Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike

Za napredne korisnike Hardcore geeks here
Podforumi: Linux, Programiranje, Networking

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2013., 14:06   #21
Mozes uvijek koristit unix epoch time, tako je najlakse raditi numericke operacije po datumima (cak i u excel).
Rezulat su sekunde koje se lako pretvore u sate/dane itd.

Ostalo komplicira stvari dodatno, no naravno moguće je jel

Što se sortanja tiče, ukoliko se poštuje format YYYYMMDD, numericki sort radi normalno, bez potrebe za naprednim funkcijama.
__________________
Just look them out there all those little figures dissolving in light. Rather like fairy land, except for smell of gasoline and burning flesh.
Hmmm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 14:17   #22
Pomoć !
Imam tablicu - stupce od A do H, trebam napraviti grafikon samo iz stupca A i stupca F .,kako zadati samo te stupce ...hvala
zvizdanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 19:23   #23
Pomoć

Poštovani,
molim pomoć za slijedeći problem:
imam npr. kućice A1,A2,A3...s određenom vrijednosti. Ako je vrijednost u gore navedenim kućicama iznad 400 u A4 moram dodati bonus od 200. Možete li mi napisati kako.
Hvala i lijep pozdrav
samarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 20:16   #24
nešto tipa
Kod:
=IF(A1>400,200)
pospremljeno u ćeliju A4

https://support.office.com/en-us/art...rs=en-US&ad=US
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 20:20   #25
Quote:
samarin kaže: Pogledaj post
Poštovani,
molim pomoć za slijedeći problem:
imam npr. kućice A1,A2,A3...s određenom vrijednosti. Ako je vrijednost u gore navedenim kućicama iznad 400 u A4 moram dodati bonus od 200. Možete li mi napisati kako.
Hvala i lijep pozdrav
mislim da bi ti najlakše bilo čeliju A1 ostaviti praznu (znači umetneš redak iznad prve čelije sa vrijednosti, ovo je isključivo da ti filter ne uđe na prvi podatak) i uključi filter (nalazi ti se na alatnoj traci Data-Filter), pojavit će ti se strelica u desnom kutu čelije A1.
kad klikneš na strelicu otvorit će ti se njene opcije, uglavnom treba ti Greather than (veće od) i tu zadaš vrijednost 399, filtrirat će ti samo vrijednosti koje su veće od tog broja.
u idućem stupcu, čelija B1 staviš 200 (ne znam čega, %?) kojeg kasnije koristiš u formuli u čeliji A4. sad napisala bi ti formulu no ne znam šta radiš sa vrijednostima, dali zbrajaš tih 400 sa 200, dal je 200 % koji ide na neki drugi iznos.
uglavnom pretpostavljam da znaš zbrajat, samo nemoj zaboraviti u formuli znak $ ispred i iza slova B, kako bi ti razvukla dobru vrijednost.
na kraju isključiš filter, odeš samo na data-filter, i filter bi ti se trebao maknuti. zatim označiš cijelu kolonu B (sa izračunom), odeš na copy-paste special-values, kako bi maknuo formulu iz izračuna.

malo sam zbrčkano napisala, al mislim da ćeš skužit.
iako mislim da bi se to isto moglo i sa drugom formulom, IF, no slabo ih koristim u posljednje vrijeme pa ne bi zanala na pamet, al mislim da bi ti ovo trebalo biti jednostavno.

nadam se da sam pomogla.
javi ako zapne
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 22:46   #26
Pomoć

Znači konkretno:

radi se o natjecanju u lovu na lignje. U koloni upisujem težinu lignje u gramima i recimo da imam 4 primjerka. prvi je 400, drugi 550, treći 1100, a četvrti 380. Za primjerke veće od 500 grama dajemo bonus od 200 bodova, a za primjerke veće od 1000 grama dajemo bonus od 400 bodova. Koju naredbu ( formulu ) moram upotrijebiti?
Hvala
samarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 23:25   #27
pomoć

imam ovu formulu:
=IF(B4>1000;400;0) ali ovo je samo za jednu (B4) ćeliju, a meni treba za B1, B2, B3...
samarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 01:48   #28
Quote:
samarin kaže: Pogledaj post
imam ovu formulu:
=IF(B4>1000;400;0) ali ovo je samo za jednu (B4) ćeliju, a meni treba za B1, B2, B3...
Mislim da bi to išlo ovako =IF(B$1>400;C$1$=C$1$+200;0)
Ali nemoj me držati za riječ, dugo se nisam igrao s excelom.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 10:13   #29
Pomoć

hvala ali nije to.
treba mi: ako je u koloni od npr B2 do B5 upisan ulov veći od 500 da mi se u npr B8 ćeliji automatski upiše bonus od 200 bodova.
nešto kao:
=IF (B2 : B5>500;200;0),
ali kad upišem B2 : B5 onda mi u ćeliju upiše #VALUE!
samarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 18:11   #30
napiši nekoliko scenarija u kojima se možeš naći, samo tako se može napisati dobra formula, što više konačnih podataka daš, to će se bolje napisati formula.Hoće li rezultati funkcije ići samo u jednu ćeliju, ili više njih, zbrajati se ili stajati zasebno...puno informacija nedostaje.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 00:23   #31
Quote:
samarin kaže: Pogledaj post
hvala ali nije to.
treba mi: ako je u koloni od npr B2 do B5 upisan ulov veći od 500 da mi se u npr B8 ćeliji automatski upiše bonus od 200 bodova.
nešto kao:
=IF (B2 : B5>500;200;0),
ali kad upišem B2 : B5 onda mi u ćeliju upiše #VALUE!
Ako u A1 piše 350, u A2 500, u A3 700, a u A4 1150,
želiš li ti:
a) da u A5 piše 400 (bonus bodovi samo za najveći ulov, tj. ovaj od 1150)?
Kod:
=IF(MAX(A1:A4)>=1000;400;IF(MAX(A1:A4)>=500;200;0))
b) da u A5 piše 800 (400 za ovaj od 1150 i 2*200 za onaj od 500 i onaj od 700)?
Kod:
=400*COUNTIF(A1:A4;">=1000")+200*(COUNTIF(A1:A4;">=500")-COUNTIF(A1:A4;">=1000"))
c) nešto treće? (Što?)

