Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2007., 12:53   #41
Quote:
Ementaler kaže: Pogledaj post
Znači ne biste svoju djecu educirali putem edukativnih programa na računalu?
Treba. Možda je ono gore malo preusko rečeno.
Djeci treba pustiti da se i igraju na računalima. Al, naglašavam, sve u jednoj mjeri koja je zdrava i pogodna za djecu
__________________
Godot was here.
101st Airborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 12:54   #42
Quote:
101st Airborne kaže: Pogledaj post
A zašto bih ga ignorirao. Njega treba nučiti barem nekim pravilima.
Ako ga roditelji nisu naucili da treba postivati starije kako ces ti onda ?
I ja prostacim ponekad no ovo prelazi sve granice.
Maitreya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 12:55   #43
Quote:
Djeci treba pustiti da se i igraju na računalima. Al, naglašavam, sve u jednoj mjeri koja je zdrava i pogodna za djecu
Jok računalo maloj djeci.
Ima za to Playstation!

Diže mi se kosa na glavi kada vidim da roditelj kupi šestogodišnjem djetetu moćan PC (bolji od moga profesionalnog) za igranje igrica!

Inače, takvo sam jedno podešavao neki dan susjedu.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 12:56   #44
Quote:
Ako ga roditelji nisu naucili da treba postivati starije kako ces ti onda ?
I ja prostacim ponekad no ovo prelazi sve granice.
Zašto ljudi imaju tu potrebu?
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 12:56   #45
Quote:
M4t174 kaže: Pogledaj post
oženjen čovjek sa djecom sigurno ima pametnijeg posla nego visit na forumu
pusti ti njega, on je pacifist koj u svom nickname-u koristi imena zračnih divizija, koje valjda imaju ulogu širit ljubav i blagostanje.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 12:57   #46
Kaj si ovaj dečec brije? Ak ja povremeno volim ubaciti igricu u svoje računalo (ovisnica o svim vrstama MOHAA) mogu iz prve ruke reći da nema Crkva ništa protiv toga... U granicama zdravog razuma... jer cijele noći za konzolom, tikovi, epilepsije, nasilje, zatupljivanje... ne moraš biti 'crkven čovjek' da kažeš: 'Deca, hajte vi lijepo na svježi zrak!'
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 12:59   #47
Quote:
Khor kaže: Pogledaj post
pusti ti njega, on je pacifist koj u svom nickname-u koristi imena zračnih divizija, koje valjda imaju ulogu širit ljubav i blagostanje.
Eh, da ti znaš zašto ja koristim navedeni nick šutio bi. Al pošto ne znaš prihvaćam ovakve komentare.
__________________
Godot was here.
101st Airborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 13:02   #48
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Zašto ljudi imaju tu potrebu?
Da se bolje razumiju , valjda.
Maitreya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 13:08   #49
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Kaj si ovaj dečec brije? Ak ja povremeno volim ubaciti igricu u svoje računalo (ovisnica o svim vrstama MOHAA) mogu iz prve ruke reći da nema Crkva ništa protiv toga... U granicama zdravog razuma... jer cijele noći za konzolom, tikovi, epilepsije, nasilje, zatupljivanje... ne moraš biti 'crkven čovjek' da kažeš: 'Deca, hajte vi lijepo na svježi zrak!'
stvar je u tome da ljude više zaboli za crkveno mišljnje. to su isti oni koji nekrštenu djecu automatski šalju u limbo?? evo, nedavno su napustili to učenje. diskriminacija od rođenja. ljudi su se jedva izvukli iz ''mračnog'' doba koje je i bilo mračno večim dijelom zbog njih. ljudi su popušili več u stratu kad su dozvolili da se njima tako besramno manipulira.
ne poznajem nikog tko često igra a da ima tikove, epilepsiju, da je nasilan i tupav. igre više educiraju nego od one pametne učilice, sunčice ili tako nekako. to je dobro smišljna propaganda koja ima poruku: čuvajte se ''onih'' što igraju, a vi dođite u našu crkvicu, molite se i dajte koji milodar''.
igre razvijaju više pozitivnosti nego negativnosti. u nekim zemljama su kirurge počeli slat da igraju pucačine jer im se popravljaju refleksi i uoštrava vid. naravno, ne igraju 18 sati dnevno, ali rezultat je tu.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 13:09   #50
Quote:
Khor kaže: Pogledaj post
vidim, neznaš. jer da znaš sad bi se prekrio dekom preko glave. to što se voliš pravit pametan, to je nešto drugo.

