Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2016., 18:31   #1
Bol zbog razvoda

POZZ,prolazim teško razdoblje nakon razvoda, teško se mirim s tim.... kako ste vi preboljeli... iskustva...
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 02:42   #2
Quote:
Sri kaže: Pogledaj post
POZZ,prolazim teško razdoblje nakon razvoda, teško se mirim s tim.... kako ste vi preboljeli... iskustva...
pozdrav I tebi..drzi se.. daj vremena sebi..Ja sam plakala, a onda polako krenula, dan po dan.Moje terapije su bile: molitve, meditacije, vjezbanje... sve ono sto te dize da ojacas I krenes dalje...Djeca mi pune srce.. svaki njihov prilaz I komunikacija mi zagriju dusu. pozelim da ih izljubim I izgnjavim od srece ali vec su odrasli.
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 08:28   #3
Sri
Ja sam na samom početku tog razdoblja..nemam pojma kako ću sve preboljeti i živjeti dalje.
Dan po dan...nemam nešto pametno za reći.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 12:01   #4
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Sri
Dan po dan...nemam nešto pametno za reći.
Baš tako.

Razvezivanje traje. Baš kao i povezivanje.
Bol je nužna i potrebna. Ima svoj razlog.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 14:37   #5
da
evo ja ga ovu noć sanjala, i shvatila koliko je važan bio dio mog život, ne znam kako ću preživjeti, imam osjećaj da ludim...
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 14:43   #6
Po meni je ta bol kao žaljenje za bliskom pokojnom osobom....sličnog intenziteta...a i dođe na isto...nije mrtav, al kao da i je...tužno
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 14:53   #7
Quote:
Nevka kaže: Pogledaj post
Po meni je ta bol kao žaljenje za bliskom pokojnom osobom....sličnog intenziteta...a i dođe na isto...nije mrtav, al kao da i je...tužno
da, jako tužno, ne znam ja sam već jednom prošla žaljenje kad mi je poginuo otac, i bilo je gorzno, ali ovo, ni u snu nisam mislila da rastava može tako uništiti...
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 14:55   #8
Quote:
Sri kaže: Pogledaj post
da, jako tužno, ne znam ja sam već jednom prošla žaljenje kad mi je poginuo otac, i bilo je gorzno, ali ovo, ni u snu nisam mislila da rastava može tako uništiti...
Imate klince?
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 15:00   #9
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Imate klince?
Ne, sama sam, i to mi još teže pada.... svu sam svoju energiju bila usmjerila na njega, pa se rrazboljela, imala operaciju tumora, neko je vrijmee bio uz mene, a kad sam se malo oporavila, ostavio me, imam par prijatelja, ali svatko ima svoj život... a ja ne znam kako krenuti ispočetka, od nule.. bojim se, tko mi može pomoći, psihijatar, savjetnik, kaqd na kraju ostaneš sam sa svojim bolom...
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 15:07   #10
Quote:
Sri kaže: Pogledaj post
POZZ,prolazim teško razdoblje nakon razvoda, teško se mirim s tim.... kako ste vi preboljeli... iskustva...
vidjela sam tvoju temu i na psihokauču, https://www.forum.hr/showthread.php?t=942537 , i mislim da ćeš ovdje teško naći pomoć
tvoj problem je ozbiljniji od oporavka od razvoda

Quote:
bojim se, tko mi može pomoći, psihijatar, savjetnik, kaqd na kraju ostaneš sam sa svojim bolom...
svatko je, u konačnici, sam sa svojim boljkama
bez obzira na podršku sa strane (koja je, naravno, dobrodošla) onaj početni impuls, želja za oporavkom mora doći iz tebe
sretno
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 15:41   #11
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
vidjela sam tvoju temu i na psihokauču, https://www.forum.hr/showthread.php?t=942537 , i mislim da ćeš ovdje teško naći pomoć
tvoj problem je ozbiljniji od oporavka od razvoda

da, slažem se...

