Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2007., 13:29   #1
Moram se krizmati do 11-og mj-->gdje?

Dragi moji, pogadjate udajem se, a nisam krizmana...
e sad, da ne ulazim u rasprave zasto sam se odlucila krizmati iako to nije samo po sebi neophodno za crkveno vjencanje, zanima me da li tko zna gdje u zg se mogu krizmati vanredno?? Zna li tko kojeg zupnika/zupu u zg-u gdje su otvoreni prema takvim pitanjima??
Konkretno to pitam, jer je npr moja prijateljica iz dubrovnika relativno nedavno imala problema s istim pitanjem, te u svom gradu nije mogla naci crkvu koja ju je htjela vanredno krizmati, vec je morala otici u sloveniju (tata joj je iz slovenije, ali to nije razlog bio odbijanju u du, vec sto tamo nemaju sluha za obavljanje vanrednih sakramenata)
help ljudi, zahvalna bi bila na bilo kojoj informaciji
ili cu jednostavno morati ici od zupnika do zupnika i moliti?
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 13:33   #2
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
Dragi moji, pogadjate udajem se, a nisam krizmana...
e sad, da ne ulazim u rasprave zasto sam se odlucila krizmati iako to nije samo po sebi neophodno za crkveno vjencanje, zanima me da li tko zna gdje u zg se mogu krizmati vanredno?? Zna li tko kojeg zupnika/zupu u zg-u gdje su otvoreni prema takvim pitanjima??
Konkretno to pitam, jer je npr moja prijateljica iz dubrovnika relativno nedavno imala problema s istim pitanjem, te u svom gradu nije mogla naci crkvu koja ju je htjela vanredno krizmati, vec je morala otici u sloveniju (tata joj je iz slovenije, ali to nije razlog bio odbijanju u du, vec sto tamo nemaju sluha za obavljanje vanrednih sakramenata)
help ljudi, zahvalna bi bila na bilo kojoj informaciji
ili cu jednostavno morati ici od zupnika do zupnika i moliti?
Alooooooo. Nije ti crkva pijaca da se cjenkaš. Trebaš i zaslužiti taj sakrament.
Uostalom ako ti je baš stalo do krizmanja zaslužit ćeš ga ako ne ionako ti nije potrebno za vjenčanje
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 13:35   #3
Quote:
Trebaš i zaslužiti taj sakrament.
Krizmat će se dok si rekao "keks".
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 13:44   #4
joj, daj postedi me.
imam jako dobar razlog sto se do sad nisam krizmala; nazalost, zbog nekih tezih okolnosti nisam mogla. No, to tu nije ni bitno. Ne znam cime ja nisam "zasluzila" krizmu
zato sto to nisam napravila pro forma kao i vecina kad sam imala 15??
Molim konkretne odgovore gdje i kod koga necu naici na osudu koja mi je upravo opet demonstrirana. Hvala
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 13:47   #5
Pa ženo valjda u lokalnoj župi.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 13:51   #6
pa ne znam

tek sam se doselila u zg...a naravno, moj zupnik iz rodnog mjesta nema razumijevanja za ovaj problem...

