Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2017., 18:40   #141
Svi ste graknuli na autoricu teme da se izloži maksimalno , a činjenica je da ni glavna akterica ne zna čije je dijete

Može biti od bilo kojeg -

50% je šansa da je od ovog sa kojim živi.
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 18:41   #142
reci mu da možda nije njegovo jer je tada bila i s drugim...zašto da čovjek vjeruje da ga voli a ona je zapravo sponzoruša bez srca...
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 18:45   #143
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
MOŽDA, da. možda bi ga udomila ili posvojila neka fantastična obitelj. možda bi imao bolje i sretnije djetinjstvo da ga je odgajao netko drugi - baš čudno kako tebi taj pozitivan scenarij zapravo uopće nije pao na pamet. ovdje imamo konkretan slučaj, a ti se baviš Što Bi Bilo Kad Bi Bilo scenarijima.
Imam negativan scenarij jer znam kako živi njena kćer koju nije nitko priznao, pa sam eto povezala da bi se slično dogodilo i s sinom. Al o tome neću, jer mi je stvarno pregadljivo. Gledaj, ti utjećeš izravno na njihove živote ako mu to kažeš, to je činjenica. Promjenit ćeš ih ti s time što ćeš to reći. Nemam pojma kako, možda na bolje, možda na lošije. Ja kažem da ne bih ulazila u tuđe sudbine tako olako samo da bih se osjećala ispravno.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 18:47   #144
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Eto, baš to. U pitanju je život djeteta. Nekako se ne mogu zamisliti da ja to izbrbljam i onda sa smješkom prolazim jer sam učinila ''pravu stvar'' kraj dvorišta tog djeteta koje možda odrasta samo s majkom ili u nekoj instituciji. I onda si ja onak brijem, ma spasila sam tipa od te kurvetine, baš sam si super i ispravna . Čudno mi je to kako neki misle da je mješanje u tuđe živote bezazleno. Ne kaže se bez veze da je put do pakla popločen dobrim namjerama.
Šbbkbb relativiziranje. Treba napravit ono što je ispravno i pustit stvari da se odvrte kako će se odvrtit nakon toga. Dva zla ne čine dobro i od tog tvog kalkuliranja nema baš vajde budući da nemaš kristalnu kuglu.

Mislim, nije da druga strana ne može igrat tvoju igru i zamislit scenarij u kojem ženska tipu nakon deset godina govori da dijete nije njegovo jer se odlučila rastat od njega i ne želi da on i dalje ima kontakt sa djetetom pa si tip kad to sazna priloži utoku na čelo i prosvira si glavu.

Zato jednostavno kad saznaš takvu stvar lijepo obavijestiš oštećenu stranu jer lopovu nisi dužan čuvat stražu dok pljačka banku, a nakon toga pustiš stvari da se odvrte kako god i nadaš se da će sve koliko-toliko dobro završit. Šanse za bilo kakvu ekstremnu eskalaciju su u svakom slučaju manje ako se to sazna odmah umjesto nekoliko godina down the line.
Alyosha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 18:50   #145
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Ja i dalje nakon ovoga što si ti napisala ne vidim zašto bi ja trebala biti odgovorna ili neodgovorna da se to dogodi ukoliko bih bila na mjestu autorice. Bila bih ljuta jer mi je to išla pričati i vjerojatno bih joj dala do znanja da ne želim o tome slušati, niti biti uvučena u takve priče. Već samo takvo pričanje naokolo, ukoliko nije izmišljena cijela priča, je užasno sebično prema onome kome to pričaš jer ga uznemiruje. S tom prijateljicom očito nešto ne štima, ali ne bih odgovornost za ishod preuzimala na sebe.
post nije bio usmjeren na autoricu i njenu odluku-
već na nesagledive probleme kojima će se dijete opteretiti u ovoj situaciji.
jbmese za odrasle majku i potencijalne očeve i njihove 2xpenis-vagina probleme i odnose-nek si to riješe-i odgovorno postave prema-djetetu.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 18:58   #146
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Gledaj, ti utjećeš izravno na njihove živote ako mu to kažeš, to je činjenica. Promjenit ćeš ih ti s time što ćeš to reći. Nemam pojma kako, možda na bolje, možda na lošije. Ja kažem da ne bih ulazila u tuđe sudbine tako olako samo da bih se osjećala ispravno.
Sama si utječe na život time što podvaljuje nekome tuđe dijete, sama će fasovati zbog onoga što je sama odabrala učiniti. U ovako ekstremnim situacijama šutjeti nismo dužni ni za koga.

Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Da. Ali sve i da je takav raritet u pitanju, više je nego neuvjerljivo da bi žena u takvoj situaciji ić tako mračan plan slavodobitno ispričat nekoj prijateljici i tako ugrozi svoju i djetetovu sudbinu. Pa takve to ni majci ne bi rekle. I najnajivnija zna da čim nekom to povjeri, postaje ugrožena. Još onako da netko ide to pričat frendici kao doživljaj, yeah, right.
Također se nadam da je trol, ako već netko ima ovako mračnu tajnu, nosi je sa sobom u grob ako je imalo razuman.
Pistol is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 18:59   #147
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Ja kažem da ne bih ulazila u tuđe sudbine tako olako samo da bih se osjećala ispravno.
joj, draga... i ŠUTNJOM se ulazi u tuđe sudbine. itekako! naučit ćeš.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 19:02   #148
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Gledaj, ti utjećeš izravno na njihove živote ako mu to kažeš, to je činjenica. Promjenit ćeš ih ti s time što ćeš to reći. Nemam pojma kako, možda na bolje, možda na lošije. Ja kažem da ne bih ulazila u tuđe sudbine tako olako samo da bih se osjećala ispravno.
Čim saznaš, na bilo koji način, već si upetljan/a u priču i utječaš na njihove živote bilo činjenjem bilo nečinjenjem.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 19:03   #149
naslov prodaje novine-
pa nema niti potrebe napisati-cijelovitu-informaciju..

ako otac traži test očinstva preko uzorka sline-
onda mora uzeti i uzorak sline djeteta-da se usporedi DNA-zar ne?
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 19:05   #150
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Ozbiljno, samo tak?

Živo me zanima da li bi vi koji bi javili, javili i u slučaju da se recimo radi o paru u braku koji već ima djece? Ovo ne provociram, nego me baš zanima. Ili bi svi na forumu javili, a u stvarnosti ništa i kako to obično biva supružnici saznaju zadnji.
A nametnuti neduznom covjeku dozivotnu obavezu je ok?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 19:08   #151
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Ja se ne bih miješala jer kako si i sama rekla , dijete može biti i od jednog i od drugog.
Osim toga , tebe se to ne tiče - ako njenog dečka bude zanimalo čije je dijete , sam će to ići provjeriti.

Ako te njen nemoral smeta i ako to ne možeš gledati , jednostavno nestani iz njenog života.

Fakat ne znam odakle ti ideja da si pozvana se petljati ?

Lijepo od tebe i vrlo moralno , ali samo ćeš sebi natakariti probleme - pogotovo ako ispadne da je dijete od onoga sa kojim planira vjenčanje.
Ispast ćeš zavidna baba a ne spasitelj
Pa doticna se ionak jebava s vise njih u isto vrijeme. Nije bas materijal za zenidbu, ali bi po tebi ovaj koji nije tata trebao najebati iz nejasnih razloga.

Ti smisleno navodis ostale da tom bokcu koji nije kriv ni za sta unistis zivot.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 19:09   #152
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
A nametnuti neduznom covjeku dozivotnu obavezu je ok?
valjda obavezu do punoljetnosti ili 25 godinu uz školovanje-(pravno).
svejedno-nije pravedno da čovjek-nema izbora niti istinitu informaciju.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 19:11   #153
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
A nametnuti neduznom covjeku dozivotnu obavezu je ok?
Ja ne razumijem zašto na ovom forumu svi vide neke projekcije koje uopće ne napišeš samo zato što se ne slažeš s njihovim mišljenjem .

Ne namećem ja nikome obavezu, ta ženska mu je nameće. Ne kužim gdje sam rekla da je u redu podmetati dijete, a prije par str sam dobila i prekrasnu pohvalu da sam sociopat, al je ta ubrzo pobrisana...ma krasno. I to sve zato kaj ne bi rekla to tom tipu, ne bi se vidjela za to pozvanom i to je to.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 19:15   #154
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Svi ste graknuli na autoricu teme da se izloži maksimalno , a činjenica je da ni glavna akterica ne zna čije je dijete

Može biti od bilo kojeg -

50% je šansa da je od ovog sa kojim živi.
Ok je da taj dobar tip sazna da se ova jebava okolo.

