Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2017., 23:35   #1101
Quote:
UjakCreepy kaže: Pogledaj post
Jedan od sumnjivaca je uhičen. Ime mu je Driss Oukabir(Marokanac). Drugi, čiji identitet se za sad ne zna, je ubijen u sukobu s policijom.
Zapravo prema trenutnim informacijama taj se sam prijavio policiji i tvrdi da nema veze s napadom i da su mu dokumenti bili ukradeni. Uhićena su druga dvojica, pretpostavljaju da je bio i treći kao vozač.

Ubijen je napadač na policiju na checkpointu za kojeg još nije sigurno je li povezan s prvim napadom ili je zaseban slučaj.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 00:03   #1102
Hm je li to radi referenduma Katalonije o nezavisnosti ili sto se puuno muslimana doselilo u Spanjolsku?

Prije par godina podzemna u Madridu je nadrapala, sad Barcelona. Bio sam u tom divnom gradu, Katalonci to ne zasluzuju.
silvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 00:23   #1103
Zanimljivo je primjetiti i na forumskoj rezonantnosti kako smo se vremenom navikli na teror. Na samom početku su ovakve vijesti izazivale tešku sablazan, nemoć i bijes. Vremenom je to prešlo u rezigniranje pa i odredjenu ravnodušnost.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 02:02   #1104
Racija u Cambrilsu, nedaleko od Barcelone. Zabilježene su žrtve.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 02:35   #1105
Nevjerojatno je da je Španjolska prošla s Franca na ovo šta je sad. Južnoeuropska Švedska. Teško za povjerovat.

Kad se sjetim Francovog zadnjeg govore gdje su desetine tisuća građana zahtjevale smrtnu kaznu za američke špijune i derale se "UBIJ IH", stvarno nevjerojatno.
UjakCreepy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 07:33   #1106
Quote:
Imran kaže: Pogledaj post
Racija u Cambrilsu, nedaleko od Barcelone. Zabilježene su žrtve.
Policija je u Cambrilsu ubila najmanje tri terorista.
http://www.reuters.com/article/us-sp..._medium=Social
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 08:29   #1107
u cambrilsu je ubijeno 5 terorista. prema policijskim izvorima bili su opasani explozivom.
(Fuentes policiales citadas por la agencia AP y AFP afirman que los atacantes abatidos portaban cinturones explosivos.)
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 09:33   #1108
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je primjetiti i na forumskoj rezonantnosti kako smo se vremenom navikli na teror. Na samom početku su ovakve vijesti izazivale tešku sablazan, nemoć i bijes. Vremenom je to prešlo u rezigniranje pa i odredjenu ravnodušnost.
Baš, komentari su tipa "ah još jedan teroristički napad, strašno" i nista. Par ljudi iskomenitra i čeka se novi.

Eventualno Španjolske zastave na fejsu počnu ali mislim da je to sad vec van mode.

Baš jučer kupio karte za London misleći kako "dugo" nije bilo nikakvog terorističkog napada kad ono...
__________________
U Bogu mom je snaga moja sva.
JosipDBZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 09:40   #1109
Eiffelov toranj solidarizira samo sa članicama EU ili? Zašto se nikad nije obojao u boje Libije npr. za njihove poginule civile?
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 09:55   #1110
A meni nije baš jasno čuđenje oko toga. Naravno da ljudski gledano sve nevine žrtve jesu iste, no to je najobičniji ljudski obrambeni mehanizam - ne možeš za svakim isto žaliti i ne može te svaka vijest jednako uznemiriti. Postoje krugovi kojima pripadaš i jednostavno postoji granica do koje ide empatija - osobni gubitak će te užasno pogodit, velika tragedija u tvom gradu će te uznemiriti jako, imat ćeš jaku empatiju za veliku tragediju u svojoj zemlji, a osjetit ćeš je i za krug kojem civilizacijski pripadaš.
Jednako tako, opet obična psihologija, drugačije doživljavamo tragedije u zemljama u kojima se to inače ne događa, pogotovo kada su u širem smislu dio našeg kruga. Nitko ne može imati 50 godina empatiju za Bliski Istok, jer ljudi jednostavno tako ne funkcioniraju (možeš imati opću empatiju prema situaciji u tom dijelu svijeta, ali ne žaliti zbog svakog pojedinačnog incidenta u regiji u kojoj ih se dogodi 97.385 godišnje).
I to nisu nekakvi pogledi s visoka ili išta slično, nego obrambeni mehanizmi zbog kojih cijela ljudska vrsta nije postala suicidalno depresivna. Ne možemo se identificirati sa svima. Jer bi poludjeli.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 09:59   #1111
Sto se sekirati? Ako se te drzave ne brinu previse sto da se mi zgrazamo?
__________________
“Bird box, a movie where they survive by acting like they don’t see a thing.. a bit like working for Harvey Weinstein”
SergioRamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 10:17   #1112
uz ono što je napisao @klcclk, dodala bih da kad se radi o europskim zemljama ima nas dosta koji smo na razne načine vezani za te zemlje.

