Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2007., 00:14   #21
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
uzet ću neki kvalitetan lim, ne želim stavljati bilo što. ovdje sam našla neke podatke po kojima se vidi da se može upotrebljavati manji nagib (5 stupnj.)

www.lindab.ba

piše da je samo bitno da je linija neisprekidana, a mislim da nema razloga da to ispoštujem kada je tako, nagib može biti i samo 3,6 stup.
eto, nisam li rekao da trkelja bezveze

i da, kajnije malo bedasto da nema hrvatskih lindab stranica, još uvijek?

inače, svaka opčina/grad, ima svoj prostorni plan, gdi je opsiano kak se smije graditi. između ostalog navode se i nagibi krovova
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 07:47   #22
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
eto, nisam li rekao da trkelja bezveze

i da, kajnije malo bedasto da nema hrvatskih lindab stranica, još uvijek?

inače, svaka opčina/grad, ima svoj prostorni plan, gdi je opsiano kak se smije graditi. između ostalog navode se i nagibi krovova
Mogu ja ,konju jedan ,trkeljati bezveze ,samo što je razlika u tome da ja to trkeljam u praksi već punih 20 godina i znam što je to ravni i kosi krov ,kao što znam i to kako se to i što se može ili ne može napraviti da bude dobro. Ti misliš ako su ti pokrili krov tim j....m Lindabom da si time popio svu pamet svijeta po pitanju materijala za krovogradnju. Što se cijene tiće govorio sam o cijeni domaćeg crijepa iz Bedekovćine jer sam ga slučajno prošli tjedan kupio puni šleper i btw.za one kojima će trebati jeftiniji je na skladištima nego direktno kod proizvođaća.I kada smo se već dotakli i teme "moja arhitektica" ,njezin papir može podnijeti svašta a hoće li biti modifikacija u izvedbenim detaljima to češ nam još sve napisati iako onaj dio ekipe koji na ovom forumu zaista ima što za reći (prepoznati će se sami) zna odgovor. I Edgare ,zapamti, ne postoji "domaći lim" .Uvozimo ga iz Kine,Švedske,Austrije,Češke itd. a u Hrvatskoj ga samo obrađujemo.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 09:06   #23
Quote:
zh1 kaže: Pogledaj post
Mogu ja ,konju jedan ,trkeljati bezveze ,samo što je razlika u tome da ja to trkeljam u praksi već punih 20 godina i znam što je to ravni i kosi krov ,kao što znam i to kako se to i što se može ili ne može napraviti da bude dobro. Ti misliš ako su ti pokrili krov tim j....m Lindabom da si time popio svu pamet svijeta po pitanju materijala za krovogradnju. Što se cijene tiće govorio sam o cijeni domaćeg crijepa iz Bedekovćine jer sam ga slučajno prošli tjedan kupio puni šleper i btw.za one kojima će trebati jeftiniji je na skladištima nego direktno kod proizvođaća.I kada smo se već dotakli i teme "moja arhitektica" ,njezin papir može podnijeti svašta a hoće li biti modifikacija u izvedbenim detaljima to češ nam još sve napisati iako onaj dio ekipe koji na ovom forumu zaista ima što za reći (prepoznati će se sami) zna odgovor. I Edgare ,zapamti, ne postoji "domaći lim" .Uvozimo ga iz Kine,Švedske,Austrije,Češke itd. a u Hrvatskoj ga samo obrađujemo.
joj, daj nemoj vrijeđati. gle, sad kad si već rekao određeno stajalište, obrazloži ga. neke stvari su mi jako čudne kod tvojih izjava. npr. što imaš protiv moje arhitektice? zar doista misliš da je glupa i neobrazovana kad mi daje takve prijedloge sa limom?
zašto kažeš da je nemoguće izvesti 5 stupnj. nagib sa limom. daj mi objasni u detalje.

