Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2009., 05:34   #61
prvo moram rodit, pa onda na vozački.
stvarno ne znam šta je gore.

a i na jedno i na drugo me dečko natjerao.
ha-ha...

a ono.... jebiga...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 06:00   #62
Samo se opusti, nije taj vozački nikakva frka. Uostalom, sve žene oko mene su imale bolju prolaznost na ispitu vožnje od mojih muških frendova.

Važno je doć spreman u glavi. Moj se instruktor uhvatio za glavu kad je na prvom satu skužio da sam totalna tabula rasa , čak je naglas uzviknuo, gledajući u nebo, zašto njemu uvijek šalju plavuše.

Ako imaš razvijenu motoriku, dobro si se snalazila na biciklu, vozila skuter, ili bilo što slično, ne bi stvarno trebala imati problema.

Ja sam polagala u vrijeme kad još nije bilo obavezno odvoziti sve sate i položila sam vozački nakon nekoliko sati vožnje, a da prije nisam nikad u auto sjela.

I nije uopće stvar u tehnici (trebalo mi je 10000 km pod nogama da zaboravim na to kako sam "nova" u autu i apsolutno automatiziram sve pokrete, razvijem sigurnost i potrebnu zdravu vozačku bahatost ). Stvar je samo u stavu u glavi.

Nitko od tebe ne očekuje da znaš savršeno voziti kad izađeš na ispit. Očekuje se da se snalaziš na cesti i da vožnji pristupaš školski. I, najvažnije, da vjeruješ sebi za volanom.
Kioko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 06:19   #63
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
moja konkretna je 15%
probaj pa ces vidjeti zasto je nemoguce
Ma nije nemoguće. Uz savršeno pogođenu vagu, auto ti i na uzbrdici (nebitno kakvoj i kolikoj) ide naprijed, a ne unazad.

Ali to mnogo ovisi i o autu, neki su robusniji na kvačilu, a neki su ko curice.

--------
Nego, da se vratim na temu o početnicama.

Vagu i bočno parkiranje treba dobro savladati jer u današnjoj prometnoj džungli, mislim da onaj tko to ne zna, a sjeda za volan, bitno je ograničen glede uporabe dotičnog prijevoznog sredstva.


I koliko god izgleda teže na prvi pogled, parkiranje "na guzu" ili "na guzu-bočno" je najlakši način za lijepo i jednostavno uparkiravanje auta.
Kioko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 09:37   #64
Quote:
Kioko kaže: Pogledaj post
Samo se opusti, nije taj vozački nikakva frka. Uostalom, sve žene oko mene su imale bolju prolaznost na ispitu vožnje od mojih muških frendova.

Važno je doć spreman u glavi. Moj se instruktor uhvatio za glavu kad je na prvom satu skužio da sam totalna tabula rasa , čak je naglas uzviknuo, gledajući u nebo, zašto njemu uvijek šalju plavuše.

Ako imaš razvijenu motoriku, dobro si se snalazila na biciklu, vozila skuter, ili bilo što slično, ne bi stvarno trebala imati problema.

Ja sam polagala u vrijeme kad još nije bilo obavezno odvoziti sve sate i položila sam vozački nakon nekoliko sati vožnje, a da prije nisam nikad u auto sjela.

I nije uopće stvar u tehnici (trebalo mi je 10000 km pod nogama da zaboravim na to kako sam "nova" u autu i apsolutno automatiziram sve pokrete, razvijem sigurnost i potrebnu zdravu vozačku bahatost ). Stvar je samo u stavu u glavi.

