Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2007., 17:36   #41
cekaj ti dojis i ona vam prije 7og mjeseca uvodi jogurt A ne znam, ti procjeni koliko ces joj vjerovat, ali prije malo provitaj u literaturi i po netu, pa tek onda Nekad se ti doktori znaju fest preracunat!
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 17:37   #42
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
cekaj ti dojis i ona vam prije 7og mjeseca uvodi jogurt A ne znam, ti procjeni koliko ces joj vjerovat, ali prije malo provitaj u literaturi i po netu, pa tek onda Nekad se ti doktori znaju fest preracunat!
jel ima neka stranica o prehrani beba
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 17:43   #43
trazim al ne nadem bas, to ti je sve razbacano. guglaj malo!

a jel imas knjizicu "sretna beba"
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 17:54   #44
jogurt nije isto sto i kravlje mlijeko, tako da to moze proc. i omeksava stolicu.
edit: malo sam razmislila, ja ne bih jogurt jos uvodila, ipak. ne zato sto ce bit stete, nego volim igrat na sigurno voce, voce i jos voca, od kruske se sere k'o ludo

i keksolino moze, neki pedijatri cim predjes 6 mj uvedu gluten, pa kom obojci kom opanci
dobro ti je rekla ne rizu, bar neko vrijeme - a s cim ces onda neg s keksima.
btw, nemoj keksolino, tu ima secera, nego hipp kekse za bebe, ti su meni najbolji i "najcistiji".
al doji ti sto vise, i voca. vidila sam na starcima kako je hranis, super

drago mi je da ste to rijesili, i mislila sam da ce klistir trebat. vis, nisam znala da to i kod pedice mogu napravit. al to je privatna, jel?
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 18:39   #45
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
jogurt nije isto sto i kravlje mlijeko, tako da to moze proc. i omeksava stolicu.
edit: malo sam razmislila, ja ne bih jogurt jos uvodila, ipak. ne zato sto ce bit stete, nego volim igrat na sigurno voce, voce i jos voca, od kruske se sere k'o ludo

i keksolino moze, neki pedijatri cim predjes 6 mj uvedu gluten, pa kom obojci kom opanci
dobro ti je rekla ne rizu, bar neko vrijeme - a s cim ces onda neg s keksima.
btw, nemoj keksolino, tu ima secera, nego hipp kekse za bebe, ti su meni najbolji i "najcistiji".
al doji ti sto vise, i voca. vidila sam na starcima kako je hranis, super

drago mi je da ste to rijesili, i mislila sam da ce klistir trebat. vis, nisam znala da to i kod pedice mogu napravit. al to je privatna, jel?
nije privatna,ali nije bila nasa pedica nego neka druga ima vise od 20g. i super je
uvjek daje savjetež
kad kod nje udjes ne izlazis uru vrimena
nekad malo pila al je super
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 18:53   #46
jogurti i sirevi su sigurni za uvođenje tek s 11mj, kravlje tek poslije 12mj .. tako da.. ja ne bi davala
keksolino je sami šečer s bijelim brašnom i ne spada u grupu dobrih za probavu, na tu listu spadaju vlakna (povrće, voće, integralno-musli)
ja ne bih ni davala čaj od kamilice s šečerom, jer će gubiti kalcij da preradi taj šečer
a kalcij je neophodan za rast
e da, gluten je na listi tek s 8mj , tad je siguran
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 18:55   #47
Dohranu započinjemo uvijek nekom od namirnica označenim brojem 1 i crveno otisnutih iz skupine žitarica, voća ili povrća.
Postupno proširujemo jelovnik: uključujemo namirnice 2., 3. i viših redova, kao i drugu vrstu hrane prma vlastitom izboru, pazeći na to da namirnice ne ponudimo djetetu prerano (rukovodite se preporučenom dobi u zagradi).

NAMIRNICE

Žitarice
1. kukuruzna krupica (gris), brašno ili pahuljice, riža, rižine pahuljice
2. pšenično brašno ili krupica, ječam, raž (8 mj.)
3. kruh, dvopek (10 mj.)
4. tjestenina (11 mj.)
5. miješane žitarice, dojenački muesli (12 mj.)

Voće
1. kruške, jabuke
2. banane, marelice, breskve, šljive, trešnje (7 mj.)
3. kupine, jagode, borovnice, maline (8 mj.)
4. agrumi (naranča, grejp, limun) (10 mj.)
5. koštunjavo voće (orah, lješnjak, badem) – mljeveno (12 mj.)

Povrće
1. mrkva, koraba, špinat, tikvice, blitva
2. krumpir, mahune, brokula, buća (8 mj.)
3. grašak, repa, rajčica (9 mj.)
4. kupus, kelj, poriluk (10 mj.)
5. leća, grah (12 mj.)

Meso
1. bijelo pileće i pureće meso, janjetina
2. teletina, kunić (7 mj.)
3. tamno meso peradi (8 mj.)
4. junetina, govedina (9 mj.)
5. svinjetina, suhomesnati proizvodi, iznutrice (13 mj.)

Riba
1. bijela riba, pastrva (7 mj.)
2. plava riba (13 mj.)

Jaja
1. žumance (10 mj.)
2. bjelance (13 mj.)

