Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2017., 22:50   #21
A gle (btw.nisam musko pa je manjevrijedan komentar), taj pojam je tako jadan da je to neopisivo. Stara cura? Zar se curom prestaje kad nadjes muskarca i rodiš? Nakon nekih godina nisi cura, već si žena. Žena koja se udala ili nije. Rodila ili nije. Osobno bi mi bilo prejezivo da mi neki takav 27godisnjak s 21 godinom spominje brak i djecu. On je 6 finih godina više uživao u svojim 20ima, a tebe bi napunio ko papriku. Ako sam dobro pročitala studiraš ili bi. Ma nek od**
Nije svaka žena za rodilju, a prilično smo i plodne do 38, do 42 jos ok sanse u prosjeku. Imas vremena. I promijenis se se dosta bar do polovice 20ih, mozda i taj romeo ispadne iz igre.
Moraš znati da svi nosimo obrasce od doma, ako je njegova madre rodila rano i udala se rano, njemu je to default. Srećom i imamo civilizaciju jer se tu i tamo netko osvrne i strese default s ramena.
SemiKol is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 23:06   #22
Podrzavam te! Nemoj se udat prije 30.
__________________
Even your worst day only have 24 hours - Tyson Fury
panther-1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 23:10   #23
Ti si i dalje s tim tipom?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 23:12   #24
Čak godine nisu toliko bitne koliko je bitna ljepota jer ljepota je ta koja na prvi pogled privlači muškarce. A inače je problem da što je cura starija to joj ljepota opada pa privlači sve manji broj muškaraca. A što je manji broj muškaraca što joj ulete, to je njoj manji izbor u odabiru što boljeg muškarca za brak.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 23:33   #25
Quote:
Morning kaže: Pogledaj post
MUŠKARCI POZOR!
Najviše me zanima vaše mišljenje.

Ovako, ovu temu postavljam jer sam trenutno poprilično zbunjena.
Radi se o "starim curama".

Mogu reći da sam odgojena u jednoj iznimno obrazovanoj, bogatoj te modernoj obitelji. Moji roditelji su ušli u brak nakon tridesete. Do tada su završili faks, zaposlili se, putovali, partijali, zabavljali se. Jednostavno uživali u ostvarenoj mladosti. Trenutno su 20-ak godina u skladnom braku, odlični roditelji i super im je.

Vjerojatno inspirirana njima, ni ja nisam mislila imati nešto drugačiju mladost. Na djevojke koje su se udavale te imale djecu u 20-im, od malena sam gledala sa sažaljenjem i mislila kako su glupe te da će im kasnije biti žao zbog neostvarene i neproživljene mladosti. Mogla sam se kladit da će se u 90% slučajeva rastati ili biti čangrizave, iskompleksirane i nezadovoljne životom upravo zbog rane udaje.

Pogotovo sada, u 2017., kad bih čula da se netko udaje prije 30-e, mislila bih si što nije u redu s tim ženama. Ajde prije, za vrijeme moje bake, kad su žene bile neobrazovane i nezaposlene pa su ovisile o muškarcu. Tad je razumno da su se htjele što prije udati jer nisu mogle same, ali danas kad je većina žena emancipirano i zaposleno... Jednostavno to nisam kužila.

E sad, gdje je nastao problem koji je poremetio moje viđenje svijeta i okoline:

U opuštenom razgovoru s dečkom, on me je zapitao kad bih se ja otprilike udala za njega (ja imam 21, on 27). Ja sam se samo nasmijala i rekla mu: "Jesi ti normalan? Pa ja sam tek zakoračila u 20-e, krenula s faksom, nisam luda da se udam prije 30 i neke." On me mrgudno pogledao i pitao me kako ja mislim rađati djecu s 30 i nešto(?). Na to sam odgovorila da sam poprilično plodna kao i moja majka koja je nakon 30. rodila čak četvero djece, a s prvim djetetom zatrudnjela mjesec dana nakon udaje (znači skoro odmah) te da žene nisu samo strojevi za rađanje, nego puno više od toga te bih radije bila ostvarena u karijeri, putovala i uživala, nego imala djecu (iako sam 200% sigurna da plodnost ovisi više o genetici, nego o godinama, a ja tu nikakvih problema nemam). Nadalje sam dodala da ću se sigurno udati nakon 30-e s njim ili s nekim drugim, na što je on rekao:"Pa već si nakon 27-e stara cura, sretno s nalaskom muža s 30 kad si već stara bakica".

Tu sam se šokirala...malo je reći...doživjela sam WHAT THE FUCK trenutak. Zar je moguće da se ženu od 27 godina u 2017. smatra starom curom? Za mene su stare cure žene nakon 45-e koje više nisu plodne, a nisu se nikad udale. Bar sam tako mislila do sad. Zar muškarci stvarno tako vide žene nakon 27-e? Kao stare cure??

