Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2017., 23:29   #41
ja tim prozdrljivim i pohlepnim krkanima nis ne bih dala jesti.
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 00:13   #42
Čašćenje radnog kolektiva

Naša kolegica veganka je uvijek radila "svoje", a mi smo bili ful nabrijani da isprobamo sve kaj bi donesla. Fino je kuhala...

E da, a za nju smo ostali uvijek spremali nekaj vegansko
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 01:24   #43
Darija, posve kužim tvoje etičke razloge zbog kojih ne jedeš meso i kužim što je iza tvoje želje da jela nisu pola-pola.

Ideje tvojih kolega da će ih jedan bezmesni obrok koji pojedu dovesti do ruba smrti od gladi ili, još gore, da broje koliko što košta su stvarno katastrofa.

Kad već moraš raditi s tim ljudima i održavati koliko-toliko normalne odnose, zašto im ne osiguraš bezmesna jela koja poznaju i koja sigurno i sami jedu, npr. burek sa sirom, neku od nebrojeno mnogo vegetarijanskih pizza (pada mi na pamet quattro formaggi, margherita, pa s gljivama, rukolom, ovim-onim...). Možda bi se bolje osjećali kad bi vidjeli jela koja poznaju, a ti bi se dobro osjećala, jer nisi odustala od vegetarijanskog obroka?
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 08:10   #44
Trubo, cura je veganka, mliječni proizvodi otpadaju.

Sori što advokatiram, nabrijala me ova tema, tko zna šta projiciram i učitavam, čitam svoj prvi odgovor i baš agresivno zvučim.
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 08:40   #45
Tvoj je rođendan i tvoja je dobra volja. Dakle, posluži vegansku hranu. Ako neće jesti, ne moraju. To što misle da je samo meso hrana je njihov problem. A to što ne shvaćaju da je npr. prilog koji jedu uz to meso počesto vegansko jelo je također njihov problem.

Što se glutena tiče, uvijek postoji mogućnost da je u pitanju zdravstveni problem, pa mislim da bi bilo korektno prilagoditi barem dio jela.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 09:09   #46
Moj zaključak - svi ste ludi

I ti jer namećeš drugima, i oni jer od tebe očekuju točno definirane stvari. Luda kuća.

Osobno, kada častim, volim da ljudi dobiju priliku pojesti i popiti ono što vole. Samo zato što ja ne pijem alkohol i smatram ga društvenim zlom, ne znači da neću nekoga počastiti pivom ili kupiti pivo za goste koji ga piju.
Svi ste razmaženi
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 09:13   #47
Podsjetilo me ovo kad dvoje ljudi odluči se vjenčati, samo kod matičara, al na kraju bude i svadba i muzika koju iskreno ne voliš i hrana koju ne voliš ali ono, ljudi će pričati.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 09:18   #48
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Podsjetilo me ovo kad dvoje ljudi odluči se vjenčati, samo kod matičara, al na kraju bude i svadba i muzika koju iskreno ne voliš i hrana koju ne voliš ali ono, ljudi će pričati.
Dobro je dok barem muža voliš
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 09:29   #49
Quote:
VeronaM kaže: Pogledaj post
Moj zaključak - svi ste ludi

I ti jer namećeš drugima, i oni jer od tebe očekuju točno definirane stvari. Luda kuća.

Osobno, kada častim, volim da ljudi dobiju priliku pojesti i popiti ono što vole. Samo zato što ja ne pijem alkohol i smatram ga društvenim zlom, ne znači da neću nekoga počastiti pivom ili kupiti pivo za goste koji ga piju.
Svi ste razmaženi
Ne vidim ja da ona išta ikome nameće. Nameće okolina njoj obvezu da časti za rođendan i još lupaju narudžbe ne misleći na to da ona to plaća svojim novcem, ne njihovim. Generalno su ta čašćenja glupost.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 09:44   #50
Quote:
Krekushka kaže: Pogledaj post
Ne vidim ja da ona išta ikome nameće. Nameće okolina njoj obvezu da časti za rođendan i još lupaju narudžbe ne misleći na to da ona to plaća svojim novcem, ne njihovim. Generalno su ta čašćenja glupost.
Ako radiš u kolektivu gdje je ustaljeno pravilo da se časti, onda častiš. I oni svoja čašćenja plaćaju svojim novcem, sumnjam da časte na račun firme.

Računica je jednostavna: ako se ti pojaviš u dvorani za sastanke i složiš si sendvič/popiješ sok/pojedeš ćevape/probaš vegansku tortu od tahinija s kokosovim mlijekom u najmanju ruku se očekuje da iste te ljude počastiš za svoj rođendan, jer su i oni počastili tebe. Ili te pozvali, čak i ako nisi ništa jela.

Mislim da nije problem u čašćenju kao takvom, nego u tome što su se oni raspitivali hoće li i što naručiti.

I dalje smatram da treba imati razumjevanja prema svima,. a ne forsirati samo po svome. Kako oni, tako i ona. Radi u kolektivu gdje se cijeni mesina, ježi ga. Nit su oni krivi, niti ona.

