Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2017., 23:30   #241
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Nije stvar u tome, zajebe se čovjek, ali radi se o tome da čovjek prvo kupi cipele, obuje ih ta dva puta, svršava kako su savršene... i onda ih ne obuje nikad više, šuti o njima, i onda kasnije po njima sere. I već mu je pri prvom nošenju bilo jasno da se zajebao, a drugo je to definitivno potvrdilo.

Ako kasnije kupiš te cipele i spomeneš kako su ti baš neudobne i teško se u njima hoda i čudne su oko zgloba, kaže ti da je nakon deset minuta shvatio da su sranje. (Pa šta ih onda preporučuješ okolo? )

Zanima me jesu li ovi ejakulatori o kojima je topik takva vrsta ljudi.
Brijem da jesu.
Valjda nece priznat da su se zajebali, jer...jer kaj? Fakat, kaj?
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 23:33   #242
Ne znam. Ali bizarno je što se uredno radi o situacijama u kojima nitko ne bi ni znao za te cipele/usisavač/šta li već, da ne naprave šou od toga kako su to najudobnije cipele i možeš pretrčati Velebit u njima i možeš bilo što. I onda ispadne da su išli do dućana preko ceste i šepali kući.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 23:37   #243
Mislila sam da se pri aplikacijama za drzavljanstvo testira i jezik i/ili donosi certifikat o znanju jezika. Ocito nije svugdje tako.

Zapravo nisu nasi NKV jedini koji ne uce jezik.
Upoznala sam dosta VSS ekipe (25-45) koja ili seli cesto ili je vec dugo na jednom mjestu, ali dovoljan im je engleski.
Moj neki subjektivni dojam od tih mojih kontakata je da ako se radi o njemackom ili francuskom govornom podrucju, jos ce ih dio i uciti jer mozda bude koristilo u buducnosti, ali zemlje ciji jezici se ne govore van granica ili recimo nizozemski - slabo.
Iznimka je Francuska - tamo svi uce
(To pricam za europske zemlje.)

Neki poslodavci uvjetuju ucenje jezika (plate tecaj) i stupanj koji moras poloziti do odredjenog datuma. To mi se cini win-win situacija. Ali ja sam za ucenje jezika i volim.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 23:38   #244
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ne znam. Ali bizarno je što se uredno radi o situacijama u kojima nitko ne bi ni znao za te cipele/usisavač/šta li već, da ne naprave šou od toga kako su to najudobnije cipele i možeš pretrčati Velebit u njima i možeš bilo što. I onda ispadne da su išli do dućana preko ceste i šepali kući.
Ovaaaaaj...meni se nekad pokaze tek nakon pola dana nosenja.
Al priznam. Tesko priznam, jer je prvobitno odusevljenje bilo iskreno i jer sam ga podijelila s drugima, pa me bude malo sram, al jebiga.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 23:43   #245
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Mislila sam da se pri aplikacijama za drzavljanstvo testira i jezik i/ili donosi certifikat o znanju jezika. Ocito nije svugdje tako.

Zapravo nisu nasi NKV jedini koji ne uce jezik.
Upoznala sam dosta VSS ekipe (25-45) koja ili seli cesto ili je vec dugo na jednom mjestu, ali dovoljan im je engleski.
Moj neki subjektivni dojam od tih mojih kontakata je da ako se radi o njemackom ili francuskom govornom podrucju, jos ce ih dio i uciti jer mozda bude koristilo u buducnosti, ali zemlje ciji jezici se ne govore van granica ili recimo nizozemski - slabo.

Neki poslodavci uvjetuju ucenje jezika (plate tecaj) i stupanj koji moras poloziti do odredjenog datuma. To mi se cini win-win situacija. Ali ja sam za ucenje jezika i volim.
Kuzim.
Ma nije svuda uvjet. Ili je jako loker taj pojam. Neki koje sam cula u CH, a imaju drzavljanstvo, uzas zivi.
I to ljudi koji su tam po 20 godina.
I ja sam za ucenje stranih jezika i volim i to mi je jedan od rijetkih talenata koje imam.