"U danasnje doba krov ima jako vaznu ulogu u ukupnom izgledu arhitektonskog dizajna. Kvalitetan krov mora biti atraktivan, estetski lijep i zadnje, no ne i manje vazno - praktican na nacin da osvijetli karakteristike objekta. Krov takodje mora biti odgovarajuci sa tacke funkcionalnosti naravno. Bez obzira da li je u tabli ili u rolni, ovaj materijal je praktican za primjenu na svim tipovima krovnih konstrukcija. U slucajevima kada je potrebno ocuvati tradiciju preporucuje se koristenje materijala u tabli. Kako bilo, danas dominira pokrivanje sa limom u rolni, kao metod pokrivanja krova ravnim limom.

Pokrivanje je moguce pod uvjetom da je nagib krova najmanje 1:10 (5.7°). Kada je duzina neisprekidana, kada kisnica ide u vanjski oluk i kada nema prepreka kao sto su krovni prozori, dimnjak i sl. prihvatljiv je i 1:16 (3.6°) nagib krova"


zašt je nemoguće ako ovdje piše nešto potpuno drukčije?????
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 09:58   #24
ne razumem se previše niti su me zanimali posebno ravni krovovi ali ono što poznam iz prakse je da zaista mali nagib tj ravan krov po pravilu pre ili kasnije ne zaptiva, i procuri na sastavima.

pogotovu tamo gde ima vetra kiša može da pada i bočno i da podliva ispod spojeva.

kada bih ja birao, uzeo bih veći nagib. nešto jeveća površina i time potrošnja materijala ali je i rizik prokišnjavanja manji.

živeo sam jedno vreme u tropskom području i znam da ravni krov može da buda takav da apsolutno zaptiva, i koliko znam to nije baš jeftino dovesti u takvu fazu da bude dugoročno zaptivanje.

takodje, gde god sam pitao ili čuo, ravan krov je za podneblja gde nema zime i nema zamrzavanja hidro izolacije- spojeva.

koliko vidim i hale, i slično se ne prave sa ravnim krovom već imaju neki nagib koji je vidljiv golim okom.

ja mislim da je problematična izvedba praktično, a to što se može nacrtati i zamisliti idejno često nije moguće realizovati na način da se ne upotrebe extra skupi materijali.

preklop, dvostruki po mogućstvu mi se čini jednostavno rešenje a kako je to gotovo ravan krov taj sastav se i ne vidi ako nije baš na samoj ivici krova.

niti crep na kosom krovu ne zaptiva potpuno i idealno, dešava se da prodje kiša na preklopu u kombinaciji sa vetrom.

moje mišljenje je da treba pitati i majstore, i slušati one sa iskustvom šta imaju da kažu, a da arhitekti svašta umišljaju na papiru, pa i neizvedivo ili pogrešno nacrtaju/ pretpostave raznorazne stvari.
skoro da nisam video projekat nekog objekta gde nema težih grešaka koje majstor mora da ispravi u hodu da bi nešto profunkcionisalo.
dok se te greške mogu bezazleno i jeftino u hodu promeniti sve je krasno ali kada u startu postavka se zasniva na nekim krupnim pretpostavkama sa papira, joj izvodjaču.

pogled iz mog ugla, nadam se da pomaža a ako ne niti da stvara štetu.
swedishbrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 10:21   #25
bez uvrede, ne zanimaju me mišljenja stvorena u vezi kuća sa ravnim krovom. arhitekri ne mogu staviti bilo što, pa nisu ti ljudi bezrazložno studirali i fiziku i matematiku na tom studiju, a postoje i programi koji imaju "usađena" određena ograničenja. za svoju arhitekticu dobila sam preporuku od zaista stručnih ljudi tako da bi vas molila da ne ulazite u tu polemiku.
postoje i danas zgrade stare 100 godina koje imaju ravni krov bez ikakvih problema, a postoje i one stare 10 godina kod kojih curi jer je nestručno napravljeno. ovo nije pitanje da ili ne ravni krov. bit će ravni, tj. tzv. ravni jer će nagib biti 5 stupnj. zanima me samo zašto se spominju gluposti o limu koji se neće moći postaviti kad proizvođač lijepo piše da je moguće.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 12:39   #26
Quote:
zh1 kaže: Pogledaj post
Mogu ja ,konju jedan ,trkeljati bezveze ,samo što je razlika u tome da ja to trkeljam u praksi već punih 20 godina i znam što je to ravni i kosi krov ,kao što znam i to kako se to i što se može ili ne može napraviti da bude dobro. Ti misliš ako su ti pokrili krov tim j....m Lindabom da si time popio svu pamet svijeta po pitanju materijala za krovogradnju. Što se cijene tiće govorio sam o cijeni domaćeg crijepa iz Bedekovćine jer sam ga slučajno prošli tjedan kupio puni šleper i btw.za one kojima će trebati jeftiniji je na skladištima nego direktno kod proizvođaća.I kada smo se već dotakli i teme "moja arhitektica" ,njezin papir može podnijeti svašta a hoće li biti modifikacija u izvedbenim detaljima to češ nam još sve napisati iako onaj dio ekipe koji na ovom forumu zaista ima što za reći (prepoznati će se sami) zna odgovor. I Edgare ,zapamti, ne postoji "domaći lim" .Uvozimo ga iz Kine,Švedske,Austrije,Češke itd. a u Hrvatskoj ga samo obrađujemo.

