Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2009., 23:07   #201
Ja sam Bubijevo malo tijelo bacio u more.
Articles of Faith is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 23:37   #202
Quote:
Articles of Faith kaže: Pogledaj post
Ja sam Bubijevo malo tijelo bacio u more.
SAm malo, koja je to kornjača? Kalifornijska? U kakvim si ju uvjetima držao? Jesi li imao dovoljno veliki akvarij, grijač, filter? I s čim si ju hranio?
mops is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 23:44   #203
Hranio sam je sa onim račićima koje dobiješ u pet shopu i bila je u nekom mini akvariju.
Articles of Faith is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 23:49   #204
Quote:
Articles of Faith kaže: Pogledaj post
Hranio sam je sa onim račićima koje dobiješ u pet shopu i bila je u nekom mini akvariju.
A joj

Ovak, ak buš opet kupovao tu životinju evo nekoliko savjeta :

1. ona ti naraste malo više neg si moš zamislit, dakle kupiš ju malu, za nekoliko mjeseci ima 15 cm
2. držat ju u velikom akvariju/terariju s grijačem i jakim filterom
3. NE JU HRANIT RAČIĆIMA!!! Dakle, uzet komad piletine, sirove i to joj dat da jede
mops is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 15:25   #205
Da, to je ispravno, slažem se. Kornjača je došla nekim čudnim kanalima u pet shop i mogla se jednostavno u transportu razboljeti, od hladne vode, neprilagođenih uvjeta držanja u dućanu i sl. Mogla je biti i slaba jedinka kojoj vjerojatno nije bilo suđeno da poživi.
Sada je gotovo, ne razbijaj glavu.
Malo se educiraj što trebaš za ovu svoju drugu kornjačicu. Akvarij , barem 100-120 l, potopni filter, ako nemožeš nabaviti vanjski, grijač/obavezo/ kopno za sunčanje, lampu za reptile.
Savjete možeš pronaći na kornjace. hr, kornjace.com, akvarij.net.

Vidi i koja je to bila vrsta kornjačice.
Ako je kojim slučajem crvenouha, pa si dobio i ženku , što ćeš vidjeti sa oko 1 god života, računaj da ona može narasti i do 25 cm oklopa, što znači da joj treba veći akvaterarij.
cuki1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 15:28   #206
ja sam imao voden kornjače,kupili ih male a došle svaka pola kile,ne znam čime si hranio,mjenjao vodu pazio,na kraju su u bazenu u rijeci na kozali,dal su žive ko zna.
demetrius is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 21:14   #207
Hoćeš reći da si kornjače pustio u taj 'bazen' na Kozali?!?!!? Čula sam za takve neodgovorne 'vlasnike' kojima kornjača naraste i jednostavno ju samo odbace ne kužeći uopće da životinja držana u kućnim uvjetima i navinuta na hranjenje od strane čovjeka NE MOŽE preživjeti vani jer nije naučena brinuti se o sebi!!!

Ja imam doma 2 slatkice, imaju 3 godine, Xavi ima preko 1 kile i oko 20 cm, a Đuli 600 g i nešto je manja. Terarij ima blizu 400 litara i metar i pol je dugačak a čak im je i to premalo i namjeravamo napraviti veći!

Stoga, tko god misli da su kornjače igračke i samo ih odbaci (u šumu ili neke tzv 'bazene' na Kozali i sl.) kad porastu... SVAKA MU ČAST!!!
riba_kc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 21:41   #208
Quote:
riba_kc kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći da si kornjače pustio u taj 'bazen' na Kozali?!?!!? Čula sam za takve neodgovorne 'vlasnike' kojima kornjača naraste i jednostavno ju samo odbace ne kužeći uopće da životinja držana u kućnim uvjetima i navinuta na hranjenje od strane čovjeka NE MOŽE preživjeti vani jer nije naučena brinuti se o sebi!!!

Ja imam doma 2 slatkice, imaju 3 godine, Xavi ima preko 1 kile i oko 20 cm, a Đuli 600 g i nešto je manja. Terarij ima blizu 400 litara i metar i pol je dugačak a čak im je i to premalo i namjeravamo napraviti veći!

