Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2009., 13:09   #1001
Bok svima!

Evo da se javim nakon dužeg perioda.
Dakle, tijekom dojenja nisam htjela koristiti kortikosteroidne kreme pa sam ludila od svraba. Prije par mjeseci sam od doktorice dobila Elocom, ali mi ni on ne pomaže pa sam ga prestala koristiti. I dalje me svrbi za poludit. Počelo je na oba gležnja, proširilo se na čitav gornji dio stopala i djelomično na nožne prste, a pojavilo mi se i na koljenima.
Sve to još pogoršava moj stres, a vjerujem djelomice i suhi zrak u stanu.
Ono što mi pomaže bar trenutno je:
-namakanje stopala u vodi s malo sode bikarbone ili hipermangana
-mazanje aloe vera gelom
-a neki dan sam pramazala te dijelove limunom (ostatkom nakon cijeđenja): peklo je i svrbilo vraški nekih 5-10 min i onda se smirilo na par sati.

Najradije ne bih mazala ničime, ali koža mi je na tim dijelovima postala uuuuuuužasno suha i gruba, čak i tamnija na dijelovima.

Nekad bih se najradije rasplakala što za ovo nema lijeka.

Ono što smo svi sigurni jest da stres pogoršava situaciju pa vam toplo preporučam jogu, neku vrst meditacije ili bilo što u čemu uživate i što vas može smiriti kad ste napeti.

Vjerujem da su mnogi već upoznati s osnovama, ali evo koristan link bar za patnike-početnike:
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 12:33   #1002
jeli netko od vas pio tahebo koru kao čaj ili uzimao kapsule i kakvi su vam bili rezultati?
koji su prirodni imunomodulatori???
Da li je netko koristio Hennaplus ? Ja se već dugo nisam farbala, kak vi stojite sa time?
pogledajte ove stranice www.pharmatheka-consult.hr
javite se i pišite što vam je bilo dobro a što nije!!!
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 12:17   #1003
eto mene opet, od naftalanske kreme ništa, po stoti put čitam što je menageria napisala i slažem se s njom, ah ta naša podsvjest ima tu svega i svačega ali nama nerazumljivoga i definitivno sam odlučila se posvetiti sebi i opuštanju, za mene je to teška nauka ali sve se da naučiti, tako sada učim svoju kožu na prirodna ulja, počela sam piti ulje noćurka sa e vitaminom i to se pokazalo do sada najboljim od sveg što sam pila, pijem tjekom dana opuštajuće čajeke, šetam i kad mi se da vježbam, navečer lagana meditacija opuštanja tijela i uma, uglavnom sam se usredotočila da bum što smirenija tijekom dana i onda je sve ok! malo me strah proljeća pa ću piti mj. dana koprivu i čestoslavicu pa se nadam da bu sve ipak dobro!!! pusa svima
ps: toplo preporučam knjigu: Alergije od Marije Treben
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 17:19   #1004
Quote:
The Menagerie kaže: Pogledaj post
Svi testovi su bili negativni. ...... ..da bi najnoviji test i nalaz krvi pokazao da sam alergična na pelud korova i grinje!
mislim već da sam pisala o tome da alergija samo ukazuje na divljanje imunološkog sustava i može nastati i nestati kako joj volja...

primjer 1: trenutno živim u stanu s mačkom iako sam prema testovima totalno alergična na mačke - prvi dan sam imala groznu reakciju (izgrebah se cijela, znate kak to izgleda ) no rekla sam samoj sebi kako je to samo sheban imunitet, a vjerojatno dijelom i nesigurnost u selidbu i lijepo se uselila...prvih tjedana sam izbacila sve stvari koje jačaju upalu (pa i alergijske reakcije): mliječno, šećer, rafinirano itd., a ubacila čaj od koprive i puuuuno vode - nikakve reakcije na muceka ...kasnije sam nažalost - tipično za mene - polako počela uvoditi nezdrave namirnice jednu po jednu no svi živimo i dalje sretni

primjer 2: godinama sam išla na hiposenzibilizaciju za dvije trave - grozna alergija, nemreš iz kuće, kože divlja itd - totalno neuspješno , na kraju sam počela dobivati takve reakcije gušenja da smo odustali od toga...par godina kasnije prvi put sam se nakon duuugo vremena stvarno opustila (doslovno - otputovala sam u prirodu, bez mobitela, struje i sl. ometajućih stvari...jela sam isključivo biljnu hranu, sezonsku i lokalnu, nisam imala sat - budila sam se i spavala kao kokoš ) i prošla prvi put ljeto bez ijednog simptoma alergije, grlila sam, brala i mirisala te biljke koje su mi zadavale toliko problema...tako se i nastavilo do pretprošle godine kada sam opet počela kihati - skužila sam da sam se opet preiscrpila, pa sam malo stala na loptu i pripazila što jedem i evo, prošle godine opet niš od alergija