Dobor ti renata govori. ne vrijeđaj.

to što imaš prakse 20g, meni osobno ne znači ništa. jer ak si majstor kakv si i trgovac, onda jadni oni kojima postavljaš krovište.

Moj kum je prošlo proljeće pokrivao kuću tondach kontinentalom plus, austrijaka varijanta. Preko 400m2. plaćao ga je 5,5kn/kom.

lijepo sam se ogradio da pišem o nekim možda više i ne aktualnim cijenama.

I da, dobar dio majstora koji su mi počeli po kući raditi, otjerao sam nakon par dana. Oni misle da su popili su pamet svijeta, trkeljajući svoje filozofije.

počevši od zidara, koji nije u stanju ni ravno napraviti špletu oko prozora. a zašto je tako, cijele priče i filozofije. tak kak on zid aznam i ja, takve netrebam. Možda bi mu pomoglo da je uzeo vaservagu ali ta alatka za njega je svemirska tehnologija
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 12:45   #27
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
pa nisam čula da općine imaju nekakva svoja pravila o nagibu krova??? to su mi gluposti.
inače, mislim da nema pravila jer je nedavno izgrađena urbana vila sa ravnim krovom. ne bih u detalje, ali sa sjevera sam. a odakle si ti?
Ovako imam lokacijsku koju sam dobio nakon 5 mj ,u urbanistickom uredu sam vidio napismeno HR Zagorje ,kuca trea imati tocno odreeni nagib krova ,dolaze samo prirodni materijali za krov (crijep) ,striktno stoji NIKAKVI LIMOVI za kroviste ,te nije dozvoljena izgradnja krovova tkz ALPSKI STIL.
__________________
zagorac
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 14:25   #28
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
I da, dobar dio majstora koji su mi počeli po kući raditi, otjerao sam nakon par dana. Oni misle da su popili su pamet svijeta, trkeljajući svoje filozofije.

