Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2017., 10:44   #3821
Quote:
gooooc kaže: Pogledaj post
Pa meni potrošnja, dijelovi , servis, svašta nešto. Imao sam sreću pa sam ga prodao nakon 14 mjeseci na njuškalu za okej cifru. Nisam mogao vjerovati 😃 da još dok vrijedi nešto sa ga uspio utopiti. Makar kao što rekoh 2.0 benzinac , 4WD i Family pack oprema je super ... bilo je lijepih trenutaka. Po snijegu je zakon ... ali sad napravim servis za 800 kuna, a kod QQa mi je bio 2000kuna npr.
S druge strane ako dobiješ ga za dobru cijenu i spreman si rješavati pizdarije poput kuplunga, katalizatora, amortizera itd samo naprijed 🖖... koliki ti je budžet?
Dao bi do 12k e za 4-5g starog. zanimljivo iskustvo. Sto sad onda vozis i kako si zadovoljan
ruud is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 10:00   #3822
Quote:
ruud kaže: Pogledaj post
Dao bi do 12k e za 4-5g starog. zanimljivo iskustvo. Sto sad onda vozis i kako si zadovoljan
Ni u ludilu dati tolike novce za taj auto, 1.6 motor i 5 godina star. Sad vozim Passat Variant 2.0 iz 2012. , nebo i zemlja ... zamlja je naravno QQ
Ali velim nije tak loše kak sam ja to tu prezentiral ali uz sve to kad dodaš osjećaj za volanom, pa upravljanje i preciznost uvijek švabu. A da ne počnem o kvaliteti izrade i završnoj obradi. Ima toga ... naravno ne znam kakvi su noviji, navodno bolji i kvalitetniji.
gooooc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 23:18   #3823
Nakon punih 6 godina prodan QQ. Moj post o kupnji istog je na str 116 27.02.11. Sta nakon svega rec ?..Auto bez i jednog kvara, bilo kakve upaljene lampice,zamjene žarulja ili ikakve potrebe za icim osim redovnog servisa. Prodan jer je to neko vrijeme kad se za njega jos nesto i moglo dobit ..cisto ekonomski gledano.
Zamjerke !?..Losa izolacija , kad se vozi po kisi ako netko sjedi iza ima dojam da mu je otvoren prozor...zavrsna obrada na bas najbolja..vide na vratima kod brave vec ruzinave...standardni "cvrcak" u desnim vratima kod niskih temperatura zraka...ponekad se prozor ne zatvori do kraja pa treba par puta dizat spustat...Potrosnja više 8 nego 7 ..I tako ..sve u svemu sitnice..ali ima ih i treba ih spomenut.
Nisam se odlucio na novi model..1.6 DCI 360.. jer je vec izasao redizajnirani a i nekako nema se osjecaj da se kupuje novi .
Sretno svim dosadasnjim a i buducim vlasnicima qq.
Corum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 19:39   #3824
Quote:
Corum kaže: Pogledaj post
Nakon punih 6 godina prodan QQ. Moj post o kupnji istog je na str 116 27.02.11. Sta nakon svega rec ?..Auto bez i jednog kvara, bilo kakve upaljene lampice,zamjene žarulja ili ikakve potrebe za icim osim redovnog servisa. Prodan jer je to neko vrijeme kad se za njega jos nesto i moglo dobit ..cisto ekonomski gledano.
Zamjerke !?..Losa izolacija , kad se vozi po kisi ako netko sjedi iza ima dojam da mu je otvoren prozor...zavrsna obrada na bas najbolja..vide na vratima kod brave vec ruzinave...standardni "cvrcak" u desnim vratima kod niskih temperatura zraka...ponekad se prozor ne zatvori do kraja pa treba par puta dizat spustat...Potrosnja više 8 nego 7 ..I tako ..sve u svemu sitnice..ali ima ih i treba ih spomenut.
Nisam se odlucio na novi model..1.6 DCI 360.. jer je vec izasao redizajnirani a i nekako nema se osjecaj da se kupuje novi .
Sretno svim dosadasnjim a i buducim vlasnicima qq.
koliko si km napravo s njime, koji motor 9
yd4d2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 17:02   #3825
Nakon šest godina i samo 75000 km, benzinac 2.0. Potrosnja otisla na 11, a do sada je cijelo vrijeme bila na 9 maximum. Jel to normalno, ja sam laik za te stvari? Inače sam sa autom prezadovoljan, nikakvih problema osim uobičajenih. Prvih godina bio je savršen za dvoje koji vole brijati i po gradu ali i po kampovima ljeti, a sada je savršen za troje, tj. Za novopridošlu bebu! Ok, autosjedalo nas je natjeralo da stavimo thule prtljaznik na krov, ali i tako auto izgleda sasvim cool.
pipi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 22:48   #3826
Quote:
pipi1 kaže: Pogledaj post
Nakon šest godina i samo 75000 km, benzinac 2.0. Potrosnja otisla na 11, a do sada je cijelo vrijeme bila na 9 maximum. Jel to normalno, ja sam laik za te stvari? Inače sam sa autom prezadovoljan, nikakvih problema osim uobičajenih. Prvih godina bio je savršen za dvoje koji vole brijati i po gradu ali i po kampovima ljeti, a sada je savršen za troje, tj. Za novopridošlu bebu! Ok, autosjedalo nas je natjeralo da stavimo thule prtljaznik na krov, ali i tako auto izgleda sasvim cool.
Prtljažnik na krovu je sigurno podigao potrošnju,pogotovo pri većim brzinama.
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 22:49   #3827
Question Problemi sa grijanjem