Ispričavam se na ovim litanijama koje sam ispisala, poenta cijelog ovog teksta je:
MUŠKARCI, PITANJE ZA VAS,
zar stvarno u vašim očima ženi opada vrijednost kad zakorači u 3. desetljeće?
Smatrate li vi STVARNO da su žene u 30-im već iskorištene, zastarjele djevojke koje se nisu situirale na vrijeme??
Bi li stvarno radije oženili curu u ranim dvadesetima koja je neiživljena, neispunjena, vjerojatno bez fakulteta, ili ostvarenu ženu u 30-im koja zna što želi?
Ili je moj dečko samo rijetki primjer nerazvijenog pračovjeka koji ženu gleda kao čistačicu, kuharicu i rađateljicu djece, umjesto kao obrazovanu, intelektualnu individuu koja ima svoj posao, hobije, snove, želje i ambicije?
Zar žene zaista imaju tako kratak rok trajanja????

Hvala svima koji su se potrudili pročitati, a pogotovo onima koji odgovore!
Još jednom isprike na dugačkom tekstu.

Molim

ma daj se ne sekiraj , imaš tek 21. godinu ...polako imaš vremena još za udaju
anovi86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 23:45   #26
Vodjen znanstvenim cinjenicama iz medicinskog pogleda plodnosti zena ovisno o starosti, opce poznato pravilo je da plodnost zene opada nakon 32. godine zivota.

Takodjer sanse da vam se potomak rodi s nekim genetskim poremecajem tipa s down sindromom raste svake naradne godine za nekoliko postotaka i onda se to kasnije krene i duplat...

U 35. godini imate 52 posto sanse da zatrudnite prirodnim putem. To je ujedno i granica od koje pocinje tzv. visokorizicna trudnoca ako uopce i zatrudnite. Do 40. godine zivota taj postotak pada na 36, a do 45. godine imate tek 5 posto sansi da prirodnim putem ostanete u drugom stanju. Naravno tu je i umjetna oplodnja, ali tu su vec obicno ukljucene i dodatne komplikacije, a da o financijskom aspektu i ne pricam. Bioloski sat ne moze zasustavit nicije misljenje, pogled na zivot i stanje uma.

Dakle dolazim do nekog zakljucka da su stare cure, sve cure sa 33+ godina zivota.

Sad jel to neki teski turn off? Po meni ako ima dosta naglasene neke druge kvalitete i nije toliki. Sanse za potomstvom su i dalje dosta velike u danasnje doba ako vam je to uopce i vazno kao paru...

Ja imam 28 i ne pada mi se na pamet jos niti zenit, a kamoli radit na potomstvu. Takodjer cimam jednu malu (staru curu) od 33 i te njene godine mi trenutno uopce nisu problem za bilo sta sa njom... Mada generalno gledano primijetih da ugl. orijentiram curama starim od 19 do 24. (te su mi fizicki najprivlacnije).

Toliko.
deboto po bota is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 00:08   #27
je, baš je predivno roditi u 40-im godinama, doduše ako će vam djecu odgajat dadilje onda ok, ali evo dobronamjeran savjet : u 40 im je sve teže, fizički i psihički, odgajanje djece traje 24 sata, umor se teže podnosi, sa djecom treba i fizička snaga a toga je sve manje, krivulja života ide pomalo nizbrdo, dijete će imat 10 god. a vi u najboljem slučaju 50 i bit će vam puna kapa svega. zato pamet u glavu, ako želite djecu napravite to do ajmo reć 35 te , za svoje i za dobro djeteta.
__________________
Republica Dalmazia-https://it.wikipedia.org/wiki/Dalmati_italiani
Pitralon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 00:39   #28
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Ti si i dalje s tim tipom?
Odlično pitanje! Ja bih se zabrinula za sebe da imam takvog dečka...
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 01:57   #29
Ja ne znam što je vama koji govorite da je skroz ok roditi sa 40 godina, jer čemu žurba, imaš vremena. Ne, nemaš vremena. Moj jedan profesor iz srednje škole je dobio dijete sa 46 godina i sa 52 je umro od raka. I što sada? Mali je ostao bez tate jer je tata "imao vremena". Da ga je dobio sa 30, mali bi tijekom cijelog djetinjstva imao tatu, ovako će ga se jedva sjećati. Od mog frenda iz razreda je tata umro sa 44. Moja mama je umrla sa 37. Gdje bi ja bio danas da je ona sa 28 godina rekla "imam ja vremena roditi sa 38"?

Kao što su neki ovdje već napisali, možeš ti sebi stvoriti iluziju da imaš vremena ali biologija je neumoljiva. Prije svega za žene što se tiče plodnosti, a kasnije i što se tiče smrti. Masa ljudi umire u 50-im godinama, kad god pogledam na komunalcu raspored pogreba, skoro svaki dan je netko u 50-ima naveden. A mislim da je previše sebično razmišljati na način "rodit ću ja sa 40, pa ako umrem sa 50 netko će se već pobrinuti za dijete, ja ionako to neću vidjeti".

Netko je spomenuo fakultet? Pa ja sam završio fakultet sa 23 godine. Neka padneš 2 godine opet ćeš završiti sa 25. Nije baš da se do 35-te studira. A osim toga, u Hrvatskoj je 11% visokoobrazovanih ljudi, nije baš da svi završavaju fakultete.

