Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2016., 20:19   #4041
Kad vec razmisljate u promjeni, neka od hrana iz Acana Regionals skupine bila bi kvalitetnija buduci je vec dovoljno star za napustanje puppy hrane.
__________________
"The reason a dog has so many friends is that he wags his tail instead of his tongue." (Anonymous)
min_min is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 21:55   #4042
Puno vam hvala na odgovoru.
cvirena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 22:06   #4043
Nema na cemu. Nisam neki strucnjak,osim po visegodisnjem iskustvu s acanom :-) uz kratku i tesku pauzu i isprobavanje druge hrane zbog nestasice acane na nasen trzistu sad smo je opet nabavili i ne zna se tko je sretniji,mi ili on.
Nas pas jede pacificu.
__________________
"The reason a dog has so many friends is that he wags his tail instead of his tongue." (Anonymous)
min_min is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 09:44   #4044
Pozdrav,već zadnja tri hranjenja moj pas ne pojede odjednom porciju,ne veseli se kad mu idem davati hranu. Do sada kad sam uzeo zdjelicu skakao je od sreće pojeo u jednom mahu sve,sad malo pojede pa ode pa opet tako. Inače je veselo,igra se,trči, isto se ponaša kao prije,star je nešto više od 5 mj.Dajem mu royal canin. Pojede nakraj sve al valjda na silu jer je gladan. Šta da radim?
biankoneri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 10:02   #4045
Imas topic o hrani za pse pa prolistaj malo,ima puno korisnih informacija o temi. Za pocetak,nakon sto pojede makni mu zdjelicu sa onim sta je ostalo dok ne shvati. Pa mu daj normalno drugu turu kad i inace.
Takodjer, promijeni hranu, RC je pun praznih kalorija i zitarica koje psu ne trebaju a i potencijalni su alergeni.
__________________
"The reason a dog has so many friends is that he wags his tail instead of his tongue." (Anonymous)
min_min is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 14:41   #4046
Maltezerii su često izbirljivi i imaju tenedenciju da im hrana ''dosadi''. Tako da to nije ništa čudno, ali i ja ti svakako preporučujem da odeš na temu Hrana za pse i razmisliš o promjeni hrane, s obzirom da je RC ''puno para malo muzike''.
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 14:47   #4047
ok,hvala
biankoneri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 15:26   #4048
Maltezer

I ono najbitnije - nisu svi psi labradori pa da ce istog trena progutati sve sto vide, neki su jednostavno manje ludi za hranom. Jos ako je stalno na istoj lako moguce da mu je dosadilo. Stavi pred njega BARF ili Orijen Regional Red pa ces vidjeti sto je prozdrljivost

I naravno, cim dalje od smeca zvanog RC.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 12:13   #4049
dali tko od vas koristi one pojilice i dali je to dobro?ja svom maltezeru svaki puta kad pije obrišem dlake oko ustiju.koliko su dobre one pojilice i dali se isplati uzeti da pije iz toga?
biankoneri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 12:20   #4050
Ja sam je kupila ali nije se nikad naucio na nju piti... Izgledalo mi je ko mucenje jer bi jadan zedan dotrcao do tog i onda kap po kap...
Ne znam,mozda ima nekih kvalitetnijih pojilica.
__________________
"The reason a dog has so many friends is that he wags his tail instead of his tongue." (Anonymous)
min_min is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 12:28   #4051
a neznam,vidio sam u pet centru onaj držač za plastične boce pa iz toga pije.kad sam išao po psa kod uzgajivačice sam vidio da tako nešto slično ima
biankoneri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 12:33   #4052
Ne koristim pojilice niti cu ih ikada koristiti, psu mijenjam vodu nekoliko puta dnevno. Ne pijem ustajalu vodu, pa ne vidim razloga ni da je ona pije.
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 12:35   #4053
Koliko sam shvatila, poanta pojilica je da se ne moci dlaka na njusci koja posljedicno vlazenju pocinje i crvenit. Nitko ne kaze da se voda u pojilici ne mijenja redovito kao i u posudici.
__________________
"The reason a dog has so many friends is that he wags his tail instead of his tongue." (Anonymous)
min_min is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 12:37   #4054
Luna i ja pijemo ustajalu vodu.

