Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2007., 23:25   #61
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
Alekjumu selam daragi/draga Molim!
Forget me not!
Selam i tebi brate
uh uh nemoj mene u isti koš sa Rambijem
Ma jok, Rambici sam malo mahnuo kliktajuci Iran Iran, slucajno mi naumpala kad sam pisao o vehbosima.

Znam da joj srce zaigra kad pomisli da centrifuge rade....
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 23:40   #62
ne provociram ja nikog....

forget me not.... de mi samo reci jesu tebi bošnjaci ogledalo hanefijskog mezheba ???

whahahahahhahaha a pupana ... Da li je mevlud, tewhid, uzimanje para za klanjanje dženaze, učenje kur'ana za pare , brojni bidati -- od hanefijskog mezheba ?? wooowwwwww,, svaka cast ( ovo nema ništa utočišta)

Ti da znas koliko je hanefijski mezheb "strog" vidio bi gdje su bošnje !

ovo u bosni je mezheb jesipa broza tita.... .Bosanci su TITINOG mezheba
3Xtreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 23:43   #63
Quote:
3Xtreme kaže: Pogledaj post
ne provociram ja nikog....

forget me not.... de mi samo reci jesu tebi bošnjaci ogledalo hanefijskog mezheba ???

whahahahahhahaha a pupana ... Da li je mevlud, tewhid, uzimanje para za klanjanje dženaze, učenje kur'ana za pare , brojni bidati -- od hanefijskog mezheba ?? wooowwwwww,, svaka cast ( ovo nema ništa utočišta)

Ti da znas koliko je hanefijski mezheb "strog" vidio bi gdje su bošnje !
ovo u bosni je mezheb jesipa broza tita.... .Bosanci su TITINOG mezheba
a ti da znas koliko si supalj poklopio bi se usima..
__________________
..Ako je govor srebro sutnja je zlato..
Halveti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 23:45   #64
Quote:
3Xtreme kaže: Pogledaj post
ne provociram ja nikog....

forget me not.... de mi samo reci jesu tebi bošnjaci ogledalo hanefijskog mezheba ???

whahahahahhahaha a pupana ... Da li je mevlud, tewhid, uzimanje para za klanjanje dženaze, učenje kur'ana za pare , brojni bidati -- od hanefijskog mezheba ?? wooowwwwww,, svaka cast ( ovo nema ništa utočišta)

Ti da znas koliko je hanefijski mezheb "strog" vidio bi gdje su bošnje !

ovo u bosni je mezheb jesipa broza tita.... .Bosanci su TITINOG mezheba
Najnizi su oni koji ne vole svoj narod.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 23:46   #65
ja govorim istinu ,, a ljubav je nešto drugo
3Xtreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 23:49   #66
Quote:
3Xtreme kaže: Pogledaj post
ja govorim istinu ,, a ljubav je nešto drugo
Pa objasni nam to malo kako smo mi Titinog mezheba.

Il ti je to jos jedna izjava u stilu one da je tvoj sheik rahmetli Jusuf bio najbolji student u Medini u zadnjih 35 godina?
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 00:06   #67
Inforomiraj se za rahmetli Jusufa pa ces vidjeti tekijski ofingeru

Titin mezheb,,, jednostavno za objasniti ....
Ljudi u komunistickoj drzavi nisu nista ucili skoro od islama, i poznate su te generacije kojima se sveo islam na džumu i mevlud.. Znači džahili do kraja... Neznaju ništa od vjere


I onda kad im dođe neko kome islam nije tradicija već način života počnu negodovati oko raznih stvari a ustvari neznaju ni propis islama o tome

kaže poslanik s.a.v.s "brijte bradu a kratite brkove da ti se razlikovali od nevjernika" i sad neko hoće da se pokori riječi poslanika s.a.v.s i bude dobar musliman , pusti bradu i ovi iz titinog mezheba ga prozovu "vehabijom" neznajući da je to vadžib (po nekim sunnet) ;
čovjek koji hoće da praktijuje sunnet biva tiketiran od strane džahilaaaa
Ebu hanife nije htio klanjati iza imama koji nema bradu!!!!

primjer mali

po hanefijskom mezhebu bradu pustit je vadžib a ko je brije radi haram , dok kod titinog mezheba svi su obrijani

Titin mezheb ti se zasniva na hanefijskom ustvari , samo što je vremenom izmješan i puno stvari koje nisu od HANEFIJSKOG MEZHEBE ubačene


OVO SU SAMO 2 MALA PRIMJERA A IMA IH MORE ( uzeo sam za primjer bradu )
3Xtreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 00:38   #68
Quote:
3Xtreme kaže: Pogledaj post
Inforomiraj se za rahmetli Jusufa pa ces vidjeti tekijski ofingeru
Vidi zabludjeli sugovornice, zao mi sto cu te morati razocarati.

