Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2012., 23:33   #61
Donji Dom britanskog parlamenta večeras je aklamacijom (bez glasanja) usvojio Zakon o ratifikaciji pristupnog ugovora RH i EU

Formalno ovim procedura nije okončana - Zakon mora raspraviti i Dom Lordova koji ga može vratiti Donjem Domu, ali to se u principu ne događa kod Zakona koji su Donji Dom prošli bez bilo čijeg protivljenja.

Nakon usvajanja u Domu Lordova Zakon ide u Buckighemsku palaču na potpis Kraljici Elizabeti čime će postupak britanske ratifikacije biti i formalno okončan.
PowerLock is offline  
Old 27.11.2012., 23:48   #62
Sve je to ok, ali šta imamo raditi u jednoj zajednici koja se ruši kao kula od karata?
__________________
logika je da nema logike
felga is online now  
Old 28.11.2012., 10:16   #63
Naizgled se ruši, no zapravo postaje sve čvršćom i kontroliranijom.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Old 28.11.2012., 10:29   #64
Link na TV snimku jučerašnje rasprave o ratifikaciji hrvatskog ulaska u EU u britanskom parlamentu

House of Commons - Croatia Accession & Irish Protocol, Committee Stage, 3rd reading Stand. Pass.

Ukupna snimka je duga oko 11 i pol sati. Za navigaciju treba koristiti ovaj link http://www.parliamentlive.tv/Main/Archive.aspx

U rubriku "keywords" Upisati "Croatian Accession" a u obje rubrike za upis datuma (početak i kraj) treba upisati 27.11.2012.

U slijedećem izborniku treba kliknuti na "view links" - pa će se dobiti meni linkova za navigaciju kroz pojedinačne rasprave.

Jako je nezgrapno i nezahvalno za pregledavanje, ali tko ima volje i strpljenja sretno mu.
PowerLock is offline  
Old 02.12.2012., 12:22   #66
Što nije da treba i Parlament Gibraltara ratificirati Ugovor, i tek onda se može zaključiti da je proces ratifikacije od strane Ujedinjenog Kraljesva završen?
Marco Materazzi is offline  
Old 02.12.2012., 20:48   #67
Quote:
Marco Materazzi kaže: Pogledaj post
Što nije da treba i Parlament Gibraltara ratificirati Ugovor, i tek onda se može zaključiti da je proces ratifikacije od strane Ujedinjenog Kraljesva završen?
Gibraltar nije dio Ujedinjenog Kraljevstva. Gibraltar je Britanski prekomorski teritorij, njegovi građani glasuju za Europski Parlament kao dio izbornog okruga "Jugozapadna Engleska"; ali ih u Europskom Vijeću predstavlja Velika Britanija. Gibraltar dakle nije samostalni entitet u odnosu na Europsku Uniju i kao takav samostalno ništa ne odlučuje glede ratifikacije hrvatskog pristupnog ugovora. Zastupnici Gibraltara ne sjede u britanskom Parlamentu, a vanjska politika Gibraltara (kao i obrana i još neki resori) u potpunosti je u nadležnosti britanske vlade.
PowerLock is offline  
Old 04.12.2012., 16:14   #68
@ Powerlock - mislim da griješiš. Sve je točno što si rekao, ali Gibraltarski parlament je bio uključen u proces ratifikacije predpristupnog ugovora Bugarske i Rumunjske - >

"Gibraltar is a British overseas territory. It is part of European Union, but is subject of certain exemptions. Gibraltar Parliament ratification is not necessary for the Treaty to enter into force, but changes in the legislation are needed for its provisions to apply on the territory of Gibraltar".

Polažem ACCA (F4 ispit sad)
Marco Materazzi is offline  
Old 04.12.2012., 18:11   #69
Quote:
Marco Materazzi kaže: Pogledaj post
@ Powerlock - mislim da griješiš. Sve je točno što si rekao, ali Gibraltarski parlament je bio uključen u proces ratifikacije predpristupnog ugovora Bugarske i Rumunjske - >

"Gibraltar is a British overseas territory. It is part of European Union, but is subject of certain exemptions. Gibraltar Parliament ratification is not necessary for the Treaty to enter into force, but changes in the legislation are needed for its provisions to apply on the territory of Gibraltar".

Polažem ACCA (F4 ispit sad)
To ti samo znači da Gibraltar mora promijeniti svoje vlastito zakonodavstvo kako bi promjena u temeljnom ugovoru (dodatak nove države članice) imala pravnu snagu i na teritoriju Gibraltara.

Dakle, to ti se upravo nastavlja na ono što sam ranije pisao: Budući da Gibraltar nije izravan/samostalni član Europske Unije, a budući da nije ni dio suverenog državnog teritorija Ujedinjenog Kraljevstva, bilo kakva promjena u temeljnom ugovoru (povelji) da bi stupila na snagu i na Gibraltaru mora proći kroz Parlament Gibraltara.
PowerLock is offline  
Old 04.12.2012., 20:23   #70
Da, ali i službeno mora proći taj akt kroz glasovanje u njihovom parlamentu. I to spada pod dio ratifikacije UK-a
Marco Materazzi is offline  
Old 04.12.2012., 21:11   #71
Quote:
Marco Materazzi kaže: Pogledaj post
Da, ali i službeno mora proći taj akt kroz glasovanje u njihovom parlamentu. I to spada pod dio ratifikacije UK-a
To bi trebao provjeriti - moguće, ali to je još uvijek dio britanskog a ne europskog zakonodavstva. Dakle jednako kao što mora proći i u Domu Lordova - no ni Dom Lordova, a pogotovo ne Gibraltar (jer su ovlasti za vanjsku politiku prenijeli na britansku vladu) ne mogu de facto zaustaviti ratifikaciju nakon što je Zakon prošao Donji Dom.

Akt Gibraltara je dakle samo akt prilagođavanja lokalnog zakonodavstva u odnosu na novi međunarodni ugovor koji je sklopila britanska vlada. Gibraltar kao Gibraltar sa Hrvatskom nema ništa.
PowerLock is offline  
Old 07.12.2012., 23:24   #72
Ujedinjeno Kraljevstvo Velike Britanije i Sjeverne Irske (zbirna tema)

Može li mi netko objasniti zašto britanci toliko drže do svoje kraljice i njezinih potomaka? Obično kad s nekim iz britanije o ovome razgovaram, jedini razuman argument koji čujem jest zarada od turizma. Ali tu mora biti nešto više, nekakva infantilna ljubav prema višoj sili, svemogućoj kraljici? Kako objasniti medije u jednoj zemlji koju smatramo zapadanom i demokratskom, a koji su u dogovoru s kraljevskim PRom i nikad ne idu konta kraljevske obitelji? S druge strane, kad neki bliskoistočni narod ljubi svoga vođu koji besmisleno troši lovu na luksuz, onda je taj isti narod proglašen zaostalim?

Kako drugačije objasniti reakciju britanske javnosti na bezazlenu smicalicu koju su izveli dvoje australskih radio voditelja? Sad se žena ubila zbog toga. Koji je razlog da se obična glupost danima povlači po novinama i da medijski psi danima zahtjevaju odgovornost jadne sestre koja se je našla u nemogućoj situaciji. Situaciji da razgovara s višim biće, svemogućom vladaricom svega živoga i mrtvoga, velikom KRALJICOM?

Iskreno, gadi mi se taj stav britanaca. Zaostalo po meni!
RealGreen is offline  
Old 07.12.2012., 23:42   #73
glupa su mi ovakva pitanja, to čuđenje ko pura dreku. zašto mi toliko držimo do Crkve i katoličke vjere? Pape? svi smo zaostali?
najbolje da se kolektivno pomamimo po posljednjem hitu i da nas netko ne bi nazvao primitivnim i zaostalim žurno učlanimo u savez
agnostika Hrvatske.

šalu na stranu, sigurno će bolje od mene odgovoriti Powerlock i ekipa iz emigracije, ali pretpostavljam kako u samoj Britaniji postoji jak osjećaj
časti i ponosa kada je u pitanju njihova tradicija kroz prizmu monarhije. zamisli, u današnjem svijetu ironije gdje sve ima svoju cijenu,
ali nitko ne zna ili ne želi priznat ničiju vrijednost, postoje ljudi koji drže do svoje tradicije i naslijeđa. zaista čudno, zar ne?