svatko je, u konačnici, sam sa svojim boljkama
bez obzira na podršku sa strane (koja je, naravno, dobrodošla) onaj početni impuls, želja za oporavkom mora doći iz tebe
sretno
ne znam kako ću dalje...
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 17:20   #12
Sri,,sada ti je najteze.Sjeti uvijek da nisi jedina.Tesko je bit ce jos tesko,, ali sunce ce zasjati i za tebe.Isplaci se, ne susprezi suze, daj si oduskaNegdje i tebe ceka sreca ,samo moras izdrzati.Zelim ti da sto prije izades it tog vrtloga tuge.
jtvatn10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 18:46   #13
Quote:
jtvatn10 kaže: Pogledaj post
Sri,,sada ti je najteze.Sjeti uvijek da nisi jedina.Tesko je bit ce jos tesko,, ali sunce ce zasjati i za tebe.Isplaci se, ne susprezi suze, daj si oduskaNegdje i tebe ceka sreca ,samo moras izdrzati.Zelim ti da sto prije izades it tog vrtloga tuge.
hvala ti, najgore su te slike što prolaze kroz glavu, slike zajedničkih trenutaka, pa onda pitanje, zašto , zašto se ugasila ljubav kod njega, GROZNO...
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 19:37   #14
Znam kako se osjecas, jer i ja prolazim kroz istu situaciju. Bili smo u braku 2 godine i imamo bebu od 4 mjeseca.
"Puklo" je 2 sedmice prije mog porodaja. Sad krajem maja imamo zadnje rociste za razvod.
Na pocetku mi je stvarno bilo tesko, ne znam ni sama kako sam izdrzala. Kad sam poslije jedno mjesec dana vidjela da mi svakim danom biva sve teze i teze potrazila sam strucnu pomoc. To mi je bila najbolja odluka. Jos uvijek idem jednom sedmicno kod psihologa. Olaksam se,ispricam joj sve sto me muci. Ima stvari koje ne mogu ni roditeljima a ni prijateljima ispricati. Ona mi sluzi kao neki ispusni ventil.
Onda sam sve slike, poklone spakovala u kesu i bacila u smece. Jedno vrijeme nisam isla ni na kakve drustvene mreze, tesko mi bilo. Imala sam osjecaj da nisam uspjela, da sam zakazala kao zena. Taj osjecaj me jos uvijek ponekad uhfati.
Kod mene je situacija malo teza jer imamo kao sto sam vec navela malu bebu. On dva puta sedmicno dolazi i vodi je sebi na 3h, tako da ga moram vidati. Ti si tu u boljoj situaciji. Ako ikako mozes nemoj ga ni zvati, blokiraj mu broj tako da ni sebe ne dovedes u situaciju da mu se javis. Izadi, nadi sebi neku zanimaciju.
Ja sam upisala kurs njemackog jezika, uplatila sebi casove voznje. Nadi bilo kakvu aktivnost samo da skrenes misli.Ako vidis da pocinjes razmisljati o njemu cisti po kuci (ovo sam ja radila),peri prozore, slazi odjecu...
Pocni pisati dnevnik, kad god imas potrebu nesto reci otvori svesku i pisi.
Ako ti se place,placi. Ni slucajno nemoj potiskivati emocije. Izadi sa drugaricama u setnju, gledaj tv, citaj knjige.
Vrijeme cini svoje, sve se preboli. Znam da ti zvuci grozno, tako je na pocetku i meni, ali stvarno je tako.
Ako sam ja nekako pregurala ovaj pocetni period jos sa malom bebom i ti ces. Glavu gore.
Zivot je previse kratak da bi ga trosila na ljude koje te ne zasluzuju.
placebo2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 09:06   #15
placebo
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 15:00   #16
Quote:
placebo2 kaže: Pogledaj post
Znam kako se osjecas, jer i ja prolazim kroz istu situaciju. Bili smo u braku 2 godine i imamo bebu od 4 mjeseca.
"Puklo" je 2 sedmice prije mog porodaja. Sad krajem maja imamo zadnje rociste za razvod.
Na pocetku mi je stvarno bilo tesko, ne znam ni sama kako sam izdrzala. Kad sam poslije jedno mjesec dana vidjela da mi svakim danom biva sve teze i teze potrazila sam strucnu pomoc. To mi je bila najbolja odluka. Jos uvijek idem jednom sedmicno kod psihologa. Olaksam se,ispricam joj sve sto me muci. Ima stvari koje ne mogu ni roditeljima a ni prijateljima ispricati. Ona mi sluzi kao neki ispusni ventil.
