Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2008., 21:36   #41
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
meni se cini da bi rezultati mogli biti dobri.
Toda dobro posluje s Beljem, no opet s Todom nikad na zelenu granu.
Toda lahko skine marže Belju, kao veliki gazda. Isto vrijedi i za ostale njegove dionice.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 16:59   #42
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Toda lahko skine marže Belju, kao veliki gazda. Isto vrijedi i za ostale njegove dionice.
Najveći problem u Belju je velika količina nepotrebnih radnika, ali se Toda obvezao da ih neće otpuštati do dogovorenih rokova.
onda će biti bolje.
naravno neki uspješni Migors bi mu dobro došao da belje malo živne.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 15:02   #43
http://www.zse.hr/UserDocsImages/fin...otREV-N-HR.xls

Dobra dobra, vide se todini prsti bit ce ovo zlatna koka
Balkan-Bet is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 15:06   #44
Quote:
Balkan-Bet kaže: Pogledaj post
http://www.zse.hr/UserDocsImages/fin...otREV-N-HR.xls

Dobra dobra, vide se todini prsti bit ce ovo zlatna koka
Moze li netko objasniti zasto uz 100% rasta prihoda ova dionica stoji kao ukopana.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 15:23   #45
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
Moze li netko objasniti zasto uz 100% rasta prihoda ova dionica stoji kao ukopana.
Odradit ce ona svoje meni je drago vidit da prostora za rast ima, jos aku prodje ono sta se suska za nekakvu tvornicu biodizela, onda ce ovo bit
Balkan-Bet is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 15:39   #46
dajte s tim dizelom..tko sve radi te tvornice pa nema dosta sirovine za tolko tog biodizela ...

neki su očito biolesni na širenje...a prejako širenje se zna obit u glavu a kad se obije...uglavnom dionice gube i do 90% vrijednosti...

stoga nemojte misliti da je širenje isključivo super predznak
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 09:46   #47
Prema mojim zadnjih informacija Belje od ove jeseni prestaje proizvoditi mesne prerađevine.
potpisat će ugovor s Marovićev o proizvodnji organske zdrave hrane za vegeterijance.
Cilj im je osvojiti u tri godine Balkan, a u 5 cijelu Europu kao najveći prozivođači zdrave hrane.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 12:37   #48
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
Prema mojim zadnjih informacija Belje od ove jeseni prestaje proizvoditi mesne prerađevine.
potpisat će ugovor s Marovićev o proizvodnji organske zdrave hrane za vegeterijance.
Cilj im je osvojiti u tri godine Balkan, a u 5 cijelu Europu kao najveći prozivođači zdrave hrane.
može li mi netko reći zašto je dionica na ovako niskim cjenama
imaju zemlje ko pola hrvatske i tvornica i svega a ovako potonuli., mislim da su imali gubitak 2008 ali 2009 su dobri..
molim pojsanite mi poznavaoci prilika u Belju jer se mislim ubost malo dionica ako je pre podcjenjena..
__________________
:))

Zadnje uređivanje sven_107 : 04.09.2010. at 12:38. Reason: .
sven_107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 16:13   #49
radničke dionice po 30 kuna (jednostavno nitko ne želi pumpati cijenu, dapače pokušat će je još spustiti), plus očajni promet (ak izuzmemo zadnja tri dana).
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 19:00   #50
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
radničke dionice po 30 kuna (jednostavno nitko ne želi pumpati cijenu, dapače pokušat će je još spustiti), plus očajni promet (ak izuzmemo zadnja tri dana).