Edit
Meni su na operaciji dodijelili anesteziologinju koja govori samo spanjolski i nesto svicarskog njemackog.
Engleski ne govori i ne razumije.
Sporazumjele samo se tako da sam ja govorila malo talijanski, malo visoki njemacki, a ona mjesavinu spanjolskog i svicarskog, koje bas i ne razumijem tako dobro.

Mislim da je negdje doslo do nesporazuma, jer sam se probudila predozirana metadonom.
Kad kazem predozirana, zbilja to mislim, jer je tako procijenio i kirurg, koji je bio jako ljut i nije mu bilo jasno zasto sam dobila toliko metadona.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 23:44   #246
Pa da, ali nećeš došepati kući i onda slavodobitno objaviti kako imaš najudobnije cipele koje si ikad kupila.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 23:49   #247
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Upoznala sam dosta VSS ekipe (25-45) koja ili seli cesto ili je vec dugo na jednom mjestu, ali dovoljan im je engleski.
Možda i jest.

Ja se ni u Hrvatskoj nikad nisam integrirala, pa mislim da bi bilo vrlo nerealistično da odem u Finsku i očekujem da se integriram i sudjelujem u običajima i pjevam finske božićne pjesme, a ne znam "Radujte se, narodi" i pripremam autohtone finske specijalitete, a u životu nisam napravila sarmu.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 23:54   #248
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Pa da, ali nećeš došepati kući i onda slavodobitno objaviti kako imaš najudobnije cipele koje si ikad kupila.
Necu.

https://youtu.be/9yFVY29P6Rk

Mooooozda sam koji put od srama napravila ovo.
Al sam na kraju priznala. K vragu.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 23:57   #249
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Možda i jest.

Ja se ni u Hrvatskoj nikad nisam integrirala, pa mislim da bi bilo vrlo nerealistično da odem u Finsku i očekujem da se integriram i sudjelujem u običajima i pjevam finske božićne pjesme, a ne znam "Radujte se, narodi" i pripremam autohtone finske specijalitete, a u životu nisam napravila sarmu.
Pa ja vjerujem da njima iz njihove perspektive jest i da im nista ne fali. Da ih to tangira, onda bi ucili jezik.

Ne gledaj mi u pijat. Ni u Kras Napolitanke nakon posjete turskom ducanu
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 00:01   #250
pa o čemu vi pričate s tim expatima Kako dođete do tih tema?

ja sam probala valjda sve moguće kombinacije; bila i expat (Italija, USA, ostalo kraća razdoblja, stipendije (nije Erasmus)) i živjela u provincijskom gradu i bila pri tome lokalpatriot i svašta

Ovi stari gastarbajteri su bili dobar materijal za šprdačinu, ali su mi bili nekako srcu dragi. Nisu oni loši ljudi, malo su zavirili u neki drugačiji svijet, malo se foliraju, ali nisam im to nikad zamjerila. Tužni su to ljudi bili, često od djece odvojeni, otišli iz sirotinje u sirotinju i jedino mjesto gdje su se mogli folirati sa svojim 'ladnim trajnama je bilo u rodnom selu. Pa ajde, nek im bude. Tamo su zarađivali malo, ali u ex-Yu je to vrijedilo više (paritet cijena) pa im je to davalo osjećaj vrijednosti. I naradili su se, dosta njih je uništilo odnos s vlastitom djecom, uništili su si zdravlje .. za šta? za to malo para? Njihov izbor sam oduvijek smatrala lošim i zato me ni njihove priče nisu dirale jer .. da bi te nešto dirnulo moraš prije svega biti involviran nekako u priču. Tužni ljudi. Propušteni životi. Jebeš pare. Ne mogu im se ni smijati, to su ljudi koji se nisu na kraju našli ni tamo ni ovamo.