Zar je on zasluzio da ga se sjebe zato jer se kao nekoga nesto ne tice?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 19:18   #155
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Imam negativan scenarij jer znam kako živi njena kćer koju nije nitko priznao, pa sam eto povezala da bi se slično dogodilo i s sinom. Al o tome neću, jer mi je stvarno pregadljivo. Gledaj, ti utjećeš izravno na njihove živote ako mu to kažeš, to je činjenica. Promjenit ćeš ih ti s time što ćeš to reći. Nemam pojma kako, možda na bolje, možda na lošije. Ja kažem da ne bih ulazila u tuđe sudbine tako olako samo da bih se osjećala ispravno.
Istina je skroz dobar instrument za odlucivanje sto ce netko sa svojim zivotom.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 19:20   #156
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Ne namećem ja nikome obavezu, ta ženska mu je nameće. Ne kužim gdje sam rekla da je u redu podmetati dijete, a prije par str sam dobila i prekrasnu pohvalu da sam sociopat, al je ta ubrzo pobrisana...ma krasno. I to sve zato kaj ne bi rekla to tom tipu, ne bi se vidjela za to pozvanom i to je to.
Ljudi su se ispravno zamislili zašto nekome treba uopće objašnjavati da je nešto tabu i da se tu radi o teškom povređivanju i oštećivanju druge osobe (u ovom slučaju je žrtva za neke od vas potpuno nebitni i dehumanizirani beta provajder koji je tu da razrješi kesu, zato i mislim da je trol jer cijela priča smrdi na kliše).
Pistol is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 19:22   #157
Za one koji misle da su ljudi nekakva "viša" bića na koje se životinjski nagoni ne odnose, proguglajte ovo:

"Women more attracted to masculine mates during ovulation - Medical News Today"

Ako je ovo istinito, objašnjava ovakvo ponašanje.
griffon14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 19:25   #158
Quote:
Racchella kaže: Pogledaj post
valjda obavezu do punoljetnosti ili 25 godinu uz školovanje-(pravno).
svejedno-nije pravedno da čovjek-nema izbora niti istinitu informaciju.
Zar je bitno do kada?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 19:28   #159
Quote:
griffon14 kaže: Pogledaj post
Za one koji misle da su ljudi nekakva "viša" bića na koje se životinjski nagoni ne odnose, proguglajte ovo:

"Women more attracted to masculine mates during ovulation - Medical News Today"

Ako je ovo istinito, objašnjava ovakvo ponašanje.
Naravno, zdrav razum je tu da se pozovemo na njega kad nam odgovara, kad smo debili onda je kriv nagon i životinjski instinkti.

Što se tiče teme, moj savjet je autorici da prekine odnose s ovakvom osobom koja nije nije u stanju stati iza svojih postupaka jer prije ili kasnije će završiti kao žrtva njene sebičnosti.
Naravno da bi bilo lijepo spasiti dečku život i upozoriti ga na kurvu (briga me što je drolja, njen izbor, ali čini mi se da ovaj dečko nije upoznat s time).
Uvijek istok is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 19:29   #160
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Ja ne razumijem zašto na ovom forumu svi vide neke projekcije koje uopće ne napišeš samo zato što se ne slažeš s njihovim mišljenjem .

Ne namećem ja nikome obavezu, ta ženska mu je nameće. Ne kužim gdje sam rekla da je u redu podmetati dijete, a prije par str sam dobila i prekrasnu pohvalu da sam sociopat, al je ta ubrzo pobrisana...ma krasno. I to sve zato kaj ne bi rekla to tom tipu, ne bi se vidjela za to pozvanom i to je to.
Ne, ti govoris da treba sutjeti i da o deckovoj sudbini odlucuje osoba koja je moralna nakaza koja mu hoce podmetnuti dijete i onda pricas gluposti kao da bi djetetu mozda bilo bolje tako i nemam pojma kakve pizdarije.

Svi zasluzuju istinu pa makar bila najruznija na svijetu. Prema toj istini onda mogu odlucivati i biti vlasnici svoje sudbine. To je jedino ispravno, ostalo su glupa relativiziranja.

Imas li ti djece? Tko je otac?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:03.