Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2005., 18:28   #201
Quote:
Whatever kaže:

Neovisno o Papi, i u drugim temama, Heni i ekipa imaju one klapne što se konjima stavljaju na oči, deru stalno jedno te isto, licemjerni su. ....

Kad ne bi sutra ti isti zagovaratelji negeneraliziranja mrtvi-ladni napisali da su svećenici pedofili, lopovi i generalno pljačkaška banda, bez imalo želje da se bave nijansama i individualizacijom krivnje.......


Prema tome, ne može meni Heni držati nikakve moralne prodike jer je ista kao i oni protiv kojih se kao "bori", samo s drugačijim predznakom.


ispricavam se sto ulijecem u raspravu, , no vidim ovdje jedan tipican poremecaj komunikacije

a od toga forum prosto vrvi, najbolji i najcistiji primjeri toga mogu se naci na politici, a i na vecini drugih podforuma

ovaj citat bi mogao biti i od druge strane, ali je bio zadnji po redu

ja sam otvorio topic gdje sam nesto napisao o tome i naceo problem, pa koga zanima moze pogledati

poremecaj komunikacija

u ovom konkretnom slucaju, radi se o tipicnoj matrici: na iznosenje nekih negativnosti, reagira se tako da se kaze: ako pricate o ovim negativnostima u onome sto osoba zastupa, zasto ne spomenete i negativnosti u onome sto vi zastupate!

tako se, fakticki, uopce ne slusa sugovornika nego ga se unaprijed diskvalificira kao nekoga koji uopce nema prava govoriti

i sto se onda dobije? nista, inzistiranjem na ekvidistanci ustvari se utvrdi da su obje strane jednako lose i da fakticki ni jedna strana nema pravo

umjesto da se pokusa doci do neke zajednicke spoznaje i tocke iz koje bi se moglo nesto uciniti boljim



meni je jasno zasto je tako, to je stoga jer obje strane vec u pocetnom polozaju nisu bile zainteresirane za dijalog, vec samo za uvjeravanje drugog da smo u pravu, a da je on u krivu

u tom slucaju niti ne moze doci do korisnog dijaloga

zato bi, za pocetak, obje strane morale zaobraviti tko je na drugoj strani, te reagirati samo na iznesene argumente, a ne na onoga koji ih iznosi

pokusajte, iznenadit cete se.
netsky prospekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2005., 21:56   #202
Quote:
Shadowfax kaže:
A nego sta cu,necu valjda biti pateticna i licemjerna ko pola ovog svijeta. Okej papa je bio neka faca i poglavar katoličke crkve,so what? Zao mi ga je ko covjeka,al sad da meni zbog toga stane svakodnevni zivot je bzvz. Uvijek cu kod takvih udarnih vijesti kad cu si nesto isplanirat,a netko mi sjebe tako reagirat.
nisi ti medijem zarazena, ti se o njega zaista ceses....a kada budes dosla do tocke kada ZNAS da je to jedino sto zelis raditi u zivotu i veseli te, e onda si njuska.

pitaj starije mentore, svi ce ti njurgati, prigovarati, ali su navuceni, kao na heroin.

vjeruj mi.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2005., 22:08   #203
Quote:
plavva kaže:
a fakat ga seres
kaj, ja sam u medijima pun ***** godina i imam nekakvo svoje ime, pa sam jedva cekala da umre jerbo me a) ne pere vjerski patos b) objektivna sam koliko mogu biti c) jebeno nisam oka sklopila 5 jebenih dana. moja izjava je bila poluzajebantska, al ljudska i kaj sad? zbog toga nisam dobar novinar? ma mojne

fakat ga ti kenjaš

mene pere vjerski patos - da me i ne pere, sta cu pravit dramu oko uobicajene situacije za medije kada je takva vijest u pitanju, stanes stisnes i odradis svoje....pa nije svaki dan takav, da je ugodno i mirno - nije - iscrpljujuce je, trazi uvijek niski start i stresna je takva situacija do nevidjenih razmjera...