Nitko od tebe ne očekuje da znaš savršeno voziti kad izađeš na ispit. Očekuje se da se snalaziš na cesti i da vožnji pristupaš školski. I, najvažnije, da vjeruješ sebi za volanom.
Važno je i da se ispitivač osjeća sigurno (kaže zakon)
Šalu na stranu, apsolutno si u pravu, sve je u glavi - to me najviše i brine
office chick is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 09:53   #65
[QUOTE=m_lady;17972871]nije padala, zato sam i prošla od prve
a što se tiče treme, ja nisam mogla spavat tri noći prije, a onda sam se to jutro probudila mirnija nego ikad. znam, čudno
mislim da sam to već napisala, ali evo opet - instruktorica me zvala nekih sat i pol ranije da moram doć na polaganje jer je ovaj ispitivač porušio sve koji su trebali polagat prije mene tamo sam došla smirena, al kad je trebalo krenut na poligonu, noge su se počele trest.. polako sam sve odvozila i na kraju tako i položila!
čak mi je i rekao - slobodno vi dodajte malo gasa ponekad. sad ga i dodam, ono je bila samo kamuflaža za njega


Sorry, moguće da je pisalo ranije, ali iskreno, toliko sam postova pročitala na temu "trema" da više ne znam tko je gdje kaj rekao...ja ne znam kaj da radim, ali mislim da ću se poslužiti nekim jegerom ili sličnim, čisto da ruke malo smirim, meni terma najviše na ruke udara, jedva onaj volan držim koliko se tresu svaki put
office chick is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 12:51   #66
Quote:
office chick kaže: Pogledaj post

Sorry, moguće da je pisalo ranije, ali iskreno, toliko sam postova pročitala na temu "trema" da više ne znam tko je gdje kaj rekao...ja ne znam kaj da radim, ali mislim da ću se poslužiti nekim jegerom ili sličnim, čisto da ruke malo smirim, meni terma najviše na ruke udara, jedva onaj volan držim koliko se tresu svaki put

samo nemoj previše.
moja frendica je kroz cijelu autoškolu, prije svake vožnje, pa čak i prije polaganja pila po jedan red bull

ipak mislim da je samo najvažnije smirit se u glavi i sve polako odvozit. samo da on vidi da nisi opasna za ostale sudionike na cesti i da donosiš prave odluke u određenim trenutcima.
sve polako i prolaziš
m_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 13:02   #67
:lo: pa ne bih se baš opila ko zemlja za polaganje, nego samo malo, za samopouzdanje
A moram priznati da sam ja već vozila na jegeru...pa bilo je ok, isto kao i bez njega, ali to je zato kaj na običnoj vožnji nemam tremu. Vozila sam i s temperaturom... i sve mogu podnijeti, samo ispitivača ne
Baš sam dosadna...
office chick is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 13:29   #68
Quote:
Kioko kaže: Pogledaj post
Ma nije nemoguće. Uz savršeno pogođenu vagu, auto ti i na uzbrdici (nebitno kakvoj i kolikoj) ide naprijed, a ne unazad.

