Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2012., 16:26   #41
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Nepoznavanje spiritualnih osoba te ne sprijecava u spiritualnom napredovanju.
Sprijecavaju te neke druge stvari, ali necu o tome.

Imas jednu lijepu knjigu pod istim imenom kao i ova tema ( koja se stalno spominje gore) pa progooglaj, nabavi, procitaj, raspitaj se dalje. Po toj knjizi mozes obaviti i sve sam, a onda naci istomisljenike....s vremenom.
Pa sprijecava te zato jer ne mozes napredovati samo citanjem knjiga i ucenjem teorije bez znanja iskustava ljudi koji se bave istim!
Fliper500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 17:31   #42
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Nepoznavanje spiritualnih osoba te ne sprijecava u spiritualnom napredovanju.
Sprijecavaju te neke druge stvari, ali necu o tome.

Imas jednu lijepu knjigu pod istim imenom kao i ova tema ( koja se stalno spominje gore) pa progooglaj, nabavi, procitaj, raspitaj se dalje. Po toj knjizi mozes obaviti i sve sam, a onda naci istomisljenike....s vremenom.
malo sam pogledao po knjiznicama i antikvarijatima, ne mogu nigdje naci tu knjigu...
Fliper500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 18:40   #43
Quote:
Fliper500 kaže: Pogledaj post
malo sam pogledao po knjiznicama i antikvarijatima, ne mogu nigdje naci tu knjigu...
Koju knjigu? Od Bardona?
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 18:07   #44
Quote:
Fliper500 kaže: Pogledaj post
Pa sprijecava te zato jer ne mozes napredovati samo citanjem knjiga i ucenjem teorije bez znanja iskustava ljudi koji se bave istim!
mozda nisam bila dovoljno jasna i precizna pa da se ispravim
...Nije potrebno da osobno poznajes spiritualne osobe da napredujes.

Imas knjige, imas forume, i radis na sebi...te knjige postoje da se radi ,a ne da ih se cita. Doduse, neki vole samo citati. Ja podrzavam i to jer je i to pocetak. Ude u podsvijest i polako sve mijenja.

Knjigu mozes freedownloadirati na 100 mjesta, doduse na engl (ne znam jel ima na hrv- mora biti)
Zahtjevan je. Treba discipline. Old school.
Sretno.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 14:22   #45
Zamalo da nisam zaboravio na Bardona, ma čitao sam knjigu ped kojih 6 godina, na njemačkome jeziku, mislim da bi mnogi mogli naučiti nešto od njega, ja ne mislim da je bio mag koliko yogin. Knjigu vrijedi pročitati, barem ono što sam ja iz nje pročitao, pomoglo mi je, al opet, sve ovisi o tome što traži u njoj, mnogi su ju krivo shvatili pak se iz znatiželje upuštaju u nju.
TomJack is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 15:04   #46
Ima li kakva pdf/kindle varijanta ovih knjiga za download? Hvala
trigiriman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 15:27   #47
Quote:
trigiriman kaže: Pogledaj post
Ima li kakva pdf/kindle varijanta ovih knjiga za download? Hvala
Ima ima, koliko sam imao prilike vidjeti čak su i srpsku verziju izripali u pdf.
TomJack is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 03:02   #48
Quote:
Fliper500 kaže: Pogledaj post
Ja se zanimam za hermetizam već podulje vrijeme i ne mogu napredovati u spiritualnom smislu jer nisam susreo ljude koji se zanimaju za iste stvari, podijeliti iskustva, naučiti nešto od njih. Možda i jesam susreo ali se nismo dotaknuli te teme xD
Zato su forumi i fejsbuk zakon

Usput, zamolio bih ljude koji se bave hermetizmom da nam navedu po par naslova ( ili više ) koje smatraju najkvalitetnijim. Mislim da bi to moglo biti od koristi.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 15:25   #49
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Zato su forumi i fejsbuk zakon