i nisam luda zheno na tebe mislila, nego na ove mladje...
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2005., 22:58   #204
Quote:
NoWa kaže:
iskustvo igra znacajnu ulogu u odražavanju stavova, al daj dozvoli da nekom ni nakon 10 godina rada nece biti bitno jel umro poglavar katolicke crkve ili obicni čiča u selu pored. kad mi se sjebu planovi, zaboli me neka stvar ko mi ih je sjebo. samo sam ljuta.
Dedera se ne preseravaj mila.
U cemu je problem?
Kako bi mogla isupnjavati svoje glamurozne planove odi radit u banku.
Na šalter.

Ili naplacuj wc, s obzirom na obzir, cist' dobro bi ti dos'o odmor.

njanjanja moji planovi su poremeceni, njanjanjanjanja....
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 00:38   #205
Quote:
nataniel kaže:
fakat ga ti kenjaš

mene pere vjerski patos - da me i ne pere, sta cu pravit dramu oko uobicajene situacije za medije kada je takva vijest u pitanju, stanes stisnes i odradis svoje....pa nije svaki dan takav, da je ugodno i mirno - nije - iscrpljujuce je, trazi uvijek niski start i stresna je takva situacija do nevidjenih razmjera...

i nisam luda zheno na tebe mislila, nego na ove mladje...

pa stisla zube i odradila, al sam htjela doma, dragom i djetetu koji me pet dana nisu vidjeli... vjerojatno sam rekla nesto neprilicno, al jbg, mislila sam da je jasno da se zezam

al inace, kad oduzmes pospanost, umor i ceznju za domom, ja volem takve situacije, bas ih ono - volem. novinarski. ljudski mi je zao, ne samo pape nego i milijuna ljudi u darfuru koji umiru od gladi i 300.000 ljudi poginulih u tsunamiju i one male dubrovcanke koja je umrla iz pizdarije. al o tome nismo pisali
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 12:25   #206
Quote:
nataniel kaže:
Dedera se ne preseravaj mila.
U cemu je problem?
Kako bi mogla isupnjavati svoje glamurozne planove odi radit u banku.
Na šalter.

Ili naplacuj wc, s obzirom na obzir, cist' dobro bi ti dos'o odmor.

njanjanja moji planovi su poremeceni, njanjanjanjanja....
a je ti odgovor...
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 13:44   #207
dobar joj je odgovor, NoWa
dobro ti je rekla


baš ste pilići....zapravo, ovo vam je vjerojatno prvo dežurstvo pa se odmah uvatili čuditi k'o pura dreku...ajme, ajme...ja u redakciji...čekam da umre...avaj avaj...odoše mi planovi u nepovrat...

onak...welcome to news business...

ak ti je do radnog vremena od 7 do 15 ili od 9 do 17 - odi radit u banku!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 13:54   #208
Quote:
goldberry kaže:
dobar joj je odgovor, NoWa
dobro ti je rekla


baš ste pilići....zapravo, ovo vam je vjerojatno prvo dežurstvo pa se odmah uvatili čuditi k'o pura dreku...ajme, ajme...ja u redakciji...čekam da umre...avaj avaj...odoše mi planovi u nepovrat...

onak...welcome to news business...

ak ti je do radnog vremena od 7 do 15 ili od 9 do 17 - odi radit u banku!
ajde, pa to je prirodna i ljudska reakcije, planirao sam nesto, visa sila je to poremetila, god damn it. nema veze s poslom niti odnosom prema poslu.
 
