Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2013., 09:36   #101
Pokušala sam ovaj razgovor prebaciti na chat jer je ovo tema o proljevu. Ako se ovaj razgovor nastavi, očito ću morati prebaciti i postove.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 09:38   #102
Pozdrav svima, pretražih bespuća interneta no nisam naišla na sličan problem - naime moj pas (hiperaktivna mješanka od 8 mjeseci) ima vrlo neobičnu naviku - u šetnji dobije proljev. U kraćim šetnjama nema problema - pokaki se jednom, popiški i mirna. Međutim, kad je šetnja duža (npr. pola sata - sat) kenja barem 4-6 puta i na kraju dobije proljev. Kad dođemo doma-sve super. Ne kužim o čemu se radi, inače je vrlo nemirna u šetnji, skače na sve strane, veseli se ljudima, psima i svemu što se miče - kod nas je tek 2 mjeseca pa je polako pokušavamo preodgojiti. Ima li netko neku ideju o čemu se tu može raditi i koji bi mogao biti uzrok tolike potrebe za kenjanjem i proljeva na kraju? Inače, šetamo je 4-5 puta dnevno.
heklarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 12:40   #103
Još je mlada i jako je uzbuđena. Ako kenja više puta na dan ne može sve bit kamenje. No, ukoliko inače kaka super, a na kraju slijedi proljev nije ti to ništa čudno. Tak je i kod mene. Ima dana kad je Bella cijeli dan doma (bolest) i tada je drekec savršen. Čim idemo van na igru, onda ako se odmah ne pokaka nego prije trči mekanije je. Ako ima toga još, još je mekanije. Kužiš?
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 22:12   #104
Informacije http://sfdh.hr/razno/proljev-u-pasa-i-macaka/

Smije li pas rogač jesti?
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 00:11   #105
Zamolila bih info vezan uz giardiju - kako ste je liječili konkretno i je li proljev bio nekontroliran? Moj ima proljev već desetak dana, čak i dulje, možda i dva tjedna. Do sada smo na preporuku veta uzeli Dijagel (tako nekako se zove, u pitanju je prah koji je trebao spriječiti proljev), nije pomoglo. Sad nam je vet dao Drontal Plus flavour jer sumnja na giardiju. U pitanju je trodnevna terapija. Kada bi trebala početi djelovati, ako je uopće to u pitanju? Simptomi: pas stalno ima proljev, jako vodenasti, ponekad sluzav, a nekad (rijetko) se pojavi i full meka stolica. Proljev je nekontroliran - budi nas u 2-3-4 ujutro jer mora vani, svaku večer, znači ne može proći noć da ga ne stisne Pije više vode nego inače. I naravno, ocijedio se, ne jede mi kući baš puno, ali redovno skupi neki otpadak vani. Ne znam više što ću. Ne spavamo zadnjih dana ništa, strah me i otići spavati da ga još ne čujem kad bude trebao vani...
vikky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 00:24   #106
Mi smo je lijecili jednom s medazolom, drugi put drontalon.
Bezveze je tako nesto krenut lijecit ako nije postavljena dijagnoza -skupljat stolicu i nosit na analizu da se nalravi koproloska (s tim da to nema smisla ako si vec krenula s terapijom).
Ono sto ti mogu rec je da ako je pas pun giardije da tri dana drontala nisu dosta.
Kod nas nije bilo vodenog proljeva; koliko znam on ni nije tipican za giardiju; imale smo samo konstantno mekanu stolicu u svim bojama koju nikako nismo mogle dovest u red.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 22:32   #107
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Mi smo je lijecili jednom s medazolom, drugi put drontalon.
Bezveze je tako nesto krenut lijecit ako nije postavljena dijagnoza -skupljat stolicu i nosit na analizu da se nalravi koproloska (s tim da to nema smisla ako si vec krenula s terapijom).
Ono sto ti mogu rec je da ako je pas pun giardije da tri dana drontala nisu dosta.
Kod nas nije bilo vodenog proljeva; koliko znam on ni nije tipican za giardiju; imale smo samo konstantno mekanu stolicu u svim bojama koju nikako nismo mogle dovest u red.
A ne znam ni sama. Do sada nam je vet sve pogodio, a vjeruj mi da se njegova stolica teško može skupiti i za uzorak. Nama u manjim sredinama postoje i dosta velika ograničenja po pitanju raznih pretraga i sl. pa se uglavnom i liječi sukladno tim ograničenjima.