A to da su čašćenja generalna glupost - s time se slažem, jer sve jako eskalira pa na kraju nitko više ne časti nikoga
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 09:55   #51
Ako svi skoče s mosta...
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:00   #52
Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post
Ako svi skoče s mosta...
Ako imaš dovoljno inteligencije shvatiš da skakanje mosta i pridržavanje nepisanih pravila ponašanja u nekoj firmi nisu usporedivi. To skakanje s mosta je toliko izlizano da #nemrem

Možeš biti i nonkonformist. Možeš odlučiti ne častiti uopće. Sve je to ok.

Samo što s takvim ponašanjem idu određene posljedice. S obzirom da je autorica otvorila temu, očito se brine da njeni socijalni kontakti na poslu ne budu ugroženi njenim principom čašćenja. Just sayin'.

Da je tako self oriented da misli da je to nebitno, ne bi pokretala temu.
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:05   #53
Quote:
Krekushka kaže: Pogledaj post
Što se glutena tiče, uvijek postoji mogućnost da je u pitanju zdravstveni problem, pa mislim da bi bilo korektno prilagoditi barem dio jela.

Komično je to s tim. Imaš bolest, drugi se prave da je imaju, došlo je vrijeme da možeš svugdje pronaći nešto za pojesti, ali vjerojatno te nitko ne shvaća ozbiljno.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:06   #54
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post

Komično je to s tim. Imaš bolest, drugi se prave da je imaju, došlo je vrijeme da možeš svugdje pronaći nešto za pojesti, ali vjerojatno te nitko ne shvaća ozbiljno.
Da. Zapravo mi ih je žao.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:06   #55
Quote:
VeronaM kaže: Pogledaj post
Moj zaključak - svi ste ludi

I ti jer namećeš drugima, i oni jer od tebe očekuju točno definirane stvari. Luda kuća.
Mislim da ne treba nitko nikome ništa nametati.

Ona može uzeti hranu priprema koje je njoj prihvatljiva, ali istodobno, naravno, treba ciljati ono što će se društvu sviđati.
Ne lakonski uzeti neke defaultne veganske stvari za koje treba vremena da se navikne, nego neke koje misliš da su publici prihvatljivije.

Slično kao što možda na dječji rođendan nećeš uzeti deset litara "zdravog" kojega nitko neće popiti više od gutljaja.
Ali već ako uzmeš neki s manje šećera, ili smisliš nešto treće, čisto je u redu.

Komentari poput "kako da se najedem kad nema mesa" su dio naše kulture i bit će joj neizbježni što god uradila. Ljudi ih govore bez razmišljanja, refleksno. I bez da imaju znanje o tome.
Ako to ne može podnijeti, bolje joj je da se u cijelu priču ne upušta.

Quote:
Osobno, kada častim, volim da ljudi dobiju priliku pojesti i popiti ono što vole. Samo zato što ja ne pijem alkohol i smatram ga društvenim zlom, ne znači da neću nekoga počastiti pivom ili kupiti pivo za goste koji ga piju.
Svi ste razmaženi
To je slično (posluživanje alkohola i vegetarijanstva), da, ali mislim da postoji i razlika.
Kod alkohola nisu usmrćivane životinje, a to je potencijalno veliki faktor. Tako da mi je OK da netko gleda različito na stvari ovisno o tome o čemu se radi.
Meni je bilo palo na pamet isto ono što Pješčana navodi na prošloj stranici.

Mislim da je izvedivo u ovom slučaju da vukovi budu siti, a koza ostane cijela.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:14   #56
Quote:
VeronaM kaže: Pogledaj post
Ako imaš dovoljno inteligencije
#nemreš analogiju skakanja s mosta, ali nemaš ništa bolje od ovoga?
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:14   #57
od razmišljanja kako složiti mesni, a veganski, bezglutenski meni me boli mozak.
ne znam, meni te situacije nisu za prakticiranje principa jer me obično zamaraju, pa gledam da prođem što jednostavnije. hence! ja bih im uzela obične plate + vegansku, i ako sam dobre volje, napravila neki uberkul veganski kolač da vide kak to može biti super. nikakvi blenderi ni ništa.

ne znam što da mislim o principima i etici u ovom slučaju.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:16   #58
Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post
#nemreš analogiju skakanja s mosta, ali nemaš ništa bolje od ovoga?
Svatko se češe di ga svrbi.
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:20   #59
Jesi mi ga met'la, e. Glup ti je argument. Svi časte, izvoli časti i ti. To je glupo i to rade ovce. Da, neke stvari u društvu radimo jer ih drugi ljudi rade, da, postoje mehanizmi očuvanja društvene kohezije, ali serviranje leševa (iz veganske perspektive meso je leš) je u nečijem sustavu vrijednosti previsoka cijena za to i "to svi rade" je invalidan argument.
Ali de ti još malo o mojoj inteligenciji.
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:32   #60
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post
neku od nebrojeno mnogo vegetarijanskih pizza (pada mi na pamet quattro formaggi, margherita, pa s gljivama, rukolom, ovim-onim...). Možda bi se bolje osjećali kad bi vidjeli jela koja poznaju, a ti bi se dobro osjećala, jer nisi odustala od vegetarijanskog obroka?
Zagreb ima i veganskih pizza za naručit, to bi moglo odobrovoljit ove "hehe neću se najest od trave hehe".
U ovom slučaju se najbolje držat veganskih kolača. To svi jedu i uglavnom je svima fino. Ne moraš ni reć da su veganski
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:36.