počevši od zidara, koji nije u stanju ni ravno napraviti špletu oko prozora. a zašto je tako, cijele priče i filozofije. tak kak on zid aznam i ja, takve netrebam. Možda bi mu pomoglo da je uzeo vaservagu ali ta alatka za njega je svemirska tehnologija
ne želim reći da je i ZH1 takav tip, makar njegove izjave upućuju da je, ako ništa drugo, na dobrom putu da postane takav. govorim o onim majstorima koji su cijeli život radili samo po jednom principu i nisu spremni proučiti nikakve novitete i proizvode.
od kad sam išla u kupnju zemljišta, razgovarala sam sa nekoliko majstora i mogu reći svoj dojam: mnogo njih radi uvijek isto kao i cijeli život i za neke stvari kažu da su nemoguće, a onda kad im kažem točnu kuću/zgradu koja je tako napravljena onda kažu da se oni dalje ne bi upuštali u te rasprave.
meni se 5stup. uopće ne čini ništa posebnim. jedno što sam skužila je to da lim zaista mora biti dobro pričvršćen za podlogu da nema praznog prostora ispod, jer onda odzvanja na svaki zvuk, poput padanja kiše. to sam skužila sa malim eksperimentom, uzela sam lim u ruke. kad stavite ruku točno ispod lima, nema buke kad nešto pada od gore. ako je lim bez čvrste podloge, onda odzvanja. možda je naivan eksperiment, ali mislim da ima nešto u tome.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 14:26   #29
Quote:
maksica6 kaže: Pogledaj post
Ovako imam lokacijsku koju sam dobio nakon 5 mj ,u urbanistickom uredu sam vidio napismeno HR Zagorje ,kuca trea imati tocno odreeni nagib krova ,dolaze samo prirodni materijali za krov (crijep) ,striktno stoji NIKAKVI LIMOVI za kroviste ,te nije dozvoljena izgradnja krovova tkz ALPSKI STIL.
kako se zove taj vaš pravilnik o materijalu za gradnju kuće? da probam nešto o tome potražiti na webu
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 16:10   #30
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
kako se zove taj vaš pravilnik o materijalu za gradnju kuće? da probam nešto o tome potražiti na webu
EVO SVE SAM VAM BITNO STAVIO OVDJE.

P+2+Pk (prizemlje+2 kata+potkrovlje) 11,50 m. Nadozid potkrovlja može biti najviše 1,25 m. Ukoliko na zgradi nije projektiran nadozid u potkrovlju, najviša dozvoljena visina zgrade smanjuje se za 1,25 m.

(2) Podrumom se smatra dio zgrade, kojemu se kota gornje razine stropne ploče nalazi najviše 90 cm iznad kote konačno zaravnatog terena mjereno kod ulaza u zgradu. Kada se ulaz u zgradu nalazi na nižoj koti konačno zaravnatog terena, podrumom se smatraju one prostorije, kojima se najmanje dvije trećine podne povšrine nalaze najmanje 180 cm iznad kote konačno zaravnatog terena. Podrumi u zgradama iz stavka 1. ovog članka mogu se graditi na jednoj ili dvije etaže, sukladno mogućnostima odvodnje i mjesnim prilikama.

Članak 27.
(1) Na zgradama iz članka 17. stavak 1,2 i 3 mogu se graditi potkrovlja. Potkrovlje je najviša razina zgrade unutar krovišta iznad kote gornje plohe najviše stropne ploče, ukoliko je najmanja visina prostorije 2,40 m u sredini raspona. Prozori u potkrovlju se mogu izvesti u zabatnom zidu potkrovlja, krovnim prozorima u ravnini krovnih ploha i krovnim kućicama ("kapićima"). Izvođenje krovnih kućica dozvoljava se samo untuar razmaka krovnih roženica i moraju biti tradicionalno oblikovane (dvostrešnim krovićima). Nije dozvoljeno izvesti krovne kućice u obliku trokuta ili polukruga.

(2) Krovišta mogu biti dvostrešna ili višestrešna, iznimno jednostrešna (na pomoćnim zgradama malih tlocrtnih dimenzija iz članka 18. st. 2), nagiba 30o do 45o na način da je sljeme krova najviša kota zgrade. Kada je sljeme krova paralelno s međom susjedne parcele, a razmak do međe je manji od 3,00 m, obvezno je na krovnoj plohi prema susjednoj građevinskoj parceli postaviti snjegobrane. Pokrov treba biti crijep. Iznimno se može dozvoliti drugi pokrov u boji crijepa ili tamne boje uz nepobitno stručno obrazloženje projektanta o nenarušavanju ambijentalnih obilježja naselja i krajobraznih vrijednosti. Ne dozvoljava se izgradnja ravnih krovova i krovova malih nagiba, te uporaba valovitog salonita, salonita svjetlih boja i limova.

Članak 28.
Međusobna udaljenost višestambenih i poslovnih zgrada ne može biti manja od visine veće građevine, ali ne manja od 6 m za prizemne, 8 m za jednokatne i 10 m za dvokatne građevine. Kod izgradnje višestambenih zgrada, južna građevina može biti najmanje 2 svoje visine udaljena od sjeverne građevine. Visina građevine mjeri se na zabatu od kote konačno zaravnatog terena do sljemena krova.