Ceha reci mi dali je ova dionica podcjenjena ili se meni samo čini., moram priznat da mi je malo čudno da "todorićeva" dionica može bit podcjenjena jer su njegove dionice obič precjenjene do bola..
I ima li perspektivu ova firma na duge staze..
__________________
:))
sven_107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 21:16   #51

pa toda ju je kupio, štaš se misliti
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 11:17   #52
Meni ti je ovdje problem što ja u izvješća iz TODEX grupe ne vjerujem. Imam dojam da su frizirali izvješća zbog nužnosti dobivanja kredita za refinanciranje. Maloprodaja u državi u padu sveukupno preko 20% a oni imaju plus i to još kakav plus (većina ključnih kompanija iz TODEX grupe). U godini dana smanjili tako uspješno troškove da ih ni pad maloprodaje više od 20% nije mogao smesti. Moš mislit.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 11:53   #53
tomu treba dodati da je Belje jedan od najdužih neplatiša dobavljača.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 10:02   #54
Pričali smo o Belju na chatu, nije red da se topik izostavi skroz.

Daklem, čekamo da se Todorić očituje što će napraviti. Opet sam malo čitao rješenje Hanfe, 8., 9. i 10. strana su posebno zanimljive.

Očito je da Agrokor nema puno manevarskog prostora kad su se išli žaliti na Trgovački sud da utvrdi ništetnost odluka donesenih na skupštini u srpnju 2007. Tužbu su podnijeli u kolovozu prošle godine - u prosincu im je zahtjev odbijen.
Onda su protiv presude Trgovačkog suda u Osijeku podnijeli žalbu Visokom trgovačkom sudu - u svibnju ove godine im je "žalba tužitelja odbijena je kao neosnovana i potvrđena je presuda Trgovačkog suda u Osijeku".

Daklem, popušili su 2 puta na sudu. Što im sad preostaje? Tužba Upravnom sudu, ali on ne odgađa odluku Hanfe. Ergo, ostaju bez upravljačkih prava u Belju ako ne daju ponudu.

A i tu će ih glatko odbiti, kao i druge (desni stupac).

Ovo mi sve više miriše da će Agrokor ipak dati ponudu.. Jel ima koji pravnik da kaže kako ovo mogu izbjeći?
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 10:21   #55
Uostalom, ako ne objavi ponudu, uvijek možeš osobno podnijeti tužbu.

Iz Rješenja:

Kako je odredbom članka 49. Trenutno važećeg ZPDD-a propisano da, ukoliko ponuditelj ne objavi ponudu za preuzimanje pod uvjetima i na način iz Trenutno važećeg ZPDD-a, svaki dioničar ciljnog društva može putem mjesno nadležnog trgovačkog suda zahtijevati obvezno sklapanje ugovora o prodaji dionica, pod uvjetima pod kojima je morala biti objavljena ponuda za preuzimanje, to je Agencija, na temelju odredbe članka 48. stavak 4. Trenutno važećeg ZPDD-a naložila Ciljnom društvu da u roku od 15 dana ovo rješenje dostavi svim dioničarima.

Daj nek netko dovuče pravnike sa ovdje pa da nam kaže kolika je šanse da ovakva tužba dobije? Naplatit bi se imali iz čega.
Jel ono Vojky pravnik?
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 10:31   #56
Todorić u nove pogone u PIK-u Vrbovec ulaže 350 milijuna kn

Kažu na kraju:
Quote:
Idu na Upravni sud

Konzultanti PwC-a procjenjuju Belje
Belje ove godine očekuje 1,5 milijardi kuna prihoda od prodaje. Ivica Todorić nije želio komentirati Hanfino rješenje (prema kojem je Agrokor dužan dati ponudu za preuzimanje Belja tešku 900 milijuna kuna), a djelovao je kao da ga ta priča uopće ne zabrinjava. Osim što će se na rješenje žaliti Upravnom sudu, Agrokor je angažirao konzultantsku kuću PricewaterhouseCoopers radi detaljne analize vrijednosti Belja (koje je Todorić preuzeo za kunu, a povrat Agrokrovih ulaganja od nekoliko milijardi kuna očekuje za 20 godina).
Onda je ipak komentirao ako će ići na Upravni sud.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 13:37   #57
Opet sam bacio malo oko na izvješće, prvenstveno na bilančni dio.
http://www.zse.hr/UserDocsImages/fin...otREV-N-HR.xls

Odmah upada u oči da od 2,5 milijardi kuna dugoročnih i kratkoročnih obveza oko 2 milijarde (1,5 mlrd dugoročnih i oko 0,5 mlrd kratkoročnih) otpada na "obveze prema povezanim poduzetnicima (!).

