Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2016., 15:43   #4101
bilo je o konkrento tome na BBC isto.

http://www.bbc.com/news/world-europe-36059463

uoci razliku tog prvog i drugog clanka.

ali Dada je u pravu, veleposlanistvo i ljudi tamo bi mozda trebali poslati pismo proteta tim novinama. i traziti javnu ispriku. radilo se i prije i isprike su uvijek date, tako da...

(primjer davno jos kada je jedna ne bas poznata novinarka i (krajnje politizirana) Zidovka napisala toliko neobjektivan i mrzilacki clanak o RH u Guardian da se kasnije, koliko znam trazila isprika od strane predstavnika RH u Vl. Britaniji. i ovu se diskreditiralo ...da vise nije niti pisala za Guardian bas.

(a moze se takve ljude i tuziti naravno).

Zadnje uređivanje Grazia : 23.05.2016. at 16:17.
Grazia is offline  
Old 23.05.2016., 15:45   #4102
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
uvijek isti sramote lijepu nashu (salju steam anti-hrvatske propagande medijima, gdje god to bilo u Europi ili svijetu). nista novoga tu...to u UK rade ima koliko vremena vec.


dapace tu im je leglo, zar nije.

(a Britanci ne obadaju ni 2% LOL, znaju da je HR bila dio te ex-komi drzave, znaju sve sto je bilo i na strani su Hrvata lol, plus HR u EU vise-manje uvijek podrzava Britaniju).

in long run ...what's there complain about? mi smo pobijedili, ne oni (u britanskim ili opcenito svjetksim medijima, jer sada ipak postoji neka realna slika stanje stvari. ne ona izoblicena/devijantna koja se prije prezentirala odtamo).
Štovanje, slažem se, samo ipak smeta me sto se objavljuju laži o Hrvatskoj, a na to nitko ne reagira.

I da se u Hrvatskoj nitko ne kazni što "peta kolona", izdajnici šire laži o zemlji.

Vidiš sada i BBC, što god mi mislim, ipak se polako stvara negativni imiđ o Hrvatskoj.
Blues Dada is offline  
Old 23.05.2016., 16:01   #4103
Quote:
Katus kaže: Pogledaj post
Tradicionalne ustaške kape na Blaiburgu , skandalozan izbor ministra kulture , mlitava i nikakva

proslava dana pobjede nad fašizmom nedolazak nekih važnih manjina u Jasenovac u znak protesta

protiv gore navedenog . Nešto o tome je prije pisao New York Times .. prenijeo Index :



http://www.index.hr/vijesti/clanak/n...je/894331.aspx
To su sve gluposti, da li ti zaista vjeruješ da se fašizam vraća u Hrvatsku?

To se događa, jer je ljudima dosta glupih, korumpiranih političara, pa na taj način protestiraju. A drugo, neki uhljebi gube svoje privilegije, pa dižu galamu da je to zbog toga, jer su antifašisti, umjesto da priznaju da novac, koji su dobivali je ukradeno od naroda i da oni ne rade ništa korisno za narod.

Što se tiće čLanka u NY Times, samo jedna rečenica, da Hasanbegović želi rehabilitato ustaške ideje, glupost, navedi jedan primjer za to?

Zadnje uređivanje Blues Dada : 23.05.2016. at 16:12.
Blues Dada is offline  
Old 23.05.2016., 16:07   #4104
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
To su sve gluposti, da li ti zaista vjeruješ da se fašizam vraća u Hrvatsku?

To se događa, jer je ljudima dosta glupih, korumpiranih političara, pa na taj način protestiraju. A drugo, neki uhljebi gube svoje privilegije, pa dižu galamu da je to zbog toga, jer su antifašisti, umjesto da priznaju da novac, koji su dobivali je ukradeno od naroda i da oni ne rade ništa korisno za narod.
tako je Dada,


.