Stoga, tko god misli da su kornjače igračke i samo ih odbaci (u šumu ili neke tzv 'bazene' na Kozali i sl.) kad porastu... SVAKA MU ČAST!!!


daj slikice
mops is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 12:02   #209
E kada bi svi mogli imati tu super litražu. Sa svime navedenim se slažem, no ipak za početak neka ostane na 1 kornjači i neka ima bar 100-120 l za početak.
Ovisi koliko imaš mogućnosti/prostora, novaca i sluha kod obitelji, jer ne slažu se svi uvijek/, ali i to biće zaslužuje, pogotovo ako je iz uzgoja pristojan život.
cuki1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 12:11   #210
Quote:
riba_kc kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći da si kornjače pustio u taj 'bazen' na Kozali?!?!!? Čula sam za takve neodgovorne 'vlasnike' kojima kornjača naraste i jednostavno ju samo odbace ne kužeći uopće da životinja držana u kućnim uvjetima i navinuta na hranjenje od strane čovjeka NE MOŽE preživjeti vani jer nije naučena brinuti se o sebi!!!

Ja imam doma 2 slatkice, imaju 3 godine, Xavi ima preko 1 kile i oko 20 cm, a Đuli 600 g i nešto je manja. Terarij ima blizu 400 litara i metar i pol je dugačak a čak im je i to premalo i namjeravamo napraviti veći!

Stoga, tko god misli da su kornjače igračke i samo ih odbaci (u šumu ili neke tzv 'bazene' na Kozali i sl.) kad porastu... SVAKA MU ČAST!!!




zakon!

TheWho is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 15:27   #211
Topik je navlakuša. Pogledajte komentare dotičnog na temi "Okrutnost prema životinjama"
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 14:28   #212
za slučaj da nije navlakuša, ako je oklop mekan znači da je došlo do nedostatka vitamina i minerala zbog loše prehrane (račići) i ne stavljanja posebne uva i uvb lampe za sunčanje skupa sa plažom za sunčanje.
ako namjeravate uzeti kornjače kao kućnog ljubimca, shvatite da će im u roku od par godina (ovisno o vrsti i spolu) trebati akvarij od 200 do 400 l i stalak za to, sa vanjskim filterom, grijačem, uva i uvb rasvjetom i sredstvima za pripremu vode. a cijena svega toga se u prosjeku zna popeti i preko 3000 kn. pravilna prehrana je strašno bitna.
a ono što vam u pet shopu kažu odmah zanemarite jer uglavnom pojma nemaju.
mala kornjačica ne može preživjeti u onim plastičnim grozotama u kojima ih prodaju i odmah trebate kupiti akvarij stakleni od 50 l, grijač, lampu, unutarnji filter za početak i nekakav kamen za sunčanje.

puštanje kornjača u prirodu je zakonom zabranjeno i plaćaju se prilične kazne. da ne govorim o činjenici da ugrožavate domaće vrste kornjača.
__________________
zmajchekica

rainbow baby
alleszusammen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 16:02   #213
Pa ja imam kornjaču, ne znam koje je vrste živi u običnom (staklenom) malo većem akvariju hranimo je hranom za kornjače izt dućana,nekad joj damo i malo mesa i radića i ima 11 godina i ne pokazuje znakove slabosti.
Imali smo dvije ali je jedna pala s balkona (ne pitajte kako) i nakon par dana umrlaRadi se o onim kornjnačama s onim crvenim na glavi...
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 19:08   #214
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
Pa ja imam kornjaču, ne znam koje je vrste živi u običnom (staklenom) malo većem akvariju hranimo je hranom za kornjače izt dućana,nekad joj damo i malo mesa i radića i ima 11 godina i ne pokazuje znakove slabosti.
Imali smo dvije ali je jedna pala s balkona (ne pitajte kako) i nakon par dana umrlaRadi se o onim kornjnačama s onim crvenim na glavi...
to je red eared slider ili RES. tim kornjačama kad odrastu (a tvoja je poprilično odrasla - znaju doživjeti i 40 godina - i u tolikom akvariju je trebala odavno biti) treba akvarij od 300 do 400 l. 300 l je minimum. zašto? zbog njihove veličine. mužjacima je oklop dug do 20 cm, ženkama do 25. ako ju hraniš svaki drugi dan sa granulama (NE sušenim račićima) koje izmjenjuješ sa nemasnim i nezačinjenim mesom i povrćem, hraniš ju pristojno. možeš joj dati i slatkovodne ribe.