A ovi novi... hmmmm ... uglavnom znam one koji su išli ili na doktorate/postdokove ili su nastavljali karijeru vani. Oni su uglavnom realni, dobro vide prednosti i nedostatke svega. Ove druge, čiste ekonomske emigrante koji bježe iz sirotinje ne poznam dovoljno, osim jednog cjeloživotnog prijatelja koji je, kad je voda došla do grla rekao doslovno "vući ću ovdje, vući ću tamo, dobra leđa imam, pa ćemo vidjet". Ja sam mu poželila sreću i pitala treba li mu para za prvu ruku. Eno ga preko Irske u Ameriki, oženio Armenku i otvorio firmu. Sad valjda vuku za njega, truli kapitalist pljuc

Nije lako otići negdje, ja sam svaki put išla tako da sam znala gdje idem i zašto, i nije nikad bilo lako. I uvijek sam se nekako dosta družila s lokalcima, možda i zato što još vučem traume rata i te neke balkanjeros fešte me ne zanimaju. Jedino sam uvijek bila u kontaktu s hr katoličkim zajednicama, ali to je druga tema.

Svi studenti - obavezno Erasmus. I to ako može više puta. Eh, da je toga barem bilo ovako kao sad u moje vrijeme ... fiju ..

moja pitanja za expate (čisto da mi ne bi skrenuli s teme)
- šta se tamo jede i pije (Francuska , Italija veliko razočarenje, USA predobar kad sam bila u Kaliforniji, ostalo koma, Grčka (prije krize) predobra, ...)
- kakvi su frajeri (Grčka , za utjehu žene su grozne, ali su nažalost neiskompleksirane)
- koliko je stan, kakav je javni prijevoz, kakav je špeceraj
- kako se izlazi, imal' derneka (opet Grčka (prije krize) No. 1)

p.s. sad kad sam ovo napisala imam dojam da sam zalutala na temu . Ili da imam jako razvijen ignore mod. To sam naučila od svojih muških prijatelja - oni kad ih nešto ne zanima jednostavno to ne slušaju
__________________
i kad je gotovo za mene znaj tek tad je počelo
Billie Jean is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 00:02   #251
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Možda i jest.

Ja se ni u Hrvatskoj nikad nisam integrirala, pa mislim da bi bilo vrlo nerealistično da odem u Finsku i očekujem da se integriram i sudjelujem u običajima i pjevam finske božićne pjesme, a ne znam "Radujte se, narodi" i pripremam autohtone finske specijalitete, a u životu nisam napravila sarmu.
Ma dobro, ne mislim da moras glumiti da si one of them, ali ono, daj bar neki trud ulozi (ne ti, jel) pa nauci jezik, pa nemoj pljuvat po svemu...

Onak, znam ljude koji su kao ogorceni sto nisu prihvaceni i kao uvijek ih se diskriminira, a sami se ne trude, nego se druze iskljucivo sa "svojima", ne zele savladati jezik, idu po nekim klubovima gdje im se samo zemljaci okupljaju i sami sebe dodatno izoliravaju.
I ne radi se o nize kvalificiranim osobama samo.

Pa kaj se onda bune?
Jasno da ces vani uvijek u nekoj mjeri biti stranac, al ak se jos dodatno trudis da se izoliras, a ne ulozis nikakav napor u suprotnom smjeru
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 00:06   #252
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Pa ja vjerujem da njima iz njihove perspektive jest i da im nista ne fali. Da ih to tangira, onda bi ucili jezik.

Ne gledaj mi u pijat. Ni u Kras Napolitanke nakon posjete turskom ducanu
Ma jebemu, kupila sam i ja Kras napolitanke u turskom ducanu, pa i Cokolino, da budem postena, ali govorim o ljudima koji se bune i rogobore, jer nisu prihvaceni.

Jebate, ja sam vise u Zg neg tam, pa sam se potrudila naucit njemacki.
Em znam jos jedan jezik, em mogu normalno komunicirati s ljudima.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 00:10   #253
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Ma jebemu, kupila sam i ja Kras napolitanke u turskom ducanu, pa i Cokolino, da budem postena, ali govorim o ljudima koji se bune i rogobore, jer nisu prihvaceni.

Jebate, ja sam vise u Zg neg tam, pa sam se potrudila naucit njemacki.
Em znam jos jedan jezik, em mogu normalno komunicirati s ljudima.
Ma kuzim o cemu pricas, znam taj profil
Tesko je to ovako svesti na bullet pointe.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 00:11   #254
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Ma kuzim o cemu pricas, znam taj profil
Tesko je to ovako svesti na bullet pointe.
Ma da, znam, al glavno da se kuzimo.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 00:32   #255
Kuzisti i Monica's Boots

Nije mi palo na pamet utrpat ih u ovu grupu, ali tu ima nesto... Mada je i meni protutnjalo kroz glavu masu primjera gdje sam srala kako je nesto u sta sam ulupala pare najbolje ikad a poslije pokunjenog nosa u kutku sobe zbrajala stetu, pa bolje da sutim o tome.