Zadnje uređivanje Grazia : 23.05.2016. at 16:52.
Grazia is offline  
Old 23.05.2016., 16:20   #4105
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Vidiš sada i BBC, što god mi mislimo, ipak se polako stvara negativni imiđ o Hrvatskoj.
taj link si ti stavio na drugoj temi, (topic 'HR u stranim medijma'), a ja kopirala tu (jer se govori o Jasenovacu).



nije BBC nista nakon toga objavio.
Grazia is offline  
Old 23.05.2016., 19:47   #4106
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
taj link si ti stavio na drugoj temi, (topic 'HR u stranim medijma'), a ja kopirala tu (jer se govori o Jasenovacu).



nije BBC nista nakon toga objavio.
Blues Dada is offline  
Old 23.05.2016., 21:50   #4107
Thumbs up

Quote:
Blues Dada;58741869

T[QUOTE
kaže:
To se događa, jer je ljudima dosta glupih, korumpiranih političara, pa na taj način protestiraju. A drugo, neki uhljebi gube svoje privilegije, pa dižu galamu da je to zbog toga, jer su antifašisti, umjesto da priznaju da novac, koji su dobivali je ukradeno od naroda i da oni ne rade ništa korisno za narod.
Kriviti uhljebe i gubitak njihovih privilegija jednako je kao

kriviti globalno zatopljenje za koketiranje nekih pri vladi sa Ustaštvom

Quote:
Što se tiće čLanka u NY Times, samo jedna rečenica, da Hasanbegović želi rehabilitato ustaške ideje, glupost, navedi jedan primjer za to?
Nemam vremena , pitaj , piši i protestiraj koliko hoćeš ali ondak ne traži od drugih da brane što

nitko pri zdravoj pameti ne brani jer se tako samo dodatno blamira i sebe i Hrvatsku .

Zadnje uređivanje Katus : 23.05.2016. at 22:15.
Katus is offline  
Old 23.05.2016., 22:15   #4108
[QUOTE=Katus;58747615][QUOTE=Blues Dada;58741869

T

Kriviti uhljebe i gubitak njihovih privilegija jednako je kao

kriviti globalno zatopljenje za koketiranje nekih pri vladi sa Ustaštvom



Nemam vremena , pitaj , piši i protestiraj koliko hoćeš ali ondak ne traži od drugih da brane što

nitko pri zdravoj pameti ne brani jer se tako dodatno blamira i sebe i Hrvatsku . [/QUOTE]

Ovo je dobro, nemaš vremena da objasniš svoje tvrdnje, jer nemaš istinitih argumenata.

Usput, članak u NY Times, kojom se optužuje Hasanbegović, u samoj jednoj rečenici, za podršku fašizmu, opravdava tu tvrdnju poveznicom na članak Reutersa, a Reuters je to skinuo, najvjerovatnije, jer što su ustanovili da to nije istina.
Blues Dada is offline  
Old 24.05.2016., 13:14   #4109
ne znam, ali nekima bi mozda bilo dobro da malo mucnu glavama i pogledaju siru sliku, a ne da gutaju sve sto se servira u senzacionalistickim hrv medijima.

to je valjda upravo odlika inteligentnih ljudi - da se propitkiva ono sto citaju/slusaju, da vazu sve i onda sami donesu zakljucak. sto, tko, zasto, kako etc..

( a koliko znam neobjektivni clanci i otprije, objavljeni u NY Times i u britanskom Guardianu su bili diskeditirani).

Zadnje uređivanje Grazia : 24.05.2016. at 13:45.
Grazia is offline  
Old 24.05.2016., 13:40   #4110
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post


Usput, članak u NY Times, kojom se optužuje Hasanbegović, u samoj jednoj rečenici, za podršku fašizmu, opravdava tu tvrdnju poveznicom na članak Reutersa, a Reuters je to skinuo, najvjerovatnije, jer što su ustanovili da to nije istina.

da, ali s druge strane (u HR) preuvelicavanje, neobjektivnost, dramatiziranje/zastrasivanje, etiketiranje i sve slicno tome, to su (medijski) alati.

i zamisli tako svaki dan i tako konstantno (u cca 50 godina )...nije ni cudno onda.

