Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2008., 13:31   #41
evo da se ja javim....dobila jučer od doktorice Cefalin za e.colii.

Još joj 3 puta rekla da sam alergična na Penicilin... i na Hrvatskom:'alergična sam na penicilin' i na Latinskom :'Cave penicilin'

I dođem u apoteku i da mi cefalin koji je na bazi Penicilina.

e sad..... tko je tu lud?! Zar doktor to ne bi trebao znati?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 13:51   #42
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
evo da se ja javim....dobila jučer od doktorice Cefalin za e.colii.

Još joj 3 puta rekla da sam alergična na Penicilin... i na Hrvatskom:'alergična sam na penicilin' i na Latinskom :'Cave penicilin'

I dođem u apoteku i da mi cefalin koji je na bazi Penicilina.

e sad..... tko je tu lud?! Zar doktor to ne bi trebao znati?
Da poludiš I mene ljuti neznanje u općoj praksi. Moja doksa je otišla u penziju, ta je znala šta mi je čim me vidla na vratima, Bog joj da zdravlje Sad se izmjenjuju neke mlade, gledaju ko tele u šarena vrata kad treba postavit neku dijagnozu a o sastavu lijekova da ne pričam.. Rijetko dodjem al tad već znam šta imam i kaj mi treba, pa samo ko tajnica napiše recept..
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 16:44   #43
Za učestale upale mjehura nije dovoljan samo Ninur i brusnice. Jednostavno treba promijeniti neke navike, a to je u prvom redu piti mnogo tekućine i ići na WC barem svaka 4 sata, mokriti prije i poslije spolnog odnosa te se istuširati nakon spolnog odnosa, uzimati puno vitamina C bilo iz hrane ili iz (šumećih) tableta, nositi pamučno donje rublje, ne hodati bos (još ajde sad dok je još ljeto), itd. Iako neke od ovdje navedenih stvari djeluje blesavo, znam dosta cura koje usred zime šeću bez potkošulje, hodaju po stanu bose i malo piju pa se kasnije žale da svako malo imaju cistitis. Njega treba spriječiti, a ne kasnije liječiti.
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 22:51   #44
Brusnica sok onaj Vindija, meni uvijek pomogne :booyah:
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 11:05   #45
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
evo da se ja javim....dobila jučer od doktorice Cefalin za e.colii.

Još joj 3 puta rekla da sam alergična na Penicilin... i na Hrvatskom:'alergična sam na penicilin' i na Latinskom :'Cave penicilin'

I dođem u apoteku i da mi cefalin koji je na bazi Penicilina.

e sad..... tko je tu lud?! Zar doktor to ne bi trebao znati?
ma daj, je li moguće
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 14:39   #46
Borim se sa e. coli vec 3 god i nikako je se riješiti...odkada mi se počela pojavljivati, dobila sam i užasan zelenkasti iscjedak...bila sam na svim mogucim brisevima i papa testu kod ginekologice, ona kaže da je s gin. strane sve ok i da mi je to od e. coli..jel itko od vas imao iscjedak????unaprijed hvala na odgovoru!!!
misica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 15:23   #47
zeleni iscjedak je imala jedna mala curica (dalja obitelj) sa 5 godina. riješila ju je s ovom kremom.

http://www.rsi-hr.com/16314.aspx
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 13:57   #48
Cure, a da li je netko od vas imao takvu upalu da mokri krv? Mene je prosli tjedan uhvatila uzasna upala mjehura i to preko noci (doslovno, probudila sam se u bolovima). Dan kasnije skoro nista vise. Dva dana kasnije odem na wc i cista krv umjesto mokrace. Isla sam na hitnu i rekli su mi da nije nista strasno, da je krv posljedica ostecenja stjenke zbog velike upale, dobila Ceporex. Pomogao par dana, sada opet boliii... Ici cu kod doktora i trazit urinokulturu, samo ne znam koliko vremena treba proci poslje antibiotika da se moze napraviti? Zanima me dal je netko imao slicnu situaciju i koji je ishod..

Hvala!
Elenoar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 15:56   #49
meni se dogodila slična situacija- i to dok sam bila na moru. iako, ja nisam baš krv piškila samu, nego je to bio urin s kapima urina, koje su bile izolirane i guste.
i boljelo je kao sam vrag.
dobila sam ninur na hitnoj, pa je kao prošlo.
išla raditi urinokulturu i pokazala se ogromna količina bakterija (dokt je skoro pala sa stolice- zašto uvijek doktori ostanu paf kad im donesem nalaze??), i to sam urin nosila dan nakon ninura- što bi reklo da je urin trebao bit sterilan.

onda se upala vratila, opet bolovi, pa sam dobila novocef. sad sam oke, čekam da to popijem, pa ćemo vidjet.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 19:03   #50
Ja pijem tinkturu od petrovića i zasada me ništa ne peče niti boli..a vidjet ćemo kad napravim urinokulturu.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 00:15   #51
Quote:
Elenoar kaže: Pogledaj post
Cure, a da li je netko od vas imao takvu upalu da mokri krv? Mene je prosli tjedan uhvatila uzasna upala mjehura i to preko noci (doslovno, probudila sam se u bolovima). Dan kasnije skoro nista vise. Dva dana kasnije odem na wc i cista krv umjesto mokrace. Isla sam na hitnu i rekli su mi da nije nista strasno, da je krv posljedica ostecenja stjenke zbog velike upale, dobila Ceporex. Pomogao par dana, sada opet boliii... Ici cu kod doktora i trazit urinokulturu, samo ne znam koliko vremena treba proci poslje antibiotika da se moze napraviti? Zanima me dal je netko imao slicnu situaciju i koji je ishod..