Kako izreka kaže: sve u svoje vrijeme.
zeleni mentol is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 02:30   #30
Quote:
Tko su STARE CURE?
Kurve. Godine su nebitne, sve žene su kurve. Kurvetine.
The Gift is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 08.08.2017., 02:45   #31
za mene su stare cure ekipa 30+ koje nemaju nikog.
gigra is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 08.08.2017., 02:46   #32
Također mi je u facu rečeno da ću biti stara cura ako nakon 25 budem solo iz razloga stalnog priliva mlađih utegnutijih cura, a muški da će se uvijek lakše upariti s mlađima koliko god imali godina uz ostale argumente o karakteru baba. I to je rečeno od strane muških, godina kao tvoj dečko. A sad neka se nađu hrabrice koje su slično izlagali u susjednim temama. Osobno se ne slažem.

Na kraju krajeva boli te k ako sretna guraš svoje.
Špageta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 05:37   #33
Ako vrijeme do tridesetih iskoristis za profesionalnu afirmaciju - steknes zvanje i karijeru, nemas brige. Tvoja vrijednost (kao i muskarceva, uotalom) porast ce i vjerujem da ces u krugovima u kojima se budes kretala uspjeti pronaci srodnu dusu.

No, ako je cilj partijanje i ako mislis radit u kakvom butiku za minimalac pa tako docekati tridesetu, a nisi komad...stajaznam, sretno ti bilo.

Ja sam se ozenio relativno mlad - s 29 a supruga je tri godine mladja. Da sam cekao mozda jos pet ili deset godina i posvetio se samo svojoj karijeri umjesto obitelji, vjerojatno je da bih si potrazio puno mladju...ne kazem da bih uspio, no, predmnijevam da bih u tom slucaju imao love - cemu onda ne odabrati pomnije?

Nekako mi se cini da je muskarcima ipak malo lakse po tim pitanjima, iako bi se covjek vjerojatno iznenadio da se osvrne oko sebe...
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 07:19   #34
Kad imaš 17 onda su stare cure 30 , sa 40, stare cure su 50 i nešto, sa 70 stare cure su 90+, abkad imaš 90 onda to nije do ničega, starih cura ionako više nema
Chucho is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 07:49   #35
Stalno spominjete neko iživljavanje, je l to obavezno za svakoga?
Mislim da na ovom "belom svetu" ne možeš naći dvije osobe sa istim prioritetima!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 08:48   #36
Stara cura si kad ti umjesto "dobro izgledas" kazu da "dobro izgledas za svoje godine". Dakle, sve ovisi o tome koliko si zgodna. Da bi mogli precizno odgovoriti na uvodno pitanje, najbolje da okacis sliku na temu.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 09:24   #37
ima jedan dobar vic koji je i pomalo istinit... pitali su Zagorca dal bi radje oženio staru zagorku ili mladu purgericu? veli on da bi radje staru zagorku. pitali zašto? veli on da je zagorka stara sa 27, a purgerica je još mlada sa 37...

uglavnom, ja bi reko da si ti još mlada, nezrela, tek te život čeka. vidjet ćeš kad će ti biti vrijeme, osjetit ćeš nekako. ja sam muško, oženio sam se sa 28, sad imam 38... i nisam nikako prerano, možda bi i ranije da sam znao. kad si stariji, nemaš toliko živaca, sve je teže... sve je lako kad si mlad.
weever is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 11:07   #38
Decka od autorice teme je brinulo to sto ce morat cekat jos puno godina prije nego udje u cvrscu zajednicu veza->brak, jer se u tom periodu moze svasta desit, te mu nije bilo svejedno hoce li se veza prekinut s njegovih 27 ili 38g, kasnije je puno teze nac nekog novog, posebice ako zelis imat obitelj (djecu). Zato je htio brak i djecu sada, da ima potpun unutarnji mir, odnosno da je obavio svoju "svrhu", ozenio se i napravio potomke.
BlueGrass is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 11:09   #39
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Odlično pitanje! Ja bih se zabrinula za sebe da imam takvog dečka...
Autorica ima 21 godinu i zeli se zabaviti sto je sasvim ok. Lik ima 27 godina i zeli obitelj. Radi se o tome da im želje i interesi nisu jednaki.

Ona zeli imati obitelj iza 30te godine, on ce tad imati 36 godina i ne zeli cekati. Njih dvoje jednostavno nisu kompatibilni u onome sto zele u zivotu, ni prvi ni zadnji takav par. Jebiga, evidentna je razlika u godinama.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 11:16   #40
Tvoj dečko očito razmišlja o braku i djeci,a ti ne još pa prema tome...
I koji će ti vrag uopće dečko ako se želiš iživit i zabavljat?

Stara cura je koja se tak osjeća,a ne koju tvoj dečko,susjeda,neka baba iz sela ili tetka iz Njemačke tak nazovu.Ok?
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:47.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger