Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2008., 15:38   #81
a a bi crne farbala u zeleno, a bijele u crveno...al sad me strah. em zato kaj je skupo, em ko zna kak bude ispalo a daš 200kn
bobica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 22:29   #82
Ja imam od pira cipelice boje sampanjca.. Ledenkove... koza.. rekla je prodavacica da su im musterije bojali vec tako u crno i imali pozitivna iskustva..al da ona ipak mora rec da ne preporuca... a ja bi ih prebojala jer gdje cu nosit tu boju... a tko su slatke.. bas bi ih nosila cesce...
Ako ima tko da je njihove cipele bojao u crno i dobro je ispalo, nek preporuci posltolara :-)
__________________
mali bubnjar
LelaSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 23:30   #83
Quote:
LelaSt kaže: Pogledaj post
Ja imam od pira cipelice boje sampanjca.. Ledenkove... koza.. rekla je prodavacica da su im musterije bojali vec tako u crno i imali pozitivna iskustva..al da ona ipak mora rec da ne preporuca... a ja bi ih prebojala jer gdje cu nosit tu boju... a tko su slatke.. bas bi ih nosila cesce...
Ako ima tko da je njihove cipele bojao u crno i dobro je ispalo, nek preporuci posltolara :-)
Ja sam farbala cipele kod postolara u ozaljskoj (kad ides prema ljubljanici s desne strane izmedju nehajske i selske) i ispale su super! Cipele su kozne, bile su isto boje sampanjca kao i tvoje, jedino sto nisu ledenkove.

Cijena simbolicna, 80 kn.

Edit: sad tek vidim nick, pretpostavljam da si iz splita pa ti ovo ne znaci puno. Mozda nekoj drugoj curi dobro dodje informacija za zg.
danila is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 21:43   #84
pitanje: a ako nisu prava koža cipike, onda ni ne mogu ih ofarbat? ili?

p.s. hvala na informaciji za ozaljsku, meni dobro došlo
bobica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 10:56   #85
a ja san mislila da oni imaju praksu, postolari, piturat samo u crno. čisto sumnjam da će ovo crno u zeleno, i bijelo u crveno proć.
al to možeš i sama. nađeš neku boju za kožu u hobby artu, al prije nego šta kreneš po cipeli bojat, probaj napravit probu na nekom komadiću kože čisto da prokužiš boju.
ako cipela nije kožna nego od pvca stvar je puno lakša. jer pvc ne upija kao koža. po pvcu moš radit šta oćeš. al onda opet moraš pazit da je boja takva da se lijepi na pvc, ono da ne otpadne brzo.
mislin da ti ovi ljmudi po hobby art shopovima to znaju bolje, a ostalom, i svaka boja ima deklaraciju.
možda je dobro prvo eksperimentirat na nekim starim cipelama koje više uopće ne doživljavaš, a onda krenut na ove.
__________________
marina_tha
marina_tha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 19:51   #86
Quote:
danila kaže: Pogledaj post
Ja sam farbala cipele kod postolara u ozaljskoj (kad ides prema ljubljanici s desne strane izmedju nehajske i selske) i ispale su super! Cipele su kozne, bile su isto boje sampanjca kao i tvoje, jedino sto nisu ledenkove.

Cijena simbolicna, 80 kn.

Edit: sad tek vidim nick, pretpostavljam da si iz splita pa ti ovo ne znaci puno. Mozda nekoj drugoj curi dobro dodje informacija za zg.
Jup iz St-a sam.. al ipak je dobro cut da moze dobro ispast bojanje cipele u crno
Mozda se tko iz Splita javi sa savjetom gdje da idem ...
Ipak hvala na odgovoru
__________________
mali bubnjar
LelaSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 13:32   #87
hvala marina tha!!! inače sam stalno u tim hobby centrima al mi nikad nije palo na pamet da ih pitam za to.
svi mi govore da je nemoguće crno ofarbat u zeleno, ali... ako ne probam , nebudem ostala živa
javim kak bude ispalo!!!
probala sam sa sprejom (iako su svi govorili da ne) i sad boja otpada, a mama je još u šoku jer sam isprobavala na njezinim cipkama hi hi hi
__________________
...Lela...
bobica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 16:45   #88
Quote:
bobica91 kaže: Pogledaj post
hvala marina tha!!! inače sam stalno u tim hobby centrima al mi nikad nije palo na pamet da ih pitam za to.
svi mi govore da je nemoguće crno ofarbat u zeleno, ali... ako ne probam , nebudem ostala živa
javim kak bude ispalo!!!
probala sam sa sprejom (iako su svi govorili da ne) i sad boja otpada, a mama je još u šoku jer sam isprobavala na njezinim cipkama hi hi hi
ako želiš crno u zeleno, ja bi prije pokušala crno u bijelo. ne bi dobila bijelu, al neku svijetliju nijansu bi dobila. mislin da bi preko toga tek išla na zelenu.

ma zapravo napravi probe prvo ka šta san rekla. ja ti govorin skroz u teoriji, al mislin zašto ne probat ako imaš volje! sretno!
__________________
marina_tha
marina_tha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 12:36   #89
bojanje crvenih gamos cizama

Ime teme manje vise sve objasnjava. Problem je sta su
se cizme sporkale i nismo uspjeli ih oprat do kraja. Sad je
rjesenje piturat ih. Da nosim nekom profesionalcu ili da probam
doma sam to rjesit? Cime? Kako?

Hvala unaprijed na pomoci!
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 15:27   #90
e marina tha, HVALA!!!
cipike su odlično ispale!! crne bolje nego bijele. nakraju sam obadvoje pofarbala zelenom bojom koju sam kupila u hobiju, par dana sam ih promatrala i super su. samo su mi ovi u dućanu rekli da je moguće da mi boja popuca, al riskiram, kaj bum..
nikad nisam bila dobra u kemiji, ali ovo zasad dobro funkcionira s time da nisu cipele od prave kože, al ko zna kaj bude dok dođe do neke kemijske reakcije
hvala još jednom!!!
__________________
...Lela...
bobica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 01:53   #91
Nije kod "novobojanja" toliki problem kemijska reakcija (koje najčešće nema), nego pucanje i skidanje nove boje na mjestima pregiba, trljanja, ogrebotina i sl... Tu se boja obično najprije skine.
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 22:27   #92
kad sam bila u americi dobila sam na pokon guess torbicu...običan je materijal...pa me zanima jel ima negdje u centru kemijska čistionica koja farba odjeću,a mogla bi i torbu(obično platno je,samo je dobro podstavljena).ima li netko iskustva s farbanjem torba?
medvjedic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 21:34   #93
Dižem malo stariju temu al ok..

Zanimaju me vaša iskustva s farbanjem cipela..

Naime,išla sam danas do jedne postolarske radnje da priupitam ali čovjek mi je rekao da se to radi samo u Berislavićevoj,i kad sam mu pokazala cipele rekao je da će mi to naplatiti nekih 150kn te da vjerojatno neće dobro ispasti.
Radi se o bež sandalicama od umjetne kože koje po sebi imaju metalne zakovice a ofarbala bi ih u crno;no čovjek je rekao da neće ići radi materijala te da će se zeznuti zakovice itd. I da bi me puno to koštalo a dobila bi upropaštene cipele.

Pa sad ne znam dal da odem u Berislavićevu ili ne;kakva su vaša iskustva?

I postoji li još postolara u Zagrebu koji to rade?(po mogućnosti zapadni dio grada)

Nisam mislila da je to tako komplicirano i da to radi jedan postolar u gradu i to tako skupo....zbilja svašta.
~Gatex~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 00:23   #94
puno sam svojih cipela farbala sama i svaki put sam bila jako zadovoljna. potreban je jedan meki kist(moze i vise kistova razlicitih debljina ako zelite finese) i akrilna boja(a postoje i druge vrste trajnih boja- ako je recimo gamos u pitanju, ili neka tkanina, moze se cak i bojama za tkaninu). za fiksiranje, ako ga zelite, postoje mat i sjajni bezbojni sprejevi. male bocice toga ne stoje puno, mozda 30-40ak kn(ima ih u svakom malo bolje opremljenom hobby art shop-u), a vlastiti trud ne naplacujete
Suzi MiOko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 01:15   #95
imam jedno pitanjce...mogu li se ikako pofarbati lakirane cipelice? naime, imam jedne štikle koje su mi predobar model, ali budući da je neka glupa kombinacija boja (bijela i maslinastozelena) nikako mi na niš ne pašu pa mogu li se prefarbati u smeđu ili takvu nekakvu tamniju boju?
brbtch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 21:15   #96
http://www.lumos.hr/

u ovom ducanu imate sve sto treba za navedenu temu
__________________
^^album^^
Siki 6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 00:28   #97
Aaaa hvala vam cure na super savjetu i linku!

Ali to je u mom slučaju izvedivo jedino da platim nekoga da to za mene napravi;ja sam prenestrpljiva,prebrzopleta,presmotana itd.,i sve bi upropastila garant.

No,thanks anyway!
~Gatex~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 11:03   #98
Bok!
Trebam informaciju - gdje se mogu pofarbati srebrne Nikeice, jer ih je frendica oprala u mašini i one su djelomično "apšisale"?
Cae Fae is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 14:01   #99
Quote:
~Gatex~ kaže: Pogledaj post
Aaaa hvala vam cure na super savjetu i linku!

Ali to je u mom slučaju izvedivo jedino da platim nekoga da to za mene napravi;ja sam prenestrpljiva,prebrzopleta,presmotana itd.,i sve bi upropastila garant.

No,thanks anyway!
I ja sam isto prebrzopleta i presmotana pa mo to ne sprečava. Pokušaj!

A što se tiče srebrnih najkica isto sam svoj majstor! S obzirom da sam neuka kad je riječ o nike tenisicama i pranju istih u vešmašini- ako su platnene- bojom za tekstil (ima ih i u obliku spreja npr. u Chemacu) a ako su kožne - autolak ili akrilni lak u spreju. Potonje opcije možda neće dugo trajati.
ofca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 21:14   #100
Quote:
ofca kaže: Pogledaj post
I ja sam isto prebrzopleta i presmotana pa mo to ne sprečava. Pokušaj!

A što se tiče srebrnih najkica isto sam svoj majstor! S obzirom da sam neuka kad je riječ o nike tenisicama i pranju istih u vešmašini- ako su platnene- bojom za tekstil (ima ih i u obliku spreja npr. u Chemacu) a ako su kožne - autolak ili akrilni lak u spreju. Potonje opcije možda neće dugo trajati.
Ja sam taj biser koji je oprao srebrne nikeice u mašini...kožne su nisu platnene...a dali bi ih auto lak pojeo pošto je na bazi nitra?
sunday30 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:35.