Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Programiranje

Programiranje Za programere i one koji to žele postati ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2017., 16:43   #1
Visual studio 2017, automatsko zatvaranje zagrada

Pozdrav,

jel zna netko koji je najbolji plugin koji bi brinuo o automatskom zatvaranju zagrada, navodnika ...

Želim kada selektiram neki tekst i stisnem tipku zagrade/navodnika ..da selektirani tekst automatski bude omeđen sa željenim znakom.

Sve što sam do sada sreo, samo umeće zagradu zatvaranja odmah nakon zagrade otvaranja...ali ne prepoznaje selektirani tekst oko kojeg očekujem da bude umetnuta zagrada.

Valjda sam bio jasan što tražim
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 10:57   #2
https://marketplace.visualstudio.com...roundSelection

Probaj i javi vrijedi li štogod!
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 18:15   #3
Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Hmmm...ovako na prvu nije baš nešto. Koliko vidim, da bi nešto zaokružo zagradama, moram ići na desni klik pa na taj alat ...pa birati s čime zaokružujem.

Ocke, sigurno se mogu postaviti i shortcutevi tako da se izbjegne desni klik i tu ima spasa ako mogu shortcut postaviti direktno na zagradu, tj. na znak koji se umeće.
Ali nekako se bojim da bude to tako išlo...vjerovatno ću morati komplicirati sa izborom shortcuteva ...ali bolje i to nego ništa.

Sublime text editor je to tako fino rješio....kada umećeš navodnik, uvijek se umeće dupli ili zaokružuje selektirani tekst. Isto vrijedi za sve znakove koji imaju svoj par zatvaranja. Visual Studio je tu bespotrebno zakomplicirao sa nekakvim pogađanjem kada mi treba znak zatvaranja...a kada ne...i tu je toliko nekonzistentan, da me više smeta što nekada i umetne znak zatvaranja ....život bi bio jednostavniji da uvijek umeće ili da nikada ne umeće. A to što se nije pobrinuo da zaokruži znakovima selektirani tekst..to je totalni fail.
Toliko posla su napravili sa tim Visual Studiom, a ovake osnove propustili :/
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 14:24   #4
Tebi treba ovo https://www.jetbrains.com/resharper/download/

Koristio sam ga i odličan je.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 23:00   #5
Koliko guglam, ne pronalazim da se to podesi da radi tečno ko u sublime text editoru...fino da sa umetanjem navodnika automatski omeđi selektirani tekst. (Isto bi trebalo i za zagrade)

Totalno sam razočaran ...kakvi desni klikovi...ili shortcutevi od neznam koliko kombinacija ...strašno...
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:29.