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 13:55   #209
Ma joj, dosadne ste. Kakve veze ima to sto nekoga zivcira sto mu je dezurstvo pokvarilo planove? Aha, kao, za deset godina nece. Normalno da hoce. Dozvoli da zivciranje oko dezurstava nema veze s profesijom. Mene zivcira sto nisam mogla s ekipom u Sloveniju dok sam radila jer je posao trebao bit gotov u dva dana. A nisam novinarka. Moju prijateljicu isto zivcira sto mora dezurat na hitnoj u vrijeme koncerta na koji bi htjela ici. I, sto sad? Ispada da svi mi kojima dezurstva idu na neku stvar zapravo ne volimo svoj posao i ne shvacamo ga dovoljno ozbiljno. Kao, joooooj, Papa je umro, a ove kokosi ne shvacaju kako je krasno da je umro upravo dok su one dezurale, ah, vijest stoljeca, trebale su svrsit.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 15:27   #210
jasno mi je kad je nekom pun quratz dezurstva... i meni je pun quratz cekanja u redu iza neke bakice pa mi ne padne na pamet pozeljeti njenu smrt, jer me (recimo) ceka netko na kavi...

ko da sad proklinjem shefa i zelim mu smrt jerbo moram delat u nedjelju

nije lose kaj kukate, lose je sto ste nekome pozeljele smrt, ma koliko god stara ta osoba bila, ma koliko god se ta osoba mucila i ma koliko god cijeli svijet lesinario na tom dogadjaju...
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 15:35   #211
Quote:
atlantis kaže:
nije lose kaj kukate, lose je sto ste nekome pozeljele smrt, ma koliko god stara ta osoba bila, ma koliko god se ta osoba mucila i ma koliko god cijeli svijet lesinario na tom dogadjaju...
Znaš kaj, ja sam mu isto poželjela smrt. Nekak mi se to činilo humanije nego da mu poželim da još kojih tjedan dana tak balansira na granici života i smrti, a svjetska javnost oko njegove borbe s vodom u plućima i otkazujućim bubrezima radi seoski kirbaj s glavnom atrakcijom buljenja u svjetlo na njegovim prozorima, oš iz blizine, oš satelitskom vezom.

A nisam novinar, nisam morala nigdje dežurat, nisam čak niti katolik i nije me osobito briga za papu, pa se nemre reć da mi je čitav cirkus osobno utjecao na stil života.
__________________
Smoke-free od 10. 01. 2012.
Cyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 16:10   #212
Quote:
anonimac kaže:
ajde, pa to je prirodna i ljudska reakcije, planirao sam nesto, visa sila je to poremetila, god damn it. nema veze s poslom niti odnosom prema poslu.
eh da. al to je ovim starim profi "ja-sve-znam-a-ti-nista-pa-šuti" kokoškama neshvatljivo

pf.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 16:32   #213
Quote:
anonimac kaže:
sto dobijes? postovanje pravih novinara i samopostovanje. to sto ti se netko smije, ne znaci da si ti kreten a ta osoba u pravu. nigdje nisam rekao da se bilo tko mora pozvati na taj zakon niti prestati pisati lesinarske teme, to je osobna stvar, koje ce se, ako ikad, obiti o tvoju glavu/karijeru.
Poštovanje pravih novinara? Plati mu pet konjaka i to je to. O čemu vi govorite, ljudi moji dragi, pa vi ste totalni amateri u ovom poslu...
__________________
Njegova Svetost I.L ikona IMF-a

Anticionist - ban na politici još uvijek nije maknut. Da cionisti mogu prodavati propagandu!
Tajanstveni Jahać is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 16:35   #214
Quote:
Whatever kaže:
P.S. A kad smo već kod kritika, smiješ li ti, Jahaću, uputiti drugarsku kritiku Feralu ili to nije za javnost? Ili su oni savršeni?
Recimo ovako - najgori broj Ferala je pet puta bolji od najboljeg broja konkurencije. Drugarska kritika Feralu, naravno. Samo što mi nazivanje Heni Erceg živčanom kokoškom baš i ne izgleda kao kritika, koliko god ti volio ili ne volio Feral.
__________________
Njegova Svetost I.L ikona IMF-a

Anticionist - ban na politici još uvijek nije maknut. Da cionisti mogu prodavati propagandu!
Tajanstveni Jahać is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 16:36   #215
Quote:
Tajanstveni Jahać kaže:
Poštovanje pravih novinara? Plati mu pet konjaka i to je to. O čemu vi govorite, ljudi moji dragi, pa vi ste totalni amateri u ovom poslu...
to generaliziraje da su svi novinari alkoholicari je smijesno. po tome i svi su svecenici pedofili, zajedno s papom.
 