7poem - već je na ovoj temi opisano kako napraviti balzam i kremu ako se ne varam...

htjedoh vas zapravo sve pozdraviti i poslati vam jedan
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 14:54   #1005
jao kad se sjetim hiposenzibilizacije, to je bilo strašno iskustvo, tek je stigla i ja sam bila među prvima kao pokusni kunić na Srebrnjaku i naravno da sam reagirala loše, nakon injekcije natekla bi mi cijela ruka, rame i pola leđa, a bolovi su bili prestrašni tako da sam morala odustati od toga
sad mi je malo bolje i na prirodnoj kozmetici sam dobila super savjete i to me je spasilo, zahvalna sam im!!!
do sada nisam imala tako jaku upalu, stvarno me je dotukla no bitno je da sam se pomakla i odlučila se sama pobrinuti za sebe a ne davati se u ruke doktorima koji samo znaju prepisati kortikostereoide!
ljekovi su tu da nam pomognu a izlječiti se jedino možemo sami!!!
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 00:59   #1006
Pozz!!
Imam dermatitis na glavi, evo upravo je buknuo, manje više uviek na istim mjestima, svrab, crvenilo, ljuskanje, ranice...Što preporučate?? Tu sam čitala o nekom crnom šamponu, je li pomaže??? Joj svrbi...
thune is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 11:19   #1007
evo, da vas i ja pozdravim..
kako smo? tako tako..ponavljam, koža je bolja nego je prije bila , ali još uvijek se osipavamo i bez elidela, kortića nema šanse da izliječim tu upalu..ali, opet nije niti blizu tak strašno kak je bilo prije..mada, šake..s šakama vječito problema..nigdje ne mogu naći nekakve male lijepe bijele rukavice s prstićima ( nitko mi ne može to sašiti)..lijepo bi mu to preko dana stavila i bilo bi ok..a, tako svašta dira, i kako nebi imao takve ruke..
ono kaj me najviše brine je alergija..ige mu se drastično povećao s 160 na 700..on sad ima dvije godine i 2mj..i alergija na jaje i mlijeko..mlijeko ima razred 6,,najveći mogući razred..očito mu dajem negdje skriveno u tragovima mlijeko i jaja,,ne mogu otkriti gdje..jer je alergija previše porasla, a kao to uopće ne konzumira..po meni upitno je meso..npr..svinjetina..nije alergičan na svinjetinu , ali ako se npr svinja hranila s napojem ( unutra mlijeko i jaje), a on jede to meso može li mu i to smetati?a, zaredali su mu sei 2 bronhitisa s otežanim disanjem..na prašinu nije alergičan..tako da mu sad moramo davati singular mini svaki dan, preventivno da ne dobije astmu..i tako..ništa posebno..
tamara, kako si ti? ništa se ne javljaš..

pozdrav svima..
stela5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 20:05   #1008
Evo ja sam kupila taj crni šampon..pa nadam se da će pomoći
thune is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 21:39   #1009
stela - jeste li vi iz zg? ima u maksimirskoj rukavičar, možda bi vam on mogao sašiti? ja sam si šivala rukavice bez prstiju od mekanog pamuka (npr. od stare majice) i to mi je dosta pomagalo - prsti i dalje budu otkriveni, istina, ali ostatak šake je "na sigurnom", a sašiti ih je jednostavno - kroj napraviš ocrtavanjem ruke na papiru...to nekak ovak izgleda, samo od pamuka: klik

...mislim da mu meso ne može smetati zato jer se životinja hranila mlijekom, alergiju na mlijeko izazivaju mliječni proteini, a meso je potpuno novi protein...može mu smetati neki antibiotik ili hormon koji je dan životinji za života ili neki začin na mesu (vegeta? natrij-sulfat u sušenom mesu?)...još mi pada na pamet: sve restrikcije u vezi pranja veša, pranja i mazanja njega - to vrijedi za cijelu obitelj? jer može ga iritirati i parfem ili omekšivač s mamine odjeće, ručnika, sredstvo za čišćenje tepiha itd...ma to sigurno već znaš poanta je da će mu svašta smetati dok mu imunitet divlja ...znam da nemrete bez tog, no kortići, elidel i singular svi zatomljuju reakciju imunog sustava - to sigurno utječe na podivljali imunitet - ironično, jer zbog njega i konzumira sve to...teško je izvući se iz tog začaranog kruga...jeste li probali s homeopatijom ili cvjetnim esencijama možda - pitam samo zato jer znam da su te metode ultra nježne (neki kažu i prenježne da išta učine no dobro ) dakle, nemre naštetit, a možda bi pomoglo...