Usput, zamolio bih ljude koji se bave hermetizmom da nam navedu po par naslova ( ili više ) koje smatraju najkvalitetnijim. Mislim da bi to moglo biti od koristi.
Pridružujem se zamolbi.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 21:55   #50
Neke vježbe koje navodi Bardon u knjizi Inicijacija u Hermetizam su opće poznate i koriste se i u drugim ezoteričnim školama ili ih možete naći u literaturi. Jedino se kod vježbi ne treba naprezati i prejako koncentrirati jer će se onda dobiti suprotni učinak. Npr. ako se naprežemo otvoriti treće oko ono će se zbog napetosti tako jako zatvoriti da ga više nećemo moći otvoriti. Kako je meni govorio moj kineski majstor. Ono je sramežljivo kao djevojka. Ne voli da se bulji u njega, već škicamo sa strane. Stvaranje elementara je vjerojatno nekorisno za naš razvoj. Prizivanje duhova definitivno nije dobro. Njih treba ostaviti na miru. Oni koji su se igrali prizivanja često su imali neugodna iskustva, jer za duhove ne postoji vrijeme i onda ih se mora cijelo vrijeme zabavljati. Mnogi se više nisu usudili spavati u mraku. Duhovi i inteligencije služe potpuno drugačije. Oni ako vide da je shodno pomoći će i bez da ih prizivamo. Dalje Bardon spominje izradu magijskih ogledala i postupak gledanja u njih. Tajna vidovitosti nije u ogledalima, već negdje drugdje. Osim toga, u astralu je sve pomiješano, i istinito i iluzije. Mogli bi reći da tek na višim razinama možemo imati istinite vizije, a za to je potrebno biti iniciran. Možda postoji drugačiji, jednostavniji i lakši pristup, a koji daje bolje rezultate. U svakom slučaju Bardon daje puno korisnih i zanimljivih informacija.
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 00:38   #51
Quote:
Tahuti kaže: Pogledaj post
Neke vježbe koje navodi Bardon u knjizi Inicijacija u Hermetizam su opće poznate i koriste se i u drugim ezoteričnim školama ili ih možete naći u literaturi. Jedino se kod vježbi ne treba naprezati i prejako koncentrirati jer će se onda dobiti suprotni učinak. Npr. ako se naprežemo otvoriti treće oko ono će se zbog napetosti tako jako zatvoriti da ga više nećemo moći otvoriti. Kako je meni govorio moj kineski majstor.
On je tradicionalist, stara garda. Kao u glazbi kad imas one koji vole slusati klasiku, no mladje snage najcesce vole nesto modernije.

Quote:
Tahuti kaže: Pogledaj post
Stvaranje elementara je vjerojatno nekorisno za naš razvoj.
Zasto to misliš?

Quote:
Tahuti kaže: Pogledaj post
Prizivanje duhova definitivno nije dobro. Njih treba ostaviti na miru. Oni koji su se igrali prizivanja često su imali neugodna iskustva, jer za duhove ne postoji vrijeme i onda ih se mora cijelo vrijeme zabavljati.
Tko bi pametan uopce isao nesto prizvati, sto ne zna poslije raspustiti? Pa to je kao da upalis svjetlo, pa ga ne znas iskljuciti.

Quote:
Tahuti kaže: Pogledaj post
Dalje Bardon spominje izradu magijskih ogledala i postupak gledanja u njih. Tajna vidovitosti nije u ogledalima, već negdje drugdje.
Ima par zanimljivih dokumentaraca o ovoj temi. Evo jedan ruski ako nisi pogledao...
https://www.youtube.com/watch?v=01iGDJw-N-o

Quote:
Tahuti kaže: Pogledaj post
Osim toga, u astralu je sve pomiješano, i istinito i iluzije. Mogli bi reći da tek na višim razinama možemo imati istinite vizije, a za to je potrebno biti iniciran. Možda postoji drugačiji, jednostavniji i lakši pristup, a koji daje bolje rezultate. U svakom slučaju Bardon daje puno korisnih i zanimljivih informacija.
Jel si u svojoj skoli koristio nesto slicno kao ''Bardonov kondenzator''?
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 22:58   #52
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
On je tradicionalist, stara garda. Kao u glazbi kad imas one koji vole slusati klasiku, no mladje snage najcesce vole nesto modernije.


Zasto to misliš?


Tko bi pametan uopce isao nesto prizvati, sto ne zna poslije raspustiti? Pa to je kao da upalis svjetlo, pa ga ne znas iskljuciti.


