Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2017., 00:12   #181
Ah, tebe znam. Ti si ono bio najpametniji na Dijaspori kad se pricalo o problemima i kvaliteti zivota u UK-u i znao bolje od onih koji tamo zive
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 00:38   #182
Quote:
warpedcat kaže: Pogledaj post
Bolje joj je.
Hvala Dugo me nije bilo tu pa mi je teško upratiti što se zbiva.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 00:42   #183
Meni su najdraži ljudi od doma koji bi otišli van ali ne znaju koristiti guglo. Pa šalju ljudima poruke tipa "imal posla za pomoćne kuhare, stolare, zidare".
"Šta meni od papira treba", "gdje vi tražite smještaj" "stižem za dva dana jel mogu kod koga prenoćiti dok se ne snađem"...
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 00:46   #184
Mali od Anke dolazi traziti posa, je li bi se mogla naci s njim da mu objasnis sta i kako?
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 00:51   #185
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Mali od Anke dolazi traziti posa, je li bi se mogla naci s njim da mu objasnis sta i kako?
Kao, puno je drukčije kad se traži posao u Hrvatskoj? Mislim, ima guglo i za Zagreb, al' navike su navike Kako 'š u Holding, a, piše li i to na guglu?
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 00:55   #186
Ili ono, profesor sam engleskog/hrvatskog jel mogu dobit posao u struci u Australiji/Novom Zelandu/Kanadi?
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 00:59   #187
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
Ili ono, profesor sam engleskog/hrvatskog jel mogu dobit posao u struci u Australiji/Novom Zelandu/Kanadi?
Ejebiga sad Al' znam jednog Poljaka-profesora engleskog koji se zaposlio u Kini Godinama je tamo odlazio volonterski podučavati engleski, na koncu je završio u nekoj privatnoj školi. Izgleda sretno na fejsu, više od toga ne znam.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 01:04   #188
To nije problem, postoji cijela zajednica travelera/instagramera/influencera koji u Tajlandu ili tako nekoj zemlji podučavaju engleski i putuju okolo po SE Aziji.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 01:04   #189
U Kini za ucitelje engleskog uzimaju izvorne govornike i bez diplome jezika/lingvistike/neceg srodnog.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 01:05   #190
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
To nije problem, postoji cijela zajednica travelera/instagramera/influencera koji u Tajlandu ili tako nekoj zemlji podučavaju engleski i putuju okolo po SE Aziji.
Meni to noćas zvuči kao dobar život
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 01:07   #191
Ja sam razmisljala o tome, 6-12 mjeseci iz zajebancije, ali sam zakljucila da ne jer bolesti i zdravstvo u tim zemljama.

A nije da nisam probala privatne klinike u tom dijelu svijeta.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 01:22   #192
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Ja sam razmisljala o tome, 6-12 mjeseci iz zajebancije, ali sam zakljucila da ne jer bolesti i zdravstvo u tim zemljama.

A nije da nisam probala privatne klinike u tom dijelu svijeta.
I eto problema

Kako god, žao mi je što nisam bila pametnija kad sam bila mlađa i otišla odavde. Tješim se time što barem neću ujebat nikakvu potomčad.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 01:36   #193
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Ne stignem tražiti, molim sažetak.
Koliko se sjećam, plaća joj je nekih 1600, stanarina ispod 500. U kući je, ima jednog cimera.

Čak i najodokativnijom se matematikom može izračunati da joj može ostati više nego bi joj u Hrvatskoj bila plaća, pa i da ne radi u trgovini nego nekom prestižnijem mjestu.

Naravno, matematika je drukčija onima kojima je stanarina četveroznamenkasta, ali svejedno je zanimljivo koliko mladih i ne tako mladih Europljana bez beda plaća parsto eura za par dana sudjelovanja na nekom događaju na kojem mladi Hrvat obično završi ako sudjeluje u nekom projektu pa si to ne plaća sam.

Ono što je meni danas super je koliko zapravo ima opcija za ljude koji ne kukaju nego se angažiraju oko vlastitog života. Čak i u Hrvatskoj ima autodidakata koji ciljano uče ono za što znaju da mogu prodati, i dobro im to ide. Mislim da zbilja nije zgoreg sjetit se da imamo EU putovnice, da imamo internet i literature i tutoriala i tečajeva koliko nam srce hoće, more neobrađene zemlje, workawaye, european youth portale i štošta, i da smo zapravo vrlo privilegirani, gdje god se odlučili smjestiti. Ispričavam se ako zvučim kao iritantni milenijal.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 01:43   #194
Ja ne bi zivjela zivotom trgovkinje u Irskoj #snob #millenial #entitled
Bi iz zajebancije, privremeno da me pukne probati.
Bi i da nemam alternativu, naravno, ali u tom slucaju to ne bi smatrala uspjehom.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 03:04   #195
A kakav bi posao smatrala uspjehom da nezaposlena živiš s roditeljima s nezavršenim faksom? #loreal
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 08:31   #196
Quote:
automation kaže: Pogledaj post
Možeš odguliti svojih 4-5 godina u U.S. Army preko jedne od onih viza. Dobiti državljanstvo, dobro riješiti ASVAB test(imaš primjer na netu). Ispit je pišurija. Dobro ga napisati i možeš aplicirati u Air Force. Traže ljude stalno. Pilota im fali. Tko stvarno želi, taj nađe načina da ostvari svoje ciljeve u životu.

http://www.flyingmag.com/air-force-r...hort-on-pilots

Nigdje nisam rekao da je lako, ništa u životu nije lako. Ali za razliku od "nemoguće" i "ne postoji" što je u Hrvatskoj čest slučaj za puno stvari jest ogroman korak naprijed.

