Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2009., 10:05   #21
Quote:
miss blondie kaže: Pogledaj post
inace jucer sam zvala veta da se konzultiram i on mi je izmedju ostalog rekao da ti B-vitamini ne pomazu i da je to vise da se savijest vlasnika umiri...
u ljudskoj medicini ga preporučuju neurolozi i kažu da bi bilo dobro da ga povremeno uzimaju svi nakon 40, 50 godina
mislim da se radi o mixu B1, B3 i B6 vitamina, pogledaj na što ti vitamini utječu
odmoć sigurno neće
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 10:22   #22
Čitala sam da je većim psima nakon 6. godine života dobro preventivno u prehranu uvesti suplementaciju Caniviton prahom koji je dobar za zglobove, a može se davati do kraja života svakodnevno jer nema nikakvih neželjenih posljedica.

Pas od dragog ima problema s laktom. Radi se o labrador-retriveru starom 11 godina. Teže se diže i lakat mu je počeo stršati prema van. Vet kaže da je u pitanju artritis. Planiramo kupiti taj Caniviton prah. Nadamo se da će pomoći, ljudi su imali pozitivna iskustva s njim.
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 19:48   #23
Pozdrav!

Imam njemačkog ovčara starog 9 godina. Sve u svemu, nije lošeg zdravlja za svoje godine, osim što smo morali raditi kastraciju, jer je imao problem s prostatom. Takođe, u zadnjih pola godine primijetim da je ustajanje malo otežano, ponekad treba malo vremena da prohoda, da se zagrije, do tada pomalo šepa. Možda je čak i artritis u pitanju, ali nismo uzimali neke analgetike. Ne kreće se baš puno, jer puno radim, pa se stignem samo igrati po dvorištu s njim.

Prije dvije sedmice smo imali dugu šetnju, oko sat vremena i čitav naredni dan je preležao, pretpostavljam s upalom mišića, jer je dan poslije sve bilo OK.

Jutors smo išli na redovnu vakcinu (dhp+lepto) i do veterinara je već bio prilično umoran, nakon pola sata hodanja, no primio je vakcinu, odmorili smo se malo i otišli kući. Dakle još pola sata u hoda. U povratku je već usporio. Još nekih par sati je mogao promijeniti mjesto na kojem leži, međutim, oko 5 je mogao samo ustati u sjedeći položaj, a kad ustane nije stabilan na zadnjim nogama, kao da ne može ispraviti šapu da stane, savija prste ka unutra. Nema temperaturu, jede, budan je, čak i laje na okolne pse, hoće svoju igračku da se igra...ali ne ustaje.

Zvala sam veterinara i on kaže da je najverovatnije to reakcija na vakcinu, plus zamor (upala mišića) jer nije više u formi, da mu dam Andol i da posmatram stanje.

Posmatram...ne skidam oči s njega...osim kad odem net da probam naći šta bi mu moglo biti, ali sve priče na koje sam naišla su prestrašne (ili sam ja takav peh da samo na takve nailazim?!).

Je li iko imao sličnu situaciju, je li vaš pas nekad tako teško podnio revakcinaciju? Ako neko ima starijeg psa, muče li ih kukovi/zglobovi ovako jako?

Hvala za odgovore!

Edit:
Sad ne može nikako na zadnje noge, nakon par koraka (ustajanje je bilo jako teško i bolno) je legao i ne podiže se.

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 04.04.2009. at 20:17.
isis.bl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 22:47   #24
Alternativa Canivitonu

Nama se kao učinkovitije sredstvo od Canivitona pokazao Caniagil. Evo malo više o tom preparatu: http://www.petway.com.tr/usa/caniagil.html
Radi se upravo o novozelandskoj zelenousnoj školjki.
Prodigal Mum is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 10:03   #25
Zvuči super, a daj malo pobliže o tome gdje si ga kupila, koliko dođe pakiranje i koliko je unutra tableta. Još nismo kupili Caniviton, pa razmatramo sve opcije. Puno hvala!
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 17:14   #26
Caniagil

Quote:
Ahisma kaže: Pogledaj post
Zvuči super, a daj malo pobliže o tome gdje si ga kupila, koliko dođe pakiranje i koliko je unutra tableta. Još nismo kupili Caniviton, pa razmatramo sve opcije. Puno hvala!
Uh, prestala sam davati Caniagil mom labu prije više od 2 god. pa se ne sjećam točno, ali mislim da nam je veliko pakiranje (preko 200 kom. tableta) trajalo skoro mjesec i pol i koštalo nas oko 410 kn. Svojedobno sam ga kupovala u jednom malom kvartovskom pet shopu, ali sada ga ima i u Pet Centru, vidjela sam nedavno.
Mi smo problem artroze lakta riješili zlatnim implantatima (o tome više možeš pročitati na http://www.pet-centar.hr/content/view/2775/70/) i od onda ne uzimamo nikakve dodatne preparate. Knock on wood, lakat nam je super.
Prodigal Mum is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 17:20   #27
Quote:
ashley kaže: Pogledaj post
Kako naslov kaze...imam Aljaskog Malamuta koji ima skoro pa 11 godina. U zadnje vrijeme vidim da ima problema sa ustajanjem, zna ponekad u setnji i malo zasepat, uglavnom teze se krece. Istina ima on i koju kilicu vise.
Ima li netko tko je imao ili ima slican problem da mi da par savjeta. Mozda neki dodaci prehrani da barem ne bude gore ako nista drugo. Svaki savjet je dobro dosao!
Ja imam istog psa, istih godina i sa istim problemima

