Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2007., 12:18   #1
WC za mačke

imam 2 mačka i imamo poprilično veliki wc sa onim okolnim rubom kaj se natakne na njega-onaj najveći kaj ima za kupit u Pet shopu, jedno 55x35 cm.

problem je u tome što oni poprilično revno zakopavaju pa pijesak leti na sve strane i pun ga je hodnik.

e sad, ja razmišljam kupit im onaj zatvoreni wc, al ne znam hoće li oni htjeti uć unutra, i hoće li im biti dovoljno velik i visok?
jer baš gledam na stranicama od Pet shopa i izgledaju mi poprilično mali.

stoga molim savjet- da li kupiti i gdje?
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 16:01   #2
Mi smo baš jučer kupili onaj zatvoreni s prozirnim vratašcima. Baš u Pet centru. Čak na 'stropu' ima i neke zamjenjive filtere .

Naši su još mali (2,5 mjeseca) ali smo im pokazali - malo gurnuli vratašca - i odmah su prokužili kako ulaziti/izlaziti. Pametna mala stvorenjca.

I da, često obojica u isto vrijeme idu nutra .
dunja_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 18:10   #3
a mos probati...al ti filteri u wc nisu bog zna sto, i vecina maca nece ude unutra, jer im smrdi...
samantha-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 20:18   #4
Quote:
dunja_2 kaže: Pogledaj post
Mi smo baš jučer kupili onaj zatvoreni s prozirnim vratašcima. Baš u Pet centru. Čak na 'stropu' ima i neke zamjenjive filtere .

Naši su još mali (2,5 mjeseca) ali smo im pokazali - malo gurnuli vratašca - i odmah su prokužili kako ulaziti/izlaziti. Pametna mala stvorenjca.

I da, često obojica u isto vrijeme idu nutra .


i moji su često skupa u wc-u

koliko si platila taj wc?

i kaj misliš, kad narastu hoće li im biti dosta velik? ono, dal se može odrasla mačka uspravit unutra?
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 22:23   #5
Ja sam svojoj kupila taj zatvoreni prije par mjeseci, a otkako imam taj zatvoreni puno manje smrdi i manje je pijeska izvan tog wc-a...

I maca se vrlo brzo snašla u novom wc-u, samo sam joj prvi dan ostavila wc otvoren, nisam stavljala onaj poklopac..

I da, dovoljno je velik za odraslu macu.
Miss Dior Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 23:33   #6
uf, moja luđakinja ima poseban sistem, pa joj zatvoreni wc ne bi odgovarao. ona se popne cijela u ćošak wc-a, na rub, a guzica joj nad wc-om, i tako obavlja nuždu. ja svaki put krepam od smijeha kad ju vidim.
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 14:04   #7
...hm, nikam mi nije palo na pamet da svojoj kupim taj zatvoreni..ona vec devet godina ima veliki lavor koji cesto mjenjamo (svaki put druga boja za kraljicu)

..jel bi htjela sad ici na taj novi s obzirom da nikad nije piskila u zatvorenom , su vrata velika il dal bi frcalo okolo da se recimo vrata skinu ako ih ne bi htjela kroz njih, makar se svugdje uvlaci inace...

koja je cijea..i mene zanima...cist da ukucanima spomenem pa cemo ici vidjeti to cudo..


Inace ona koristi Natusan pijesak, rade se kuglice kad obavi nuzdu i samo ih cistimo, na balkonu je i nis spesl ne smrducka
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 14:11   #8
Moj ima veći lavor, s visokom ogradom.
Nikad pijesak nije letio okolo. Doduše, on to kopa tako polako i oprezno, mucica mala
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 14:49   #9
lijepo od njega da pazi, i moja ima visoki lavor al nekad ga izfrca van da se krizamo..valjda ovisi kolko joj je frka..al ne bi ju za nis dala, mucek moj dlakavi
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 18:52   #10
Quote:
Leona81 kaže: Pogledaj post
...hm, nikam mi nije palo na pamet da svojoj kupim taj zatvoreni..ona vec devet godina ima veliki lavor koji cesto mjenjamo (svaki put druga boja za kraljicu)

..jel bi htjela sad ici na taj novi s obzirom da nikad nije piskila u zatvorenom , su vrata velika il dal bi frcalo okolo da se recimo vrata skinu ako ih ne bi htjela kroz njih, makar se svugdje uvlaci inace...

koja je cijea..i mene zanima...cist da ukucanima spomenem pa cemo ici vidjeti to cudo..