inače, nadam se da su ono dvoje budala nešto naučile iz svog glupog, sada već morbidnog vica. ponavlja se prošlost.
zbog paparazzija je stradala princeza Diana. sada zbog medijske histerije i umjetne lomače, mlada žena koju bi, da nije počinila samoubojstvo vjerojatno pribijali, ako već i nisu počeli pribijati na medijski križ. jer znamo da smo svi mi naravno potpuno bezgrešini i nama se nikad ništa ne bi moglo dogodit. dok nam se uistinu i ne dogodi.

zapravo mislim da je posrijedi uzrok u teretu odgovornosti i pritiska koji je osjećala zbog svog propusta.
fairydae is offline  
Old 07.12.2012., 23:53   #74
Quote:
fairydae kaže: Pogledaj post
glupa su mi ovakva pitanja, to čuđenje ko pura dreku. zašto mi toliko držimo do Crkve i katoličke vjere? Pape? svi smo zaostali?
najbolje da se kolektivno pomamimo po posljednjem hitu i da nas netko ne bi nazvao primitivnim i zaostalim žurno učlanimo u savez
agnostika Hrvatske.

šalu na stranu, sigurno će bolje od mene odgovoriti Powerlock i ekipa iz emigracije, ali pretpostavljam kako u samoj Britaniji postoji jak osjećaj
časti i ponosa kada je u pitanju njihova tradicija kroz prizmu monarhije. zamisli, u današnjem svijetu ironije gdje sve ima svoju cijenu,
ali nitko ne zna ili ne želi priznat ničiju vrijednost, postoje ljudi koji drže do svoje tradicije i naslijeđa. zaista čudno, zar ne?

inače, nadam se da su ono dvoje budala nešto naučile iz svog glupog, sada već morbidnog vica. ponavlja se prošlost.
zbog paparazzija je stradala princeza Diana. sada zbog medijske histerije i umjetne lomače, mlada žena koju bi, da nije počinila samoubojstvo vjerojatno pribijali, ako već i nisu počeli pribijati na medijski križ. jer znamo da smo svi mi naravno potpuno bezgrešini i nama se nikad ništa ne bi moglo dogodit. dok nam se uistinu i ne dogodi.
Pa čudno je, ali ne vidim razlog da se itko slijepo poštuje. Nemoj mi govoriti da smo mi takvi jer to nije istina. Čak niti prema crkvi. Niti prema pokojnom predsjedniku Tuđmanu i sl. Slušao sam reakcije ljudi na slučaj Dajla i tu se vidi da nismo toliko zagriženo društvo i da za nas definitvno nema svetinja, sve je podložno preispitivanju. Svatko ima dobre i loše strane, i treba ih se uzeti u obzir. Također sam strogo protiv bilo kakve plave krvi. Svakom po zaslugama reklo bi se.

Drugo, malo je licemjerno da britanci pljuju po ostalima kad objavljuju topless slike njihovih mezimaca, a istodobno oni objavljuju i zadiru u privatnost svih drugih, pa i vlastitih građana. Osim toga, i sami priznaju da monarhija živi od turizma, a da nema tih trač rubrika svim ostalima bi se živoj je.... za njihovi kraljvesku obitelj (kao što nam se puno manje jeb... za belgijsku kraljevsku obitelj).
RealGreen is offline  
Old 07.12.2012., 23:57   #75
Uzrok je u medijima i javnosti koji su od monarha napravili bogove o kojima se ne smije ništa loše prozboriti, a kamoli nešto pogriješiti na njihovu štetu. To je cilj mog pitanja. Ta medijska dvoličnost i zaostalost britanske javnosti.

Sad su neki tamo bezvezni šaljivci krivi za ženinu smrt, a ne histerija koja se stvara oko svakog prdca člana kraljevske obitelji.
RealGreen is offline  
Old 07.12.2012., 23:59   #76
Žena se ubila jer nije mogla nositi teret katastrofalne pogreške koju je uradila. Ona jednostavno nije smjela prespojiti taj telefonski poziv bez dodatnih provjera i zahvaljujući njenoj pogrešci povjerljivi medicinski podatci o trudnoj majci budućeg suverena su emitirani uživo na jednoj petparačkoj radio postaji u Australiji.

Potpuno sam siguran da ju bolnica (koja inače u Britaniji ima status elitne vojne bolnice i u kojoj se već 3 stoljeća liječe pripadnici kraljevske obitelji) nije i nebi disciplinski gonila zbog te greške - ali je jednako tako više nikada do kraja karijere nebi ni promaknula niti bi joj povisila plaću, a ukoliko bi pokušala napustiti taj posao i pronaći drugi, mislim da je više nitko nikada nebi zaposlio u privatnom sektoru; u javnom možda i bi, ali to bi za nju bio ogroman korak unatrag.