.
Grazia is offline  
Old 24.05.2016., 17:16   #4111
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
tako je Dada,


.
Čitajući Index i T(rash)portal mogao bi steći dojam da ulicama Zagreba već maršira ustaška vojnica i da su rasni zakoni već napisani. Ali da je Hrvatska polunormalna država ti ljudi bi već odavno bili u zatvorima.
Corvus27 is offline  
Old 24.05.2016., 21:09   #4112
"Britain would be shut out by the rest of the European Union and treated like deserters if the country voted to leave next month, Jean Claude Juncker suggested yesterday."

http://www.thetimes.co.uk/article/le...tain-7h2k90t8g

I EU ima svoju Vesnu Pusić.
Kakvo smeće je taj Juncker.....
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 25.05.2016., 07:57   #4113
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Čitajući Index i T(rash)portal mogao bi steći dojam da ulicama Zagreba već maršira ustaška vojnica i da su rasni zakoni već napisani. Ali da je Hrvatska polunormalna država ti ljudi bi već odavno bili u zatvorima.
Pa ne baš ustaške ali nekakve u crno odjevene sokolske garde s crnim zastavama bogami marsiraju. Marsiraju i tisuće koje idu kod novinara vičući za dom spremni da bi im poručili da su nepoželjni i da bi im uručili četničku kapu. Glumcu se radi benignu pjesmice prijeti smrću po Facebooku i komentarima na novinske članke.

Al ajde, rasne zakone još nemamo. Tu si u pravu.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Old 26.05.2016., 21:24   #4114
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Pa ne baš ustaške ali nekakve u crno odjevene sokolske garde s crnim zastavama bogami marsiraju. Marsiraju i tisuće koje idu kod novinara vičući za dom spremni da bi im poručili da su nepoželjni i da bi im uručili četničku kapu. Glumcu se radi benignu pjesmice prijeti smrću po Facebooku i komentarima na novinske članke.

Al ajde, rasne zakone još nemamo. Tu si u pravu.
A tko kome prijeti smrću, puno je gore što se radi sa Hasanbegovićem, i to bez ikakvog povoda, osim što više nije široke ruke za uhljebe i njihove udruge.
Blues Dada is offline  
Old 26.05.2016., 21:56   #4115
Thumbs up

Ovo bi mu , ako je točno , mogao biti dobar povod za ostavku . Pitam se također tko bi ga podržavao , branio i pisao protesna pisma u obranu njegovog lika ( sa Ustaškom kapom )i djela ? I u čiju korist ?
U korist većine hrvatskih građana sigurno ne !

Quote:
Zlatko Hasanbegovic unambiguously glorified the Ustasa and advocated the establishment of the Greater Croatia in the monthly magazine, “The Independent State of Croatia”, published in the 1990s.
He was photographed in it with Mladen Schwartz, Velimir Bujanec, and the son-in-law of former Fascist dictator and Ustasa leader Ante Pavelic. In one photograph he wears an Ustasa cap.
više na linku : http://www.balkaninsight.com/en/arti...ic--02-12-2016

Zadnje uređivanje Katus : 26.05.2016. at 22:33.
Katus is offline  
Old 30.05.2016., 08:27   #4116
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Vidiš sada i BBC, što god mi mislim, ipak se polako stvara negativni imiđ o Hrvatskoj.
Dada, to su dvije odvojene teme.

Ne znam koliko si cesto u Hrvatskoj i ne znam koliko uopce pratis zbivanja u istoj, ali cinjenica jeste ta da je u Hrvatskoj ogroman broj ljudi - shovinista. Jel ih zovemo ustasama, nacistima... svejedno. I sto je jos gore - ti ljudi bez suzdrzavanja pokazuju svoju mrznju i zastrasuju druge, kite se folklorom NDHa i koriste simbole iste.

Naravno, mnogi ce to sve pokusat izrelativizirat i banalizirat, ali to nije normalno, to nije prihvatljivo i to je vrlo stetno za Hrvatsku.

