Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2016., 00:54   #41
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Screen mirroring za što točno?
Ekrana opcenito jer imam problem da je laptop stariji i nema HDMI, a TV nema VGA. To moze preko screen mirroringa i GC2, jelda?
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 07:50   #42
Ekrana mobitela? Sam nemoj filmove puštat prek screen mirroringa...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 08:57   #43
Mislim da nam kronično fali tema sa jednim dobrim DLNA tutorialom...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 09:27   #44
Ja koristim GC2 i preko mobitela nekad gledam serije s Kodija ili Showboxa i nemam nikakvih problema
dado314 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 10:06   #45
Quote:
dado314 kaže: Pogledaj post
Ja koristim GC2 i preko mobitela nekad gledam serije s Kodija ili Showboxa i nemam nikakvih problema
kak? screencast na GC2 pa HDMI na TV? ne kažem da ima problema, nego da kvaliteta nije ista kao direktno preko HDMI-ja...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 11:24   #46
Koristim i Hdmi sa PCa na tv, bolje je, ali za mene nema velike razlike
dado314 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 12:19   #47
S laptopa na TV zelim. Problem je kao sto sam gore rekao, laptop nema HDMI, a TV nema VGA, sto bi trebao kupovati neki dodatni digitalni uredjaj/konvertor iz analognog u digitalni signal, i dva kabla (od i do uredjaja). Ako screen mirroring displeja ekrana radi dobro, jel predlazete kupnju? Zelio bi samo da ne moram sjediti za stolom, staviti lijepo na veliki ekran i 'praviti' ga ekranom laptopa za surfanje, igre, filmove, Kodi itd.
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 13:40   #48
Quote:
mezzzzzo kaže: Pogledaj post
S laptopa na TV zelim. Problem je kao sto sam gore rekao, laptop nema HDMI, a TV nema VGA, sto bi trebao kupovati neki dodatni digitalni uredjaj/konvertor iz analognog u digitalni signal, i dva kabla (od i do uredjaja). Ako screen mirroring displeja ekrana radi dobro, jel predlazete kupnju? Zelio bi samo da ne moram sjediti za stolom, staviti lijepo na veliki ekran i 'praviti' ga ekranom laptopa za surfanje, igre, filmove, Kodi itd.
Pa TV sigurno ima analogni ulaz...
koji je to TV a da nema scart, s-video ili cinch ulaze
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 13:50   #49
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Pa TV sigurno ima analogni ulaz...
koji je to TV a da nema scart, s-video ili cinch ulaze
Mislim da nije to mislio...TV mu nema analogni VGA a laptop ima pa tak nemre spojit...a sumnjam da mu laptop ima kompozit ili S-video izlaze
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 19:49   #50
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Pa TV sigurno ima analogni ulaz...
koji je to TV a da nema scart, s-video ili cinch ulaze
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Mislim da nije to mislio...TV mu nema analogni VGA a laptop ima pa tak nemre spojit...a sumnjam da mu laptop ima kompozit ili S-video izlaze
Ne bi zelio odlaziti daleko od teme, no da odgovorim. Meni je zapravo svejedno kako spojiti. Probao sam ovaj dio i na to AVG-AVG, dio AVG-a u taj uredjaj i drugi dio u laptop, no ne ide. Nista se ne pojavljuje. Dobio sam informaciju u nekom ducanu da se taj uredjaj koji meni treba treba naruciti i da je preko 400 kuna što mi je idiotski davati, radje cu dati novac u nesto kvalitetno.

Nema ni S-video ni kompozit. Jedina mogucnost je taj digitalni uredjajcic za 400 kuna koji pretvara analognu u digitalnu sliku ili GC2 ukoliko ima istu funkciju kao i taj kabl - da prikazuje sliku na TV-u.
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 07:06   #51
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Mislim da nije to mislio...TV mu nema analogni VGA a laptop ima pa tak nemre spojit...a sumnjam da mu laptop ima kompozit ili S-video izlaze
Pa kaj VGA nije analogni ?
Cini mi se da sam videl hrpu jeftilen kabela vga-scart, vga-cinch...kaj je to neka prevara ili je to ipak moguce
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 09:09   #52
Ali iz VGA u pravilu ide progresivni RGB signal kojeg u pravilu niti jedan SCART ulaz ne podrzava...ima iznimaka (neki stariji projektori koji sve primaju preko VGA pa tako i interlacani 480 ili 586 signal) ali to je van VGA standarda, to su propritary pinout-i

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6030X using Tapatalk
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 20:49   #53
Ima li netko neku frisku informaciju o tome gdje je ovo sada najjeftinije nabaviti? Hvala
digiridan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 15:14   #54
Dal GC2 ako s laptopa pustim film u full HD-u, dal je kvaliteta na TV-u isto onda full HD i da li zvuk također bude na Tv-u? Dakle, mirroring me zanima i kvaliteta istog?
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2018., 12:40   #55
Pozdrav ekipa,
s obzirom da nisam neki stručnjak u ovoj temi,
molio bi vas za pomoć ako neko zna.

Jeli moguće i koje su potrebne komponente da se snima neki događaj,
npr sportski i da se prenosi putem "nečega" na udaljeno mjesto.
Na dva terena se igraju utakmice i kako da se to prenosi a da na svako mjesto
možeš pratiti onaj drugi događaj.

Pretpostavljam neka kamera(na licu mjesta), neki monitor(na udaljeno mjesto), wifi i neki program koji to povezuje.
Jeli to izvedivo? Konkretno pričamo o snimanju turnira u boćama
na dva udaljena terena(mjesta)....

Puno hvala unaprid!!!
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2019., 11:31   #56
pomoc za Chromecast i max tv to go

Bit cu jednostavno kratak.Zanima me dali ako kupim chromecast 2 i kupim max tv to go dali cu ga moci gledati preko chromecasta na nepametnom tv.Imam tv nije smart i zelim da gledam max tj da se streemam na tv,dali je moguce preko chromecasta jer sam cuo da je preko android boxa moguce.Neznam nista oko toga pa molim pomoc.Hvala Vam.https://www.forum.hr/images/smilies/bonk.gif
damir71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2019., 17:30   #57
U osnovi tehnički radi preko Android boxova, međutim MaxTV app ima problem s kineskim boxovima po pitanju DRM zaštite (doslovno rade samo neki kanali tipa HRT). Međutim, koliko znam, Chromecast ima sređenu situaciju s DRM-om kao i smartfoni jer nije no name kineski uređaj inalazi se u, recimo to tako, bazi dopuštenih uređaja.
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2019., 02:17   #58
Chromecast i max tv to go

Imam google chromecast 3.Interesira me mogu li sa mobitela na tv gledati max tv to go?
vedranavedran is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2019., 09:26   #59
Pa trebao bi imati opciju "cast" na mobitelu.

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2019., 12:37   #60
Pozdrav društvo,

puno je pitanja i odgovora. Vezano za Google Chromecast 3. Imam apartmnan i plazmu, e sad, mene zanima da li taj uređaj funkcionira na user, naime, zanima me ukoliko dođe neki novi gost i ja kažem da imam Google Chromecast 3 da li se on može registrirati sa nekim svojim google accountom?

Hvala
__________________
Sholimov
sholimov75 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:41.