Izbacila sam Totw, koliko god mi nestvarno zvučalo, svi problemi su zapravo i počeli s tom hranom. Sad sam mu opet naručila Brit koji mu je jako dobro regulirao stolicu. Danas i sutra mu kuham samo rižu i mrkvu, dam pokoju jabuku da barem tako jadničku probam umiriti želudac, ali opet ne znam je li dobro radim s obzirom na pad kilaže Sinoć je zapravo bila prva noć da me nije budio, ali danas stolica opet katastrofa. Ako mu imalo pomogne ovaj Drontal, pa da barem znamo da je giardija u pitanju, tražit ću da mu se podeblja doza. Hvala ti na info
vikky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 22:47   #108
Ja imam uber osjetljivog psa kaj se hrane/zeluca/crijeva tice i mojoj isto taste nije nikako pasao; losos smo probale, tak da mi nije nikaj cudno kaj ni tvom ne pase.
Zaboravi kuhanje rize i mrkve, to je pas, ne kinez, a pogotovo zaboravi jabuke koje su poznate po tome da u vecim kolicinama izazivaju mekanu stolicu (moja Kali od malo jabuke dobije proljev, tak da ja to nebi davala na iziritirana crijeva). Ako mu zelis kuhat dok hrana ne dodje kuhaj mi neko lagano meso/ribu - piletinu, puretinu, oslica. Nema potrebe za dodavanjem ikakvih zitarica. Ako mu bas zelis nekaj dodat nek to bude npr kuhani batat ili tako nesto.
Ne treba pojacavat dozu; doza je 1tbl na 10kg psa, nego tri dana nisu dosta; ako je giardija trebalo bi dat bar 4-5 dana (u komadu).
Ono sto jos mozes je dat mu neki probiotik i tako malo pomoc crijevima. Meni se super pokazao darm gel, ali i obican linex je ok ako nemas gdje ovo nabavit.
Uzmi u obzir da i antiparazitici sami po sebi mogu psu tesko sjest i izazvat proljev tako da cak i ako je giardija mozda ne vidis napredak odma. Za usporedbu; moja Kali je od drontala dobila jos vecu sracku i onda je jos 10 dana kakala skroz cudno zeleno, mekano i onda je tek otislo u normalnu. Ali mi smo radile koprolosku tak da smo bile sigurne u dijagnozu.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 22:48   #109
S rižom i mrkvom mu se smirila bila probava, ali sam davala i ove tablete, pa ne znam što je točno pomoglo, ali nešto jest. Sada mi je opet na Britu, kaka dosta (danas 5-6 puta), ali barem nije više proljev. Pretpostavljam da tako reagira na novu promjenu hrane. Ugl, bolje je Nije imao proljev već dva dana (tj. danas jest malo, ali s obzirom da je to bila 4-5 stolica u danu, ne čudi). E sad, samo da ostane ovako. Pratit ću. Vet mi je rekao da ne podebljavam dozu, već da sada pričekam. S obzirom na tvoje iksustvo s giardijom, sve mi se čini da ipak nije onda ona bila u pitanju. Možda je stvarno ovo sve bilo od Totw-a, jer su promjene počele čim sam makla Totw i stavila ga na rižu (a u tom momentu je popio tek prvu dozu tableta i to sljedeći dan)
vikky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 10:21   #110
Pozdrav! Nas pas (njemacki ovcar) ima par dana proljev, ali se usprkos tomu sve do danas skroz se normalno ponasala kao inace, nocas je imala nesto jaci proljev i povracala je te je mirnija nego inace sto za nju nije bas uobicajeno. To bi bilo ukratko ono najvaznije u cijeloj prici.
Jasno je da svasta moze biti u pitanju, ali molim vas za misljenje/prijedlog. S vaseg stajalista sto bi za pocetak savjetovali u ovakvoj situaciji?
Neke radnje radimo na tome da ovo rijesimo, no volio bih ovdje cuti kako vi postupate u ovakvim slucajevima? Unaprijed hvala!
__________________
The Truth Is Out There