Pitam ponajvise jer me zanima dal je jos itko imao takav slucaj, pa da podijeli iskustva...htjeli bi izbjeci da idem od zupnika do zupnika po zg-u...
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 14:06   #7
http://www.zupa-svkriz.hr/ pitaj ovdje
__________________
...............high...speed..train..
night_train is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 14:19   #8
night train, hvala puno, poslala sam upit
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 14:43   #9
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
Dragi moji, pogadjate udajem se, a nisam krizmana...
e sad, da ne ulazim u rasprave zasto sam se odlucila krizmati iako to nije samo po sebi neophodno za crkveno vjencanje, zanima me da li tko zna gdje u zg se mogu krizmati vanredno?? Zna li tko kojeg zupnika/zupu u zg-u gdje su otvoreni prema takvim pitanjima??
Konkretno to pitam, jer je npr moja prijateljica iz dubrovnika relativno nedavno imala problema s istim pitanjem, te u svom gradu nije mogla naci crkvu koja ju je htjela vanredno krizmati, vec je morala otici u sloveniju (tata joj je iz slovenije, ali to nije razlog bio odbijanju u du, vec sto tamo nemaju sluha za obavljanje vanrednih sakramenata)
help ljudi, zahvalna bi bila na bilo kojoj informaciji
ili cu jednostavno morati ici od zupnika do zupnika i moliti?
za crkveno vjenčanje ti NIJE potrebna krizma.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 18:50   #10
Quote:
extremexx kaže: Pogledaj post
za crkveno vjenčanje ti NIJE potrebna krizma.
Nije, ali raspitala sam se: onda moram potpisati da sam nevjernik, te se prema tome sklapa brak izmedju vjernika i nevjernika sto je k tome jos i istaknuto na samoj ceremoniji (mislim da bi i moji i njegovi dobili infarkt ) i moram potpisati da cu djecu odgajati u katolickom duhu. Mislim ono Pa ja jesam vjernik...i samo zato sto nemam sakrament potvrde ne znaci da nisam ...prema tome, necu se ni odreci svog statusa ni vjere te ova opcija definitivno otpada.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 22:19   #11
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
Nije, ali raspitala sam se: onda moram potpisati da sam nevjernik, te se prema tome sklapa brak izmedju vjernika i nevjernika sto je k tome jos i istaknuto na samoj ceremoniji (mislim da bi i moji i njegovi dobili infarkt ) i moram potpisati da cu djecu odgajati u katolickom duhu. Mislim ono Pa ja jesam vjernik...i samo zato sto nemam sakrament potvrde ne znaci da nisam ...prema tome, necu se ni odreci svog statusa ni vjere te ova opcija definitivno otpada.
a zašto ne ideš na vjeronauk za krizmu?? kao i svi ostali koji se "redovno" krizmaju? neke privatne sate?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 23:07   #12
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
Dragi moji, pogadjate udajem se, a nisam krizmana...
e sad, da ne ulazim u rasprave zasto sam se odlucila krizmati iako to nije samo po sebi neophodno za crkveno vjencanje, zanima me da li tko zna gdje u zg se mogu krizmati vanredno?? Zna li tko kojeg zupnika/zupu u zg-u gdje su otvoreni prema takvim pitanjima??
Konkretno to pitam, jer je npr moja prijateljica iz dubrovnika relativno nedavno imala problema s istim pitanjem, te u svom gradu nije mogla naci crkvu koja ju je htjela vanredno krizmati, vec je morala otici u sloveniju (tata joj je iz slovenije, ali to nije razlog bio odbijanju u du, vec sto tamo nemaju sluha za obavljanje vanrednih sakramenata)
help ljudi, zahvalna bi bila na bilo kojoj informaciji
ili cu jednostavno morati ici od zupnika do zupnika i moliti?
Znam ja jednog Zupnika. Dolazi na kucnu adresu i krsti po kucama. Privatnik.
Sve ima, kao po propisu..(mantil, bibliju, kapicu, .... cak i bradu)
A i nije skup.
up99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 00:08   #13
Quote:
extremexx kaže: Pogledaj post
a zašto ne ideš na vjeronauk za krizmu?? kao i svi ostali koji se "redovno" krizmaju? neke privatne sate?
Pa to i trazim, naravno ne trazim da dodjem negdje i da me se krizma u 1 dan...no koliko sam imala i cuti i vidjeti, vecina to ili ne odobrava ili to jednostavno ne prakticira...a redoviti sakramenti se obavljaju od listopada do svibnja... znam, kasno sam se sjetila, trebala sam to puno prije napraviti, no sto je tu je...samo trazim dobru dusu koja ce imati volje da izdvoji malo vremena za mene
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 01:01   #14
Mislim da tebi draga krizma neće pomoć..
Psiho.
__________________
Jag är inte en människa. Det här är bara en dröm, och snart vaknar jag.
Brown Acid is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 03:05   #15
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
Pa to i trazim, naravno ne trazim da dodjem negdje i da me se krizma u 1 dan...no koliko sam imala i cuti i vidjeti, vecina to ili ne odobrava ili to jednostavno ne prakticira...a redoviti sakramenti se obavljaju od listopada do svibnja... znam, kasno sam se sjetila, trebala sam to puno prije napraviti, no sto je tu je...samo trazim dobru dusu koja ce imati volje da izdvoji malo vremena za mene
Sto ne pogledas u oglasima? Ili das oglas, tipa : "trebam zupnika, po propisu, radi krizmanja, HITNO!"
up99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 04:00   #16
Quote:
up99 kaže: Pogledaj post
Sto ne pogledas u oglasima? Ili das oglas, tipa : "trebam zupnika, po propisu, radi krizmanja, HITNO!"
Potpisujem (imaju dolje Mali oglasi)
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 10:42   #17
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
Pa to i trazim, naravno ne trazim da dodjem negdje i da me se krizma u 1 dan...no koliko sam imala i cuti i vidjeti, vecina to ili ne odobrava ili to jednostavno ne prakticira...a redoviti sakramenti se obavljaju od listopada do svibnja... znam, kasno sam se sjetila, trebala sam to puno prije napraviti, no sto je tu je...samo trazim dobru dusu koja ce imati volje da izdvoji malo vremena za mene
a odakle si?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 11:40   #18
Quote:
extremexx kaže: Pogledaj post
a odakle si?
sad zivim u zg
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 11:50   #19
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
sad zivim u zg
sorry, onda ti ne mogu pomoći. ne znam tamo nikog tko bi ti uskočio u pomoć.
al stvarno, zašto nisi pokrenula to pitanje malo ranije?? koliko znam krizme su sad svuda bile baš sad u 5. mj....
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 16:56   #20
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
Dragi moji, pogadjate udajem se, a nisam krizmana...
e sad, da ne ulazim u rasprave zasto sam se odlucila krizmati iako to nije samo po sebi neophodno za crkveno vjencanje, zanima me da li tko zna gdje u zg se mogu krizmati vanredno?? Zna li tko kojeg zupnika/zupu u zg-u gdje su otvoreni prema takvim pitanjima??
Konkretno to pitam, jer je npr moja prijateljica iz dubrovnika relativno nedavno imala problema s istim pitanjem, te u svom gradu nije mogla naci crkvu koja ju je htjela vanredno krizmati, vec je morala otici u sloveniju (tata joj je iz slovenije, ali to nije razlog bio odbijanju u du, vec sto tamo nemaju sluha za obavljanje vanrednih sakramenata)
help ljudi, zahvalna bi bila na bilo kojoj informaciji
ili cu jednostavno morati ici od zupnika do zupnika i moliti?
u sigetu ona crkva preko puta doma zdravlja,tamo svećenik nije neki zadrti tip pa ti možda popusti
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:06.