Naime, za zalijevanje cvijeća savjetuju da voda stoji 24 sata kako bi ishlapio klor koji je štetan za biljke. Po istoj logici, klor je štetan i za životinje i ljude. Zbog toga svaku večer stavim veliki stakleni vrč vode da odstoji do jutra i tu vodu koristim za pijenje i pripremanje hrane.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 12:45   #4055
zato i mislim uzeti pojilicu ili taj držač baš zbog dlaka oko ustiju da mu nisu mokre i ne požute,a što se tiče mijenjanja vode pa skine se ta flešica i promjeni voda,nije nikakav problem.mene samo zanima dali tko to koristi i jel ima funkciju
biankoneri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 13:34   #4056
Mislim da dlaka oko njuške požuti zbog stalno vlažne dlake oko usta, a ne zbog samog pijenja vode. Tako sudim po Luni. Nema žutu dlaku, a pije iz široke zdjelice kad se valjda sva zagnjuri u nju. Voda se brzo ocijedi i dlaka osuši, tako da se ne stignu razviti bakterije koje onda boje dlaku. Konzerve, odnosno, mokra hrana je već druga stvar. To se zalijepi za dlaku i onda se pas oblizuje i dugo nakon obroka i tako kvasi to područje. Možda krivo zaključujem, ali promatrajući ove male dugodlake vidim da neki imaju crvenilo oko njuške, a neki ne.

Luni sam kao maloj brisala njušku nakon pijenja ovde, a onda odustala, jer bi počela bježati pod krevet nakon pijenja samo da bi izbjegla brisanje. S druge strane, kad ulijepi guzu onda strpljivo stoji i čeka da je izbedinam. Pa ti budi pametan što je frustrira, a što joj odgovara.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 15:36   #4057
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Luna i ja pijemo ustajalu vodu.

Naime, za zalijevanje cvijeća savjetuju da voda stoji 24 sata kako bi ishlapio klor koji je štetan za biljke. Po istoj logici, klor je štetan i za životinje i ljude. Zbog toga svaku večer stavim veliki stakleni vrč vode da odstoji do jutra i tu vodu koristim za pijenje i pripremanje hrane.
E to mi je vec druga stvar jer je to u staklenom vrču, koji, pretpostavljam, zaštitiš i od prašine. Plus, ne piješ direktno iz njega pa se voda ne kontaminira bakterijama, a koliko sam shvatila princip pojilica, to se ipak kontaminira. Dakle, ne da bi se voda trebala mijenjati, nego bi se to trebalo non stop i prati. Opcenito nisam ljubitelj plasticnih boca, a moja koza ima i keramicku zdjelicu, od plasticnih bjezim sto dalje.

P.S. Biankoneri, sorry, nisam skuzila iz kojeg razloga ih hoces koristiti, mojoj dlaka ne zuti/crveni, cistim je nakon obroka ako se zapacka i to je sve.
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 16:29   #4058
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Luna i ja pijemo ustajalu vodu.



Naime, za zalijevanje cvijeća savjetuju da voda stoji 24 sata kako bi ishlapio klor koji je štetan za biljke. Po istoj logici, klor je štetan i za životinje i ljude. Zbog toga svaku večer stavim veliki stakleni vrč vode da odstoji do jutra i tu vodu koristim za pijenje i pripremanje hrane.

Nemojte. Klor kao klor se odavno ne koristi nego njegovi hlapljivi derivati koji prakticki ishlape u trenutku izlaska iz pipe i prolaska kroz perlator. Biljkama je klor daleko manji problem od tekuceg kamenca kojeg mi u vecini HR zovemo vodom

Referenca: desetogodisnje bavljenje akvaristikom i isto toliko s osjetljivim biljkama te sklonost eksperimentiranju

Sto se tice pojilica, znam jednog yorkica i shiha koji su cijeli zivot proveli na njima i nista im nije falilo.

Moj kad pije iz zdjelice uroni pola prednjeg kraja i tu nema pomoci.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 17:07   #4059
Moj dosta pristojno pije iz zdjelice ali oke suze konstantno... Tu vise zbilja ne znam sta napraviti. Jede kvalitetni grain free dehidrat (acanu pacificu), pije iz staklene posudice (rekli su mi da metalne isto nisu dobre), cistim mu oke i brisem svako toliko... Svejedno je ko mala maskara.
Pred par godina sam cak koristila i razvikane preparate (EE i AG) koji su djelovali ali sam se onda informirala malo bolje o njima i nisam ga htjela vise trovat time....
Njuskica nije obojana osim kad mu naraste dlaka pa se malo te obojane okoloocne dlake vidi po obrazima. Mislim, nije on uzasno crven kao sta znaju biti ali nije ni bijel. Ima stvari za koje vidim da mu pojacavaju suzenje (tipa u proljece kad sve cvjeta) ali to bude kratkotrajno pogorsanje...
__________________
"The reason a dog has so many friends is that he wags his tail instead of his tongue." (Anonymous)
min_min is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 17:30   #4060
ma pitam tek tolko,nije ni mom obojena oko njuškice,malo oko očiju,nego me samo zanimalo dali su te pojilice dobre da kad pije da mu nisu dlake mokre jako
biankoneri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:58.