Zadnje uređivanje una_muchacha : 28.11.2014. at 00:37.
una_muchacha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 17:58   #32
Imam problem.Hocu da kad kopiram Ecxel fajl negde ,da kad otvorim kopiju budu samo vrednosti bez formula tj da kad neko zameni brojeve da se nista nedesi sa ostalima.Posto su mi formule vazne i nezelim da ih neko uzima..
cvija996 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 20:49   #33
Quote:
cvija996 kaže: Pogledaj post
Imam problem.Hocu da kad kopiram Ecxel fajl negde ,da kad otvorim kopiju budu samo vrednosti bez formula tj da kad neko zameni brojeve da se nista nedesi sa ostalima.Posto su mi formule vazne i nezelim da ih neko uzima..
ajmo ponovo
polako i razgovjetno
kaj tebi treba?
__________________
kada mi je loše, ja si smotan šita
pa citiran misli pricidnika tita
NNJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 22:49   #34
Quote:
cvija996 kaže: Pogledaj post
Hocu da kad kopiram Ecxel fajl negde, da kad otvorim kopiju budu samo vrednosti bez formula tj da kad neko zameni brojeve da se nista nedesi sa ostalima. Posto su mi formule vazne i nezelim da ih neko uzima.
formule nemožeš pobrisati kopiranjem fajla
otvoreni fajl, koji sadrži formule, prvo moraš snimiti kao novu kopiju bez formula, na način, da u svakom listu pobrišeš formule:
- selektuješ čitav list klikanjem na polje gore-lijevo između A i 1
- klikneš desnom tipkom, izabereš copy
- klikneš desnom tipkom i izabereš paste-special, iz otvorene forme izabereš value

kada odradiš sve listove, snimi pod novim imenom
pazi na redoslijed poteza, ako pogrešno snimiš, možeš uništiti original koji sadrži dragocjene formule
sali is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 19:17   #35
Quote:
in@ kaže: Pogledaj post
Malo komplicirano za ovako objasniti, ali inače kada malo poradiš u njemu kockice se same počnu slagati i postaje jasno da je Excel ustvari jednostavan i logičan program. Osobno sam se sa njim dosta dugo borio dok nisam naišao na jednu jako dobru knjigu OFICCE XP od gosp. Drage Galića (jedan od urednika BUG-a).
Nevjerojatno jednostavnim jezikom objašnjeno je doslovno sve što običnom čovjeku treba za rad u WORDU, EXCELU, POWERPOINT-u, ACESSU, OUTLOOK-u.
Bravo !
richard5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 00:48   #36
fiksiranje čelije :S

moliim vas za pomoć ako netko zna

radili smo na vježbama u excelu da se čelija fiksira sa FN 4, međutiim moja tipkovnica očito nije tako programirana i sad ja ne znam gdje bi mogla naći te postavke, pa ako može kratko objašnjenje.. hvala..
guglala sam, ali nije pomoglo previše
marta405 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 00:52   #37
Mislim da to izgleda ovako nekako $B$1(ili dolar nakon oznake). Pokušaj pa ćeš vidjeti.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 00:54   #38
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Mislim da to izgleda ovako nekako $B$1(ili dolar nakon oznake). Pokušaj pa ćeš vidjeti.
hvala, probala sam s dolarom na par nacina, ali ne funkcionira
marta405 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 09:36   #39
Quote:
marta405 kaže: Pogledaj post
hvala, probala sam s dolarom na par nacina, ali ne funkcionira
Ne kužim kako ti ne funkcionira, to što ti je mr-crime napisao mora raditi. Dolar ide prije oznake reda i/ili stupca i na taj način zaključavaš taj red/stupac.

Uglavnom, evo ti kratko objašnjenje.
DarthZly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 21:30   #40
Kopiranje ćelije

Poštovani,
imam dokument s više listova. Na listovima su natjecatelji i njihovi rezultati. Na zadnjem listu želio bih staviti te natjecatelje s njihovim rezultatima i na kraju bi filtrirao stupac s bodovima da dobijem plasman natjecatelja. Već sam upisao njihova imena na zadnjem listu i sad pokušavam povezati ćeliju B32 od svakog natjecatelja posebno s ćelijom kraj njihovih imena na zadnjem listu. Pokušao sam s posebnim ljepljenjem i označio da mi zalijepi samo vrijednosti međutim zalijepi mi samo vrijednost koja u tom trenutku piše u ćeliji B32. Obzirom da mi je ćelija B32 ukupni rezultat koji se na listovima natjecatelja automatski mijenja nakon unosa svakog novog rezultata u ostale ćelije želio bih da mi se tako automatski mijenja i na zadnjem listu. Dakle kad se mijenja na listu natjecatelja da se promijeni i na zadnjem listu.
NAŽALOST NE ZNAM KAKO. POMOZITE
samarin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:24.