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 16:38   #216
Quote:
nataniel kaže:
Kada odgule svojih barem deset godina u medijima, takve konstrkcije im neće padati na pamet, već će biti u stanju razumski pristupiti svome poslu, a ne kod najveće vijesti misliti o tomu - da idu sa škvadrom van na pijanku, a ne da čekaju vijest o smrti poglavara katoličke crkve....
Ti si oduvijek svom poslu pristupala na jedan specifično nat-patetičan način. Ali dobro, navikneš se s vremenom.

Quote:
nataniel kaže:
A za waltera - i ti zamjeraš pristranost svima koji Feralu ne ližu dupe.A tu objektivnost ti je dalo par mjesi Cosma?

walti, daj pliz.....ti si pametan tip, ali bojim se da je tebi stvar "prestiza" uvlačenje u dupe Viktoru Ivančiću....kao samome bogu...

Ne ližem dupe nikome, ni dešnjacima, ni ljevacima ni anarhistima , ali objektivnost se stječe dugogodišnjim radom i poznavanjem zanata.
Šta si ti sad tu sve pomiješala koka? Jesi li pisala ovaj post u mješalici za beton? Naime, tako mi izgleda. Sve što si napisala pogrešno je.

Quote:
nataniel kaže:

Novinarstvo i medijski posao su ZANAT i novinarski fakultet, bivša politologija - nije garancija da s trake izlazi gotov novinarski proizvod....

neš ti proizvoda....
Sve je zanat, koka. Kad budeš u tom poslu preko dvadeset godina, bit će ti jasnije.
__________________
Njegova Svetost I.L ikona IMF-a

Anticionist - ban na politici još uvijek nije maknut. Da cionisti mogu prodavati propagandu!
Tajanstveni Jahać is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 16:41   #217
nemojte heni nazivati histeričnom kokoši, jer to onda znači da viktor ne radi svoj posao kako valja
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 16:47   #218
Quote:
NoWa kaže:

osobno nikad ne bih pisala idiotarije tipa "Gwen Stefani najbolje odjevena osoba showbiza", ali ako meni faca poviše mene (citaj: urednik ) kaze da napravim to i to, ja cu to napravit. On ce pak to naredit jer vidi sto se najbolje prodaje. Niti je za krivit mene, niti njega, niti citatelje. zacarani krug kojeg se svatko boji prekinuti.
Da, začarani krug, to je u principu najbolji opis cijele stvari. Ali zato mora postojati mehanizam / 'dežurno telo' / institucija koja će biti zadužena za prekidanje takvih 'začaranih krugova'. Guess what, izmislili su je ljudi već odavno i zove se Država.

Ja bi uveo lijepo Ministarstvo informiranja (da, znam, jako je podložno utjecaju, pederastiji koja nastaje onog trena kad to postaje aparat za kontrolu javnog mišljenja i stvarne informacije), pa da vidiš.

Zadaća medija je da objektivno, ažurno, 'natuknicama', dispasionirano obavještavaju o konkretnoj pojavnoj stvarnosti, i to vezano za ljudsku egzistenciju i uvjete života, te kulturu. Dakle ne estradu, showbiz (osim ako nije u nekom djelu posvećenom poslovanju, u kojem slučaju se priča samo o tržišnim i gospodarskim gibanjima velikih igrača poput Time Warnera ili CBSa, ne u showbizu u smislu mozgoispiračke i zaglupljujuće mašinerije). Eventualno mogu imati kolumne (a koje u Hrvatskoj, uz 'časne' iznimke većinom dobro funkcioniraju) u kojima se izražavaju stavovi. Glavnina teksta mora biti 'sirova informacija'.