U fazama kada teže ustaje i jače šepa, mora piti tablete protiv bolova jer ne želimo da pas trpi više nego što mora (zaboravila kako se zovu).
Kada je loše- ide na boce kod veterinara. Inekcije B vitamina dobiva doma.
Nama je veterinar zabranio da ju nepotrebno šetamo, a i žao nam je šetati psa kojem je hodanje bolno.
Ona izlazi samo u svoje dvorište, branimo joj da se penje stepenicama, da nepotrebno trči i trudimo se da miruje što više. Odgodili smo preseljenje u stan jer ne želimo da star i bolestan pas mora daleko šetati samo da se popiški.
Mirovanje i svakodnevna masaža donjeg dijela kičme jako poboljšavaju stanje i sada sasvim normalno ustaje i ne šepa.
__________________
Wristcutter
Ryuuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 11:05   #28
veterinar je rekao da s obzirom da je stari pas, da mu 15 minuta prije Rimadyla dam jedan Peptoran

prvi put cujem za ovo, jel netko zna da li im to zaista zastiti zeludac?
miss blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 12:07   #29
Apsolutno nepotrebno. Ja ne znam odakle su naši veterinari iščupali taj praiskonski strah od rimadila, ali znam da je ova preporuka svakako pretjerana i to višestruko. A je li ti rekao da ga daješ s hranom? Jer ako nije, trebao je...
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 12:13   #30
Jel ti jako loše pas? Ako nije, ja dolazim za 10 dana u Hrvatsku, pa ti mogu donijeti pentozan injekcije ako hoćeš bočicu, nosit ću ga i za svoju kuju... ako si u Zagrebu, naravno...
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 12:21   #31
hoces mi malo vise reci o tim injekcijama?

njegovo stanje sam opisala danas na temi eutanazija pa mozes procitati kako je.
inace, vetu se dosta zurilo jer je imao pacijente a ja sam telefonski trazila savjet...
ja mu uvijek dajem tabletu uz hranu, a za peptoran sam prvi put sad cula
miss blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 12:28   #32
http://www.kvh.com.au/Cartrophen%20Vet.html
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 12:48   #33
procitala sam a moja briga je sljedeca:

1.) naravno da na svoju ruku ne bi to davala, no nisam sigurna jesu li nasi vetovi toliko "napredni" odn upoznati s tom metodom. mislim,ako se rimadyla boje
trenutno sam u Bubi, no mozda ti mozes preporucit nekog open-minded veta

ako si procitao sta sam napisala na drugoj temi, najveci problem unazad par tjedana jesu zadnje noge koje su mu dosta oslabile (vet je na pregledu prije mjesec ipo dana rekao da mu je kicma u zadovoljavajucem stanju ),
znaci ima taj bolesni lakat od artroze na koji šepa, a sad kad mu je i zadnji dio oslabio to hodanje izgleda loše ponekad se saplete, tetura vidi se da mu zadnje nogice ne nose tezinu kako bi trebale.

btw dobila sam iz amerike sljedece tablete, no nisam ih davala jer je bio na neurobionu a sad smo presli na rimadyl

prepisujem:

Best Pet Health
Joint Support, with Glucosamine and vitamin C
miss blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 13:56   #34
pitaj si veterinara da li bi ti dao cosequin...ČUDO tablete za zglobove....
salvador is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 17:22   #35
evo fa se i ja nadovezen na ovu temu. imam kuu dalmatinera staru 12 godina...do prije po godine joj ne bi da te godine nikako...dok doslovno priko noci nije ostarila....jednu vecer je ukocilo i nije se mogla ustat....vise se ja mislin pripala( inace je panicar tezi) nego sta je to tako strasno bilo jer je za pola sata popustilo...ali od tada je par dana drzalo da se ne penje vise na krevet....cila je oprezna kad je vani sta se trcanja tice...i znala bi na periode cak i cvilit...znaci trpila je bolove i to mi je bilo tako muka za gledat je a ne mogu joj pomoc...
zvali smo veterinara i reka je da joj tada kad vidimo damo andol....provali smo s tin ali nismo vidili nikakav napredak....i onda nan je na kraju preporucija vec spomenuti caniviton forte prah....to smo joj uzeli i prva dva tjedna smo joj davali po cijelu mjericu u hranu a posli se nastavilo sa pola mjerice...
eto proslo je od toga nekih misec ipo dana....od tada je nije zabolilo...ne ukoci je...i mogu rec da je opet ona stara ludasta beba moja
zadnje dane je vodin sa sobon na trcanje...skoci u auto ka iz sale....trce sama u krug od srice...eto sinoc je cak i primila kompliment od gazdarice mladog labradora starog 8 miseci...kad su se sreli igrali su se dobrih pola sata....ona nije bas nesto za njin zaostajala sta se force tice...tako da je gazdarica na kraju rekla....a i ona je mladi pas jel?!....kad je cula da ima 12 godina ostala je "paf"....
eto samo zelin rec da taj Caniviton forte prah je stvarno cudo ucinija....ja i brat zezamo mamu da koje joj to droge daje kad je tako zivnila...
nadan se da vas nisan puno upilala ali eto sritna san jer vise ne pati...
pozz svima
dodolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 18:11   #36
preventiva...

Planirala sam početi davati bih psu (10 god., pekinezer) preventivno neke dodatke za zglobove itd., čula sam da u toj dobi takvi preparati mogu samo pomoć, a ništa ne šteti...

Malo sam proguglala, i čini mi se najprimjerenije kupiti GAG prašak (Petvital, Canina). Zanimaju me vaša iskustva s tim, i da li evetualno preporučujete nešto drugo, Arthro tablete, Caniviton, ili nešto treće??

Napominjem, to je uglavnom preventivno, pas zasad srećom nema nekih problema (iako se naravno ne kreće kao kad je imala 2 god. hehe)
Emma_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 19:06   #37
Imaš sad boljih preparata tipa Cosequin i Arthogen(mislim da je on čak najjači),meni je Caniviton bio bolji nego GAG,iako je i to ok.

Danas stvarno ima izbora,a ne kao nekad
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 19:15   #38
Quote:
Emma_86 kaže: Pogledaj post
Planirala sam početi davati bih psu (10 god., pekinezer) preventivno neke dodatke za zglobove itd., čula sam da u toj dobi takvi preparati mogu samo pomoć, a ništa ne šteti...

Malo sam proguglala, i čini mi se najprimjerenije kupiti GAG prašak (Petvital, Canina). Zanimaju me vaša iskustva s tim, i da li evetualno preporučujete nešto drugo, Arthro tablete, Caniviton, ili nešto treće??

Napominjem, to je uglavnom preventivno, pas zasad srećom nema nekih problema (iako se naravno ne kreće kao kad je imala 2 god. hehe)
Mislim da si dobro odlucila. Prije dva tjedna je nas Prijatelj otisao na Dugin most tj morali smo ga uspavati, jer je imao artzoru zglobova i spondilozu kraljeznice. Mjesec dana se nije ustajao, uopce (smetnje poput teskog ustajanja, pokocenosti, nemogucnosti penjanja na krevet ili tesko penjanje po stubama je trajalo duze vrijeme), nosili smo ga u setnje koje su izgledale na sve osim na setnje. Jedva je obavljao svoju nuzdu (drzali smo ga za prednje i zadnje sape da uopce moze nesto obaviti), bilo koja vrsta aktivnosti je za njega bila nemoguca misija. Kad vise ni Rimadyl nije pomagao niti konjske doze doze Medrola i kad je na kraju poceo trpjeti ogromne bolove i kad je dobio dekubituse, teskog srca smo donijeli odluku (i dan danas se pitam jesam li dobro odlucila i pere me krivnja, usprkos svim uvjeravanjima veterinara da se tu vise uistinu nije dalo nista uciniti).

No, ono sto zelim reci je da mi je ostalo tih preparata poput Canivitona i tih slicnih stvari koje su jaaako dobre za zglobove, pogotovo ako bolest nije krenula, pa mi se javi na pp i ostavi mi adresu da ti to posaljem. Ako si u Zagrebu, mozemo se dogovoriti da se nadjemo i da ti to dam.

Pozdrav tvom "cupavcu"
__________________
svako zasto ima svoje jebi ga
putnica kroz vrijeme is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 20:27   #39
Quote:
DorianGrey kaže: Pogledaj post
Imaš sad boljih preparata tipa Cosequin i Arthogen(mislim da je on čak najjači),meni je Caniviton bio bolji nego GAG,iako je i to ok.
da... iako sam ja zato baš i htjela nešto laganije dok pas još nema nekih većih problema, pa onda ako bi bilo potrebe, uzet nešto jače... GAG mi se nekako čini najblaži, baš onako za preventivno... vidim da za ove druge tipa Caniviton i Cosequin svi imaju riječi hvale, ali je uglavnom riječ već o nekim žešćim problemima..
a to da stvarno ima izbora, svega i svačega

doduše neki daju i ljudske preparate, npr. danas sam vidjela u DM-u Glukozamin, ali me to strah uzimati ne znam ni kako bih to dozirala , pa bolje ići na sigurno
Emma_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 11:11   #40
neznam u kom smislu misliš laganije,ali Cosequin i Arthogen nisu ništa štetniji ili nešto,to su ustvari preparati sa velikom čistoćom GH,ima takvih još u svijetu i uglavnom ih svi hvale,za ova dva znam da ima kod nas.
Možeš probati i neurobion,to isto svi hvale,baš neki dan sam ga spominjao,to je B komplex,u svakom slučaju ni jedan neće odmoći
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:36.