Taj faks u Medini ti je prilicno jak, nema tamo da netko zavrsi 2 godine za jednu, jos se nikad to nije desilo.

Rahmetli Jusuf je tamo zavrsio samo 1 godinu, onog pripremnog dijela, ucenje jezika za strance, koji nasi obicno zavrse tek za godinu i po ili cak dvije.

Ostalo sve je bilo normala.

Bilo je tamo nase djece jos s njim, osh imena da ti kazem?

I to je sve. Nista vise. Nikakav postdiplomski, nema govora o tome. Nije ga nikad mogao ni upisati, a kamoli zavrsiti.

Nema govora niti da je bio neki posebno dobar student. A nase djece je taj faks zavrsilo koliko oces.

Znaci, ne preuvelicavaj, tj. ne lazi.

Drugo, ono sto bulaznis o Titinom mezhebu necu komentirati. Ali ona vasa stranica, posvecena rusenju IZ BiH, od onna dva becka djecaka je zabrinjavajuce nesto i samo se vi zevzecite dok vas dobri Bosnjani ne razgule ko macke.

Samo sto ste malo neinformirani i priglupi vi junoshe jer mi od 40 i koju pamtimo te becke djecake kad su zajedno s nama po tekijama pjevali Ode Magare i gledali ocel tko narucit koju expres hatmu ne bil sta hajrovali.

Jes jes, tako ti je to junosho moj zabludjeli, a da ti ne govorim odakle pare onom abu nidalovom zetu, i kako su mu amerikanci oslobodili taj iznos zbog kojeg vi svi ko bijesna pascad isplazenog jezika trcite za njim ne bil vam sta dobacio, ili kakav stari auto svoj poklonio. A prvi se ispalio iz Sarajeva kad je zapucalo otisao za nas pomoc skupljat od arapagosa

Ej, umorio si me vise, vas je samo problem sto ste vi vece vehabije od onih u saudiji.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 07:56   #69
Quote:
3Xtreme kaže: Pogledaj post
ja govorim istinu ,, a ljubav je nešto drugo

Allah je Istina
Allah je Ljubav

ti kažeš istina, "a ljubav je nešto drugo."

hmmm- čupa te onaj smajli
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 08:01   #70
btw, što se tiče brade
slažem se postoji preporuka Poslanika a.s. o puštanju brade i brijanju brkova

Drugi hadis koji sam čini mi se pronašao u jednoj od Sira ili nekoj od zbirki hadisa je taj da je poslanik imao bradu i da je držao urednom!

Držanje nečega urednim podrazumijeva kultivisanje. pa i obični ružin grm podivlja ako se vodi briga o njemu.

Svako ko ima bradu mora tu bradu držati lijepom i urednom- urednost podrazumijeva štricanje i oblikovanje!
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 08:35   #71
Citam ovo, i nisam znao da ste vi muslimani toliko u kurcu... Toliko tih sekta, pokreta i sl. Pa nije vrag da ne mozete mirno sjedit doma i citat Kuran Casni, te ga prakticirati.

Gledao sam na TV-u neko muslimansko pleme koje je posvetilo zivot putovanju na devama i proucavanju Kurana. Jako su mi se svidili. Koji su to moze li mi neko reci?

Inace, prije rata je ovdje u mom mjestu bilo vise muslimana, sjecam se da sam ko djete isao na najbolje cevape koje i danas mnogi iz mjesta pamte - na cevape kod Huse.


Ko zna di je Huso danas, men se cini da je negdje u Skandinaviji, steta. Nikad vise takvog cevapa nece bit.

Inace, danas su se mnogi vratili, i nitko ih ne dira niti diskriminira, njihova djeca se druze sa nasom i to je to.

Kad smo bili dica, tada mi je prijatelj bio jedan Dino... i dosao je dan za sunecenje, trebalo mu je malo potkratit pišu... od svega toga pamtim kako je jadan vristo, i vikao "je*em vam mater kurorezci"... i tako.