Sto se medija tice, mogao bih se i slozit s tobom da izvjestavanje o problemu radikalizma u RH nije u relaciji sa izvjestavanjem o radikalizmu u recimo Srbiji, ali medijsko izvjestavanje nije uzrok problema, problema kojeg mi moramo sami dovesti pod kontrolu, a ne nekakav Arte ili BBC. Boli mene kita za to jel ZDS pozdrav iz opere ili nije, ali rezultat te nase tolerancije netolerancije je taj sto klinci od 14 godina pjevaju kako ce klat srbe (i kako misle da su cool zbog toga) je problem prije svega hrvatskog drustva. To sto je to postalo "mainstream" i "opceprihvatljivo" nije krivica stranih medija nego domacih medija i politicara. Hrvatska ne zivi na pustom otoku bez susjeda, i ne zivi u ideoloskom jednoumlju ili etnicki cistoj sredini. Ako zelimo uciniti uslugu buducim generacijama i postici to da barem jedna generacija ne bude uvaljena u ratove i krvoprolica, odgovornost je iskljucivo na nama, a ne na stranim medijima.
rama6 is offline  
Old 30.05.2016., 08:49   #4117
Mislio sam da je ovo tema o britanskom referendumu na kojem će se izjašnjavati o ostanku ili izlasku iz EU........

A kad ono, tema je ustaštvo u RH.......Još nam samo fale partizani........
ericsson is offline  
Old 30.05.2016., 11:50   #4118
Kad smo već krenuli u raspravu o fašističkoj opasnosti i New Statesmanu, evo prizora s nogometne utakmice u UK. Rugala se sova sjenici, zar ne?



(Ovi u uniformi su navodno regularna vojska.)
jhnp is offline  
Old 30.05.2016., 16:40   #4119
Quote:
rama6 kaže: Pogledaj post
Dada, to su dvije odvojene teme.

Ne znam koliko si cesto u Hrvatskoj i ne znam koliko uopce pratis zbivanja u istoj, ali cinjenica jeste ta da je u Hrvatskoj ogroman broj ljudi - shovinista. Jel ih zovemo ustasama, nacistima... svejedno. I sto je jos gore - ti ljudi bez suzdrzavanja pokazuju svoju mrznju i zastrasuju druge, kite se folklorom NDHa i koriste simbole iste.

Naravno, mnogi ce to sve pokusat izrelativizirat i banalizirat, ali to nije normalno, to nije prihvatljivo i to je vrlo stetno za Hrvatsku.

Sto se medija tice, mogao bih se i slozit s tobom da izvjestavanje o problemu radikalizma u RH nije u relaciji sa izvjestavanjem o radikalizmu u recimo Srbiji, ali medijsko izvjestavanje nije uzrok problema, problema kojeg mi moramo sami dovesti pod kontrolu, a ne nekakav Arte ili BBC. Boli mene kita za to jel ZDS pozdrav iz opere ili nije, ali rezultat te nase tolerancije netolerancije je taj sto klinci od 14 godina pjevaju kako ce klat srbe (i kako misle da su cool zbog toga) je problem prije svega hrvatskog drustva. To sto je to postalo "mainstream" i "opceprihvatljivo" nije krivica stranih medija nego domacih medija i politicara. Hrvatska ne zivi na pustom otoku bez susjeda, i ne zivi u ideoloskom jednoumlju ili etnicki cistoj sredini. Ako zelimo uciniti uslugu buducim generacijama i postici to da barem jedna generacija ne bude uvaljena u ratove i krvoprolica, odgovornost je iskljucivo na nama, a ne na stranim medijima.
Nisam često u Hrvatskoj, ali dosta toga pratim, ali ti pretjeruješ, kakav fašizam, ljudi su ogorčeni na tešku ekonomsku situaciju u HR, a ne znaju kako bi izrazili svoje nezadovoljstvo, pa, što je najlakše, izvale neku glupost i osjećaju se bolje, i zadovoljniji, što su pokazali dva prsta političarima. Klince treba povući za uho, ili ih prisiliti da pet puta na dan viknu ZDS stojeći na jednoj nozi, pa će brzo prestati.

@jhnp: ti se sigurno šališ, to vojnici daju ruke ženama u publici. Mada i u VB ima svakojakih gluposti, ali ako netko želi biti glup, he or she is welcome to it!
Blues Dada is offline  
Old 30.05.2016., 16:51   #4120
Ovo je najblesavija misinterpretacija foyografije koju sam u zadnje vrijemen vidio.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:28.