posjedujem Nisan Qashqai 360 proizvodnje 2013 godine stari tip karoserije disel motor 1600, 130 Ks. U posljednje vrijeme pri uključenju grijanja na desnoj strani puše dopli zrak dok sa strane vozača puše hladan zrak. Molim ako netko je imao takvih problema, ili netko koji zna molim za pomoć. hvala
__________________
toni
poštenjacina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 20:30   #3828
Ekipa quasqai ili opel mokka??
2012-13g
1.6 cdi/1.7cdi
R3nchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 23:13   #3829
Ako netko razmišlja o kupnji QQ evo prilike, naš nažalost mora odepršati jer nam treba teretno vozilo za firmu.
http://www.njuskalo.hr/auti/nissan-q...oglas-22646867
energyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 15:22   #3830
Quote:
energyman kaže: Pogledaj post
Ako netko razmišlja o kupnji QQ evo prilike, naš nažalost mora odepršati jer nam treba teretno vozilo za firmu.
http://www.njuskalo.hr/auti/nissan-q...oglas-22646867
Što volan ne središ, kvari opći dojam, a sve ostalo je fino.
bojanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 15:39   #3831
To je nekakva navlaka koju je stari stavio, volan je ok
energyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 16:31   #3832
Uplati ti još njuškalu mjesec dva, neće to tako brzo proć za tu cijenu
wasx is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 17:53   #3833
Quote:
energyman kaže: Pogledaj post
Ako netko razmišlja o kupnji QQ evo prilike, naš nažalost mora odepršati jer nam treba teretno vozilo za firmu.
http://www.njuskalo.hr/auti/nissan-q...oglas-22646867

nudim kangoo plus €……
R3nchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 07:31   #3834
Novi Radio QQ

pozdrav,

Htio bih zamijeniti serijski "digitron" radio u Nissanu QQ 2015. god sa novijim radiom sa navigacijom i kamerom, međutim nije toliko jednostavno...
U Nissanu se ne žele igrati s time. Vozio sam u CHIP Čakovec, međutim njima trebaju neki kodovi, jer radio radi samo kad je u stacionarnom stanju. nakon toga se zaključa...Gledao sam po netu vidim da se neki kodovi mogu kupiti, ali ne želim baciti baš novac u vjetar..
Da li netko može preporučiti nešto drugo?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	s-l300.jpg‎
Views:	152
Size:	9.7 KB
ID:	19529  
olfactus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 14:41   #3835
Bump
olfactus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 19:02   #3836
problemi s grijanjem

Quote:
poštenjacina kaže: Pogledaj post
posjedujem Nisan Qashqai 360 proizvodnje 2013 godine stari tip karoserije disel motor 1600, 130 Ks. U posljednje vrijeme pri uključenju grijanja na desnoj strani puše dopli zrak dok sa strane vozača puše hladan zrak. Molim ako netko je imao takvih problema, ili netko koji zna molim za pomoć. hvala
Pozz! Imao sam taj problem, a stvar je u tome da mi je prilikom mijenjanja filtera klime s vozačke strane majstor skinuo i motorić regulacije otvora grijanja/hlađenja kako bi lakše ugurao filter u kučište te prilikom vraćanja motorića nije vodio računa da ga postavi u odgovarajući položaj ovisno o podešenoj temperaturi na regulatoru temperature tako da je puhao s desne strane hladno, a sa lijeve toplo kada je bila podešena tem na napr. 28 stupnjeva C (imaju odvojene otvore regulacije jer je dvozonska klima)...treba ponovo skinuti motorić i postaviti ga pravilno...
zoranj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 19:53   #3837
Što očekivati od Qashqai-ja 1,5 dci 2009 godine i 250000 km? Radi kralježnice bi morao promjeniti auto i nude mi Qashqai-ja u zamjenu pa me zanima šta da očekujem? Qashqai je redovito servisiran mjenjano je sve što se moralo mjenjati(turbina, kvačilo i motor nisu ništa dirani osim ulja i filtera). Sada je sve u redu i radi kao urica.Molim savjet. Pozz
geronimo vt is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 19:57   #3838
Quote:
olfactus kaže: Pogledaj post
pozdrav,

Htio bih zamijeniti serijski "digitron" radio u Nissanu QQ 2015. god sa novijim radiom sa navigacijom i kamerom, međutim nije toliko jednostavno...
U Nissanu se ne žele igrati s time. Vozio sam u CHIP Čakovec, međutim njima trebaju neki kodovi, jer radio radi samo kad je u stacionarnom stanju. nakon toga se zaključa...Gledao sam po netu vidim da se neki kodovi mogu kupiti, ali ne želim baciti baš novac u vjetar..
Da li netko može preporučiti nešto drugo?
Ovo je tema za QQ prve generacije. Odgovore potraži na temi QQ 2014:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=812308&page=28
French is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 07:57   #3839
Quote:
geronimo vt kaže: Pogledaj post
Što očekivati od Qashqai-ja 1,5 dci 2009 godine i 250000 km? Radi kralježnice bi morao promjeniti auto i nude mi Qashqai-ja u zamjenu pa me zanima šta da očekujem? Qashqai je redovito servisiran mjenjano je sve što se moralo mjenjati(turbina, kvačilo i motor nisu ništa dirani osim ulja i filtera). Sada je sve u redu i radi kao urica.Molim savjet. Pozz
Ovisi koliko je novca u pitanju, Sa tolikom kilometražom svako auto traži ulaganja samo je pitanje koliko je povoljna početna cijena. Inače to je prokušani renaultov 1,5 dizel, imao je jedno vrijeme problema sa Delphi brizgaljkama ali se one nisu ugrađivale u Qashqai.
bojanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 08:34   #3840
Nisu bile problem dizne već VT pumpa. A onda je posljedično potamnila dizne.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:48.