A ko su ti vehabije i sta oce? Po meni ovim bosnjacima-muslimanima nista ne fali. (u odnosu na druge religije i nacije europskog, africkog i azijskog kontinenta).
Kries is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 08:46   #72
Quote:
Rahmetli Jusuf je tamo zavrsio samo 1 godinu, onog pripremnog dijela, ucenje jezika za strance, koji nasi obicno zavrse tek za godinu i po ili cak dvije.

Ostalo sve je bilo normala.

Bilo je tamo nase djece jos s njim, osh imena da ti kazem?

I to je sve. Nista vise. Nikakav postdiplomski, nema govora o tome. Nije ga nikad mogao ni upisati, a kamoli zavrsiti.

Znaci, ne preuvelicavaj, tj. ne lazi.
Otvori Prevod Kur'ana od Korkuta, pa pogledaj ko je uradio zavrsnu korekturu....tek ces shvatiti sta pricas...
__________________
........
kam is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 08:49   #73
Jedan Kemal u Turskoj davno ukinu hilafet- to ti je nešto kao papa mada i nije baš- i otada kola krenuše nizbrdo.

Tako je to kad se nema glave, onda svaka noga i ruka vuku na svoju stanu.

Sad bi svi htjeli da su glava a mozga nema!

Ipak, nije tako loše kao što se čini, to ti je kao ćilim šareno da ne može šarenije.

Ima munara i u Maleziji i u Bosni, a ne liče jedna na drugu a opet su sve munare munare i sve džamije džamije
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 09:04   #74
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
Jedan Kemal u Turskoj davno ukinu hilafet- to ti je nešto kao papa mada i nije baš- i otada kola krenuše nizbrdo.

Tako je to kad se nema glave, onda svaka noga i ruka vuku na svoju stanu.

Sad bi svi htjeli da su glava a mozga nema!

Ipak, nije tako loše kao što se čini, to ti je kao ćilim šareno da ne može šarenije.

Ima munara i u Maleziji i u Bosni, a ne liče jedna na drugu a opet su sve munare munare i sve džamije džamije

Ne znam jel ovo odgovor meni?


I ko su ti muslimani nomadi koji nose Kuran na svojim devama?
Kries is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 09:28   #75
Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
Vidi zabludjeli sugovornice, zao mi sto cu te morati razocarati.

Taj faks u Medini ti je prilicno jak, nema tamo da netko zavrsi 2 godine za jednu, jos se nikad to nije desilo.

Rahmetli Jusuf je tamo zavrsio samo 1 godinu, onog pripremnog dijela, ucenje jezika za strance, koji nasi obicno zavrse tek za godinu i po ili cak dvije.

Ostalo sve je bilo normala.

Bilo je tamo nase djece jos s njim, osh imena da ti kazem?

I to je sve. Nista vise. Nikakav postdiplomski, nema govora o tome. Nije ga nikad mogao ni upisati, a kamoli zavrsiti.

Nema govora niti da je bio neki posebno dobar student. A nase djece je taj faks zavrsilo koliko oces.

Znaci, ne preuvelicavaj, tj. ne lazi.

Drugo, ono sto bulaznis o Titinom mezhebu necu komentirati. Ali ona vasa stranica, posvecena rusenju IZ BiH, od onna dva becka djecaka je zabrinjavajuce nesto i samo se vi zevzecite dok vas dobri Bosnjani ne razgule ko macke.

Samo sto ste malo neinformirani i priglupi vi junoshe jer mi od 40 i koju pamtimo te becke djecake kad su zajedno s nama po tekijama pjevali Ode Magare i gledali ocel tko narucit koju expres hatmu ne bil sta hajrovali.

Jes jes, tako ti je to junosho moj zabludjeli, a da ti ne govorim odakle pare onom abu nidalovom zetu, i kako su mu amerikanci oslobodili taj iznos zbog kojeg vi svi ko bijesna pascad isplazenog jezika trcite za njim ne bil vam sta dobacio, ili kakav stari auto svoj poklonio. A prvi se ispalio iz Sarajeva kad je zapucalo otisao za nas pomoc skupljat od arapagosa

Ej, umorio si me vise, vas je samo problem sto ste vi vece vehabije od onih u saudiji.
Eto vidiš, desilo se da je Jusuf rahmetli završio... S njim u generaciji Makić, Štulanović, Akaid prof ef i drugi ..... Hahahahaha,, znam da ti je krivo ali to je istina prevrći se ti koliko hoćeš

A ono za trance party u tekiji sa .. Nemam riječi

Nema ni logike takvim sektašom nastaviti,.,, Ti si davno sa puta skreno, a Allah nije nepravedan, sam si prema sebi nepravdu uradio i u mraku ćeš ostati,.
Ja mogu samo Allahu dovu uputiti da te izvuče, ništa više, jer :