Ali to mnogo ovisi i o autu, neki su robusniji na kvačilu, a neki su ko curice.
hoces reci da je bitno na koju sam stranu okrenuta? prema uzbrdici ili od nje?
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 13:32   #69
Meni je bila instruktor žena, i svaka pohvala. Od kolega sam čula da su muški instruktori u "mojoj" auto školi bili dosta neozbiljni i skloni svakakvim glupostima, tako da meni kao početniku nije bilo ni na kraj pameti da se još moram zafrkavati i sa instruktorom.
Položila sam od druge, jer sam na prvom ispitu imala veliku tremu, a i bila je ljetna sezona, gužva po cesti, grad zakrčen.
Jedan kombi mi je stao nasred puta, i ja sam ga zaobisla, ali način na koji sam to napravila nije se dopao ispitivaču, pa me zato rušio. Ja osobno ni dan danas ne kužim kakav sam to napravila prekršaj, ali dobro.
Na drugom ispitu ispitivač je bio neki tip, koji je bio na glasu kao zlokobni. Dečka ispred mene je rušio jer je zadnjim kotačem dirnuo punu crtu na magistrali. Čista glupost.
A mene je pitao sve živo, kretanje pod ručnom na uzbrdici, 3 puta sam se morala zaustavljati na različitim uzbrdicama i kretati pod ručnom, jednom sa vagom, pitao me bočno parkiranje, parkiranje na rikverc, "obično" parkiranje na naprijed, polukružno okretanje, pa okretanje sa 3 manevra, mislim da smo se vozili oko 50 minuta, što po gradu, što po glavnoj cesti. Mislim da u životu neću bolje voziti nego šta sam vozila taj dan. gledao je svaku moju provjeru u retrovizorima (unutarnje, vanjsko, mrtvi kut), pa redoslijed radnji, ono prvo provjera u retrovizorima pa žmigavac itd. Kad mi nije našao nikakvu grešku, pitao me da li sam slučajno zaboravila upaliti svijetla...
Stvarno je bio neki seronja ali prošla sam.
Bitno je samo nekako savladati tremu, pa je lakše. I kao tokom ispita, ne smiješ postavljati ispitivaču nikakva pitanja, samo on mora govoriti. I pažljivo slušaj šta ispitavač kaže.
Frendica koja je bila polagala sa mnom, skrenula je lijevo a on joj je rekao desno, i pala je. To se isto često zna dogoditi zbog treme.
Znači samo mirno i koncentrirano, i sve je ok.
srce2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 13:44   #70
Quote:
srce2008 kaže: Pogledaj post

Frendica koja je bila polagala sa mnom, skrenula je lijevo a on joj je rekao desno, i pala je. To se isto često zna dogoditi zbog treme.
Znači samo mirno i koncentrirano, i sve je ok.
ne bih baš rekla da se zbog ovog pada
nama su u autoškoli rekli da te stvari i nisu toliko bitne. ok, ne može ti se sad dogodit da svaki put krivo skreneš, ali ako se zbuniš 1 - 2 puta, nema veze.
tak je meni moj ispitivač rekao da sljedeće skretanje odem lijevo, a ja sam ga prošla i tek na onom sljedećem skrenula. na kraju je rekao da sam to fulala, al kao da to nije greška, da se svatko može zabunit ili pogriješit
m_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 15:00   #71
Da nije slučajno skrenula nekud gdje se ne smije? A moguće i da je ispitivač bio (da budem politički korektna) neobjektivan u procjeni...

Nego mene općenito smeta to što se na ispitu gledaju svakakve stvari na koje velika većina vozača u vožnji ni ne obraća pažnju - na primjer pješaci na zebri. Jutros idem na posao i stojim na fakin zebri i vidi se iz aviona da namjeravam prijeći, ali jel mi tko stao? Je vraga! A mi na ispitu nek ne uočimo "namjeru" nekoga da prijeđe i padamo...da ne spominjem onu foru da moraš lokvu zaobilaziti na cesti da nekoga ne pošpricaš jer se to računa isto kao greška...mislim, ne da bih ja namjerno pičila prek lokve ako se mogu maknuti, ali ima toliko tih stvarčica...ne znam jel itko kuži kaj hoću reći ili sam već totalno prolupala i pričam bezveze
office chick is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 15:15   #72
Quote:
srce2008 kaže: Pogledaj post
Frendica koja je bila polagala sa mnom, skrenula je lijevo a on joj je rekao desno, i pala je. To se isto često zna dogoditi zbog treme.

Ovo je totalno sranje. Jesi sigurna da je pala zbog toga?
Ako je to instruktor napravio trebala bi se žaliti.
Nema rušenja ako na vrijeme negdje ne skrene ili fula ulicu. Gdje je tu prekršaj? Pa u gradu zna bit gužvetina i svakakve nepredvidive situacije, da negdje jednostavno ne možeš skrenuti. Meni je moj instruktor posebno naglasio da ne brinem zbog toga.
E sad, moguće da je u slučaju tvoje frendice ulogu igrao neki znak koji nije vidjela ili nešto slično, pa je zato pala, al zbog samog pogrešnog skretanja....
tranquility is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 15:20   #73
Quote:
office chick kaže: Pogledaj post
Da nije slučajno skrenula nekud gdje se ne smije? A moguće i da je ispitivač bio (da budem politički korektna) neobjektivan u procjeni...

