Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2007., 14:08   #81
Kome je dobar Reynolds, obavezno procitati The Prefect, dosla i progutana u jednom danu knjiga
praetorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 14:16   #82
tuga ,sjećanje i trn...tad williams
vuk84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 01:11   #83
Quote:
vuk84 kaže: Pogledaj post
tuga ,sjećanje i trn...tad williams
meni osobno necitljivo, odustao sam od dosade...
praetorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 20:41   #84
Preporuke za SF serije i filmove:

napokon malo vremena za opuštanje pa... molio bih par preporuka za sf serije ili filmove. početnik sam u žanru, kao klinac sam gutao sav mainstream - trekove, sw... nedavno pogledao sunshine, dobar mračnjak (u potrazi za nečim sličnim, ovako na prvu mi pada na pamet event horizon, nije loš ni dark star od carpentera ali to je već drugi stil)... gledao kratko bstar gal. (nije mi sjela jer ima preveć emotivnog, sapunjavog, ljubavnog ali možda griješim). kakav je stargate? toga ima masu - postoji li serijal kojeg posebno preporučujete? koje su po vama recimo top 10 sf serije?
i recimo 10ak novijih sf filmova koji se ne bi smjeli propustiti?

eto, nadam se da ne tražim preveć, moram nekako ubiti vrijeme a najbolje pitati stručnjake za preporuku

može i link gdje bih mogao potražiti nešto...

tx!
Xebarax is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 20:46   #85
1.Farscape-imash 4 sezone i Peacekeeper wars film od 2 sata-MUST WATCH
2.Stargate-imash SG1(10 sezona) i Atlantis(trenutno u 11 sezoni) izvrsne serije
3.Star Trek-Original series,the next generation,deep space 9
4.Eureka-nije hard sf ali meni osobno izvrsna serija(3 sezona u tijeku)
5.Terminator Sarah Connor Chronicles

To ti je cirka godinu dana gledanja pa uzivaj
__________________
Neverending loop-DSL out of sync-DSL in sync
No_Brains_at_all is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 20:52   #86
Ne bih ih sada redao po nekom redoslijedu ali zabavit ćeš se uz ove serije:
1. Stargate SG1 - 10 sezona
2. Stargate Atlantis - 5 sezona
3. Firefly - 1 sezona
4. Farscape - 4 sezone
5. Andromeda - 5 sezona
6. Eureka - 3 sezone(serija još traje)
7. Babylon 5 - 5 sezona
8. Surface - 1 sezona
9. Ripper - 1 sezona a druga će se uskoro početi prikazivati
10. Painkiller Jane - 1 sezona

Ne događaju se sve ove serije u svemiru ali su zabavne i lijepo ti prekrate vrijeme. Nisam ih redao po redoslijedu ali seriju koju bih ti preporučio je "Firefly" koja, nažalost, ima svega jednu sezonu ali je odlična

Serije možeš skinuti na torentima, razmjenjivati s drugim ljudima, naručiti preko interneta...
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 21:01   #87
Uz sve što su kolege nabrojale, preporučujuem i novi Doctor Who, Earth: Final Conflict, Quantum Leap, a od Trek serija još i Voyager i Enterprise.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 00:21   #88
Quote:
Drakon kaže: Pogledaj post
Nisam ih redao po redoslijedu ali seriju koju bih ti preporučio je "Firefly" koja, nažalost, ima svega jednu sezonu ali je odlična
Da!

I ja ti je preporučam....ZAKON serija
I još obavezno Stargate, pogotovo ističem Atlantis!
__________________
"I'm not a big believer in... magic. But this place is different. It's special. The others don't wanna talk about it because it scares them, but we all know it, we all feel it."
Lostie89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 17:27   #89
trekove sam pogledao dovoljno puta :P
tx za ostale prijedloge... počeo polako gledati pa ćemo vidjeti

za ovakve slučajeve dobro bi došla neka baza sf filmova i serija s raznim mogućnostima pretraživanja
Xebarax is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 18:33   #90
Quote:
Xebarax kaže: Pogledaj post
trekove sam pogledao dovoljno puta :P
tx za ostale prijedloge... počeo polako gledati pa ćemo vidjeti

za ovakve slučajeve dobro bi došla neka baza sf filmova i serija s raznim mogućnostima pretraživanja

http://www.magicdragon.com/UltimateSF/SF-Index.html

probaj tu potraziti
__________________
Neverending loop-DSL out of sync-DSL in sync
No_Brains_at_all is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 23:19   #91
galactica
__________________
I onda ?????
jupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 23:23   #92
znam da ti nije baš sjela,nije ni meni prvih par ali imala sam ih već sve skinute pa sam gledala jednu za drugom po 2-3-4 epizode i to mi je bilo skroz o.k.
__________________
I onda ?????
jupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 17:15   #93
Flash Gordon serija
Drogba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 21:49   #94
napomoć-preporuke

First and foremost, moje isprike ako postoji topic za ova pitanja, ali ja ga nisam našao pa reko da ovako počnem

dakle, kao što se, vjerujem, mnmogima desilo, nakon ASOIAF-a, rijetko koja knjiga ima toliku čar, pa sam nakon toga pročitao samo Williamsov Memory, Sorrow, and Thorn koji je bio jako dobar i eto, neki dan završih sa prve dvije knjige R.Scott Bakkerovog Princa Ničega i također mi je jako dobar.

Nakon toga krenuh čitat Gavriel Kaya i skoro zaspo....

eh sad, molio bih načitanije duše da mi preporuče nešto na šemu ova tri navedena serijala...
i da mi netko kaže, ako znade kad bi treća knjiga Princa Ničega molga biti izdana?
i da, što ti isti načitani ljudi misle o Danielu Abrahamu i The Long Price Quartetu?

hvala unaprijed!
Špok is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 22:46   #95
Quote:
Špok kaže: Pogledaj post
First and foremost, moje isprike ako postoji topic za ova pitanja, ali ja ga nisam našao pa reko da ovako počnem
dakle, kao što se, vjerujem, mnmogima desilo, nakon ASOIAF-a, rijetko koja knjiga ima toliku čar
Znamo i tu se ništa nemože
Quote:
pa sam nakon toga pročitao samo Williamsov Memory, Sorrow, and Thorn koji je bio jako dobar
Meni se baš i nije svidio (pogotovo nakon Martina) ,previše je nekako naivno pisano, svi su mu likovi divni i krasni
Quote:
eh sad, molio bih načitanije duše da mi preporuče nešto na šemu ova tri navedena serijala...
Dune obavezno i probaj Terryja Goodkinda
Logan Grimnar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 12:55   #96
Ništa nije dobro kao Martin. Pogotovo ne Williams - boooring!
Nešto najbliže Martinu što sam čitao, bio bi Erikson "Malazan Book of the Fallen".

Ovog Bakkera još nisam čitao, moram mu dat šansu.

Goodkind je onako... više manje tipičan fantasy kakvog se štanca na tone. U rangu s Eddingsom, bolje pisan od Williamsa, daleko lošiji od Kaya... al njegovi životni nazori su druga stvar
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 13:39   #97
Jack Vance
* The Dying Earth (actual title Mazirian the Magician, collection of linked stories, 1950)
* The Eyes of the Overworld (actual title Cugel the Clever, novel 1966)
* Cugel's Saga (actual title Cugel: The Skybreak Spatterlight, novel, 1983)
* Rhialto the Marvellous (collection of linked stories, 1984)

http://en.wikipedia.org/wiki/Dying_Earth_series
__________________
Zlica P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 13:42   #98
I, ne mogu vjerovati da ga skoro nisam spomenula, Tim Powers. Koji je meni bolji od Martina. (baždarena na drvlje i kamenje )
__________________
Zlica P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 21:57   #99
Quote:
Špok kaže: Pogledaj post
dakle, kao što se, vjerujem, mnmogima desilo, nakon ASOIAF-a, rijetko koja knjiga ima toliku čar, pa sam nakon toga pročitao samo Williamsov Memory, Sorrow, and Thorn koji je bio jako dobar i eto, neki dan završih sa prve dvije knjige R.Scott Bakkerovog Princa Ničega i također mi je jako dobar.

Nakon toga krenuh čitat Gavriel Kaya i skoro zaspo....

eh sad, molio bih načitanije duše da mi preporuče nešto na šemu ova tri navedena serijala...
i da mi netko kaže, ako znade kad bi treća knjiga Princa Ničega molga biti izdana?
Slazem se da Martin po kvaliteti i appealu trenutno spada u top-ten suvremenih fantasy autora, ali koliko god da volim njegov opus, ne mislim da je - kak to neki tvrde - bozanstvo koje je zasjenilo bas sve druge autore u zanru. U zadnje dvije godine fantasy zanr je falabogu dozivil uspon cijelog krda mladih, nadobudnih pisaca ciji su me se prvijenci izuzetno dojmili - djelomicno cak i vise nego ASoIaF: Scott Lynch, Joe Abercrombie (par mojih zrnca soli tu i tu), Brandon Sanderson (tu i tu), Patrick Rothfuss i mnogi, mnogi drugi.

Zoran je vec spomenul Stevena Eriksona, i ako ti se svidja epski fantasy u nesto modernijem ruhu, mogel bi probati negovu "Malazan Book of the Fallen". Ako ti se to svidi, isto tak bi ti se mogel dopasti Glen Cook, "The Black Company", ili Paul Kearney, "The Monarchies of God". Ak vise volis gristi nokte nad individualnim sudbinama likova a manje the zanimaju epske bitke, Greg Keyes i njegova tetralogija "Kingdoms of Thorn and Bone" je vrlo simpaticna (ako se izuzme zbrljani zavrsetak), kao i tek zapoceta serija Adriana Tchaikovskog, "The Shadows of the Apt".


Williams za mene bu uvijek imal toplo mjesto na mojoj polici za knjige, jer je dio mojeg djetinjstva; da mi je danas po prvi put pal u ruke, mislim da me ne bi tolko odusevil. Kay spada kod mene u istu tu kategoriju - "Tigana" i "A Song for Arbonne" su ugodna nostalgicna sjecanja s kojih svako malo opet skinem prasinu, ali ih ne bih bas hvalila na sva usta.

Sto se Bakkera tice, pretpostavljam da mislis na Hrvatski prijevod. Na Engleskom u sijecnju izlazi cetvrta knjiga serije (iliti prva knjiga nastavaka) pod imenom "The Aspect-Emperor Book 1: The Judging Eye". Svoje osobno misljenje o Bakkeru vec sam obznanila u ovom forumu, i moze se lako sazeti u jednoj recenici: Trla baba lan, da joj prodje dan. (Sorry, ali nisam si ovo mogla pregristi... )

Quote:
ii da, što ti isti načitani ljudi misle o Danielu Abrahamu i The Long Price Quartetu?
Trenutno citam njegov "An Autumn War". Moje misljenje o prve dvije knjige u tetralogiji mozes najti tu.

Nadam se da ti to pomaze.
__________________
You can never have too many knives, his father had told him. Unless they're pointed at you, and by people who don't like you much. ~ Last Argument of Kings

Zadnje uređivanje Hood : 02.12.2008. at 22:31.
Hood is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 14:29   #100
wow! hvala vam na preporukama i trudu, vjerujem da će me sve ovo navedeno zabavljati barem neko vrijeme!
Špok is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:04.