I nemojte mi sad brijat 'i ti sigurno ideš u kina i gledaš hollywoodske blockbustere'. Da, pa šta? Ja sam isto čovjek od krvi i mesa, i ako se 'protiv' mene vrti mozgoispiračka mašinerija vrijedna stotine milijuna dolara, zar ne bi bilo bahato i egocentrično misliti da ja eto jedini neću pokleknuti? Samo kažem da bi trebao postojati kontrolni agent, tijelo, uzus, koji bi se pobrinuo da to tako ne funkcionira.

Ljude treba obrazovati i informirati a to je zadaća Države.

Inače stvarno ne volim novinarsku profesiju. Uopće. Eventualno novinare koji pišu knjige, ali koji su onda prije neki višedisciplinaristi, publicisti / politolozi ili povjesničari. Imao sam na svom prvom poslu iskustva sa novinarima 'u Hrvata' i mislim da načelno taj visoko odgovoran posao rade neprikladni ljudi. Nisu možda ništa gori od mene ili slijedećeg tipa na cesti, ali priroda posla je takvada to zapravo moraju biti ljudi bolji od prosjeka. Zbog prirode posla.

Isto kao što ne znam, netko tko kontrolira ispaljivanje par stotina nuklearnih glava (Bush ) bi trebao, zbog prirode i odgovornosti posla, biti netko tko je natprosječno spreman za mirno riješenje problema, sposoban sagledati više strana svake rasprave ili svađe, potpuno posvećen analitičkom, iscrpnom i dosljednom riješavanju problema. Znači nikako neko prosječan.
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 16:47   #219
Quote:
anonimac kaže:
to generaliziraje da su svi novinari alkoholicari je smijesno. po tome i svi su svecenici pedofili, zajedno s papom.
Što bi rekla nata, to naučiš nakon trideset godina u ovom poslu, kužiš? Ovaj posao stvara ovisnost, kao heroin. Pravi novinar je uvijek na pravom mjestu u pravo vrijeme.

Reći ću vam što je Šuker rekao o nogometu:

Mnogi misle da se Šuker bezveze našao ispred gola, da mu se lopta slučajno odbila u gol. Ali znate, Šuker je godinama vježbao da bi se našao na tom mjestu.

Prije svega, nitko od ovdje samop(r)ozvanih novinara nema pravo na ovoliku dozu patetike kojom su postovi počeli prštati. Kao da su neki novinarčići ovdje umjesto ne znam, prepisivanja raspreda kino-predstava bili na tri svjetska fronta. I ne samo to, nego pišu kao kao da su dobili najmanje pet svjetski priznatih nagrada.

Alo, patetični novinarčići (novinarke, da budem precizniji), koga vi vidte kad pogledate u ogledalo? Da ne vidite slučajno neku medijsku zvijezdu? Kad ste zadnji put prelazile preko rijeke, jeste li ju prešle preko mosta ili ste hodale preko vode?

Izvini anonimac, što si upao u vatru, nije mi bila namjera, samo si prvi odgovorio.

Znate li što znači kad vam je više do posla nego do života? To znači da nemate života.
__________________
Njegova Svetost I.L ikona IMF-a

Anticionist - ban na politici još uvijek nije maknut. Da cionisti mogu prodavati propagandu!
Tajanstveni Jahać is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 16:49   #220
BTW. waltere, primjećujem da otkad si uzeo novi nick si naporan, bahat, zajedljiv i sebeljubiv, te patiš od kontinuiranog izljeva sperme u mozak i drkanja vlastitog čeonog režnja na Forum

Mislim iz svog poganog jezika i totalne nekonstruktivnosti na ovoj raspravi, više ne zaslužuješ ni da te se okrakaterizira sa tom simpatičnom životinjom - sviscem.
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:14.