Logika oko uspjeha ti je šuplja. Kao da sada kažem, lako je hodati kad imaš dvije zdrave noge, ajde ih odsjeci pa hodaj na drvenima, to je uspjeh. Kad možeš hodati na drvenim nogama kao na tvojima. Besmislica. Uređeno društvo bi svakome trebalo biti cilj. Kad bih se tako išao čeličiti onda bih mogao reći da je još veći uspjeh uspjeti u Kongu ali to je posve promašeno. Život je samo jedan i svatko samo odučuje kako će ga i gdje provesti.
Inače, niti meni NYC nije neko mjesto za život. Za posjetiti super ali za život, nema šanse. Ostavljam da je nekom drugom u svakom pogledu fenomenalan.

Jest živim na relaciji Kanada - HR. Takav mi je posao. Na kanadski način života i onaj red i međuljudske odnose tamo sam se priviknuo odmah.

Opeet ti o pilotima ,mene to zanimanje ne interesira ,lijepo sam ti c/p sta je potrebno za poziciju oficira pa na vise .Naveo si u prijasnjem postu da je netko postao pilot mene to ne fascinira jer kao US citizen osobno mislim da su ti sve opcije otvorene pa mos birat ne trebas ici radit za vojsku gdje ljudi idu pretezno zbog beneficija .(imho )Ali ti rece covik je zelio biti pilot pa eto sav sretan .

Ja pricam besmislice kazes ti meni ok .Logika mi je suplja ok ..Ja sam dosla u USA 1994 iz privrednog kaosa i lako mi se bilo naucit na red ,posla koliko zelis ,radna etika ,profesionalnost sve super .
Ti si otisao u Canadu jer ti ovde nije pasalo ,sve pet .Sta oces medalju ?Ne kuzim tvoju poantu jer sam razmisljanja da svatko tko zeli moze emigrirat gdje god zeli, ljudi to rade stoljecima ,pogotovo danas je lako jer se i razgovori za posao obavljaju preko skaypa ,CV saljes e mailom, dok se prije 100 godina putovalo brodom misec dana do Amerike pa su ljudi odlazili .Tko zeli kopa mi nede nacin kako da ode .

Canada je prekrasna zemlja koliko sam ja vidjela i posjetila samo Ontario i BC ,Vancouver jedan od ljepsih gradova koje sam vidila ali ne bih hvala .

Tako je, svatko zivi kako zeli i gdje mu je bolje .Meni u RH sve sta nije zakonski zabranjeno ,a meni treba u svakodnevnom zivotu nije nemoguce ili ne postoji ,nema ( osim press&seal i non stick folije ,starbucks u bocama i neosporin koje vucem iz USA svaki put jer sam razmazena )
Uspjeh je za mene da zivis kako zelis i gdje zelis zadovoljan i ispunjen .
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 09:34   #197
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
A kakav bi posao smatrala uspjehom da nezaposlena živiš s roditeljima s nezavršenim faksom? #loreal
Lijepo sam rekla ja.

Nemoj zvucati ko ovi iritantni iseljenici
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 09:43   #198
Da, rekla si i da bi da nemaš alternativu.
U biti svijest o tome što ne želimo i ne mirenje s tim, želja za nečim drugim, boljim (po svojim kriterijima)...je u biti osnovni preduvjet da se bilo tko i nađe tamo gdje želi biti.

Edit: molim da se primijeti da sam rekla osnovni preduvjet, a ne jedini naravno da tu ima još toga...sposobnosti, prilike, sreća i svašta se tu još broji. Ali ako nemaš želju i misliš da je to što imaš super...dalje od toga ni ne želiš.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 09:44   #199
Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
Uspjeh je za mene da zivis kako zelis i gdje zelis zadovoljan i ispunjen .
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 09:57   #200
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ono što je meni danas super je koliko zapravo ima opcija za ljude koji ne kukaju nego se angažiraju oko vlastitog života. Čak i u Hrvatskoj ima autodidakata koji ciljano uče ono za što znaju da mogu prodati, i dobro im to ide. Mislim da zbilja nije zgoreg sjetit se da imamo EU putovnice, da imamo internet i literature i tutoriala i tečajeva koliko nam srce hoće, more neobrađene zemlje, workawaye, european youth portale i štošta, i da smo zapravo vrlo privilegirani, gdje god se odlučili smjestiti. Ispričavam se ako zvučim kao iritantni milenijal.
Ovi dvadesetogodišnjaci koji su iskoristili Erasmus ili druge mreže i vidjeli nešto izvan ove depresivne okoline - svi su procvjetali i danas, bilo da piče okolo ili su ostali u Hrvatskoj, super su zapošljivi i imaju zdrav odnos prema radu i zdravu ambiciju. Ipak, većina ih se zubima drži poslova vani. Nisu kreteni
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:41.