Aeternus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 10:56   #111
Ja bi već bila kod veterinara.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 12:03   #112
Quote:
Aeternus kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Nas pas (njemacki ovcar) ima par dana proljev, ali se usprkos tomu sve do danas skroz se normalno ponasala kao inace, nocas je imala nesto jaci proljev i povracala je te je mirnija nego inace sto za nju nije bas uobicajeno. To bi bilo ukratko ono najvaznije u cijeloj prici.
Jasno je da svasta moze biti u pitanju, ali molim vas za misljenje/prijedlog. S vaseg stajalista sto bi za pocetak savjetovali u ovakvoj situaciji?
Neke radnje radimo na tome da ovo rijesimo, no volio bih ovdje cuti kako vi postupate u ovakvim slucajevima? Unaprijed hvala!
bila bih kod veterinara. jos prekjucer.
varijabilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 15:33   #113
Mjerili smo joj temperaturu i posto je imala previsoku to je bilo presudno da ju odvezem veterinaru.
Veterinarka joj je izvadila krv, ima povecan broj leukocita, primila je nekoliko injekcija i za doma smo dobili Diagel koji bi trebala piti ova dva dana. Nije sigurno sto joj je tocno, ali vidjet ce se kroz dan, dva. Uglavnom moramo pratiti da li ce jos povracati, kakva joj je mokraca i kasnije izmjeriti temperaturu, a ako se sve bude ok odvijalo onda jos u ponedjeljak mora primiti zavrsnu terapiju. Sad je bitno vidjeti kako ce to biti do sutra pa ovisno o tome ce se djelovati, ali nadam se da ce sve biti dobro
A mislim da sam proljev nije bio toliki razlog za odmah otici veterinaru posto je sve drugo bilo normalno do danas, no posto ga je imala nocas podosta i danas je pocela povracati + povisena temperatura i mirnije ponasanje, to je bio definitivno razlog za poduzeti konkretnu mjeru.
__________________
The Truth Is Out There
Aeternus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 17:07   #114
Quote:
Aeternus kaže: Pogledaj post
A mislim da sam proljev nije bio toliki razlog za odmah otici veterinaru posto je sve drugo bilo normalno do danas, no posto ga je imala nocas podosta i danas je pocela povracati + povisena temperatura i mirnije ponasanje, to je bio definitivno razlog za poduzeti konkretnu mjeru.
Moram ti proturječiti. Jednodnevni proljev koji sutradan pokazuje smirivanje ni za mene ne bi bio razlog da odmah s psom jurim veterinaru, nego bih prvo pokušala s raskuhanom rižom i aktivnim ugljenom. Višednevni proljev svakako je znak za odlazak veteriaru. Onih "par dana" o kojima govoriš samo su bili pokazatelj da se nešto sprema. Što se i dogodilo.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 20:00   #115
Ne kazem da nije tako, sve je to na odredeni nacin bilo povezano i stoji to sto kazes, no opet nije to sve bilo bas tako jednostavno i jasno pa nismo ranije reagirali s nekim konkretnim mjerama. Po pitanju proljeva, trebali smo ranije pokusat ovo sto smo doma mogli pa bi sad mozda bio manji problem, no sto se njega tice, cak ga nije niti imala toliko preko dana, nego preko noci, a sve ostalo sa psom kao sto sam rekao je bilo skroz u redu i nije bilo drugih cudnih znakova.
Pretpostavljam da vi ovdje imate vise iskustava i znanja u takvim situacijama pa biste samim time i ranije znali procijeniti situaciju i sto poduzeti. S trenutnog pogleda na cijelu situaciju i ja bih volio da smo bolje procijenili stvari i samim time poduzeli neke korake jos prije.
__________________
The Truth Is Out There

