Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2016., 22:41   #861
Red face

Danas idem ja u setnju sa svojim "vukom" hehe....i stanem pored ograde od susjeda jer me nesto htio pitati i mi razgovaramo a max lezi pored mene i ceka .I neki covjek (mozda 60-70 god) sece se sa prekrasnim al mislim ono prekrasnim stafordom tj.stafordicom.I stane on zato jer su se pesonje htijele ponjuskat i kaze kak imam lijepog psa i pita koja je pasmina i tak......i ja njemu velim kak ima lijepu stafordicu da jel ju je kupio ili udomio .A onda on meni .....pa nije to staford to je BIGL ....ja sam ga samo pogledala i nasmjesila se.To sigurno nije bio bigl al on je uvjeren da je .

Neki ljudi neznaju niti kaj imaju doma a kamoli da bi znali koju pasminu ima neko drugi.......al nemozes ga krivit covjeku su rekli da je to bigl i on posto nema pojma o pasminama je njima povjerovo......
millylilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 22:57   #862
Možda i ja zapravo imam Stafforda, pošto su tri različita "stručnjaka" ustanovila tako, a ja uvjerena da je on Jack Russell .

Ovo ljeto su mi dragom prišli na plaži nadobudni mladi obožavatelji Stafforda i hvalili mog osmokilaša kako je divan predstavnik pasmine, pitali da li je opasan, oštar i napada li druge pse i sve tako u tonu na tom nivou intelekta. Dragi ih nije ni pogledao, pravio se da ih nema, pa su zaključili da je stranac i da je Staff sigurno negdje iz vana jer ovi iz Hrv nisu tako dobri kao naš.

Jedni su mislili da je štene Pit Bulla i iza mene u redu na trafici komentirali kako je to pravi Pitt Bull, a ne kao neki falši kojeg znaju i da će taj biti krvoločan i pravi kad naraste... By the way, tada je imao oko 3 godine.

Ostali bi čisto u prolazu komentirali: "Kakav divan Stafford..." i slično.

Nisam se nikad raspravljala. Pa što, nek' bude i on Staff na jedan dan, što ima veze.



Millylly, doći će sad tu taj čovac sa Staffom, pa će pisati kako je neka žena za njegovog Biglića rekla da je Stafford.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 23:41   #863
Quote:
zo-ey kaže: Pogledaj post
mog osmokilaša
Ovo te izvuklo, inače bih te tražila fotku
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 00:05   #864
Bijel je s crnim ušima i okolo jednog oka mu je crno, odnosno faca mu je pola-pola, pa sto posto nije Mylo, nije njemački ovčar, retriver, ni maltezer, pa je sigurno Staf/Pit. Mršav je jer mu ne damo jesti, da bude oštriji.

Nema niti 8kg, to mu zaokružim.

Možda postoje i mini, midi, maxi Staffovi, kao i takvi "maltezeri" i "shi tzu-evi" koji se linjaju i furminiraju.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 09:54   #865
Imam Boston terijera i 99% ljudi komentira da kak lijepi Francuski buldog . Al ok, slični su pa kužim.
Nego, primjetila sam sličnost sa imanjem male bebe i psa. I jedno i drugo ljudi - poznati, nepoznati, susjedi, rodbina... žele nahranit a po mogućnosti i odgojit
Najgore mi je kad hodamo cestom, na uzici je, i netko ju prek ceste ili sa 10 metara krene zvat .
I onda ja govorim ne, stani (još je štene i zapravo tek učimo lijepo ponašanje i hodanje na lajni), a taj neko - dođi, dođi, pa fućkanje...
Ne kužim...
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 10:46   #866
Ja i prija s tri mala psa u setnji.(jacky, king charles i mopsić) Sve je proslo super dok se nismo vracali kuci odlucivsi ici precicom jer je vec bila mrkla mracina. Ugledasmo poznanika s njemackim ovcarom koji je uredno usao u svoju kapiju no iza nas se stvori neki pas koji je imao dosta agresivan pristup. napao je susjedinog mi king charlesa koji mi se istrgnuo s povodca, a ovaj ga je poceo naganjat. Mislila sam da je gotovo i da cu morat kupit novog psa susjedi u to je ovaj poznanik s njemackim ovcarom nahuskao psa da obrani naseg malca i tako je prica sretno zavrsila bez nekih ozljeda, ali da nije bilo poznanika bojim se kako bi to ispalo s obzirom da je mali king bjezao ali ne bas previse uspjesno.

druga prica, nekidan isto tako ja sama u setnji i moj zaigrani pas skace oko jednog tipa, malo po njemu, malo oko njega i tako.. medjusobno su se igrali. I normalno, meni nakon nekog vremena dosadilo i ja (znajuci tko je i sta je taj tip) rekla 'ajmo billy, vec si prljav, idemo doma'' a na to tip poceo pomahnitalo trest odjecu uz rijeci ''ja svog jorkija perem svaki dan, ne daj boze da bi me prljav taknuo, fuj fuj, niti ga ne setam da ne bi bio prljav'' (malo karikiram ali poanta je ista)
i tako sam sa smjeskom otisla znajuci da sam ga iznervirala


btw @zoey, i za mog su rekli da je slatki mali pit bull
__________________
Ljudi zahtijevaju slobodu govora kao zamjenu za slobodu misli koju odbijaju koristiti.
Masha19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 14:04   #867
Meni se desilo obrnuto prije koju godinu, mlađu stafordicu su mi nazvali posavskim goničem.
I uvjeravali da imam posavca, da to sigurno nije stafford.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 15:01   #868
Još su se dali i u uvjeravanje... Ma sigurno je standard za Staffove promijenjen, pa su sad do 8 kila i tvoja ne može biti Staff.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 15:57   #869
Ne razumijem zasto neki ljudi šeću pse bez povodca? I to skroz daleko hodaju od psa, više puta mi se desilo da je neki pas nasrnuo na mog westya, koji ima ono, 8 kila i nije nista izazivao.
Misspanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 16:24   #870
Quote:
zo-ey kaže: Pogledaj post
Još su se dali i u uvjeravanje... Ma sigurno je standard za Staffove promijenjen, pa su sad do 8 kila i tvoja ne može biti Staff.
Izgleda da je tako!
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 17:13   #871
"awwwww, kako je sladak"
"icucek, kako je meden, ma malecki slatkis"
"awwww...jel ima rodovnicu"

prevedeno sa slovenskog
i imam chihuahuu
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 18:57   #872
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
"awwwww, kako je sladak"
"icucek, kako je meden, ma malecki slatkis"
"awwww...jel ima rodovnicu"

prevedeno sa slovenskog
i imam chihuahuu
Dobro da te nisu pitali je li Stafford...

Ono najgluplje u priči o mom "Staffiću" je to što nakon konstatacije pasmine UVIJEK slijede komentari o agresivnosti i eksplozivnosti u pozitivnom smislu i s divljenjem... Stvarno pacijenti.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 19:51   #873
U pravu su oni koji komentiraju kako je nabavka velikog psa nadomjestak za malenog u gaćama. Sad svakodnevno čujem "Isuse Bože koliki je"
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 23:39   #874
Danas popodne nakon šetnje u trenutku kada mi je pesica sjedila ispred ulaza čekajući da ja nađem ključeve i otključam prolaze dva čovjeka i komentiraju:

"E vidiš, ovo je pravi pas. Gle kak je lijep."
"Da, da... prekrasan je."

A ona ih samo sva važna gleda...

Bilo je zapravo baš simpatično da joj muškarci tako komplementiraju. Obično su žene te koje se rastope, dok djeca govore: "Mama, gle bijeli vuk!"

Inače, sintagmu "pravi pas" ne pozdravljam... al` ajde.
Riječ je o ženki samojeda... i imale smo višesatno češljanje 2 dana prije pa će bit da je do toga.
Amber12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 17:42   #875
Quote:
pustinja17 kaže: Pogledaj post
U pravu su oni koji komentiraju kako je nabavka velikog psa nadomjestak za malenog u gaćama. Sad svakodnevno čujem "Isuse Bože koliki je"
Ja to obično čujem samo u spavaćoj

Šalu na stranu , ja (pogotovo kod starijih ljudi) kad god vidim npr Stafforda, znam da je to maza samo takva. Susjed mi ima stafforda koji izgleda kao da je na stereoidima...ne dao bog da te vidi taj stafford, skakutati će oko tebe kao mali zeko samo da ga maziš :klap::klap:
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 00:40   #876
- Vaš pas sere u mom dvorištu!
- Srat će i dalje.
- Idiote!
- Kučko.
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 17:50   #877
Quote:
Goc-369 kaže: Pogledaj post
- Vaš pas sere u mom dvorištu!
- Srat će i dalje.
- Idiote!
- Kučko.
Onda bi se doticni frajer cudom cudio kada bi mu netko otrovao psa ili kako bi ja napravio, natrljao mu ta govna po licu
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 18:37   #878
Quote:
pustinja17 kaže: Pogledaj post
Onda bi se doticni frajer cudom cudio kada bi mu netko otrovao psa ili kako bi ja napravio, natrljao mu ta govna po licu
Nadam se vlasniku, a ne psu?
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 21:39   #879
Imam lijepu pit bullicu od 10 mjeseci, boje konjaka

Neki dan jedan komentar..
Dečkić (cca. 7-8 god): Mama, gle kak ružan pas!
Došlo mi je da mu velim nisi ni ti baš lijep, ali sam se suzdržala

Curica (3-4 godine): Mama, mogu podragati peseka.
Mama: Pitaj tetu
Ja: Slobodno, ona ti je dobra
... curica se druži s pesekom, pesek daje pusu, mirno sjedi...
Mama: Koja je to pasmina?
Ja: Pit bull
Mama: Odi, odi moramo ići, znaš da nas tata čeka
Curica: Mama, ja bi takvog peseka gle kak je dobar.

Hahahhahaha
__________________
A ja? Ja ću stajati sa strane i voljeti te. Više od svih.
Dreamer Forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 23:57   #880
Quote:
zo-ey kaže: Pogledaj post
Nadam se vlasniku, a ne psu?
Ma jadan pas kao i svaki drugi pas vrsi nuzdu kako mu dode. Vlasnik je taj koji treba pokupit. Zlo mi fkalija po javnim povrsinama a kamoli da mi neciji pas vrsi nuzdu u u mom privatnom vrtu. Ako meni ne pukne kicma dok kupim nece ni doticnoj osobi.. tu nema razumnog rjesenja jer policija ne pomaze, to iz iskustva znam. Prijavit susjedovog psa policiji je ucinkovito kao i prijavit zenu zbog verbalnog nasilja
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:01.