Inace ona koristi Natusan pijesak, rade se kuglice kad obavi nuzdu i samo ih cistimo, na balkonu je i nis spesl ne smrducka

Ja sam svojoj prvi put pokazala kako da uđe, i brzo je sve shvatila... vratašca su dosta velika i maca ih sama gurne šapicom kad ulazi. Kupila sam ga u Slavonskom Brodu i cijena je negdje oko 160 kn bila, ali mislim da sam isti takav vidjela i u pet centru u ZG-u... i čak još veći izbor.
Miss Dior Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 19:22   #11
mi smo našem smradiću () kupili zatvoreni wc i vrlo se brzo navikao, štoviše mislim da mu baš paše intima. usto počeli smo koristiti kristale umjesto pijeska. moram priznati da su stvarno super čistiš samo kakicu, piškica se upije u kristale i nema nikakvog mirisa. preporuka
::andariel:: is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 23:09   #12
moj Drašek tak žustro zakapa, ko da je izvan sebe pa nekad i dijelovi kakice izlete do pol hodnika.
Pipo je već nježniji, pa nemamo tih problema.
skoknut ću sutra do Pet centra pa javim kakav je izbor.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 09:24   #13
Quote:
miss_dior kaže: Pogledaj post
Ja sam svojoj prvi put pokazala kako da uđe, i brzo je sve shvatila... vratašca su dosta velika i maca ih sama gurne šapicom kad ulazi. Kupila sam ga u Slavonskom Brodu i cijena je negdje oko 160 kn bila, ali mislim da sam isti takav vidjela i u pet centru u ZG-u... i čak još veći izbor.




thanks, budemo i mi isli pogledati, ona ima toalet na balkonu al s obzirom da ima dosta izbacaja kamencica bumo probali s tim cudom..ak joj se ne dopadne, stavit cu na male oglase
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 09:28   #14
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
moj Drašek tak žustro zakapa, ko da je izvan sebe pa nekad i dijelovi kakice izlete do pol hodnika.
Pipo je već nježniji, pa nemamo tih problema.
skoknut ću sutra do Pet centra pa javim kakav je izbor.





...samo se moram jako nasmijati na ime Drasek..nekaj predobro..ja bi svaki put kad ga zovem umrla od smijeha..da mi ga je vidjeti...isto kao jedan micek koji se zove Petar..


..a siroti vi ljudi koji nemate balkone, jeja ne znam kak bi da moram wc u stanu drzati, nemamo tepihe zbog mice, jer ona dofura na capicama te kamencice iz lavora, a dlake ne racunam,to se cisti non stop..perzijanka je
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 10:36   #15
moji su poluperzijci i dlaka ima na sve strane. i Drašek je . inače se drugi trebao zvati Maša, dok nismo ustanovili da je decko

a kaj se tiče wc-a...kupila jučer u Pet centru, model Bella , 150 kn, zatvoren, plastična klizna vratašca zatamnjena za intimu , i na krovu ima dva kao filtera. tu se umetne spužva koja je filter (uz wc se dobiju te 2 spužve). kupila sam odmah i rezervne-par je oko 14 kn. piše da se mijenjaju svaka 3 mj., ali budući da su u pitanju 2 korisnika wc-a, morat ću mijenjati češće.
stvarno je velik, dimenzije oko 55x35x45 (ne znam točno, bacila sam papir). bio je samo jedan veći, ali nije imao filter na vrhu.

