Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2007., 17:42   #1
Što mi je? Help...

Imam nekakve čudne simptome nečega u zadnje vrijeme... Dakle, muti mi se pred očima, ponekad se ispovraćam iz čista mira (ne namjerno, jednostavno mi tijelo izbaci sve što sam do tad pojela), svakih dan-dva imam temperaturicu (37,8), imam ogromne podočnjake, općenito se osjećam trulo. Spavam min. 8 sati, nisam pila alkohol mjesec dana, popijem min. 2 litre vode na dan, nastojim se zdravo hraniti, nisam po stresom... To sve traje oko 2 mjeseca.

Što mi je??!
__________________
"I'm so tired
I can't sleep..."
Ribica_lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 17:59   #2
Quote:
Ribica_lilly kaže: Pogledaj post
Imam nekakve čudne simptome nečega u zadnje vrijeme... Dakle, muti mi se pred očima, ponekad se ispovraćam iz čista mira (ne namjerno, jednostavno mi tijelo izbaci sve što sam do tad pojela), svakih dan-dva imam temperaturicu (37,8), imam ogromne podočnjake, općenito se osjećam trulo. Spavam min. 8 sati, nisam pila alkohol mjesec dana, popijem min. 2 litre vode na dan, nastojim se zdravo hraniti, nisam po stresom... To sve traje oko 2 mjeseca.

Što mi je??!
trudna?? a ako ne, onda neki virus
Leylah is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 18:05   #3
Quote:
Leylah kaže: Pogledaj post
trudna??
Na Yasminu sam već 6 mjeseci...
__________________
"I'm so tired
I can't sleep..."
Ribica_lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 18:07   #4
Quote:
Ribica_lilly kaže: Pogledaj post
To sve traje oko 2 mjeseca.

Što mi je??!
Odmah kod dr!!!!

Majke mi mile, al ja stvarno neke ljude ne mogu prokljuviti koliko god se naprezala

Boga ti trpiš nešto 2 mjeseca, ne prolazi 2 mjeseca i onda dolaziš na forum da ti mi kažemo kak nije niš...

Vidi, je nešto, a što je morat će ti reći dr.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 18:15   #5
Znam da izgleda malo blesavo, ali imam taj neki iracionalan strah od doktora, a još se više bojim njihovih (crnih) dijagnoza...
__________________
"I'm so tired
I can't sleep..."
Ribica_lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 18:25   #6
Quote:
Ribica_lilly kaže: Pogledaj post
Znam da izgleda malo blesavo, ali imam taj neki iracionalan strah od doktora, a još se više bojim njihovih (crnih) dijagnoza...
Vidi, crno ili bijelo imaš to šta imaš...ajde probaj tako razmišljati. Probaj se racionalno izdignuti nad problem i počet ga RJEŠAVATI, jer se neće riješiti SAM. To je zrelo i odgovorno ponašanje prvenstveno prema samom sebi pa i prema ljudima kojima značiš sve na svijetu.
Nisi jedina koja se boji, zato uhvati nekog pod ruku da ti bude podrška i počni rješavati problem. Garantiram ti da će ti odmah biti bolje. Nemoj čekati da se stvari zakompliciraju. Neke "crne" stvari je najbolje što prije otkriti, ako se njih bojiš. Mislim da nije ništa crno kod tebe, već da navlačiš neku upalu već 2 mj. ali jedno je što ja mislim ili imam špurijus, a drugo su krvni nalazi. Ajde polako kreni s tim krvnim nalazima, pa se opet tu javi da ih prodiskutiramo.
Budi hrabra i u boj
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 15:28   #7
Vadila krv, sve ok osim željeza - 5,5 - jaaako nisko i TIBC (???) - jaaako povišen. ???
__________________
"I'm so tired
I can't sleep..."
Ribica_lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 19:26   #8
sideropenična anemija, treba tražit(isključit) uzroke,dakle sekundarnu anemiju i naravno liječit je bez obzira na uzrok kompenzacijom željeza
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 19:43   #9
Nisam nikad čula da anemiju prati povraćanje i opća mučnina... To je ono što me muči, na plivazravlje.hr sam našla neki općeniti članak o hepatitisu i svi moji simptomi su odgovarajući, čak i ovo s TIBCom. Jel to moguće?
__________________
"I'm so tired
I can't sleep..."
Ribica_lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 20:09   #10
nisko željezo upućuje na anemiju, ali kako sam i gore napisao, anemija ne mora biti primarna, već može biti uzrokovana nečim drugim
u prvom postu piše da se ispovraćaš "iz čista mira", jel to znači da povraćanju ne prethodi mučnina?jel povraćanje uz naprezanje il "samo od sebe" izađe želučani sadržaj?
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 20:09   #11
a druga stvar je to da čovjek ima pravo na dvije il više bolesti u isto vrijeme...
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 20:33   #12
Pojedem, i jednostavno nakon par minuta sve mi se vrati. Bez naprezanja. Bez mučnine. A ako mi je cijeli dan mučno, onda s njom. :-)
__________________
"I'm so tired
I can't sleep..."
Ribica_lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 20:38   #13
i doktor koji te pregledao nije te uputio neurologu?
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 21:55   #14
Quote:
Ribica_lilly kaže: Pogledaj post
Na Yasminu sam već 6 mjeseci...
da ti nije to od Yasmina, ja kad sam pila Stediril mi je i u uputama pisalo da može doći do zamućenja vida i zamutio mi se vid par puta, prvi put nakon 7 mjeseci uzimanja (tada su mi se javile prve nuspojave) i to na nekih 10-tak minuta....s druge strane frendica mi je od Triqular (ne znam jesam li dobro napisala) povraćala svaki mjesec kad bi ih pila...

a što se tiće manjka željeza, to sam imala prije, i najčešće bi mi se "smračilo pred očima" imaš jedne jako dobre tablete inače ta tvrtka surađuje s hrvatskim olimpijskim odborom, željezo za žvakanje i ko cedevita bomboni su a ne smiješ ih više od 3 na dan
željezo
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 22:09   #15
Quote:
Ribica_lilly kaže: Pogledaj post
Vadila krv, sve ok osim željeza - 5,5
Ferrum lek (samo na recept), vit. C, i klasika - cikla, kupine, kupinovo vino - mljac
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 23:45   #16
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
i doktor koji te pregledao nije te uputio neurologu?
kljucno pitanje, doista.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:30.