Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2006., 23:34   #1
Bandićev Zagreb

Ljudi kaj vi velite na Zagreb i Bandicevu politiku? u kaj se ovaj grad pretvara?
je li normalno da cetvrtina drzave zivi u jednom gradu? molim zagrepcani a i ekipa iz ostalih dijelova Hr malo komentara na ovu temu.
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 23:39   #2
grad se pretvara u dzunglu. skupa s Mamicom i ostalom mafijom zari i pali sve u slavu svog megalomanstva. zadnja provala i katastrofa - veliki tunel prometni tunel od Gracana kroz Medvednicu kojeg treba povezati sa zeljeznickim kolodvorom..i ostatak prometa isto tak..kak..kud? kroz centar grada? prek Zviezde? totalno devastiranje i unistavanje grada.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 23:40   #3
Čuj nije normalno da 1/4 živi u ZG, ali kriva je centralizacija, od državne uprave pa do sjedišta tvrtki. Većinu stvari koje trebaš rješavat, moraš u ZG. (pa i kad je zdravlje u pitanju)

Doduše meni je najžalije šta se Bundek preuredio, postao je Jarun 2 i to za golf elitu. A tako je bilo lipo okrenit janje na njemu šmrc

Ja mislin kad bi pribacili sveučilište u neki drugi grad npr. Knin da bi se za deset godina stanje promijenilo, jer činjenica da većina koja dođe studirat u ZG tu i ostane (pohbata kontakte, počne radit već pri kraju studija i tako)
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 23:52   #4
Kako danas reče Radimir Čačić: Zagreb nije Hrvatska. Ali Zagreb je:
1/5 stanovništva RH,
1/2 gospodarstva
3/4 profita

Koliko su nesrazmjerne ove brojke, to je očigledno. No, Bandić s time nema nikakve veze.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 23:58   #5
Centralizacija.
Iako, izgleda da se to mijenja (Tele2 npr.). Jasno je da je to zbog čisto financijskog interesa, ali ne vidim ništa loše u tome. To bi trebalo poticati i iskoristiti.
Ne znam kako može biti normalno da četvrtina Hrvatske živi ovdje. Neke fakultete treba premjestiti, ne i cijelo Sveučilište. I o tradiciji treba voditi računa.
Iako ne mislim da je baš sve Bandićeva krivica, Zagreb je moj, a ne njegov.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 00:06   #6
Quote:
Simba-OS kaže:
Kako danas reče Radimir Čačić: Zagreb nije Hrvatska. Ali Zagreb je:
1/5 stanovništva RH,
1/2 gospodarstva
3/4 profita

Koliko su nesrazmjerne ove brojke, to je očigledno. No, Bandić s time nema nikakve veze.

Tu se potpuno slažem Simba s tobom. Zagrb je inkubator znanja i poslovanja.
I drugi djelovi Hrvatske bi se trebali više ugledati u taj pozitivni dio, a ne samo negativni.
Norylo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 00:10   #7
Ne znam, ja necu takav Zagreb. nema vise svjezeg zraka, same betonjare od zgradetina svuda, prije sam vidjela Sljeme sa prozora, sad vidim suseda kaj jede za rucak. Pa promet, kuzim da treba pojacat prometnice, grad je narasel, al daj neki park nek naprave! ok za Bundek, bio je tamo, samo su ga "sredili". al disat nemres. da ne velim kak izbjegavam ic u centar subotom ujutro...
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 00:11   #8
Quote:
Simba-OS kaže:
Kako danas reče Radimir Čačić: Zagreb nije Hrvatska. Ali Zagreb je:
1/5 stanovništva RH,
1/2 gospodarstva
3/4 profita

Koliko su nesrazmjerne ove brojke, to je očigledno. No, Bandić s time nema nikakve veze.
Ovako je bilo i prije Bandića, a bilo je i poslije njega. Koji je uopće smisao ovog topica? Prikazati Zagreb kao loš grad ili što? U odnosu na metropole zapadne Europe i Amerike kasni sa infrastrukturom iz raznoraznih opravdanih razloga, ali svakim danom je sve bolje. Najveći problem grada su brojni sukobi grada i debila zbog imovinsko-pravnih odnosa, ali tu grad ne može ništa jer se radi o sudovima.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 00:12   #9
Quote:
Norylo kaže:

Tu se potpuno slažem Simba s tobom. Zagrb je inkubator znanja i poslovanja.
I drugi djelovi Hrvatske bi se trebali više ugledati u taj pozitivni dio, a ne samo negativni.
E vidiš, tu griješiš. Bilo koji dio RH vrlo bi rado bio "uspješan" poput ZG. Ali ne može iz nekoliko razloga: ZG to ne dozvoljava - provedena je posvemašnja centralizacija, te činjenica za se za ZG izdvajaju posebna sredstva iz državnog proračuna, odnosno cjelokupna RH ne dobiva koliko dobiva ZG sam.