Članak 29.
Odgovarajući prostor za smještaj i parkiranje vozila za potrebe niske stambene ili stambeno-poslovne izgradnje, višestambene i poslovne
__________________
zagorac
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 20:29   #31
Quote:
maksica6 kaže: Pogledaj post
Ovako imam lokacijsku koju sam dobio nakon 5 mj ,u urbanistickom uredu sam vidio napismeno HR Zagorje ,kuca trea imati tocno odreeni nagib krova ,dolaze samo prirodni materijali za krov (crijep) ,striktno stoji NIKAKVI LIMOVI za kroviste ,te nije dozvoljena izgradnja krovova tkz ALPSKI STIL.
hm, ja osobno baš na putu prema macelju vidio dosta kuća prekrivenih sa lindabom.....kako je to onda moguće?
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 20:30   #32
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
kako se zove taj vaš pravilnik o materijalu za gradnju kuće? da probam nešto o tome potražiti na webu
mislim da ti se to zov eprostorni plan. svaka opčina ima svoj, pa nazovi u lokalni ured za komunalnu djelatnost ili kak se to već zove. ako tvoj grad/opčina ima svoju web stranicu, morala bi ga moći downloadati.
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 20:49   #33
Da se razumijemo ,nikada mi nije bila namjera vrijeđati ni Edgara jer mi je ćak i simpa sa tim forsiranjem Lindaba tako da je ono "konju" više od milja jer gleda samo ravno ,a kamoli arhitekte .Ja sam samo rekao da ono što arhitekta sastavi na papiru nije nužno funkcionalno izvedivo i u praksi.Budući da "svaki cigo svojeg konja hvali" tako i svaki proizvođać forsira svoj proizvod a ja vam opet iz iskustva velim da je nagib krova od 5 stupnjeva u praksi relativno teško pravilno izvesti te da takav krov treba tretirati kao ravni krov i pokriti ga limenim pokrovom vrstu kojeg sam naveo u prijašnjem postu i to ili bakrenim limom ili cinkotit limom jer to tako jednostavno nalaže pravilo struke kako bi se izbjeglo podvlačenje vode,bilo oborinske bilo kapilarne . Što se tiće arhitekata hvala bogu da su kod nas takvi kakvi jesu jer još uvijek iskazuju spremnost sa suradnju sa izvođaćima jer se još nije desilo da objekat ispadne kao u projektu po pitanju izvedbenih detalja .Više ne želim općenito debatirati o tome krovu jer je evidentno da ste pomiješali lončiće a da ćak ni potencijalni vlasnik krova ne zna kakav će ustvari krov imati na vlastitoj kući.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 21:33   #34
ZH1
ja sam te shvatila da uopće nije moguće pokriti ravni krov sa limom, tj. da na nagib od 5 stup. ne može ići lim. sori. znači, može lim.
kaj se mene tiče, ne mora biti lindab, bitno da je lim kvalitetan i da drži 30 godina, kao crijep.
s obzirom da vidim da se baviš time, možeš li mi reći kolika bi bila cijena takvog limenog krova, površine 100m2, 5 stup. nagib, izolacija 20cm. ostale detalje ne znam, ako ti trebaju. i znaš li možda koliko je lim skuplji od crijepa?
thanx
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 21:53   #35
http://www.limas.hr/s/pdf/str44.pdf?...821859f3fdb60b
ne zvuči skupo ravni lim, 65kn 1m2.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 10:04   #36
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
http://www.limas.hr/s/pdf/str44.pdf?...821859f3fdb60b
ne zvuči skupo ravni lim, 65kn 1m2.
Prvenstveno za Renatu: ja imam bijeli Lindab, pola krova je oko 5° a postoje dijelovi gdje je i manje. Zasad je rano reći kako je napravljeno. Cijena koja se spominjala u mom slučaju je bila oko 120 kn /m2, lim i postavljanje. Ti si spominjala bijeli lim, ja sam ga uzeo dobrim dijelom i zbog ljetnih temperatura, računam da će manje topline popitit ako je bijeli, a razlika možda nije zanemariva. Vjerujem da bi taj krov trebao biti i nešto trajniji nego isti s nekom drugom bojom jer će imati manje temperaturnih oscilacija.
