Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2009., 15:34   #1
TREK 6500 USA disc

Pozdrav svima!

Trenutno posjedujem TREK 4300 Alpha, još od davne 2002. godine.

Do sada me je bajs odlično služio ali čini mi se da je vrijeme za nešto ozbiljnije. Htio bih malo češće rondati po Sljemenu i općenito off-road. Onako iz gušta.
A opet, ne treba mi svemirski bicikl, većinom će mi ipak služiti za vožnju gradom.
Mislio sam ovako nešto:
http://www.rog-joma.com/osobna.asp?sif=927

Što mislite o tome bajsu?
Da li možda da gledam druge proizvođaće? Imate kakvu preporuku?
Cjenovno idem maksimalno do 6000 kn. S time da Rog Joma i Diners sada imaju akciju, 10 posto popust i još moš uzet na 2 do 12 rata bez kamata

Kolika je razlika u kvaliteti između prvog bicikla i ovog:
http://www.rog-joma.com/osobna.asp?sif=928

Zadnje uređivanje plavi222 : 20.05.2009. at 15:40.
plavi222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 15:47   #2
Quote:
plavi222 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Trenutno posjedujem TREK 4300 Alpha, još od davne 2002. godine.

Do sada me je bajs odlično služio ali čini mi se da je vrijeme za nešto ozbiljnije. Htio bih malo češće rondati po Sljemenu i općenito off-road. Onako iz gušta.
A opet, ne treba mi svemirski bicikl, većinom će mi ipak služiti za vožnju gradom.
Mislio sam ovako nešto:
http://www.rog-joma.com/osobna.asp?sif=927

Što mislite o tome bajsu?
Da li možda da gledam druge proizvođaće? Imate kakvu preporuku?
Cjenovno idem maksimalno do 6000 kn. S time da Rog Joma i Diners sada imaju akciju, 10 posto popust i još moš uzet na 2 do 12 rata bez kamata

Kolika je razlika u kvaliteti između prvog bicikla i ovog:
http://www.rog-joma.com/osobna.asp?sif=928
Najveca razlika je 6500 ima rucice mjenjaca i prednji mjenjac deore a 6700 deore slx za klasu bolje vilica je bolja i bolje ima kocnice bolje isto slx
U globalu 6700 ima sve deore slx dok je ovaj 6500 deore obicni

Moja preporuka 6500
fjonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 17:03   #3
Quote:
fjonix kaže: Pogledaj post
Najveca razlika je 6500 ima rucice mjenjaca i prednji mjenjac deore a 6700 deore slx za klasu bolje vilica je bolja i bolje ima kocnice bolje isto slx
U globalu 6700 ima sve deore slx dok je ovaj 6500 deore obicni

Moja preporuka 6500

Hvala na odgovoru! Ako bih u tom cjenovnom rangu morao opredijeliti između Canondale-a i Treka-a, onda bih izabrao Trek.
plavi222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 01:01   #4
pogledaj malo focuse, za punoo manje para dobijes bolji bajk

http://www.dsg.hr/proizvod.asp?Sifra=2600

http://www.dsg.hr/proizvod.asp?Sifra=2598
xt4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 09:29   #5
Quote:
xt4ever kaže: Pogledaj post
pogledaj malo focuse, za punoo manje para dobijes bolji bajk

http://www.dsg.hr/proizvod.asp?Sifra=2600

http://www.dsg.hr/proizvod.asp?Sifra=2598

Hvala na savjetu! Jel moze malo konkretnije? Mislim, ne razumijem se u djielove, pa specifikacije mogu gledati do sutra i opet nista skuziti.
Ja znam da zelim kvalitetan bajs i omjer cijena/kvaliteta mora štimati.
Trenutno se vodim time da bajs od 5 do 6 soma kuna mora biti dobar, pogotovo ako gledam brandove koji su na glasu.
plavi222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 10:06   #6
Quote:
plavi222 kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetu! Jel moze malo konkretnije? Mislim, ne razumijem se u djielove, pa specifikacije mogu gledati do sutra i opet nista skuziti.
Ja znam da zelim kvalitetan bajs i omjer cijena/kvaliteta mora štimati.
Trenutno se vodim time da bajs od 5 do 6 soma kuna mora biti dobar, pogotovo ako gledam brandove koji su na glasu.

Evo ti specifikacija



OKVIR Aluminium 6061, Zero Stack, double butted trek ista rama
PR. SUSPENZIJA Fox 32-F 100-RL 100 mm trek rock shok tora 100 mm recimo isto
Z. MJENJAČ Shimano Deore SLX trek shimano slx isto
RU. MJENJAČA Shimano Deore M530 trek shimano deore isto
KOČNICE Tektro Auriga Comp, hydraulic Disc-Brake trek shimano disk kocnice
POGON Shimano FC-M542 trek shimano otkalin bolje

Napisao sam ti samo glavne usporedbe

Trek dode 6000 kn a ova drugi 7500 tako da je trek definitivno bolja kupnja od ovog iz dsg i svakako je bolji brand u tom segmentu cijene
fjonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 10:55   #7
Čitam šta ovaj fjonix piše i ne vjerujem koliko neuk možeš biti...

Tora i Fox F da su tu negdje,nemaju veze jedno s drugime,Tora je pun kufer teža,pun kufer slabije radi od Foxa,da ne spominjemo da je cijenovna razlika jedno 3 soma kuna u vilici...
Dalje,Pogon na Focusu je isto octalink,tako da ni ta usporedba ne drži vodu.Čak je na Focusu jači pogon...
Shimano kočnice na Treku su najslabije Shimano hidraulike koje koče katastrofalno loše,dok se Tektro hidraulika pokazala kao dosta jaka kočnica,zaustavlja frenda ok 95 kila niz Sljeme svaki vikend bez beda...

Focus Northern Lite je prije u usporedbi s tim Trekom.
A za manje novaca dobiješ SRAM koji je puno dugotrajniji od Shimana (možete vi šimanoisti pričat kaj hoćete,ali tako je) dok je ostatak bicikla tu negdje,ali za manje novaca...
Rubber Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 10:56   #8
Quote:
fjonix kaže: Pogledaj post

Napisao sam ti samo glavne usporedbe

Trek dode 6000 kn a ova drugi 7500 tako da je trek definitivno bolja kupnja od ovog iz dsg i svakako je bolji brand u tom segmentu cijene

Svaka čast na trudu! Već sam zaboravio koliko ovaj forum zaista zna biti koristan.

Back to the topic - odlučio sam se za taj TREK, još ga mogu uzeti na Dinsers s 10 posto popusta, pa izađe nekih 5.400 KN.
Međutim, u oba Rog Jomina dučana (Vlaška i Savska) ga nemaju, zvao sam ih da provjerim. A u jednom dučanu su mi rekli da nije problem naručiti i da se čeka 2 tjedna, a u drugom su mi rekli da je nemoguće naručiti ih.
Ne znam šta ću ako ih zasita ne mogu naručiti.
I s druge strane, nisam siguran glede veličine, pa mi je riskantno naručivati, bez da bar kratko sjednem na njega.
Anyway, danas ću nakon posla otići do njih u Vlašku, pa ću detaljno izvidjeti situaciju.

Držite fige!
plavi222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 10:58   #9
Pročitaj moj post,prije nego se zaletiš po Trek...
Ima za te novce boljih bicikala...
Rubber Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 11:02   #10
Quote:
Rubber Duck kaže: Pogledaj post
Čitam šta ovaj fjonix piše i ne vjerujem koliko neuk možeš biti...

Tora i Fox F da su tu negdje,nemaju veze jedno s drugime,Tora je pun kufer teža,pun kufer slabije radi od Foxa,da ne spominjemo da je cijenovna razlika jedno 3 soma kuna u vilici...
Dalje,Pogon na Focusu je isto octalink,tako da ni ta usporedba ne drži vodu.Čak je na Focusu jači pogon...
Shimano kočnice na Treku su najslabije Shimano hidraulike koje koče katastrofalno loše,dok se Tektro hidraulika pokazala kao dosta jaka kočnica,zaustavlja frenda ok 95 kila niz Sljeme svaki vikend bez beda...

Focus Northern Lite je prije u usporedbi s tim Trekom.
A za manje novaca dobiješ SRAM koji je puno dugotrajniji od Shimana (možete vi šimanoisti pričat kaj hoćete,ali tako je) dok je ostatak bicikla tu negdje,ali za manje novaca...

Eh kvragu, sad si mi poremetio koncept!

Ne znam pak ni sam više...
plavi222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 11:10   #11
Gledaj,opće je poznato da je Focus trenutno jedan od najboljih po omjeru uloženo/dobiveno.
Ja da biram nešto u tom cjenovnom rangu,uzeo bi Northern Lite ili bi prije malo dodao i uzeo ovaj jači Focus s Foxom naprijed,jer je to onda zbilja komad xc hardtail-a.
Inače,gledam kupiti Trek Remedy,tako da nije da sam pristran,samo mislim da možeš naći bolji bicikl od tog Treka za te novce...
Rubber Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 11:18   #12
Quote:
plavi222 kaže: Pogledaj post
Eh kvragu, sad si mi poremetio koncept!

Ne znam pak ni sam više...
Na kraju sam odlucuj nemoj niti svakog slusati ima nas svakakvih

Ako ti se svidio trek nazovi ima i ducan u sesvetama koji drzi samo treka pa probaj i tamo
fjonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 11:27   #13
Fjonix,imam samo jedno pitanje još za tebe,zašto da uz Trek pogleda još samo Cannondale,a ostale ne?
Rubber Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 12:09   #14
Ajde ljudi. Sve je počelo konstruktivno, neka tako i ostane.

@fjonix, jel mi možeš dati info o tom dučanu u Sesvetama, web-stranica ili telefonski broj? Ili makar adresa...
Jer nije baš da se snalazim tamo. Hvala!
plavi222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 12:17   #15
Quote:
plavi222 kaže: Pogledaj post
Ajde ljudi. Sve je počelo konstruktivno, neka tako i ostane.

@fjonix, jel mi možeš dati info o tom dučanu u Sesvetama, web-stranica ili telefonski broj? Ili makar adresa...
Jer nije baš da se snalazim tamo. Hvala!

To je novo otvoreno u bjelovarskoj prema dugome selu kada skrrenes desno prema sajmu u sesvetama on ti je tamo na lijevo

Nemam adresu probaj ovaj tel 5570 - 970 taj sam nasao

I imas dalje od njega bjelovarska 79 bike shop ljubicic isto ima jako puno bikova pa ako ti u tome dijelu pogledaj kod oba tel od njega ti je 2009 676
fjonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 12:23   #16
Quote:
fjonix kaže: Pogledaj post
PR. SUSPENZIJA Fox 32-F 100-RL 100 mm trek rock shok tora 100 mm recimo isto
Do ovog si zaključka došao na osnovu čega???
Ode ti meni na block jer sam se od tebe načitao svakojakih gluposti
Haus_Tw is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 12:55   #17
Quote:
Haus_Tw kaže: Pogledaj post
Do ovog si zaključka došao na osnovu čega???
Ode ti meni na block jer sam se od tebe načitao svakojakih gluposti
Na temelju kvantne fizike

Pogrijesio sam nisam procitao sve pisem s posla pa nekad ne stignem sve pogletati

A kaj se tice mojih gluposti koliko se sjecam tebe boli kaj se trek radi u kini a jebiga takav je zivot

Sve pisem s argumentima i za vilice sam popusio i nisam u pravu a za ostalo iz ranijih postova slobodno dokazi kao za ovu vilicu i priznam ti

Do tada ja citam tvoje svakojake gluposti
fjonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 16:04   #18
Quote:
Rubber Duck kaže: Pogledaj post
Gledaj,opće je poznato da je Focus trenutno jedan od najboljih po omjeru uloženo/dobiveno.
Ja da biram nešto u tom cjenovnom rangu,uzeo bi Northern Lite ili bi prije malo dodao i uzeo ovaj jači Focus s Foxom naprijed,jer je to onda zbilja komad xc hardtail-a.
Inače,gledam kupiti Trek Remedy,tako da nije da sam pristran,samo mislim da možeš naći bolji bicikl od tog Treka za te novce...

Hvala na savjetu. Malo s posla gledam na brzaka... Morat ću još detaljno proučiti. Pozdrav!
plavi222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 16:14   #19
Quote:
Rubber Duck kaže: Pogledaj post
Gledaj,opće je poznato da je Focus trenutno jedan od najboljih po omjeru uloženo/dobiveno.
Ja da biram nešto u tom cjenovnom rangu,uzeo bi Northern Lite ili bi prije malo dodao i uzeo ovaj jači Focus s Foxom naprijed,jer je to onda zbilja komad xc hardtail-a.
Inače,gledam kupiti Trek Remedy,tako da nije da sam pristran,samo mislim da možeš naći bolji bicikl od tog Treka za te novce...
Hm... Situacija je sljedeća:
Focus koji bi mi ti preporučio je ovaj jači model Balck Forest V2, cijena je 7.550,00 Kn (s popustom je 6.417,50 KN, no taj popust je vjerojatno za cash, a to ne mogu).
S druge strane, ovaj jači model TREK-a
http://www.rog-joma.com/osobna.asp?sif=928
dođe 8.999 KN, no oni imaju akciju, te na DINERS dobim 10 posto popusta i još mogu uzeti na maximalno 12 rata. Znači, bike bi me ispao 8.100 Kn, bez obzira na koliko rata, pa bi mi bilo lakše financijski podnjeti.

Ajde kratka usporedba Focusa i ovog TREK-a! Hvala!
plavi222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 16:20   #20
U toj usporedbi Trek,razliku između Recon-a i Fox-a nećeš osjetiti,a Trek je sav u SLX-u. Plus možeš ga na 12 rata beskamatno dobiti.
Rubber Duck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:03.