Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Pogledaj rezultate ankete: Vjerujete li u postojanje indigo djece?
Da, vjerujem da ona postoje 92 42.20%
Ne, to su izmišljotine! 71 32.57%
Ne znam, ne vjerujem previše u to 27 12.39%
Više vjerujem, ali sam oko nekih stvari skeptičan/na 28 12.84%
Glasovatelji: 218. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2012., 11:41   #1481
onda sam ja opsjednuta demonima, zelenko! indigo nisu opsjednuta,a ti si promasio temu jer ni nez sto su i tko su indigo djeca.ak ti vjerujes u raj sa harfama i jednom se zivi jednom se umire vjeruj.
hamstercat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 12:34   #1482
Taj pojam je jako isfuran od roditelja koji u danasnje vrijeme sve vise naturaju tu "posebnost" kao pozeljnu osobinu za uspjeh.
Par puta sam cuvao necakinju i mogu reci da je djecije igraliste bilo puno indigo i kristalne djece ako cete pitati njihove roditelje,a svatko sa strane vidi da imaju djecu kojoj nitko nije postavio granice u ponasanju i ne namjerava.
Svi smo mi posebni i svatko je svemir za sebe,nema potrebe isfuravati posebnost kad je ona vec tu u svima nama.
Posebna prica je hiperaktivnost koja je poremecaj i vrlo cesto je potrebna pomoc strucnjaka pri odogoju.Roditelji to smatraju cool i indigo,pa je postotak djece koja zavrse sa tezim poremecajem osobnosti i u kriminalu sve veca.
Ne ,ne vjerujem da su indigo i kristali nesto posebniji od ostalih,posebni su koliko je svako dijete i covjek poseban.Nece oni spasiti svijet,kao ni dupini...na zalost.
Btw ne biste vjerovali koliko su autisticna djeca posebna kada uspijete na trenutak zaviriti u njihov svijet...
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 13:00   #1483
slazem se da danasnji roditelji nemaju granica ni u odgoju niti u realnom sagledavanju vlastite djece. zalosno je to sto stvarna indigo i kristalna djeca postoje i stvarno jesu vrjedna pozornosti, svatko ima pravo na svoje misljenje. takoder zalosno je sto u danasnjem svijetu nista ne moze bit jedinstveno i posebno jer svi zele bit takvi,a onda se to sto postoji odbacuje kao prenapuhano.
hamstercat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 14:11   #1484
Quote:
zalosno je to sto stvarna indigo i kristalna djeca postoje i stvarno jesu vrjedna pozornosti, svatko ima pravo na svoje misljenje
Jesu i za nju se trebaju izboriti svojim talentima i sposobnostima,kao i svi ostali.
Quote:
takoder zalosno je sto u danasnjem svijetu nista ne moze bit jedinstveno i posebno jer svi zele bit takvi,a onda se to sto postoji odbacuje kao prenapuhano.
Svi i jesu posebni i jedinstveni.Nema dva ista covjeka na svijetu,cak i jednojajcani blizanci nisu 100% isti .Takodjer svi mi imamo talente,samo ih na zalost rijetki osvijeste.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 17:53   #1485
ajme.. od razmaženih derišta do demona pa do aliena.. vi ste izdeformirali temu o indigo djeci više nego new age budalaština

Nije hiperaktivnost baš tako značajna kod indigo djece, baš suprotno bi rekla. Kod njih je najveća karakteristika da vide svijet drugačije nego ostali.

Barem ja tako tvrdim
Art With Heart is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 18:27   #1486
Quote:
Art With Heart kaže: Pogledaj post
ajme.. od razmaženih derišta do demona pa do aliena.. vi ste izdeformirali temu o indigo djeci više nego new age budalaština

Nije hiperaktivnost baš tako značajna kod indigo djece, baš suprotno bi rekla. Kod njih je najveća karakteristika da vide svijet drugačije nego ostali.

Barem ja tako tvrdim
bravo ! zasto se na temi ne moze normalno raspravljat o temi nego se pljuje po svemu i izvrce stvari?
hamstercat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 16:55   #1487
Smiri hormone
Isto kao što ti možeš raspravljati o njima, mogu i ja komentirati. Kao drugo ja ne pljujem niti izvrćem. Pročitaj si. Zadnji postovi govore o alienima, demonima i tako to....

Što ljudi shvaćaju sve ozbiljno...
Art With Heart is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 21:22   #1488
Quote:
Art With Heart kaže: Pogledaj post
ajme.. od razmaženih derišta do demona pa do aliena.. vi ste izdeformirali temu o indigo djeci više nego new age budalaština

Nije hiperaktivnost baš tako značajna kod indigo djece, baš suprotno bi rekla. Kod njih je najveća karakteristika da vide svijet drugačije nego ostali.

Barem ja tako tvrdim
Ja tvrdim da je riječ o izmišljotini kojom se loše roditelje uvjerava da njihovo zlato nije neodgojeno nego posebno.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 22:36   #1489
Quote:
Art With Heart kaže: Pogledaj post
Smiri hormone
Isto kao što ti možeš raspravljati o njima, mogu i ja komentirati. Kao drugo ja ne pljujem niti izvrćem. Pročitaj si. Zadnji postovi govore o alienima, demonima i tako to....

