Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2007., 01:59   #41
baš su kul e sad neznam dal im je lođa premala??? da ga pustim da lunja kućom? neznam čuo sam da mu govno smrdi užasno i da se voli zavlačiti pa neznam kolko bi praktično ispalo?
marindrlje is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 02:04   #42
Ježa za kučnog ljubimca? Evo meni su donijeli tigra,mali je ,ali grize...


dođi tigre,vidi šta imam za tebe....
Opasny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 22:58   #43
evo danas sam ga ipak prepustio majki prirodi...reko bi zbog morala al neću lagat...kad sam našo dva ogromna dreka na balkonu, totalno skorena za zemlju jer nisam odma skužio malo mi je postao manje sladak....a reko kad njemu nije dobro a meni je manje dobro, nek traži svoju sreću....
marindrlje is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 01:46   #44
Jež kao kućni ljubimac

Ne znam postoji li tema, prelistala sam pdf, ako postoji slobodno spojite temu ili činite što mislite da je potrebno.

Danas sam upoznala izvanredno dražesno biće - afričkog patuljastog ježa i iako sam veliki protivnik držanja životinja u stanu, jednostavno ne mogu odoljeti ovom ljupkom stvoru. Bila sam kod frenda i vidjela ga kod njega, toliko pitom, meden, aktivan, druželjubim, ma

Sutra ću otići do pet shopa gdje znam da ih drže, već sam zvala i nemaju mladunčad nego jednog mužjaka od godinu dana i par albino ježića (ali za njih nisam zainteresirana).

Zanimaju me iskustva, ima li tko ovu divnu beštiju?

Malo za informaciju - odrasla ježica je velika taman toliko da se fino može ispružiti po dlanu (dakle znatno, možda čak i tri puta manji, od ovdašnjeg šumskog ježa), bodlje nisu tako oštre kako izgledaju, trbuščić i glava obrašteni finom i kratkom svijetlo sivom do bijelom dlakom.

Životinjica je prištekana na mjesec tako da većinu dana provede u snu, ali i kad se probudi vrlo je aktivna, stalno mrda njuškicom, ima iznenađujuće velika ušesa, i ponaša se kao sramežljivo i netom probuđeno dijete, stalno gleda da nađe zgodno mjesto da gurne glavicu ili se cijeli zavuče i nastavi sa spavanjem.

Ne smrdi, čist je i ne pravi buku, jedino što stalno brca po kavezu tako da malo pravi nered, ali pošto je u pitanju nekakva suha piljevina nije problem usisati ili pomesti.

Hrani se dehidriranim briketima za mačke i vrlo su proždrljivi, te samim time skloni debljanju, što za njih može biti čak i smrtonosno. Uvijek mora biti prisutna zdjelica sa vodom i po mogućnosti nekakav kolut (kao za hrčke) gdje bi se mogao kretati, a u dobrim uvjetima može živjeti čak do 9 godina.

Ovaj frend ga slobodno pusti da trčkara po stanu.

U svakom slučaju oduševio me, prava senzacija.

Ovo je beba jež:



a ovako izgleda odrasli: http://www.youtube.com/watch?v=TZ21h...eature=related


želim
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 01:49   #45
stvarno je sladak
jel bocka?
__________________
and now...the larch
like it? is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 02:02   #46
Quote:
like it? kaže: Pogledaj post
stvarno je sladak
jel bocka?
ne baš, onako na strance se malo nakosrtiješi i namršti, ali nije to ozbiljno, a bodlje su mu više kao neka jako čvrsta čekinja nego kao nešto što bi moglo ozbiljnije ozlijediti, može se slobodno gladiti po bodljama.

e da, ima i razdjeljak na sredini glave
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 02:05   #47
a jel prepoznaje vlasnika i to?il se boji svih ljudi?
__________________
and now...the larch
like it? is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 02:11   #48
Quote:
like it? kaže: Pogledaj post
a jel prepoznaje vlasnika i to?il se boji svih ljudi?
Valjda prepoznaje vlasnika, ako prepoznaje plišanog medu u čijem zagrljaju spava.

Ja sam je primila u ruku i malo je bila mirna, kao zaplašena, ali za manje od minutu se oslobodila, njuškala me znatiželjno i hodala mi po ruci, nisam primijetila da inzistira na društvu (to su ipak samotnjaci), ali nema ništa ni protiv njega. Kaže mi frend da je bila dosta divlja, ali da su se dosta bavili njome, pa se pripitomila i dobro prihvaća sve ljude.

Voli papat kokice

Imala je i dečka, doveli su nekog na parenje koji je bio lud za njom, a ona je samo bježala i puhala na njega
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 11:40   #49
Dižem temu iz mrtvih u nadi da postoje forumaši koji imaju afričkog patuljastog ježa kao kućnog ljubimca
Kroz mjesec-dva planiramo nabaviti jednog pa me zanimaju iskustva

Javite se ježoljubci
__________________
ma mogu ja to

Zadnje uređivanje zašto ne : 23.10.2017. at 11:46. Reason: tipfeleri
zašto ne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:09.