Nadalje treba znati da je medicinska sestra u Londonu živila bez potpore najbližih. Suprug, djeca i roditelji joj žive u Bristolu - ona radi u toj bolnici, a stanuje u bolničkom stanu u zgradi u kojoj živi samo osoblje te bolnice. Dakle nije imala nikakvu mogućnost predahnuti i psihološki se odmaknuti od greške koju je uradila; nije imala nikog svog u blizini, nije imala gdje pobjeći - ako bi iz bolnice došla do stana, pa i stan je bolnički i prva susjeda joj je kolegica iz bolnice. Samoubojstvo u takvom stanju psihičke napetosti i bez mogućnosti bjega od tog profesionalnog ozračja mi je potpuno razumljivo.

Australskim novinarima koji su za ovo odgovorni treba kožu odrati; a i odrat će ih. U situacijama pout ove Britanija zna biti jako okrutna i ne staje dok se ne osveti odgovornima.
PowerLock is offline  
Old 07.12.2012., 23:59   #77
@ RealGreen onda bismo se može trebali zapitati možemo li nešto naučiti od Britanaca? s time da mi je tvoja usporedba s Tuđmanom pomalo promašena jer se mi u tom segmentu ne možemo mjeriti s opsegom britanskog kraljevstva i dužinom tradicije koja datira stoljećima, a koja se njegovala u posve drugačijem ruhu od onoga na koji se tretiralo Tuđmana još za vrijeme rata, a da ne govorimo poslije.
fairydae is offline  
Old 08.12.2012., 00:03   #78
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post


Australskim novinarima koji su za ovo odgovorni treba kožu odrati; a i odrat će ih. U situacijama pout ove Britanija zna biti jako okrutna i ne staje dok se ne osveti odgovornima.


Englezima bi trebalo biti jasno da nikog nije briga za njihovu kraljicu kao ni za clanove obitelji te da ce ostatak svijeta objavljivati slike i podatke doticnih jednako kao sto i objavljuju slike i podatke ostalih kvazicelebritija.

Jer to su oni za nas, nista vise. I dobro je rekao forumas gore, kada se na bliskom istoku klanja lokalnom diktatorcicu to je pokazatelj nazadnosti drustva.
Eric Delko is offline  
Old 08.12.2012., 00:04   #79
Quote:
RealGreen kaže: Pogledaj post
zaostalost britanske javnosti.
Nemoj molim te koristiti ovako primitivne i ponižavajuće izraze.

Britanija je Monarhija, Kraljica vlada Milošću Božjom, a uz to je i Poglavarka nacionalne kršćanske Crkve. Poštovanje Monarhije i Kraljevske obitelji srž je britanskog nacionalnog identiteta - vrijeđanje tog identiteta neću ni kao moderator dopustiti kao što nebi dopuštao ni vrijeđanje bilo koje druge nacije ili njenih "svetinja".
PowerLock is offline  
Old 08.12.2012., 00:08   #80
Quote:
fairydae kaže: Pogledaj post
@ RealGreen onda bismo se može trebali zapitati možemo li nešto naučiti od Britanaca? s time da mi je tvoja usporedba s Tuđmanom pomalo promašena jer se mi u tom segmentu ne možemo mjeriti s opsegom britanskog kraljevstva i dužinom tradicije koja datira stoljećima, a koja se njegovala u posve drugačijem ruhu od onoga na koji se tretiralo Tuđmana još za vrijeme rata, a da ne govorimo poslije.
Zanemari Tuđmana, pogledaj crkvu koja je na ovim prostorima prisutna od stoljeća sedmog, pa bih je ja prvi ukinuo čim čujem da gura nos tamo gdje joj nije mjesto.

Očigledno imamo drugo poimanje vrijednosti.

Zašto nisu natjerali na suicid princa Harrya koji se oblačio u nacista sa maškare, ili plesao gol sa prijateljicama po luksuznim sobama Las Vegasa? On je isto na redu za prijestolje, doduše malo je nategnuto da će ikad biti kralj, ali eto...
RealGreen is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:07.