Ima par zanimljivih dokumentaraca o ovoj temi. Evo jedan ruski ako nisi pogledao...
https://www.youtube.com/watch?v=01iGDJw-N-o


Jel si u svojoj skoli koristio nesto slicno kao ''Bardonov kondenzator''?
ja sam bardona čitala prije par godina zanimljiv je jako, nabavila sam uvezene 3 knjige nisam ih kopirala sad mi je žao, najzanimljiviji mi je bio dio sa talismanima uglavnoom osoba koja je probala raditi kaze da je skoro poginuo jer nije nesto dokraja dobro napravio.jA SE U TO NISAM USUDILA UPUSTAti.
Bilo me strah kad sam čula tude iskustvo.
S magijom oprezno nije žvaka za seljaka.
peruana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 15:46   #53
Quote:
peruana kaže: Pogledaj post
ja sam bardona čitala prije par godina zanimljiv je jako, nabavila sam uvezene 3 knjige nisam ih kopirala sad mi je žao,

najzanimljiviji mi je bio dio sa talismanima uglavnoom osoba koja je probala raditi kaze da je skoro poginuo jer nije nesto dokraja dobro napravio.jA SE U TO NISAM USUDILA UPUSTAti.
Bilo me strah kad sam čula tude iskustvo.
S magijom oprezno nije žvaka za seljaka.
Kuzim, nije za svakoga. Ali isto tako mozes reci:

''Htjela sam voziti auto, no cula sam da je netko rekao da je skoro poginuo jer nije dokraja naucio upravljati autom.Ja se u to nisam usudila upustati. BIlo me strah kad sam čula tudje iskustvo.
Sa autima oprezno jer nije auto za seljaka''.


Kuzis? I nitko ne vozi auto jer vlada strah A on ceka i stoji…ceka i stoji
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 17:55   #54
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Kuzim, nije za svakoga. Ali isto tako mozes reci:

''Htjela sam voziti auto, no cula sam da je netko rekao da je skoro poginuo jer nije dokraja naucio upravljati autom.Ja se u to nisam usudila upustati. BIlo me strah kad sam čula tudje iskustvo.
Sa autima oprezno jer nije auto za seljaka''.


Kuzis? I nitko ne vozi auto jer vlada strah A on ceka i stoji…ceka i stoji
ko želi neka radi nije ni auto za svakoga.
peruana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 21:13   #55
U pocetku auto nije za nikoga.
Nadarenost je uvijek pozeljna, no ako se ima volje … da se sve srediti
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 22:41   #56
Tahuti kaže:
Stvaranje elementara je vjerojatno nekorisno za naš razvoj.

Zasto to misliš?


Naš razvoj se sastoji u razvoju i dostizanju viših stanja svijesti. Ljudi nesvjesno neprestano stvaraju larve i da li im koriste? Larve ih samo vampiriziraju. Stvaranje elementara spada u manipulacije, stoga je magija opasna. Seksualna magija kao i tantra također spadaju u manipulacije i praktikanti lako postanu robovi požude. Karezza je npr. puno bolja. Ona je prirodna. Ona vodi ka prirodnoj zaljubljenosti i stapanju dvaju bića.

Quote:
Tahuti kaže:
Prizivanje duhova definitivno nije dobro. Njih treba ostaviti na miru. Oni koji su se igrali prizivanja često su imali neugodna iskustva, jer za duhove ne postoji vrijeme i onda ih se mora cijelo vrijeme zabavljati.

Tko bi pametan uopce isao nesto prizvati, sto ne zna poslije raspustiti? Pa to je kao da upalis svjetlo, pa ga ne znas iskljuciti.
Postoji metoda koja nije opasna.


Ima par zanimljivih dokumentaraca o ovoj temi. Evo jedan ruski ako nisi pogledao...
https://www.youtube.com/watch?v=01iGDJw-N-o
Hoću, više puta sam gledao izvrsne video filmove, kao npr. Seks tajna vrata raja.