thune - probaj si prije pranja tjeme izmasirati uljem suncokreta s eteričnim uljima palmarose, sjemena mrkve, rimske kamilice i sl. ..moglo bi pomoći
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 10:39   #1010
hvala wardancer..

teško mi je bez lijekova, jer on je još mali..ne možeš mu ništa objasniti, ionako za svoje godine još i dosta toga razumije..čim ga svrbi šaka, sam me traži rukavicu ili čarapicu da mu stavim..i točno zna da ne smije jesti jaja i mlijeko, i prije bilo kakvog jela uvijek čeka da ja kažem da li to smije ili ne smije..ja bi rado probala s homeopatijom, samo ne znam stvarno kak bude to utjecalo na njega..svi ti biljni preparati..pa on se od prospana jako osipao i od prolife ( probiotika).. premali je možda da bi ga mučila i isprobavala sad neke stvari na njemu..razmišljam o biorezonanci..mnogima je riješila alergije..sad ako bi i isprobavala neke stvari na njemu, a on vjerojetno bi još bolje na to sve reagirao ( s dvije godine sad najbolje ludi imunutet) i dovela bi ga sigurno u stanje da bi još na kraju primal i inekcije..a, sad mu malu površinu namažem, i bez obzira na terapije, ne osipava se više tako jako..ipak držim se nekog pravila, 2-3 dana mazanja, pa malo pauze i tako..derm.kaže da ja toga puno ne potrošim..ja čekam onu prijelaznu 3-4 godinu, kad se mnogima poboljša stanje..i želim saznati šta mu sve smeta..vjerojatno 50% toga u prehrani, a ja još nisam skužila..istina je to da kad je u lošoj fazi da mu vjerojatno skoro pa sve smeta, a kad je u boljoj skoro ništa..( osim mlijeka i jaja na koje je stvarno alergičan i tome niti blizu)..ako se do 3-4 godine ne poboljša stanje, e onda krećem s homeopatijom, biorezonancom..sad ga želim testirati čim više, da vidim šta mu sve smeta i dali griješim u nečemu pošto mu je toliko alergija narasla na m i j, a ja mislim da mu ništa ne dajem s tragovima..a, što se tiče singulara, moram mu dati jer stvarno je 2 x teško disao, i moram prije spriječiti nego se pretvori to u astmu..i tako..samo sam se malo pojadala..
e, da za rukavice..nisam iz zg-a..iz varaždin sam..njemu bi trebale baš rukavice s prstima, jer u zadnje vrijeme su mu prsti najlošijina šakama..pa mi nitko ne može sašiti tako male rukavice s prstićima..ali, dobro..nekoga budem valjda našla..inače, danas smo naručeni kod dok.Richtera u alergoviti, pa me zanima što će on reći..pozdrav..
stela5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 13:56   #1011
ja bi ti preporučila da probaš sa homeopatijom, kolko sam shvatila djeca odlično reagiraju, bolje nego odrasli, ja sam išla i jako sam bila zadovoljna, u biti žena je specijalizirana baš za djecu a često sam viđala ljude iz raznih krajeva ljepe naše pa možda samo da porazgovaraš telefonski sa njom?
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 18:00   #1012
Wardancer, hvala ti.
Evo ovaj crni šampon mi je djelovao malo umirujuće na glavu. (iako smrdiiiii)...
thune is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 11:31   #1013
pitanje za wardancer: gdje kupuješ weleda hidratantno mlijeko od ruže?
krenula sam čitat sve ispočetka i došla do pola, ima tu puno korisnih informacija!
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 21:44   #1014
Quote:
7poem kaže: Pogledaj post
pitanje za wardancer: gdje kupuješ weleda hidratantno mlijeko od ruže?
krenula sam čitat sve ispočetka i došla do pola, ima tu puno korisnih informacija!
joj, kak me nostalgija uhvatila divno je to mlijeko od ruže mirisalo
nisam ga odavno kupovala, ali uvijek ga je bilo u bio&bio, mulleru i nekim biljnim apotekama
sjećam se da je bilo jako hidratantno, no za ad nedovoljno masno - na ta sam mjesta dodatno nekaj stavljala, al više se ne sjećam kaj
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 12:24   #1015
e to je savršeno za mene jedva čekam da ga kupim!
imam doma mješavnu baznih ulja i ovo će biti savršena nadopuna tijekom dana jer dok ja stavim hidrolat i ulje to je procedura!thanks
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 11:35   #1016
bokić svima!
evo skopirala sam vam mješavinu koju ja koristim, jedino nisam stavila eterično ulje kamilice a mecerat nevena sam našla u suncokretovom ulju!
mješavina ulja:
2% e.u. njemačke kamilice
5% biljno ulje sjemena mrkve
30% plod divlje ruže
20% noćurak
43% macerat nevena u orahu (ili suncokretu/ bademu)