Nego mene općenito smeta to što se na ispitu gledaju svakakve stvari na koje velika većina vozača u vožnji ni ne obraća pažnju - na primjer pješaci na zebri. Jutros idem na posao i stojim na fakin zebri i vidi se iz aviona da namjeravam prijeći, ali jel mi tko stao? Je vraga! A mi na ispitu nek ne uočimo "namjeru" nekoga da prijeđe i padamo...da ne spominjem onu foru da moraš lokvu zaobilaziti na cesti da nekoga ne pošpricaš jer se to računa isto kao greška...mislim, ne da bih ja namjerno pičila prek lokve ako se mogu maknuti, ali ima toliko tih stvarčica...ne znam jel itko kuži kaj hoću reći ili sam već totalno prolupala i pričam bezveze
pa to je istina, ali eto... oni nas moraju naučiti onako kako treba voziti i kako se treba ponašati na cesti. druga stvar je što kasnije vozači smisle svoja pravila i tako voze... npr. s kim god sam se vozila, nikada nisam vidjela da netko provjerava mrtvi kut ali ako ga ne provjeriš na ispitu - padaš

Quote:
tranquility kaže: Pogledaj post

Ovo je totalno sranje. Jesi sigurna da je pala zbog toga?
Ako je to instruktor napravio trebala bi se žaliti.
Nema rušenja ako na vrijeme negdje ne skrene ili fula ulicu. Gdje je tu prekršaj? Pa u gradu zna bit gužvetina i svakakve nepredvidive situacije, da negdje jednostavno ne možeš skrenuti. Meni je moj instruktor posebno naglasio da ne brinem zbog toga.
E sad, moguće da je u slučaju tvoje frendice ulogu igrao neki znak koji nije vidjela ili nešto slično, pa je zato pala, al zbog samog pogrešnog skretanja....
tako je, to sam i ja rekla. nema šanse da je samo zbog toga pala. jedino ako je baš skrenula negdje gdje je bila zabrana ili tako nešto
m_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 17:16   #74
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
hoces reci da je bitno na koju sam stranu okrenuta? prema uzbrdici ili od nje?
Teoretski se može i uzbrdo i nizbrdo parkirati bez ručne. Ovo govorim zato što moj prvi auto nije imao ručnu , nego "nožnu" kočnicu (ima funkciju ručne, ali je lijevo od pedala i nogom je stisneš). I zbog toga je što ta "ručna" tako nespretna, naučila sam se bilo gdje parkirati bez ručne. A penjala sam se s tim autom i po Biokovu tako da nije da nisam isprobavala žešće uzbrdice.

To je, dakle, u teoriji. U praksi mnogo ovisi o autu.

Ali da se vratim na to što si me pitala... pa u ovoj tvojoj situaciji mi se čini bitno na koju stranu si okrenuta. Ako si na uzbrdici, stvarno ne vidim potrebu za ručnom. Parkiraš ga na "guzu", dakle ideš unazad nizbrdo. To mi se čini najjednostavnije.

Ako si okrenuta nizbrdo, pa se parkiraš na guzu uzbrdo, dobro je dignuti ručnu. Ali ne zato što ne možeš bez nje krenuti (jer možeš), nego čisto ko "dodatnu" sigurnost, a i nije dobro za kvačilo da ga puno maltretiraš.

I opet kažem, to mnogo ovisi o autu. Vozim 12 godina i tek sam sa zadnjim autom počela češće prakticirati ručnu jer moj sadašnji autek ima kvačilo ko curica.

-----

A ova gore spomenuta padanja ni meni nisu jasna. Dobro ispitajte instruktora što sve možete napraviti, a da vas ne smiju rušiti. Koliko se sjećam, parkirati smiješ dvaput (dakle, prvi put zeznuti), na vagi ti se auto smije ugasiti, itd.
I po vašim iskustvima, a i po onome kako je meni bilo na ispitu, čini mi se da ispitivači "napadnu" s onim što ste pogrešno napravili (čak i kad to "pogrešno" nije dovoljno za pad). Tako je i meni bilo, samo sam mu lijepo objasnila da baba još nije bila ni blizu pješačkog , da zbog toga što sam parkirala iz druge ne trebam pasti, itd. I pripremite se na sve. Ja nisam pa sam umrla od straha kad me je na parkiranje odveo da uđem unatrag u usku uličicu i još se bočno parkiram između dva kontejnera.

Ne dajte na sebe!
Kioko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 17:28   #75
Quote:
m_lady kaže: Pogledaj post
npr. s kim god sam se vozila, nikada nisam vidjela da netko provjerava mrtvi kut ali ako ga ne provjeriš na ispitu - padaš
Nemoj se voziti s nekim tko ne provjerava mrtvi kut.

Većina auta danas ima mrtvi kut na retrovizoru, zato ti se čini da to ljudi ne provjeravaju.

Ja to još uvijek školski provjeravam unatoč pametnom retrovizoru.
Kioko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 18:31   #76
popis svih gresaka na ispitu voznje
http://forum.autoskola.hr/viewtopic.php?f=6&t=66
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 18:39   #77
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
mozda si trebala prvo u auto skolu pa onda sama za volan
To je kad stari oće imat kćer koja zna vozit Pa je dobio racun od 2000E Neće tako brzo opet pokusavat, a bome necu ni ja
__________________
The light at the end is worth the pain...
Gatita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 18:48   #78
Quote:
Kioko kaže: Pogledaj post

To je, dakle, u teoriji. U praksi mnogo ovisi o autu.

Ali da se vratim na to što si me pitala... pa u ovoj tvojoj situaciji mi se čini bitno na koju stranu si okrenuta. Ako si na uzbrdici, stvarno ne vidim potrebu za ručnom. Parkiraš ga na "guzu", dakle ideš unazad nizbrdo. To mi se čini najjednostavnije
to bi bilo super u idealnim uvjetima ako otprve pogodis kut i bez ikakvog ispravljanja (uz puno slobodnog mjesta naprijed i natrag )... ali ako trebas ispravljati ili ponavljati kut i ako nemas puno mjesta onda si u banani

probat cu jos malo vjezbati... do sada bi svaki put lijepo sparkirala prije uzbrdice, pa onda pjesice
neopisivo lakse i jednostavnije
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 18:55   #79
evo vam novi program vozackog ispita koji je izisao u Narodnim novinama 31.12.2008.

Ovo je procisceni tekst....
izbacene su nebitne stvari i kategorije koje vas ne zanimaju...

http://forum.autoskola.hr/viewtopic.php?f=6&t=79
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 19:06   #80
ja sam položila prije 6 i nešto godina. instruktor isti ko i od jahorinke..samo kaj meni nije bio tolko simpatičan. isto sam trubila ženama, blendala nekim ljudima.. bila ''ženska glava'' i slično. Išlo mi je na živce dok sam mu užu i širu familiju razvažala po cijeloj županiji...ali u globalu nije bio loš. položila sam vožnju iz druge (teoriju naravno rasturila totalno) i to jer nisam stala na stop na povratku u školu. poligon nisam odvozila..a u svih 40-ak sati u AŠ nisam ni jednom bočno parkirala. ali mislim da nisam loša vozačica,a najsretnija sam kad sam sama u autu. i baš me danas pohvalio mehaničar kad sam sama izpeljala auto iz radione jer kao inače svima on vozi van po krivudavom dvorištu.
ne znam kaj bih savjetovala protiv treme meni se noga na gasu ukočila,a ova na kuplungu je drhtala..no preživjela sam i ja i instruktor i ispitivač.
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:49.