Quote:
Tahuti kaže:
Osim toga, u astralu je sve pomiješano, i istinito i iluzije. Mogli bi reći da tek na višim razinama možemo imati istinite vizije, a za to je potrebno biti iniciran. Možda postoji drugačiji, jednostavniji i lakši pristup, a koji daje bolje rezultate. U svakom slučaju Bardon daje puno korisnih i zanimljivih informacija.

Jel si u svojoj skoli koristio nesto slicno kao ''Bardonov kondenzator''?


Nisam, ali to sa biljkama mi je super. Bardon sam kaže da su to pomagala za početnika. Ja sam imao jednako dobre rezultate i bez toga. Da se razumijemo ja nisam prakticirao Bardona, ali mnoge tehnike i vježbe su prilično slične.

Postoji jedan problem. Neki forumaši su komentirali kako bi oni preskočili neke Bardonove prakse i prakticirali samo ono što ih zanima. Tu je jedan veliki problem. Prvo - kako jedan početnik može znati što je bitno za njegov duhovni razvoj, a što nije. Ja sam prošao cijeli put kroz neku drugu školu i meni je lako kod Bardona izbaciti nepotrebno. Zatim, neke psihičke sposobnosti je lako postići ako se napravila dobra priprema, ali ako nije, onome tko ih probava činit će mu se glupe i nemoguće. Stoga na duhovnom putu postoje stepenice i ni jedna se ne smije preskakati. Duhovna praksa sastoji se u savladavanju sve viših frekvencija, ili energija. Na svakoj razini ima puno toga za naučiti.
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 16:34   #57
Quote:
Tahuti kaže: Pogledaj post
Postoji jedan problem. Neki forumaši su komentirali kako bi oni preskočili neke Bardonove prakse i prakticirali samo ono što ih zanima. Tu je jedan veliki problem. Prvo - kako jedan početnik može znati što je bitno za njegov duhovni razvoj, a što nije.

Ja sam prošao cijeli put kroz neku drugu školu i meni je lako kod Bardona izbaciti nepotrebno. Zatim, neke psihičke sposobnosti je lako postići ako se napravila dobra priprema, ali ako nije, onome tko ih probava činit će mu se glupe i nemoguće. Stoga na duhovnom putu postoje stepenice i ni jedna se ne smije preskakati.
Zivim zdravi magijski zivot paralelno s obicnom svakodnevnicom koji mi sasvim dobro sluzi kao neiscrpna tema za mnoge oblike kreativnosti. A vis, ja sam preskakala sve sto mi se cinilo dosadnim.

Rekao si da ''Seksualna magija kao i tantra također spadaju u manipulacije i praktikanti lako postanu robovi požude''. Ja smatram da u magijskim redovima slijedeci slijepo bilo kakve stepenice ucenici lako postaju robovi dogmi i robovi svojih ucitelja. Postanu ograniceni tudim idejama. Smatram da treba biti slobodan i nesputan, prirodno i originalno se zaljubiti u tu divnu vjestinu stapanja s bozanskim.

Nije mi samo bitno doci do cilja, hocu da se pritom zabavljam i da mu bude zanimljivo.

Steta sto je pola tih drustava ustogljeno, obavijeno tajnom i sirenjem straha zbog samovaznosti i bolje kontrole clanova. Nemoj ovo, nemoj ono. A da ne govorim kako se neki ''ucitelji'' uzive kad za ucenika dobiju zgodan primjerak zenke. Ode im sav profesionalizam u p.m.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 17:36   #58
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Zivim zdravi magijski zivot paralelno s obicnom svakodnevnicom koji mi sasvim dobro sluzi kao neiscrpna tema za mnoge oblike kreativnosti. A vis, ja sam preskakala sve sto mi se cinilo dosadnim.

Rekao si da ''Seksualna magija kao i tantra također spadaju u manipulacije i praktikanti lako postanu robovi požude''. Ja smatram da u magijskim redovima slijedeci slijepo bilo kakve stepenice ucenici lako postaju robovi dogmi i robovi svojih ucitelja. Postanu ograniceni tudim idejama. Smatram da treba biti slobodan i nesputan, prirodno i originalno se zaljubiti u tu divnu vjestinu stapanja s bozanskim.

Nije mi samo bitno doci do cilja, hocu da se pritom zabavljam i da mu bude zanimljivo.