prvo su se uvalili unutra i spavali, a kad sam stavila pijesak-opet su se igrali i izležavali u pijesku vole čisti pijesak. onda sam za početak maknula vratašca i ujutro su me ugodno iznenadile 2 grudice piškice .
no, oni se i dalje igraju unutra, a najveća im je fora ležati ispred wc-a i šapom izvlačiti pijesak van! a valjda će s vremenom shvatit ozbiljno. inače ostavila sam im i stari wc pored ovog, za svaki slučaj.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 13:24   #16
svaka cast

mami bum ispricala za ovo i mislim da cemo iz fore morati to kupiti, jos nam je i blizu Pet centar..to je onaj veliki da napuhanim presekom na krovu?

..a miceki su ti zakon..pogotovo ovo sa lezanjem unutra, a blago njima oni su u par..ja bi jos jednu, al nemrem, dlake i ostalo..hm..prvec posla je tu..makar ne vjerujem da bi i prihvatila frend, ima jedan micek predivni iznad nas zivi i zatelebal se u nju, a ona ga ni pol posto ne ferma, js ga napada., moja se isto stalno nekam zavlaci, osim u torbu u kojoj mora doktoru, u nju nikada...bas me zanima dal ce ga koristiti

..vratasca zatamnjena, za intimu..zaaakon...inace kraljica moja leda okrene ako ju se gleda dok je na wc-u..recimo kad ju po noci zimi pustam van i cekam da zbavi posao..
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 14:00   #17
Iz mojeg iskustva, svaka maca želi mir dok vrši nuždu ( pa i čovjeku ne bi bilo ugodno, zar ne )
Pijesak sam prestala kupovati prije jedno 2 mjeseca baš iz tog razloga jer je pijeska bilo posvuda. Uzela sam kristaliće (one kamenčiće u boji). Odmah su ih prihvatili. Za jednu macu taj pijesak traje oko 2-2,5 mjeseca. Zašto ga hvalim? Zato što treba samo "kolačiće" pokupiti a urin upijaju kamenčići. Kada požute skroz, tek onda nova tura tih kristalića. Nema mirisa, to je najvažnije! I da, ja svojim macama skidam vratašca na wc-u. Pogotovo za ovih vrućina jer kao da se miris upije u njihovu dlaku. Wc sam postavila tako da ih se ne može gledati unutra.
Rijetko će koji kristalići završiti van jer su krupniji od pojedinih pijesaka za mačke.
wumac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 14:30   #18
nitko nju ne gleda, nego u tim rijetkim situacijam kad bosa stojim u gluho doba noci, tu i tam pogledam kroz vrata da vidim jel zgotovila i nasla novu zanimaciju van wc-a, onda me skuzi i okrene se..a faca joj, mili Boze



kak se zove taj pijesak, kolko kuna, gdje ga kupujes?

Moja ima Natusan, isto su sitni kamencici i rade se kuglice kad se smoci..vec smo poslije kemijali s drugima, al vratili se na ovaj jer i cijenom i kvalitetom nam odgovara, a ni ona se ne zali
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 14:57   #19
Mi imamo zatvoreni wc, prvo smo imali jednu macu,odmah je skužila wc, a nakon 3g je došla druga i ista stvar,od prve.Mali je problem, kada mi i pas iz ljubomore pokušava ući unutra, a ide samo glava.
Zatvoreni wc su odlični, samo ih treba redovno čistiti, mi to radimo i po 3-4x dnevno, oprati kutiju i reovno mijenjati sveukupan.
bikerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 15:30   #20
Quote:
::andariel:: kaže: Pogledaj post
mi smo našem smradiću () kupili zatvoreni wc i vrlo se brzo navikao, štoviše mislim da mu baš paše intima. usto počeli smo koristiti kristale umjesto pijeska. moram priznati da su stvarno super čistiš samo kakicu, piškica se upije u kristale i nema nikakvog mirisa. preporuka
kakvi su to kristali i gdje to ima kupiti
HANYY is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:10.