Što ljudi shvaćaju sve ozbiljno...
ja ti kazem bravo,pohvalim te ,a ti meni da smirim hormone haha smjesan si
hamstercat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 09:50   #1490
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ja tvrdim da je riječ o izmišljotini kojom se loše roditelje uvjerava da njihovo zlato nije neodgojeno nego posebno.
Ja se isto priklanjam ovoj tvrdnji.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 12:15   #1491
Da se lansira ideja i služe pare na tome, razumljivo, ali da roditelj izjavi "moje dijete je indigo"....

ma djeca su još normalna
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 15:26   #1492
pa najlakse provjeris jel indigo neko djete ili nije je tak da provjeris boju njegove aure i bok,ak mu je aura indigo boje onda je ak nije nije i gotovo
hamstercat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 23:49   #1493
Quote:
hamstercat kaže: Pogledaj post
zalosno je to sto stvarna indigo i kristalna djeca postoje i stvarno jesu vrjedna pozornosti
Upravo new age zatire vrijednost "indigo i kristalne" djece jer ih svim silama trudi prikazati "onosvijetsim bićima". "Indigo i kristalna" djeca imaju sposobnost percepcije kroz više slojeva nego li je to uobičajeno i glavna je karakteristika da ljudi oko njih nekada nemogu shvatiti njihov pogled, jer je daleko "dublji" odnosno ide kroz puno više slojeva stvarnosti.

Puno lakše je shvatiti i prihvatiti posebnost kada netko pretrči 100m za 9 sekundi, dok prosječna osoba ima daleko lošije vrijeme.

Međutim trkači ne predstavljaju problem za funkcioniranje ljudskog društva u današnjoj formi, a takva djeca, sutra ljudi-da.

New age služi upravo da takve vrste posebnosti kod određenih ljudskih bića obezvrijedi.

I slažem se sa nekim forumašima u mišljenjima oko manjka realnog kontakta sa vlastitom djecom i time lošim upućivanjima djece, koji eto kažu da su im djeca ustvari- posebna i da im moraju dopustiti "njihov razvoj".

To što new age propagira pod "indigo&kristalnu djecu" uglavnom nema veze sa vezom.

I da hamstercat, prava šteta je što puno takve djece prolazi nezamjećeno, jer u određenom djelu ljudskog društva ti ljudi mogu puno doprinjeti ali za takvo što današnje društvo ega- nema interesa.
Grinch_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 14:05   #1494
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Jesu i za nju se trebaju izboriti svojim talentima i sposobnostima,kao i svi ostali.
slažem se.
karolina-lina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 21:53   #1495
Quote:
Grinch_zg kaže: Pogledaj post
Upravo new age zatire vrijednost "indigo i kristalne" djece jer ih svim silama trudi prikazati "onosvijetsim bićima". "Indigo i kristalna" djeca imaju sposobnost percepcije kroz više slojeva nego li je to uobičajeno i glavna je karakteristika da ljudi oko njih nekada nemogu shvatiti njihov pogled, jer je daleko "dublji" odnosno ide kroz puno više slojeva stvarnosti.
Tko je otkrio tu "sposobnost"? Nezavisni istraživači koji i sami nisu indigo djeca, ili...?
Opiši malo te "slojeve stvarnosti" koje spominješ. Što je to točno? Kako se to percipira od onih koje takve "sposobosti" imaju? Tko je to opisao?
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 09:59   #1496
Žao mi je kada vidim toliko negativnih komentara u vezi "Indigo djece".

Postoje mnogi dokazi da indigo, kristalna, dugina i zvjezdana djeca postoje. Definiraju se na temelju oblika i boje njihove aure. Aura se može vidjeti očima, ali postoje i razne kamere kojima to možete snimiti u današnje vrijeme.

Ja se od djetinjstva osječam drugačije od drugih i 99% sam siguran da sam jedna od indigo osoba. Većinom sam zahvalan za stvari koje vidim i shvačam, ali ima dana kada osječam neshvačenost od drugih i usamljenost.

Zašto se smatram indigo osobom ?

1. Ponekada znam vidjeti auru oko ljudi, životinja i stvari.
2. Doživio sam telepatiju, te učestalo osječam svoje čakre.
3. Doživljavam lucidne snove od djetinstva, a 3 puta sam vidio neka veoma čudna bića.

4. Uvijek, ali baš uvijek moram znati odgovore na životna pitanja.
5. Ne mogu smisliti pravila i ako bilo što mrzim onda je to ljudska definicija normalnoga. Također smatram da je današnje obrazovanje totalno zakazalo.
6. Osječam veliko suosječanje prema večini ljudi i životnja. Doživljavam tuđu radost i tugu poput vlastite.
7. Iskrenost mi je sve i ponekada imam osječaj da ne mogu lagati čak i ako to želim. Ima trenutaka kada time otjeram neke ljude iz svog života, ali večina iskustva je jako pozitivna.
8. Osječam mir i sklad čak i kada netko viče na mene ili me vrijeđa. Nikada nisam razumio logiku takvog ponašanja, te mi je žao što ljudi šire negativnost u svojem i tuđim životima.
9. Ne volim velika društva i najboleje se osječam kada sam sam. Osječam se dobro jedino u društvu drugih ljudi koji su mi slični. Zahvalan sam na internetu koji mi je omogućio da se upoznam sa takvim ljudima.
10. Osječam zahvalnost i neizmjerno cijenim svaku sekundu svog života. Nešto poput osobe koja je smrtonosno bolesna, te želi čim bolje iskoristiti svaki trenutak svog života.

Moja najveća životna želja je učiti i podučavati. Želim pomoći čim većem broju ljudi tokom ovoga života. Želja za uspjehom i novcem, vezom i obitelji, te drugim stvarima su mizerne prema toj želji.


Biti indigo ne znači biti netko poseban. To su samo osobe koje su već naučile neke stvari koje večina ljudi tek uči kroz svoje živote.
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 18:44   #1497
Zoki svaka čast, ja te razumijem jer sam i sama vrlo slična. Sve točke me opisuju osim one pod brojem 1. (barem do sada nisam vidjela, ali osjećam tuđu energiju) i pod brojem 8. (nažalost znam "puknuti", eksplozivna sam i burno reagiram). Poslije toga se osjećam užasno i odmah mi je žao, ali ne mogu si pomoći. Pozdrav!
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 20:10   #1498
zoki, po tome što si sada napisao, ja sam na putu da to postanem. hmm... zanimljivo.
karolina-lina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 20:26   #1499
@zoki89
Evo ovdje imaš puno karakteristika, pa si pogledaj i vidi.
Iako sumnjam da si indigo dijete da bi ovdje pisao na forumu o tome kako jesi indigo dijete. Išao bi vjerojatno maštati negdje ili bi išao širiti mir i radost po svijetu.
Ja sam se pronašao u skoro 90% činjenica, no ipak smatram da nisam indigo dijete. Te činjenice su napisane tako da se većina ljudi pronađe u njima.

http://www.gasparic-pejzazi.com/Indigo.htm
Alsam Lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 21:18   #1500
Quote:
barem do sada nisam vidjela, ali osjećam tuđu energiju
Pogledaj na ovoj stranici kako najlakše očima vidjeti energiju.. Meni to uspijeva svaki puta.

Samo naprijed Strijelčice i Karolina - lina Imate li nekih pitanja možete mi se javiti na e-mail [email protected]


Večina ljudi smatra da se indigo djeca probude jednoga dana i kažu "Idem srušiti pokvarene sisteme, Idem promijeniti svijet". Istina je da Indigo djeca dobar dio svog života spontano reagiraju na situacije, a ta njihova reakcija djeluje neobično drugim ljudima. Npr. spremni su sebe izložiti problemima da bi zaštitili potpunog neznanca u nevolji.

Zapravo, mnoge njihove reakcije djeluju neobično i njima samima. To se događa tako dugo dok se ne probude i ne shvate tko su zapravo. Tada razumiju zašto se osječaju i ponašaju drugačije od drugih ljudi.



Quote:
Iako sumnjam da si indigo dijete da bi ovdje pisao na forumu o tome kako jesi indigo dijete. Išao bi vjerojatno maštati negdje ili bi išao širiti mir i radost po svijetu. Ja sam se pronašao u skoro 90% činjenica, no ipak smatram da nisam indigo dijete. Te činjenice su napisane tako da se većina ljudi pronađe u njima.
Očekivao sam barem jedan ovakav odgovor. Kristalna djeca najviše vole djelovati u tišini, ali Indigo djeca češće žele da ljudi znaju i razumiju tko su oni.

Djelomično si u pravu, jer zaista obožavam maštati, a i širiti mir i radost Ipak, zaboravio si na istinu i znanje. Vidio sam ovu temu i jednostavno sam imao onaj osječaj da moram podijeliti svoja iskustva da bolje shvatite indigo djecu

Nebitno je da li sam ja Indigo osoba ili ne. Također ne mogu još vidjeti boje u auri da bi to mogao potvrditi. Znam samo da sam jedna od iskusnijih i starijih duša, te da sam izabrao ovaj život da pomažem drugim ljudima.


Ovo o čemu mi sada tu pričamo su zapravo samo osmišljene "titule". Ne postoje loše boje aure - svaka boja se javlja kao pokazatelj određenih vrsta osobina. One mogu biti dobre i loše.

Npr. osobe u čijoj auri prevladava plava boja sklone su pomaganju drugim ljudima, ali mogu lako izgubiti samopoštovanje.

Osobe kojima u auri prevladava plava, ljubičasta i Indigo boja zapravo imaju puno više vrlina nego mana. Zelena boja također može biti jako dobra, ali može označavati i neke problematične osobine. Crvena i žuta boja također mogu biti znak nekih dobrih osobina, ali se i jako mnogo loših osobina povezuje s njima.

Npr. Ljudi s crvenom bojom aure često su veoma hrabri, ali veoma lako planu i postanu agresivni.

Zadnje uređivanje zoki89 : 15.05.2012. at 21:43.
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:26.