Steta sto je pola tih drustava ustogljeno, obavijeno tajnom i sirenjem straha zbog samovaznosti i bolje kontrole clanova. Nemoj ovo, nemoj ono. A da ne govorim kako se neki ''ucitelji'' uzive kad za ucenika dobiju zgodan primjerak zenke. Ode im sav profesionalizam u p.m.
ha ha, ima tu istine. Složio bih se s tobom. No samouk teško može postići nešto ozbiljno.

Zamisli da uzmeš osobu koja nije ni u osnovnoj školi učila glazbeni i da sada pokušava sama naučiti svirati. Mislim da bi rijetko tko uspio. Ima talentiranih glazbenika koji su postali poznati, ali su oni ipak glazbeno nepismeni. Oni osim savršenog sviranja ne znaju složiti dvije pametne rečenice, niti znaju glazbenu teoriju, niti znaju čitati note. Nikada ne bi mogli svirati u orkestru i sl. Dakle, u društvima i zajednicama nije uvijek sve bajno, jer su ljudi nesavršeni, ali se najčešće profitira i puno nauči. Ne može laik dokučiti neke duhovne procese koje poznaju prosvijetljeni.

A ovo zadnje si također u pravu. Bez žena nema magije Kaže se da je Bog ljubav. Kako može čovjek upoznati Boga ako nikad nije iskusio ljubav.
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 15:36   #59
Quote:
Tahuti kaže: Pogledaj post
ha ha, ima tu istine. Složio bih se s tobom. No samouk teško može postići nešto ozbiljno.
Ozbiljnost je u ocima promatraca.
Uostalom sto znaci ''ozbiljno'' u magiji? Po kakvim i cijim zadanim parametrima i postignucima?

I u pomno kreiranom magijskom sustavu morao se javiti onaj jedan prvi, originalni koji je stvorio dogmatske stepenice magijske skole koje ti spominjes. Po tome ispada da je taj bio drzak, samouk i neozbiljan, ali eto sad ga svi slijede

Dosadno je samo slijediti. Where is the fun!

Quote:
Tahuti kaže: Pogledaj post
Zamisli da uzmeš osobu koja nije ni u osnovnoj školi učila glazbeni i da sada pokušava sama naučiti svirati. Mislim da bi rijetko tko uspio. Ima talentiranih glazbenika koji su postali poznati, ali su oni ipak glazbeno nepismeni. Oni osim savršenog sviranja ne znaju složiti dvije pametne rečenice, niti znaju glazbenu teoriju, niti znaju čitati note. Nikada ne bi mogli svirati u orkestru i sl. Dakle, u društvima i zajednicama nije uvijek sve bajno, jer su ljudi nesavršeni, ali se najčešće profitira i puno nauči.
Ne moram zamisljati jer znam vrhunskog jazzistu trenutno prekooceana koji je ne cita note, sve lijepo odsvira po sluhu, orkestar mu je najmanji problem. Zapravo znam ih nekoliko takvih. Jedan izjavio da je note naucio naknadno reda radi.

Od svega, a di bas nadje glazbu kao primjer

Quote:
Tahuti kaže: Pogledaj post
Ne može laik dokučiti neke duhovne procese koje poznaju prosvijetljeni.
Magija, to je jedno prekrasno cudo bez pravila i granica (koliko god je se zeli ukalupiti).

Quote:
Tahuti kaže: Pogledaj post
A ovo zadnje si također u pravu. Bez žena nema magije Kaže se da je Bog ljubav. Kako može čovjek upoznati Boga ako nikad nije iskusio ljubav.
Ljubav je samo jedan od mnogobrojnih sastojaka Boga. Lijep sastojak Boga kojeg svi zelimo u zivotu, ali nikako jedini.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 22:06   #60
Pozdrav svima od novog forumaša i wannabe maga

Lijepo molim da me se bez pardona ispravi ako se zabrijem na način za koji Forum nije predviđen te ako svima osim meni bude bolno očito da pišem stvari koje ne znam - ovo drugo posebno

Htio bi podijeliti neka saznanja u vezi predispozicija i možda uvjeta za početak magijskog treninga. Ona su posve individualna i ne mora značiti da stvar načelno tako funkcionira ili da od toga ne može biti iznimki.