što se prostora tiče, probati ću objasniti ovako. da držiš psa u sobici od 5 m2 cijeli život, bez mogućnosti izlaska ali ga hraniš i čistiš za njim, taj pas vjerovatno ne bi uginuo. ali to nije život. iskreno rečeno, trebalo bi zabraniti prodaju gmazova. jer se ljudi većinom ne raspitaju o potrebama nego zdravo za gotovo uzmu ono što im kažu prodavači. a njihove bisere ne želim ni komentirati jer su uzrok uginuća gomile životinja.

kolika je kornjača sada? i kojeg je spola?

nemoj se ljutiti ako sam malo oštrija
__________________
zmajchekica

rainbow baby
alleszusammen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 02:08   #215
A joj,ne znam točno kolika je ajde otprilike nešto manja od iotvorene šake...
I jede sve,i zelnje i meso i tu kupovnu hranu za kornjače i ok je,nema nikakvih problema,akvarij je dovoljan.
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 14:59   #216
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
A joj,ne znam točno kolika je ajde otprilike nešto manja od iotvorene šake...
I jede sve,i zelnje i meso i tu kupovnu hranu za kornjače i ok je,nema nikakvih problema,akvarij je dovoljan.
moja, koja je skoro duplo mlađa od tvoje, je veća. tvoja je od nedovoljnog prostora zakržljala jer taj akvarij nije nikako dovoljan. koje su dimenzije akvarija?
__________________
zmajchekica

rainbow baby
alleszusammen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 10:39   #217
Ne mora biti da je zakržljala, može biti mužjak, oni znaju biti drastično manji od ženke i narasti do 15-16 cm i tu stati. Ja imam i mužjaka i ženku i uvjete i on sa 5,5 god. ima 15 cm 650 gr.
Ako kornjača ima duži rep i duže nokte na prednjim nogicama, mužjak je. I još nešto, ako imaš samo mužjaka, a nemaš uvjeta za 300 l, što je optimalno za ženku ili par i 120-200 l može će biti za tu veličinu ok.

Opet ovisi o tome tko je vlasnik, dal' je podstanar, student/đak sa manjim primanjima, u kakvom stanu živi i gdje može smjestiti akvarij. A onda se zbrojiš i pokušaš napraviti što bolje možeš.
cuki1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 12:35   #218
Quote:
cuki1 kaže: Pogledaj post
Ne mora biti da je zakržljala, može biti mužjak, oni znaju biti drastično manji od ženke i narasti do 15-16 cm i tu stati. Ja imam i mužjaka i ženku i uvjete i on sa 5,5 god. ima 15 cm 650 gr.
Ako kornjača ima duži rep i duže nokte na prednjim nogicama, mužjak je. I još nešto, ako imaš samo mužjaka, a nemaš uvjeta za 300 l, što je optimalno za ženku ili par i 120-200 l može će biti za tu veličinu ok.

Opet ovisi o tome tko je vlasnik, dal' je podstanar, student/đak sa manjim primanjima, u kakvom stanu živi i gdje može smjestiti akvarij. A onda se zbrojiš i pokušaš napraviti što bolje možeš.
mužjaci jesu manji. ali za mužjake je minimalna DUŽINA akvarija 120 cm. 120-200 l nije nikako dovoljno. govorim o RES, ne drugim kornjačama. dakle, nešto tipa 120*40*50, da bi imala kornjača i dubinu vode od bar 30 cm ako nema poklopca na akvariju.
na netu ima svakavih info, ja sam isto mislila da će mi 220 l biti dovoljno dok nisam pitala ljude koji se u to stvarno kuže.
ne ovisi o tome tko je vlasnik nego o tome što je životinji potrebno. kad se kornjačica nabavi, ljudi imaju i 4 godine da uštede za pravi akvarij. jasno mi je da je kriza i da ljudi nemaju para, ali ne opravdavajte loš smještaj govoreći da je nešto dovoljno. jer nije.
__________________
zmajchekica

rainbow baby

Zadnje uređivanje alleszusammen : 10.06.2009. at 12:40.
alleszusammen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 11:04   #219
za rodjendan sam dobila dvije kornjace i uz njih neke susene racice i plasticni plavi bazen.
Bazen u sredini ima neki "most" i plasticnu palmicu. nakon mjesec (mozda malo manje) jedna kornjaca mi je uginula pa sam si nedavno kupila drugu i pocela traziti nesto o njima, pa sam pronasla ovaj forum i zato as molimo ako neko ima neki savjet da mi ga da, jer ne zelim da uginu.

Unaprijed hvala
kiara_95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 08:33   #220
postoji mogućnost da će ti opet uginuti, jer to nisu uvjeti za kornjaču
vidi kornjace.com ili kornjace.hr
svakako ti treba veliki stakleni akvarij filter, grijač rasvjeta

a tebi allescusammen očito ničije mišljenje nije dobro ili plivaš u lovi pa ne znaš sa čime se ljudi muće

ja sam sa ovom temom - gotova
cuki1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:39.