A jedna stara narodna kaže da sit gladnom ne vjeruje.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 00:15   #10
Dopuna: da ne bi bilo nesporazuma - ja kritiziram državnu politiku, ne Zagreb i Zagrepčane.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 00:19   #11
Quote:
Simba-OS kaže:
Dopuna: da ne bi bilo nesporazuma - ja kritiziram državnu politiku, ne Zagreb i Zagrepčane.
Državna politika nema tu toliku ulogu kako se misli. Ima i drugih gradova koji su u ekspanziji i ubrzanom razvoju. Ja ne znam po čemu su to Rijeka, Zadar, Dubrovnik, Varaždin ili Koprivnica oštećeni time što je Zagreb jak. Žalopojke uvijek dolaze iz dva središta - Splita i Osijeka.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 00:20   #12
Quote:
Simba-OS kaže:
E vidiš, tu griješiš. Bilo koji dio RH vrlo bi rado bio "uspješan" poput ZG. Ali ne može iz nekoliko razloga: ZG to ne dozvoljava - provedena je posvemašnja centralizacija, te činjenica za se za ZG izdvajaju posebna sredstva iz državnog proračuna, odnosno cjelokupna RH ne dobiva koliko dobiva ZG sam.

A jedna stara narodna kaže da sit gladnom ne vjeruje.
o da... zagrabcani nedaju slavoncima motiku da rade....
 
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 00:21   #13
Quote:
Simba-OS kaže:
E vidiš, tu griješiš. Bilo koji dio RH vrlo bi rado bio "uspješan" poput ZG. Ali ne može iz nekoliko razloga: ZG to ne dozvoljava - provedena je posvemašnja centralizacija, te činjenica za se za ZG izdvajaju posebna sredstva iz državnog proračuna, odnosno cjelokupna RH ne dobiva koliko dobiva ZG sam.

A jedna stara narodna kaže da sit gladnom ne vjeruje.
Tu si se gadno prevario.
Zagreb od države ne traži niti ne dobiva ništa. Ali obrnuto je istina, jer zagreb najviše uplačuje u proračun, i još posebno odvaja za područja od posebne državne skrbi. Zatim, sponzorira masu nezagrepčana. Posebna su spika sponzoriranja raznih manifestacija (Gay Pride ), športskih natjecanja, kulturnih zbivanja koji doprinose promidžbi cijele Hrvatske.
Bolnice koje isključivo plaćaju Zagrepčani su posebna priča

Prirez koji služi za Zagrebački standard iznosi 18% što je neviđeno.

Vooojky D@@@@d@@@@ vamooo!
Norylo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 00:22   #14
Quote:
LostCase kaže:
o da... zagrabcani nedaju slavoncima motiku da rade....
Norylo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 00:25   #15
Quote:
LostCase kaže:
o da... zagrabcani nedaju slavoncima motiku da rade....

Nije 'ne daju zagrepčani...", nego ne daju državne institucije u ZG. Ko da neko ko sidi u zgradi di mu dnevno prođe miljun auta pod prozorom, može razumit nekog koga motika više košta nego ono što s njom uzgoji.
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 00:27   #16
Quote:
Sweet/Bitter kaže:
Nije 'ne daju zagrepčani...", nego ne daju državne institucije u ZG. Ko da neko ko sidi u zgradi di mu dnevno prođe miljun auta pod prozorom, može razumit nekog koga motika više košta nego ono što s njom uzgoji.
U Slavoniji nema automobila i prozora? Svi su na njivama?
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 00:28   #17
Quote:
Sweet/Bitter kaže:
Nije 'ne daju zagrepčani...", nego ne daju državne institucije u ZG. Ko da neko ko sidi u zgradi di mu dnevno prođe miljun auta pod prozorom, može razumit nekog koga motika više košta nego ono što s njom uzgoji.
medjimurcima, zagorcima , podravcima i turopoljcima se isplati radit iako imaju losije uvjete ...zanimljivo...
 
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 00:30   #18
Quote:
Simba-OS kaže:
Kako danas reče Radimir Čačić: Zagreb nije Hrvatska. Ali Zagreb je:
1/5 stanovništva RH,
1/2 gospodarstva
3/4 profita

Koliko su nesrazmjerne ove brojke, to je očigledno. No, Bandić s time nema nikakve veze.
mislim da je na ovoj temi najzabrinjavajućija činjenica da Simba gleda Sanja Talk Show
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 00:30   #19
Quote:
Norylo kaže:
Tu si se gadno prevario.
Zagreb od države ne traži niti ne dobiva ništa. Ali obrnuto je istina, jer zagreb najviše uplačuje u proračun, i još posebno odvaja za područja od posebne državne skrbi. Zatim, sponzorira masu nezagrepčana. Posebna su spika sponzoriranja raznih manifestacija (Gay Pride ), športskih natjecanja, kulturnih zbivanja koji doprinose promidžbi cijele Hrvatske.
Bolnice koje isključivo plaćaju Zagrepčani su posebna priča

Prirez koji služi za Zagrebački standard iznosi 18% što je neviđeno.

Vooojky D@@@@d@@@@ vamooo!
Tu se grdno varaš. Iz državnog proračuna ide svakome, odnosno svakoj županiji, gradu i općini, određeni postotak.

A to šta doniraju kojekavim udrugama, i slično, to ti najviše govori o gradskoj vlasti. UBR: Ko je ono na vlasti zadnja dva mandata?

A ko je do sad sanirao dugove tih bolnica? I vidi vraga po prvi put neki dan, država reče mi nećemo više izvolite gradovi riješite problem. I nasta šou.
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 00:30   #20
Quote:
robybaggio kaže:
Ja ne znam po čemu su to Rijeka, Zadar, Dubrovnik, Varaždin ili Koprivnica oštećeni time što je Zagreb jak.
Ne radi se o tome da je jak, nego je prenatrpan.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:57.