Godišnje izvješće za 2010.
http://www.zse.hr/UserDocsImages/fin...Y-REV-K-HR.PDF
objašnjava ovih 1,5 mlrd dugoročnih:
31.1.2010. je Belje sklopilo Sporazum s Agrokorom o davanju zajma do 31.12.2010. do iznosa od 1,5 mlrd kuna uz jednokratno (!) vraćanje u roku od 36 mjeseci od zaključivanja sporazuma (dakle do 31.1.2013. ili za točno 15 mjeseci) uz kamatu od 4%. Ta je kamata 1.7.2010. povećana na 9%.
Odtuda i one značajne stavke u financijskim rashodima, pod kamatama.

Ovo je još jedan dokaz ionako već poznatih stvari o "pretakanju iz šupljeg u prazno" i međusobonom kreditiranju povezanih poduzeća, no ovaj kredit ipak odskače od svih ostalih unutar Agrokora zbog svoje cifre. Činjenica jest da zbog njega Belje ne ostvaruje značajniju dobit iz poslovanja (jer kamate na ovo dosta umanjuju dobit).

No, s druge strane, za 15 mjeseci ovaj kredit dospijeva na naplatu. Bit će doista zanimljivo vidjeti kako će se to razriješiti, a s obzirom da ova saga o Belju, tužbama i žalbama traje već više godina (a Hanfino rješenje stiglo je tek sad), bit će zanimljivo vidjeti daljnji rasplet događaja. Ovaj kredit je čak malo i nalik na "kukavičje jaje" jer ako Agrokor izgubi upravljačka prava, kamate se svejedno plaćaju, a kredit dospijeva na naplatu za 15 mjeseci. Otkuda bi ga u teoriji Belje moglo isplatiti, doista mi je apsolutno nejasno.
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 14:33   #58
ma treba kauboj Sam O'dol opaliti još žešće po Todi iako i buduća vlada nema muda reći nešto protiv njega.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 15:29   #59
Shefe, kako naša država isplaćuje dospjele obveznice? Pa novim zaduženjem ili reprogramom istih.
Daklem, ne treba se brinuti kako će vratiti glavnicu.

Kamate su visoke, i zato je uvijek dobro biti većinski vlasnik. Sad Toda može posuđivati lovu uz visoku kamatu Belju (a Belje to očito može podnijeti) dok Belje ne postane krava muzara (a ako se ovako nastavi, to će biti vrlo brzo), a onda ako i recimo Agrokoru ustreba love onda može posuditi love od Belja uz izrazito nisku kamatu. (Vidi Franck, većinskom vlasniku posuđuje lovu uz 0% kamate. Kao što rekoh, nisam siguran da je to u skladu sa zakonom ali eto radi se).
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 15:39   #60
Što se Belja tiče, pošto se radi o dioničkom društvu sa određenom vlasničkom strukturom, oni ne bi smjeli prodavati Konzumu i ostalim povezanim poduzećima proizvode po dampinškim cijenama, na taj način umanjujući dobit Belja za manjinske dioničare.
Većinskom dioničaru možda paše preliti dobit iz Belja u Konzum ili negdje drugdje, ali to ne znači da je isto u interesu manjinskih dioničara.

Uglavnom - ako se netko zainati i može dokazati da Belje prodaje proizvode Konzumu debelo ispod tržišnih cijena, mislim da mu je uspjeh na sudu zagarantiran.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:39.