npr. u napadu u barceloni je jako puno ozlijedjenih turista (la rambla je turistička avenija, poput champs-elysées).
medju ozlijedjenima 26 francuza, od kojih 11 teško ozlijedjenih. mislim se, mogla mi je medju njima bit kćer.
medju nijemcima, belgijancima i drugim europljanima ozlijedjenima/ubijenima u napadu netko može imat rodjake, prijatelje, etc. ili samo strahovat za njih.

sve to utječe na empatiju.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 11:30   #1113
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Eiffelov toranj solidarizira samo sa članicama EU ili? Zašto se nikad nije obojao u boje Libije npr. za njihove poginule civile?
e svaka cast, dobro si se zumiro.
bas sam se pitao kad ce poceti ovakvo kmecanje.
i nekako sam znao da nece trebat dugo cekati.
obi wan kenobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 17:24   #1114
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
A meni nije baš jasno čuđenje oko toga. Naravno da ljudski gledano sve nevine žrtve jesu iste, no to je najobičniji ljudski obrambeni mehanizam - ne možeš za svakim isto žaliti i ne može te svaka vijest jednako uznemiriti. Postoje krugovi kojima pripadaš i jednostavno postoji granica do koje ide empatija - osobni gubitak će te užasno pogodit, velika tragedija u tvom gradu će te uznemiriti jako, imat ćeš jaku empatiju za veliku tragediju u svojoj zemlji, a osjetit ćeš je i za krug kojem civilizacijski pripadaš.
Jednako tako, opet obična psihologija, drugačije doživljavamo tragedije u zemljama u kojima se to inače ne događa, pogotovo kada su u širem smislu dio našeg kruga. Nitko ne može imati 50 godina empatiju za Bliski Istok, jer ljudi jednostavno tako ne funkcioniraju (možeš imati opću empatiju prema situaciji u tom dijelu svijeta, ali ne žaliti zbog svakog pojedinačnog incidenta u regiji u kojoj ih se dogodi 97.385 godišnje).
I to nisu nekakvi pogledi s visoka ili išta slično, nego obrambeni mehanizmi zbog kojih cijela ljudska vrsta nije postala suicidalno depresivna. Ne možemo se identificirati sa svima. Jer bi poludjeli.
lako za to (mada super si objasnio neke stvari), nego kakve frikin' veze ima rat u Libiji, s kojim se pravi usporedba, sa random teroristickim napadom gdje pocinitelj misli da je uradio nesto super dobro?

kave veze i gdje je doticna tocka?
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 17:38   #1115
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
Ima li brat navedenog koji se sam prijavio veze s napadom? Prema trenutnim informacijama.
to je bila greška medija. nije se sam prijavio, uhitili su ga. od prije je poznat policiji.
(En realidad no se entregó a las autoridades, sino que fue interceptado.)

za njegovim 17.-god. bratom je izdana potjernica, vjeruje se da je upravljao kamionetom.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 17:39   #1116
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post


npr. u napadu u barceloni je jako puno ozlijedjenih turista (la rambla je turistička avenija, poput champs-elysées).
medju ozlijedjenima 26 francuza, od kojih 11 teško ozlijedjenih. mislim se, mogla mi je medju njima bit kćer.
medju nijemcima, belgijancima i drugim europljanima ozlijedjenima/ubijenima u napadu netko može imat rodjake, prijatelje, etc. ili samo strahovat za njih.