Reci ti Meni ko ce uputiti onoga koji je strast svoju za boga svoga uzeo, onoga koga je Allah, znajuci ga, u zabudi ostavio i sluh njegov i srce njegovo zapecatio, a pred oci njegove koprenu stavio? Ko ce mu, ako nece Allah, na pravi put ukazati? Zasto se na urazumite? (45, 23)
3Xtreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 10:09   #76
Quote:
Kries kaže: Pogledaj post
Citam ovo, i nisam znao da ste vi muslimani toliko u kurcu... Toliko tih sekta, pokreta i sl. Pa nije vrag da ne mozete mirno sjedit doma i citat Kuran Casni, te ga prakticirati.

Gledao sam na TV-u neko muslimansko pleme koje je posvetilo zivot putovanju na devama i proucavanju Kurana. Jako su mi se svidili. Koji su to moze li mi neko reci?

Inace, prije rata je ovdje u mom mjestu bilo vise muslimana, sjecam se da sam ko djete isao na najbolje cevape koje i danas mnogi iz mjesta pamte - na cevape kod Huse.


Ko zna di je Huso danas, men se cini da je negdje u Skandinaviji, steta. Nikad vise takvog cevapa nece bit.

Inace, danas su se mnogi vratili, i nitko ih ne dira niti diskriminira, njihova djeca se druze sa nasom i to je to.

Kad smo bili dica, tada mi je prijatelj bio jedan Dino... i dosao je dan za sunecenje, trebalo mu je malo potkratit pišu... od svega toga pamtim kako je jadan vristo, i vikao "je*em vam mater kurorezci"... i tako.


A ko su ti vehabije i sta oce? Po meni ovim bosnjacima-muslimanima nista ne fali. (u odnosu na druge religije i nacije europskog, africkog i azijskog kontinenta).

da ti mozda nisi iz livna...?
__________________
..Ako je govor srebro sutnja je zlato..
Halveti is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 10:24   #77
Quote:
kam kaže: Pogledaj post
Otvori Prevod Kur'ana od Korkuta, pa pogledaj ko je uradio zavrsnu korekturu....tek ces shvatiti sta pricas...
Joj.

Slusaj, ako napisete najbolji student u posljednjih 35 godina a pri tome nemate neki akt tog fakulteta o kojem pricate da je to tako, onda ste smjesni.

Tim prije sto je s njim studiralo dosta nasih, pa se sve zna.

Ako hocete da govorite o rahmetlijinom naucnom radu, onda morate imati naucne radove, tko ga i gdje citira i sl. A rahm Jusuf nije toga imao, nije se bavio naukom. Korektura nije big deal, nije naucni rad.

Rahmetli Jusuf je bio dobar covjek, ali je daleko od toga da je bio poznat i priznat alim, cak i ako se govori o BiH prostorima.

A o ideji koju je misionario da ne govorimo.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 11:38   #78
Quote:
Halveti kaže: Pogledaj post
da ti mozda nisi iz livna...?
Ne nisam iz Livna... zasto to mislis? Sto je u Livnu? Nisam upoznat sa situacijom.


Niko da mi odgovori ko su ti muslimani sto sam vidio da su nomadi i da putuju na devama, te proucavaju Kuran. Zene im imaju nekakav nakit u nosu, ta mi je scena ostala u glavi...
Kries is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 12:45   #79
Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
Joj.

Slusaj, ako napisete najbolji student u posljednjih 35 godina a pri tome nemate neki akt tog fakulteta o kojem pricate da je to tako, onda ste smjesni.

Tim prije sto je s njim studiralo dosta nasih, pa se sve zna.

Ako hocete da govorite o rahmetlijinom naucnom radu, onda morate imati naucne radove, tko ga i gdje citira i sl. A rahm Jusuf nije toga imao, nije se bavio naukom. Korektura nije big deal, nije naucni rad.

Rahmetli Jusuf je bio dobar covjek, ali je daleko od toga da je bio poznat i priznat alim, cak i ako se govori o BiH prostorima.

A o ideji koju je misionario da ne govorimo.
Skreno si sa teme...jos kao student je uradio zavrsnu korekturu Prevoda Kur'ana i to nije malo stvar....Priznaj!
__________________
........
kam is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 13:08   #80
Muslimani nece pricati sa mnom.
Kries is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:52.