Ulje se nanosi 2-3 puta dnevno nakon primjene tonika načinjenog od hidrolata hamamelisa uz dodatak alantoina, pantenola i aloe vere.

Ako je koža inficirana u mješavinu se dodaje palmarosa, ružino drvo, geranij, timijan tujanol...O tome odlučuje aromaterapeut nakon što procijeni trenutno stanje i napravi patch-test s navedenim uljima.

Oralno se uzima noćurak eventualno uz dodatak crnog kima.
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 02:18   #1017
Quote:
7poem kaže: Pogledaj post
bokić svima!
evo skopirala sam vam mješavinu koju ja koristim, jedino nisam stavila eterično ulje kamilice a mecerat nevena sam našla u suncokretovom ulju!
mješavina ulja:
2% e.u. njemačke kamilice
5% biljno ulje sjemena mrkve
30% plod divlje ruže
20% noćurak
43% macerat nevena u orahu (ili suncokretu/ bademu)

Ulje se nanosi 2-3 puta dnevno nakon primjene tonika načinjenog od hidrolata hamamelisa uz dodatak alantoina, pantenola i aloe vere.

Ako je koža inficirana u mješavinu se dodaje palmarosa, ružino drvo, geranij, timijan tujanol...O tome odlučuje aromaterapeut nakon što procijeni trenutno stanje i napravi patch-test s navedenim uljima.

Oralno se uzima noćurak eventualno uz dodatak crnog kima.
super
mislim da se isplati ipak uložiti u dobro ulje kamilice (ja osobno više volim rimsku) i dodati mješavini
vidjeti ćeš da ti se koža inficirala ako pogledaš rubove dermatitisa: na njima se stvore žućkaste, mrvljive krastice
patch test možeš napraviti tako da lagano razrijeđenu kap et. ulja staviš na zapešće ili iza uha pa preko toga staviš flaster i pričekaš jedan dan da vidiš hoće li se razviti alergijska reakcija
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 11:30   #1018
evo pišem vam novosti, uspjela sam riješiti vlažnost kože ovako: iscijedila sam iz domaćeg sira sirutku i time se mažem jedanput dnevno!
a što se tiče prehrane pročitavši knjigu Victorie Boutenko 12 koraka do sirove hrane me je totalno oduševilo i polako uvodim svoje svježe obroke koji su me preporodili u fizičkom smislu tj. konačno sam vratila energiju i osjećam se nekako bolje u svakom pogledu, budite otvoreni i tražite uzrok svog problema i rješenja, tko traži taj i nađe! pusa svima
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 16:43   #1019
Evo meni na kraju crni šampon samo još više isušio tjeme sve sami komadi, iako priznajem malo ga je umirio tj.manje svrbi.
thune is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 11:38   #1020
daj se pliz prebaci malo na prirodnu kozmetiku i tam pitaj kakav receptić, ja sam pitala i riješila problem sa jednim jednostavnim uvarkom koji ubaciš u šampon, mene je isto prije glava svrbila, prhutala i jako mi je ispadala kosa i još mi se mastila, no sad je sve to riješeno!
ja imam blagi šampon od koprive sa bepanthenolom, ali sam skužila da ima onaj nesretni sls pa kad ga potrošim kupit ću skroz prirodni!

pohitala sam u knjižnicu i po drugu knigu od v. boutenko:zeleno za zdravlje u kojoj je detaljnije objašnjeno što je to zelenje i zašto je neophodno za zdravlje

wardancer: koje knige iz aromaterapije sa receptima bi mi preporučila da si posudim u knjižnici i zanima me koje su prirodne marke šminke?
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:16.