parket 1 klase (jasen), vrhunsku stolariju, plocice, centralno, lako stavim i klimu za hladjenje, pogletano itd...itd...
i opet je cijena ta koju sam rekao..
iz tvog izlaganja se vidi strah od nepoznatog i bojis se uhvatit u kostac s tim jer ti se misljenje vecinom temelji na pricama i pricicama susjeda, staraca, blize i daljnje rodbine koji u vecini pricaju gluposti jer su i sami nastradali u proslosti al ne zato sta se nemoze radit tako kako su oni radili nego sta su jednostavno pogrijesili u 100 stvari. od odabira izvodjaca pa na dalje....svaka cast starcima al mene te zastarjele spike nikad nisu interesirale i napravio sam kucu protiv svih njihovih predvidjanja i preporuka..

to sto zelis da ti radi firma to je ok...samo taj luksuz se i placa, a vrlo vjerovatno bez vidljive razlike u kvaliteti pa ti odluci jer zelis dati 30tak tisuca eura vise ako bas ne moras...ja za te pare radje luskuzno opremim kucu nego da mi ono sta se poslje nece ni vidjeti radi neko za tolko para vise...tipa zidanje i sl...
da si pažljivo čitao vidio bi da mene ne može uhvatiti strah od nepoznatog, jer....(ne piše mi se ponovno)

ovo što se ne vidi, zid ispod žbuke, može biti tako fino napravljeno da ti kuća na kraju ne vrijedi ni tih 250 ili koliko već EUR/kvadrat

i za 30 k EUR ne možeš luksuzno opremiti kuću
polly is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:25.