sve to utječe na empatiju.
i u dva zadnja napada u Londonu isto.

ciljali su turiste u spici sezone na mjestima gdje se uglavnom turisti okupljaju - u oba slucjau.

a kao ludi, brainwashed extemisti.

da, ludi, ali vidis kako znaju kako imati maximalan impact, ipak.
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 17:43   #1117
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
Komentiram dogadaj u Španjolskoj, u jednom ubijeno trenutno 13 ljudi, u drugom samo ljudi koji su zeljeli ubijati.

Reakcije politicara su redom nase misli su s vama. Mislim da nakon ne znam kojeg napada po redu to je nedovoljno.





.
tko su ti? od policije ubijeni teroristi?

ali oni se ne smatraju zrtvama ni u ocima zakona, a kamoli po tzv moralnim nepisanim zakonima da bi to bili.


(i ne smao to, nego kada bi se, bikotko, solidarizirao sa teroristima moguce bi bio pozvan na razgovor u policijsku stanicu takodjer i iz ocitih razloga.)

neciju 'empatiju' za njih ce netko drugi nazvati kao moguci co-operation, pa ti vidi gdje 'empatiju' usmjeriti ili zasto

Zadnje uređivanje Gigi G. : 18.08.2017. at 17:59.
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 18:01   #1118
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
....
Ono sto je bilo zaboldano mi iskreno nije prejasno sto je nejasno. Zasto se ne napise naslovna vijest - jos jedan napad islamskih radikalista. A onaj skup u virginiji je dignuo sve medije na noge i opet pokrenuo sve veceg od veceg intelektualca protiv nacizma. Stvarno mi je iskreno nejasno zasto se stvari ne mogu zvati pravim imenom.
ali naslovne vijesti jesu o napadu islamskih radikala.
uostalom, svugdje piše da je isil preuzeo odgovornost.

@gigi
da. cilj je, osim ljudskih žrtava, i lokalna ekonomija. jer panika se ne širi samo medju lokalnom populacijom, na turističkom tržištu to takodjer ima odjeka.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 18:05   #1119
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
to je bila greška medija. nije se sam prijavio, uhitili su ga. od prije je poznat policiji.
(En realidad no se entregó a las autoridades, sino que fue interceptado.)

za njegovim 17.-god. bratom je izdana potjernica, vjeruje se da je upravljao kamionetom.
Hvala na informaciji. Pitala sam vise jer znam da su dvojica brace, a kolega forumas taj dio nije spomenuo. Nisam znala da je imao krivu informaciju o nevinom bratu koji se sam prijavio da su mu ukradeni dokumenti.

Sutra ce biti druga zemlja i druge nesretne sudbine ljudi. Primarno jer simpatizeri gledaju i vide da im se zapravo nista nece dogoditi.... zalosno....
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 18:23   #1120
Quote:
SergioRamos kaže: Pogledaj post
Sto se sekirati? Ako se te drzave ne brinu previse sto da se mi zgrazamo?
davala su se upozorenja da ljudi ne idu na mjesta u gradu gdje se okupljaju velike grupe ljudi i teroriste se uglavnom uhiti/ubije na licu mjesta, tako da...

a panika se ne moze ili zeli stvarati jer onda bi ONI dobili upravo ono sto zele.

neka elementarna ideja ili mentalitet ljudi je da treba se pokazati da ama bas nista (nam) ne mogu, ili ce dugorocno postici ovakvim nacinom, ne da se stvara opca panika i strah jer onda su oni 'pobijedili' i imaju nas 'u shaci'.

(i zadnje sto vrijedi naglasiti mozda je da ovo su u sutini napadi na sve ono sto zapadna civilizacija/kultura jeste i sto predstavlja. protiv toga se oni 'bore')

etc etc

Zadnje uređivanje Gigi G. : 18.08.2017. at 19:04.
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:25.