Hvala!
najmanje dva tjedna od zadnje tablete trebaš pričekati za pravilan nalaz urinokulture,jer ako ju budeš prije radila može biti lažno negativna s obzirom da si bila na antibiotiku
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 01:11   #52
E tako sam i ja cula, ali kako cu cekati jos desetak dana ako mi se upala vrati i nedaj Boze bude one iste jacine? Nemoguce je izdrzati bez antibiotika!
Elenoar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 10:57   #53
za petrovićevu tinkturu sam čula samo najbolje, meni je frendica s njom izliječila e.coli koju je vukla godinu dana...
uglavnom, jel netko zna da li se to može piti prevencije radi?? (znam da je na bazi meda) i koliko košta??
što se tiće okusa, sigurno nije gore od noni soka
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 11:27   #54
Petrovićeva tinktura košta 120 kn..pije se ako imaš upalu..Imaš med za podizanje imuniteta nakon upala-isto košta 120 kn.A okus je-nešto naj naj naj naj odvratnije što sam okusila!!!!!!!!Ima za kupiti u dosta ljekarna.Ima čovjek svoju stranicu pa možeš pročitati gdje ima za kupiti...
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 18:01   #55
Quote:
Elenoar kaže: Pogledaj post
E tako sam i ja cula, ali kako cu cekati jos desetak dana ako mi se upala vrati i nedaj Boze bude one iste jacine? Nemoguce je izdrzati bez antibiotika!
ako ti se vrati pečenje,bol,krv itd ond odmah možeš naprviti urinokulturu i pokazati će sigurno uzročnika čim imaš siptome ali kad simptome nemaš isto mžeš imati upalu,znači ako popiješ antibiotik nemožeš raditi prije dva tjedna jer ti može ispasti lažno negativan nalaz i to radi antibiotika koji isrivljuju pravo stanje a ti recimo i dalje imaš upalu a nemaš simptoma jer se još nije razvila kako treba,zato se treba čekati toliko,a kad imaš simptome uzročnik će sigurno biti izoliran jer simptomi se pojavljuju kad je dooljna konc. bakterija koje će izazvati upalu
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 01:20   #56
Quote:
snupy kaže: Pogledaj post
sigurno nije gore od noni soka
noni

kao da piješ zemlju sa vodom pomješanu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 01:59   #57
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
ako ti se vrati pečenje,bol,krv itd ond odmah možeš naprviti urinokulturu i pokazati će sigurno uzročnika čim imaš siptome .........
Vratila se upala, na zalost opet u subotu kada doktori ne rade i ja sam opet morala na hitnu jer je u mokraci bilo sve vise krvi. Tako da sam sada dobila Klavocin bid i moram ga piti tjedan dana. Razgovarala sam s doktorom i u pon idem do njega, al sta cu kad sada opet moram cekat da prođe taj kritican period prije daljnjih pretraga... A koma mi je kljukanje s antibioticima bez da uopce znam pravi uzrok svemu. Svakako hvala ti valneahana.
Elenoar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 09:08   #58
Quote:
Elenoar kaže: Pogledaj post
Vratila se upala, na zalost opet u subotu kada doktori ne rade i ja sam opet morala na hitnu jer je u mokraci bilo sve vise krvi. Tako da sam sada dobila Klavocin bid i moram ga piti tjedan dana. Razgovarala sam s doktorom i u pon idem do njega, al sta cu kad sada opet moram cekat da prođe taj kritican period prije daljnjih pretraga... A koma mi je kljukanje s antibioticima bez da uopce znam pravi uzrok svemu. Svakako hvala ti valneahana.
popij antibiotik jer čim imaš simptome znači da je neka bakterija e sad koja je nemožemo znati do urinokulture ali ako nećeš piti antibiotik neće ti ni proći nego se samo može popeti na bubrege
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 11:25   #59
cure moje....

utopljavajte se...
ne hodajte bose ni po pločicama od kreveta do wc-a.

Svaka upala može oštetiti jajovod, svaka može uzrokovati kasnije probleme kada planirate trudnoću.

Zvučim kao stara Baba... ali molim vas pazite na te stvari
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 23:43   #60
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
cure moje....

utopljavajte se...
ne hodajte bose ni po pločicama od kreveta do wc-a.

Svaka upala može oštetiti jajovod, svaka može uzrokovati kasnije probleme kada planirate trudnoću.

Zvučim kao stara Baba... ali molim vas pazite na te stvari
Vjeruj mi, imam 23 godinice al pazim! Otkad sam jednom piškila krv, nije mi svejedno. Umrla sam skoro! Najbolje se paziš kad te tak nešto ulovi.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:07.