Ma o cemu ti pricas uopste! Ako znas kakvu ulogu imaju simboli i gde ih sve mozemo naci, onda mi je prosto cudno da pricas ovako ko neko dete! Nemoj ni ti ni bilo ko drugi da poistovecuje religiju (bilo koju) sa zivom i iskrenom verom u Boga. A one koje spominjes na kapitolu su mala deca za one koje zaista vuku konce, ali dobro, nisu daleko.
Moja poenta je da se nista ne desava slucajno. Sve je "debelo" planirano i promisljeno, nista nije prepusteno slucaju. Sve sto treba da se indoktrinira medju svetsku populaciju se radi polako, korak, po korak, ulazi se na "mala" vrata. I to se radi na sve nacina, i na one na koje nikada ne bi pomislio.
islandjanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 13:10   #51
Quote:
101st Airborne kaže: Pogledaj post
Eh, da ti znaš zašto ja koristim navedeni nick šutio bi. Al pošto ne znaš prihvaćam ovakve komentare.
mora da je iz vrlo moralnih razloga. a tako me zanima...
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 13:10   #52
Quote:
Ako znas kakvu ulogu imaju simboli i gde ih sve mozemo naci, onda mi je prosto cudno da pricas ovako ko neko dete!
Što znače kipovi svih onih demona i đavlića po crkvama i katedralama?
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 13:16   #53
Quote:
islandjanin kaže: Pogledaj post
Ma o cemu ti pricas uopste! Ako znas kakvu ulogu imaju simboli i gde ih sve mozemo naci, onda mi je prosto cudno da pricas ovako ko neko dete! Nemoj ni ti ni bilo ko drugi da poistovecuje religiju (bilo koju) sa zivom i iskrenom verom u Boga. A one koje spominjes na kapitolu su mala deca za one koje zaista vuku konce, ali dobro, nisu daleko.
Moja poenta je da se nista ne desava slucajno. Sve je "debelo" planirano i promisljeno, nista nije prepusteno slucaju. Sve sto treba da se indoktrinira medju svetsku populaciju se radi polako, korak, po korak, ulazi se na "mala" vrata. I to se radi na sve nacina, i na one na koje nikada ne bi pomislio.
sad čemo o simbolistici?? zar da tražim po gornjem gradu simbole i lik piramide?? ili oka u njoj koje nas sve tako pristojno gleda??
simbolistiku nemožemo generalizirat jer nemaju svi simboli isti korjen. naravno, danas je drugačija slika jer se sve vrijednosti namjerno podkradaju i miješaju tako da bude teže pratiti nešto. ali i dalje neznam kakve veze ima paganstvo sa sotonizmom?? dva različita pojma tako naivno povezana.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 13:17   #54
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Što znače kipovi svih onih demona i đavlića po crkvama i katedralama?

Opet kazem, razdvajajte tradicionalisticke crkve i verovanja od onih koji sa time nemaju veze. Bas ti koji bi trebalo da budu "najblizi" Bogu su jako daleko od Njega, ali to je njihova briga. A na tvoje pitanje, pa eto sam se odgovor namece, zna se ko, kao sto sam rekao privremeno "upravlja" ovim svetom!
islandjanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 13:17   #55
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Što znače kipovi svih onih demona i đavlića po crkvama i katedralama?
kao fol da tjeraju zloduhe?? imam dojam da bi ih to više privlačilo nego odbijalo
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 13:20   #56
Quote:
kao fol da tjeraju zloduhe?? imam dojam da bi ih to više privlačilo nego odbijalo
Dakle, oni što drže kipove Isusa ili Marije zapravo ih tjeraju.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 13:23   #57
Quote:
Khor kaže: Pogledaj post
.... ali i dalje neznam kakve veze ima paganstvo sa sotonizmom?? dva različita pojma tako naivno povezana.

Ne, ja bas mislim da uopste nisu "naivno" povezani. Ako znamo, a nadam se da znamo, da svaki, da tako kazem oblik paganizma kroz istoriju bio je ni manje ni vise okrenut kljanjanju samom sotoni. Naravno, mnogi od tih naroda toga nisu bili svesni, i sve te demone su nazivali svojim bogovima i bozanstvima i njima se klanjali. Jer na kraju krajeva, sotoni nije bitno kome cemo se mi klanjati, sve dok to nije Bog. Postoji ona dobra izreka koja kaze da je najveci "uspeh" sotone taj sto je "ubedio" ljude da on ne postoji. A kad prihvatimo taj nacin razmisljanja onda nam je svejedno, mozemo da radimo sta hocemo i kako hocemo, vrlo lako cemo od mase materijalnih stvari napraviti sebi "male bogove".......
islandjanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 13:25   #58
A možda je i bog kome se ti klanjaš Sotona?
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 13:32   #59
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
A možda je i bog kome se ti klanjaš Sotona?

Ne naravno da nije. Bog kome se ja klanjam je moj Spasitelj Isus Hrist, zivi Bog!
islandjanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 13:34   #60
Quote:
Ne naravno da nije. Bog kome se ja klanjam je moj Spasitelj Isus Hrist, zivi Bog!
Tako pričaju i svi oni za koje kažeš da se klanjaju Sotoni.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:41.