Mliječni prozvodi
1. svježi kravlji sir, skuta (11 mj.)
2. jogurt, kiselo mlijeko (11 mj.)
3. vrhnje (12 mj.)
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 18:59   #48
http://web.vip.hr/gizmach.vip/Dohrana.doc
jedna brošurica, na 16.str. je tablica
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 14:20   #49
evo meme opet
nakon par dana pauze i "dobrih"kakica oopet nas muci
jadnica se napinje a u peleni nista ili koji brabonjak
pazim sta joj dajem
kuham joj tikvicu,blitvu,davala joj jogurt,breskvu,kamilicu,smokvu,sljivu...i opet imamo problema
nesmijem joj stavljt cepic radi debelog crjeva ali vise ne znam sta da radim...
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 14:52   #50
trebala bi piti puno tekućine,daj joj puno soka od šljive ili kruške.moj popio jedan sokić i od jučer 4 puta kakao.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 16:34   #51
Quote:
milkica kaže: Pogledaj post
trebala bi piti puno tekućine,daj joj puno soka od šljive ili kruške.moj popio jedan sokić i od jučer 4 puta kakao.
ma pije ona dosta...
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 22:53   #52
klara, ak je frka imas u apoteci sirup - mislim da se zove portalak.
to ce je garant protjerat. ali to je ono, ak je fakat frka.

nama kruska uvijek pomogne. friska naribana.
ili joj probaj masirat trbuscic, ili joj drzat nogice na trbuscicu.
ne znam sto da ti vise velim... evo vam
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 23:29   #53
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
klara, ak je frka imas u apoteci sirup - mislim da se zove portalak.
to ce je garant protjerat. ali to je ono, ak je fakat frka.

nama kruska uvijek pomogne. friska naribana.
ili joj probaj masirat trbuscic, ili joj drzat nogice na trbuscicu.
ne znam sto da ti vise velim... evo vam
kuila ja danas portolak i zovnem dok. da je upitam i kaze ona meni da kupim pro life ampule
dosla u ljekarnu u zena me nasrela ko

stvarno sam pazila sta jede davala i krusku i sljivu...i opet nista
i ja imam problema sa stolicom oduvijek(kao i moj tata)pa mislim da tu ima i genetike ali svi se oglusuju kad to kazem
ponasaju se ko da sam ja kriva
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 21:59   #54
Tvrda stolica

Nas interesira ima li netko iskustva sa tvrdom kakicom. Naime radi se o tome da naš bebač od rođenja ima neredovite stolice nekad bi se znalo desiti i po dva dana da prodju bez kakice(čak i dok je dojila). Pedijatrica je to objasnila kao (ljena crijeva) i to će s vremenom doći na svoje. Međutim sada bebač ima više od godine dana i papa sve. Naravno VOĆE JAKO SLABO JEDE. Znam da voće otvara i probali smo i sa pravim voćem i sa kašicama ma nema šanse. Pojede možda dvi žlićice kašice ili dva griza npr. jabuke ali to je nedovoljno da bi reguliralo stolicu. Probali smo i hipov čaj za probavu ali ne pomaže. Kakica je kao u male ovčice tvrda pa opet tvrda. jedino kad pamtim da nije bila tvrda stolica je kad je dobila crijevnu virozu ali tada smo se mučili s proljevom i to danima dok nismo došli na svoje(tvrdo) Postoji li možda još nešto osim voća što otvara a da je na prirodnoj bazi?
MIHAELA S is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 22:01   #55
a sta inace jede?
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 22:12   #56
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
a sta inace jede?
Papa sve što i mi, naravno izbjegavam joj davati prženo gdje ima puno ulja, masno, slatko joj dajem naravno pazim koliko ću koj dati(možda koji put i koji komadić više tako je slatka kad papa slatko)
MIHAELA S is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 22:25   #57
pa iskreno iz tvog odgovora nisam saznala nis pametno
Buduci da ste prosli godinu dana, probaj s LGG i sl. jogurtima koji "otvaraju", daj joj vlaknasto i celulozasto povrce, navodno su i zganjci/palenta/pura dobra. Probaj joj dat suhe sljive kad vec voli slatko, a ne voli voce

NE cokoladu, kruh i takve suhe stvari.
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 22:26   #58
i u klopu u koju god mozes kapni maslinovog ulja jer ono "podmaze"
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 22:53   #59
Quote:
MIHAELA S kaže: Pogledaj post
Nas interesira ima li netko iskustva sa tvrdom kakicom. Naime radi se o tome da naš bebač od rođenja ima neredovite stolice nekad bi se znalo desiti i po dva dana da prodju bez kakice(čak i dok je dojila). Pedijatrica je to objasnila kao (ljena crijeva) i to će s vremenom doći na svoje. Međutim sada bebač ima više od godine dana i papa sve. Naravno VOĆE JAKO SLABO JEDE. Znam da voće otvara i probali smo i sa pravim voćem i sa kašicama ma nema šanse. Pojede možda dvi žlićice kašice ili dva griza npr. jabuke ali to je nedovoljno da bi reguliralo stolicu. Probali smo i hipov čaj za probavu ali ne pomaže. Kakica je kao u male ovčice tvrda pa opet tvrda. jedino kad pamtim da nije bila tvrda stolica je kad je dobila crijevnu virozu ali tada smo se mučili s proljevom i to danima dok nismo došli na svoje(tvrdo) Postoji li možda još nešto osim voća što otvara a da je na prirodnoj bazi?
hippov sok od šljive, čuda čini, ili možda da joj date par suhih šljiva da pojede, pa odmah nakon toga vode, e to mor protjerati. ja imam curicu od 7 mjeseci i isto kaka tvrdo (većinom) i sok od šljive mi je čudo
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 22:55   #60
ja sam sa malom imala problema oko tvrde stolice
ne daji joj jabuku,bananu,mrkvu
kao sto je magic rekla jogurt joj cesto daj,rizu isto tako(ne rizolino
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:36.