Moram te upozoriti da mi se čini da previše vjeruješ arhitektici. Ne zaboravi (a to ti je rekao i zh1) njezin papir svašta podnosi. Ona će ti ispričati ono što je naučila na faksu a arhitekti često nemaju povratnu informaciju od izvođača.
Što se tiče limara koji će ti to postavljati, naoružaj se dobro jer bi mogla imati problema. Ja sam imao posla s nekoliko limara i to mi je bio daleko najproblematičniji dio kuće. Osobno sam prisustvovao razgovoru svog izvođača i limara uz puno pasmatiranja a rade godinama zajedno. No svakako mislim da je lim na krovu puno bolji izbor od crijepa.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 10:12   #37
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
Prvenstveno za Renatu: ja imam bijeli Lindab, pola krova je oko 5° a postoje dijelovi gdje je i manje. Zasad je rano reći kako je napravljeno. Cijena koja se spominjala u mom slučaju je bila oko 120 kn /m2, lim i postavljanje. Ti si spominjala bijeli lim, ja sam ga uzeo dobrim dijelom i zbog ljetnih temperatura, računam da će manje topline popitit ako je bijeli, a razlika možda nije zanemariva. Vjerujem da bi taj krov trebao biti i nešto trajniji nego isti s nekom drugom bojom jer će imati manje temperaturnih oscilacija.
Moram te upozoriti da mi se čini da previše vjeruješ arhitektici. Ne zaboravi (a to ti je rekao i zh1) njezin papir svašta podnosi. Ona će ti ispričati ono što je naučila na faksu a arhitekti često nemaju povratnu informaciju od izvođača.
Što se tiče limara koji će ti to postavljati, naoružaj se dobro jer bi mogla imati problema. Ja sam imao posla s nekoliko limara i to mi je bio daleko najproblematičniji dio kuće. Osobno sam prisustvovao razgovoru svog izvođača i limara uz puno pasmatiranja a rade godinama zajedno. No svakako mislim da je lim na krovu puno bolji izbor od crijepa.
hvala ti na savjetu, ali ne razumijem zašto da ne vjerujem arhitektici kad si sada sam rekao da i ti imaš nagib od 5 stupnjeva. na što konkretno moram pripaziti? linija mog krova će biti ravna, ali pod malim nagibom. daj mi savjet.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 10:26   #38
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
hvala ti na savjetu, ali ne razumijem zašto da ne vjerujem arhitektici kad si sada sam rekao da i ti imaš nagib od 5 stupnjeva. na što konkretno moram pripaziti? linija mog krova će biti ravna, ali pod malim nagibom. daj mi savjet.
nisam rekao da generalno ne vjeruješ arh. nego da joj ne vjeruješ previše. I ne samo što se krova tiče nego i svega ostalog. Ne zaboravi, arhitekti su u velikoj večini slučajeva samo crtači koji prenose znanje s faksa, a vrijeme prozlazi.
Što se krova tiče ne znam na što moraš paziti. Moraš naći majstore koji će ti to napraviti kako treba.
Moj izvođač je navodno sterao neke limare (s nekih drugih njegovih gradilišta) jer su sve probleme na krovu rješavali sa silikonom. I to onim običnim kupaonskim.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 10:45   #39
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
.
Moj izvođač je navodno sterao neke limare (s nekih drugih njegovih gradilišta) jer su sve probleme na krovu rješavali sa silikonom. I to onim običnim kupaonskim.
užas. tko bi si mislio da ima i toga!
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 10:54   #40
sad ste me preplašili što se tiče arhitektice. kuća će, naravno, vizualno biti kako ja želim, ali, s obzirom da se ne razumijem u puno toga što se tiče konkretnih, izvedbenih stvari, kako mogu znati na što treba paziti?
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:22.