Onda sam sve slike, poklone spakovala u kesu i bacila u smece. Jedno vrijeme nisam isla ni na kakve drustvene mreze, tesko mi bilo. Imala sam osjecaj da nisam uspjela, da sam zakazala kao zena. Taj osjecaj me jos uvijek ponekad uhfati.
Kod mene je situacija malo teza jer imamo kao sto sam vec navela malu bebu. On dva puta sedmicno dolazi i vodi je sebi na 3h, tako da ga moram vidati. Ti si tu u boljoj situaciji. Ako ikako mozes nemoj ga ni zvati, blokiraj mu broj tako da ni sebe ne dovedes u situaciju da mu se javis. Izadi, nadi sebi neku zanimaciju.
Ja sam upisala kurs njemackog jezika, uplatila sebi casove voznje. Nadi bilo kakvu aktivnost samo da skrenes misli.Ako vidis da pocinjes razmisljati o njemu cisti po kuci (ovo sam ja radila),peri prozore, slazi odjecu...
Pocni pisati dnevnik, kad god imas potrebu nesto reci otvori svesku i pisi.
Ako ti se place,placi. Ni slucajno nemoj potiskivati emocije. Izadi sa drugaricama u setnju, gledaj tv, citaj knjige.
Vrijeme cini svoje, sve se preboli. Znam da ti zvuci grozno, tako je na pocetku i meni, ali stvarno je tako.
Ako sam ja nekako pregurala ovaj pocetni period jos sa malom bebom i ti ces. Glavu gore.
Zivot je previse kratak da bi ga trosila na ljude koje te ne zasluzuju.
hvala ti i divim ti se na hrabrosti, ti imaš dijete koje te veseli.... mene je pukla depra zato što sam ostala skroz sama, bez djece, muža... sada se moram nekako izvući iz toga, a tebi držim palčeve
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 17:50   #17
Nažalost sve je više razvoda, ljudi više ne cijene obitelj i nisu sposobni sačuvati obitelj , važnije im je vlastito zadovoljstvo .
I ja sam ostavljena... muž nas je ostavio kao kukavica je ostavio mene i dvoje djece i kuću i posao i prijatelje zbog neke koja će ga navodno voljeti više, zbog neke koja je navodne bolja ............. iskeno ne znam tko je bolji od tvoje djece al kukavica što reći ....
Kako preboljeti ? Nemam pojma bol ne prestaje , malo samo izbljedi , bude s vremenom malo lakše, ali onda dođe vrijeme kad je jako teško i tako u krug ...
ja sam rastavljena 3 mj ....
zxr is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 20:36   #18
Probaj se posvetiti sebi. Radi stvari koje si oduvijek htjela. Napravi neku promjenu na sebi. Veseli se nekoj maloj stvari svaki dan. Šetaj puno, kuhaj si omiljena jela. Plači pod obavezno!!!!
Bitno je da polako postaneš zadovoljna sobom. Vremenom ces se otvoriti za prijatelje i nove ljude. Tako sam ja otprilike radio.
Stratus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 10:17   #19
Quote:
Sri kaže: Pogledaj post
hvala ti i divim ti se na hrabrosti, ti imaš dijete koje te veseli.... mene je pukla depra zato što sam ostala skroz sama, bez djece, muža... sada se moram nekako izvući iz toga, a tebi držim palčeve
Što ti je ženo? Zaboravi ga i idi dalje, j.... njega koji se odljubio. Zaljubi se u novog! Nemrem vjerovat koja te depra puca, daj se malo opusti. Kakva mrtva molitva i duboka promišljanja, tebi treba neka akcija hitno. Život je jednostavan, osim ako si ga ne zakompliciraš
sakkolo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 10:24   #20
Quote:
sakkolo kaže: Pogledaj post
Što ti je ženo? Zaboravi ga i idi dalje, j.... njega koji se odljubio. Zaljubi se u novog! Nemrem vjerovat koja te depra puca, daj se malo opusti. Kakva mrtva molitva i duboka promišljanja, tebi treba neka akcija hitno. Život je jednostavan, osim ako si ga ne zakompliciraš
Je moš mislit kak je to moguće u tak ranoj fazi preboljevanja od razvoda. Još ako je osoba psihički nestabilna kao kaj ova je trebalo bu ipak ponešto više vremena da se izvuče. Najbinije je da pati zdravo i da pronađe smisao negdje.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:13.