Meni su isto fenomen expati koji od silnog hvalisanja zemlje u kojoj jesu, najbolje ikad u cijelom svemiru, dodju odjednom u fazu pljuvanja iste i velicanja domovine, ono kao, nemate vi pojima kako je vama ovdje dobro, kako vam je lijepo, trebali bi vidjet ovo i ono... Nikad mi nije bio jasan taj crno-bijeli svijet u glavi, ali stvarno nikad
Mysie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 01:17   #256
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Zapravo nisu nasi NKV jedini koji ne uce jezik.
Upoznala sam dosta VSS ekipe (25-45) koja ili seli cesto ili je vec dugo na jednom mjestu, ali dovoljan im je engleski.
Moj neki subjektivni dojam od tih mojih kontakata je da ako se radi o njemackom ili francuskom govornom podrucju, jos ce ih dio i uciti jer mozda bude koristilo u buducnosti, ali zemlje ciji jezici se ne govore van granica ili recimo nizozemski - slabo.
Iznimka je Francuska - tamo svi uce
(To pricam za europske zemlje.)
Moje drustvo se trenutno dosta sastoji od ekipe koja ne uci jezik jer im ne treba. Iz vise razloga, nisu na istom mjestu vise od par godina, ne zanima ih jer nije bitan izvan zemlje u kojoj jesu, bla bla.
Samo nitko od njih se ne buni kad mora uzeti frenda ili prevoditelja da rijese nesto birokratski.
Niti se bune sto nisu integrirani u drustvo. Tj. jesu, ali u expatski dio. I nitko nema problema s tim.
S tim da je ovdje expatska zajednica jako velika. Osobno sam primjetila da Amerikanci ne uce jezik kao ni Englezi. U velikom postotku.
Ja trenutno ne pricam jezik zemlje u kojoj zivim jer ne znam hocu li ostati jos dugo ali ga razumijem dosta (citanje pogotovo). Realno, mimo nekih birokratskih sitnica, meni niti ne treba. Ali, ako odlucim ostati duze onda cu ga nauciti bar na osnovnoj razini.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 01:18   #257
Ovo je istina za taj neki profil ljudi koji se zapravo jos sam dodatno izolira, i to uopce ne bi povezala samo sa nasima, ima takvih prica i medju drugim grupama stranaca na izvoz.

Ali ako mislimo na ljude koji se zaista zele uklopiti, cini mi se da je proces ipak nije jednostavan kako se cini na prvu. slazem se sa svim sto je nabrojala Xiang, ima tu svega pomalo. Jedan je dojam kad dodjes turisticki ili ciljano na odredjeni period u neku zemlju, zapravo ti nije toliko ni bitno da sklapas nekakva prijateljstva, zezas se, sve je nekako neobavezno, tvoj dom za fakat je ipak negdje drugdje.

kad se preselis negdje kao za stalno, skuzis da se pristup i odnos malo mijenjaju. Kazem, puno puta se treba i uloziti nekakav dodatan napor, treba i vise vremena da neke stvari sjednu, da te "prihvate", jednostavno stvari izgube spontanost i lakocu kao doma i to nekad zna biti malo frustrirajuce pogotovo ako si sam tu gdje jesi. Nije sad to nikakva tragedija, ali je eto ipak drugacije nego doma.

Ali dobro, to je samo moje iskustvo, vjerujem da drugi ljudi imaju drugacije price. Ja i inace nisam tip da prilazim ljudima samo tako, mrzim small talk, ne brijem na hrpu frendova i lude izlaske. Uzivam biti sama nekad, ali ipak se volim i druziti sa ljudima s kojima mi je lijepo. I meni se isto tako cesto dogadja da su ljudi s kojima se druzim zapravo isto stranci, a ne lokalci. Mozda stvarno zbog toga jer se vise kakti kuzimo jer smo u slicnoj situaciji mada to uopce ne planiram niti prizeljkujem, jer me stvarno na kraju krajeva boli briga od kud je netko, vaznije mi je da si medjusobno kliknemo.
Mysie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 01:31   #258
[QUOTE=Aese;65025581]...