Zadnje uređivanje Aeternus : 05.03.2016. at 20:13.
Aeternus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 13:12   #116
Quote:
Aeternus kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da vi ovdje imate vise iskustava i znanja u takvim situacijama pa biste samim time i ranije znali procijeniti situaciju i sto poduzeti. S trenutnog pogleda na cijelu situaciju i ja bih volio da smo bolje procijenili stvari i samim time poduzeli neke korake jos prije.
Glavno je da sve dobro završi. Držim fige, a ti javi.

Drugi ćeš put znati. Ja sam napravila i gore stvari, doduše, zato što sam slušala druge, a ne sebe, ali to mi baš i nije neka isprika.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 11:07   #117
pozdrav svima,

zanima me da li je netko imao iskustva u mom problemu.
Bull mi je star 10 mjeseci i prije 3 tjedna je završio terapiju advocatom (imao je fleku na glavi koju smo rješili kroz tri doze advocata u razmaku 3 tjedna). Prije tjedan dana vidim da mu je palo raspoloženje i nije više zainteresiran za igru kao prije nego samo leži i na silu se igra.
U međuvremenu je imao proljev pa sam mu davala pileće vratove i rižu i tada je dva dana jedva kenjao koliko mu se stvrdnula stolica, nakon toga opet je uslijedio proljev i to svaka tri četiri sata pa čak i po noći, jučer sam bila kod veterinara i dala mi je tablete za parazite iako sam uvjerena da ih je advocate sve unistio, (znam da advocate nije za trakavicu pa je uz advocate dobivao i drontal za trakavicu) te mi preporučio da mu dajem samo rižu i od hilsa gastro konzerve te mi je htjela dati antibiotik pa ipak na kraju nije jer nezna za sta bi mu dala antibiotik.
Stvar je u tome da mi pas nije izgubio volju za jest, bas suprotno, jede više nego prije a mršavi zato smo i kao ustanovili da su paraziti.
Nočas kada smo izlazili van jer mu nije bilo dobro obavljao je nuždu i to proljev oko kojeg je bila bijela prozirna sluzava omča.

Danas sam poslala mail drugoj veterinarki pa čekam da mi odgovori.

Da li je itko imao ikakava iskustva sa ovime?
arac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 11:15   #118
Quote:
arac kaže: Pogledaj post
Danas sam poslala mail drugoj veterinarki pa čekam da mi odgovori.

Da li je itko imao ikakava iskustva sa ovime?
Dobro si učinila. Nije loše što si psa očistila od unutrašnjih parazita (Advocate je, koliko znam, samo za vanjskenametnike, ne djeluje na ono što se mota po crijevima i probavnom traktu), ali mi objašnjenje da pas mršavi zbog unutrašnjih parazita baš nije najjasnije. Ima li kakvih drugih simptoma?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 11:27   #119
Ne, normalno jede, simptomi su mu to da nije vesel kao prije, proljev (pa sam ga onda očito sa prehranom zatvorila) onda je par dana jeo samo barf pa onda valda kada se očepio opet stalno proljev, nočas smo tri puta isli van, inače kada ga boli želudac legne pored mene na leđa pa mi kao gunđa i onda ga mazim pa znam da ga boli želudac ali sada toga nema, samo je nikakav, prije bi se igrao po dva sata bez prestanka a sada ta igra traje 5 minuta, kažu mi da je moćda malo odrastao, da ok odrastao ali bas preko noći, neznam. Onda me full zabrinula ta prozirno bijela sluz u njegovom proljevu, i ne nije bilo glista ni u jednom izmetu.
arac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 11:47   #120
Quote:
arac kaže: Pogledaj post
Ne, normalno jede, simptomi su mu to da nije vesel kao prije, proljev (pa sam ga onda očito sa prehranom zatvorila) onda je par dana jeo samo barf pa onda valda kada se očepio opet stalno proljev, nočas smo tri puta isli van, inače kada ga boli želudac legne pored mene na leđa pa mi kao gunđa i onda ga mazim pa znam da ga boli želudac ali sada toga nema, samo je nikakav, prije bi se igrao po dva sata bez prestanka a sada ta igra traje 5 minuta, kažu mi da je moćda malo odrastao, da ok odrastao ali bas preko noći, neznam. Onda me full zabrinula ta prozirno bijela sluz u njegovom proljevu, i ne nije bilo glista ni u jednom izmetu.
Nadam se da mu je vetica izmjerila temperaturu. S temperaturom nitko nije živahan. A ako je povišena, trebalo bi utvrditi razlog. Dobro kažeš: s deset mjeseci nije odrastao, a pogotovo da bi odrastao preko noći. Gnjavi veticu dok ne pronađe uzrok, a nadajmo se da će se to što prije riješiti i da će mu biti bolje.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:18.