Probavao sam Bardonove metode još daleke '97. u više navrata po nekoliko mjeseci i zaključio da je neke vježbe nemoguće kako treba zadovoljiti. Primjerice, vježbe jasnog razdvajanja misli jednih od drugih, zatim gledanja svijeta duhom kroz fizičke oči i druga osjetila te one u kojima se traži potpuna kontrola elemenata, misli, stanja i postupaka od strane praktikanta (i to cijeli dan, svaki dan), ne bi li se kvalitetno pripremio za vrlo plastične vizualizacije i kasnije za prijenos svijesti.

"Znao" sam dosta teorije i puno toga mi je bilo jasno kroz "uvide", ali u praksi nikako da se utemeljim. Već nakon nekoliko tjedana nepomično sjedenje i hrvanje s mislima bi postali problem - osjećao bi se kao iscijeđena spužva; umoran, obeshraben i bezvoljan. Jednostavno nije išlo, ali cijelo vrijeme sam pisao dnevnik "uvida" i pokušavao doći do nekog stabilnog stanja, u kojem me vanjske i unutrašnje okolnosti ne bi šetale po mentalno-emotivnom prostoru kao jak vjetar najlon vrećicu

I potrajalo je skoro dvadeset godina...

Otkrio sam da sama priprema pa čak i magijske vježbe nisu stvar vremena nego spremnosti (no shit Sherlock). Jedno je deset minuta držati um "praznim" ili fokusiranim na istu misao, a nešto sasvim drugo je tako živjeti iz dana u dan - imati ovladan um i osjetila, uravnotežene elemente te biti slobodan od poriva, magijsko štetnih navika, svjetovnih želja i ostalog.

Ako ću biti do kraja iskren, mene je magija zanimala na razni premošćivanja svjetovne problematike nekakvim prečacima odnosno na razini štake kroz život koji nije takav na kakav najmanje mogu pristati. Da sam tada mogao, recimo, kreirati elementale, jasnovidjeti i putovati u suptilnim tijelima, vrlo vjerojatno bi se moja magija sve više približavala crnoj, a ja bi zaglavio u problemima većim nego sam mislio da ih tada imam. Kao što Bardon često napominje - Providnost će takvog nezrelog kandidata spoticati na svakom koraku, ako ga i sasvim ne onemogući za bilo kakav okultizam do kraja života pa i duže

Nisam planirao ponovno krenuti s hermetičkim programom jer mi je ostao stari zaključak - da to nije za mene i da je uostalom nemoguće, osim za možda par rijetkih ljudi s čeličnom voljom i živcima, ako takvi uopće postoje. No desilo se da su mi vježbe življenja u duhu, kao i sve s tim povezano, vremenom dovoljno sazrijele i kad sam toga postao svjestan, podsjetilo me na mentalne treninge od kojih sam davno odustao te sve muke i neuspjehe s tim u vezi.

Na moje iznenađenje, sve što se nekad činilo nesavladivo i nepremostivo, sada izgleda jasno samo po sebi i sasvim izvedivo. Razlika je u tome da sam došao do točke u kojoj sam spreman okrenuti novu stranicu pa magija više nije sredstvo za postizanje nečeg što ego želi i o čemu mašta već način života i njegov najvažniji sastojak. Magija kao razvoj bića do punih sposobnosti, slobode, sjećanja i znanja. Ispalo je obrnuto - stari cilj se u svom čistom i neiskrivljenom obliku morao nalaziti već na početku, dok je nekadašnje sredstvo postalo put s kvalitetama smisla i krajnjeg cilja



Zid teksta, sorim ali da se svesti na dvije TL;DR rečenice.

Ako je netko zainteresiran za zajedničko prakticiranje Bardonove inicijacije u hermetizam, volio bi da se javi, jer ima dosta elemenata i momenata koje može biti lakše razumjeti i izvesti ako se stvar gleda iz iskustveno različitih kuteva i točki gledišta. To naravno ne znači da takvo prakticiranje i dalje nije tajno i osobno, bez dijeljenja detalja i pričanja priča o stvarima o kojima treba šutjeti, nego da je magijsko društvo dobra stvar, a ne nikako loša.

Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:47.