Ovo mi je skroz jasno i razumijem ljude koji tako razmisljaju, ali kao sto velis, oni se ni ne zale, imaju neki svoj film i ciljeve i to je po meni skroz ok.

Ali upravo je to ta razlika, kada si negdje kakti za stalno i zelis se integrirati ili kada si negdje privremeno, velika je razlika u tome i kako se ti osjecas i razmisljas i kako dozivljavas okolinu i ona tebe.
Mysie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 08:14   #259
Quote:
Mysie kaže: Pogledaj post
Ovo je istina za taj neki profil ljudi koji se zapravo jos sam dodatno izolira, i to uopce ne bi povezala samo sa nasima, ima takvih prica i medju drugim grupama stranaca na izvoz.

Ali ako mislimo na ljude koji se zaista zele uklopiti, cini mi se da je proces ipak nije jednostavan kako se cini na prvu. slazem se sa svim sto je nabrojala Xiang, ima tu svega pomalo. Jedan je dojam kad dodjes turisticki ili ciljano na odredjeni period u neku zemlju, zapravo ti nije toliko ni bitno da sklapas nekakva prijateljstva, zezas se, sve je nekako neobavezno, tvoj dom za fakat je ipak negdje drugdje.

kad se preselis negdje kao za stalno, skuzis da se pristup i odnos malo mijenjaju. Kazem, puno puta se treba i uloziti nekakav dodatan napor, treba i vise vremena da neke stvari sjednu, da te "prihvate", jednostavno stvari izgube spontanost i lakocu kao doma i to nekad zna biti malo frustrirajuce pogotovo ako si sam tu gdje jesi. Nije sad to nikakva tragedija, ali je eto ipak drugacije nego doma.

Ali dobro, to je samo moje iskustvo, vjerujem da drugi ljudi imaju drugacije price. Ja i inace nisam tip da prilazim ljudima samo tako, mrzim small talk, ne brijem na hrpu frendova i lude izlaske. Uzivam biti sama nekad, ali ipak se volim i druziti sa ljudima s kojima mi je lijepo. I meni se isto tako cesto dogadja da su ljudi s kojima se druzim zapravo isto stranci, a ne lokalci. Mozda stvarno zbog toga jer se vise kakti kuzimo jer smo u slicnoj situaciji mada to uopce ne planiram niti prizeljkujem, jer me stvarno na kraju krajeva boli briga od kud je netko, vaznije mi je da si medjusobno kliknemo.
Nisam nikad nigdje selila, ali da selim ja bi i očekivala tako nešto.
Bez obzira koliko radiš na tome da se uklopiš, lokalci imaju svoje navike, zajedničku povijest, vrijeme koje je trebalo da skupe "svoje" ljude je bezgranično i svašta. Koliko novih ljudi i kako često primate nove ljude u svoje živote ovako doma? Mislim...
Za to treba vrijeme. A čovjek teško može sam. Pa normalno onda da se okreneš onima koji te lakše prihvaćaju i s kojima imaš nešto zajedničko.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 08:42   #260
učenje jezika, a došla si poslom na par godina i radiš po cijele dane, ostat će na razini osnovnog. Osim što ti je službeni jezik vjerojatno engleski, znaš da ćeš teško tu ostati. Ako odeš npr. u Finsku na postdok, naučit ćeš nešto malo koliko ti treba za svakodnevno sporazumijevanje i to ti je sasvim dosta.

Kulturu i način života upoznat ćeš dosta površno. Steći ćeš eventualno neki globalni uvid.

Jednako je i s druženjem s lokalnim ljudima, vidite se oko posla, možda poneko druženje, ali ne više od toga

Zato ljudi i ostanu u okruženju koje poznaju, drže se "svojih"
__________________
i kad je gotovo za mene znaj tek tad je počelo
Billie Jean is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:29.