Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2010., 13:10   #41
naravno da je, ništa nije besplatno (ali nije nešto strašno skupo,takse i to, bilo je prije 3-4g. pa se ne sjećam iznosa točnih)
više ti je bio problem što to traje,pa mi je jedan auto prodan bio dok sam ja odradio sve papire
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Old 25.02.2010., 19:07   #42
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
naravno da je, ništa nije besplatno (ali nije nešto strašno skupo,takse i to, bilo je prije 3-4g. pa se ne sjećam iznosa točnih)
više ti je bio problem što to traje,pa mi je jedan auto prodan bio dok sam ja odradio sve papire
Kad si rekao da se moze, prva stvar kaj sam pomislio je da treba tam nekog korumpirat al ak je taj postupak cist i nije neka velika lova onda druga prica. Uglavnom se nadam da ce ukinut cijelu stvar kad udemo u eu. Jednostavno nema smisla. Auto koji mi je na broju 1 za kupnju je 560 sec poslije 90-e, sa svom opremom, a sumnjam da bi njega sad gledali kao neki rijedak (jer nije) i poseban automobil. Njih ima i kod nas, ali par komada i nije to to najcesce. ili lak, ili godiste, oprema, kilometraza. U svabiji imam izbor. Ove trosarine i gluposti nek naplacuju, al glavno da ukinu tu homologaciju.
Cus D'Amato is offline  
Old 27.02.2010., 10:33   #43
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Nesto iz iskustva drzavljana stranih drzava koje su prije 6 godina usle u EU (Poljska i Madjarska), nesto iz poznavanja kako funkcionira zajednicko trziste EU i nesto iz ciste logike, tj kako razmisljaju HR zakonodavci.

Zajednicko EU trziste funkcionira tako da ti mozes kupiti rabljeni auto u bilo kojoj drzavi EU i onda ga uvesti u svoju drzavu i registrirati bez placanja pdv-a jer ako je na doticni auto u nekoj drzavi EU vec jednom placen pdv onda ti ga tvoja drzava ne smije naplatiti.

Ali, svakoj clanici EU je ostavljeno da smiju naplatiti poseban porez (u HR se taj poseban porez zove trosarina) i smiju odrediti koliko visok ce biti, tu se EU institucije ne mijesaju.

Takodjer unutar EU trzista nema ogranicenja po nicemu pa HR drzava ne smije nicim ograniciti uvoz rabljenih iz neke duge clanice EU, tj moci ce se uvesti bilo koji auto bez obzira na starost, homologacija ce se provoditi samo na rabljene aute uvezene iz neke drzave koja nije clanica EU.

Posto ce HR drzava ostati bez prihoda od pdv-a na rabljene aute vjerojatno ce onda podignuti trosarine tako da im prihodi ostanu isti.

Poljaci i Madjari s kojima sam radio dok sam zivio u Irskoj su mi pricali da je ukinuta dobna granica za uvoz rabljenih ali da su davanja ostala ista kao i prije nego sto su usli u EU.
Primjer kako je to bilo u Madjarskoj. To je clanak mjesec dana prije ulaska Madjarske u EU, o tome kakva se davanja ocekuju kada udju u Eu. I tako je bilo. Jedini kriterij: EKOLOSKI. Sa desne strane su "zmazaniji" motori, a sa lijeve ekoloski cisci. Bez obzira na vrijednost vozila davanja su takva. Kurs Ft-Eur je tad bio 240/1. Znaci ako se kupuje auto sa "zmazanijim" motorom, drzava "kaznjava" sa vecim davanjima.

http://img3.imageshack.us/img3/6751/hungaroringh.jpg
leonas is offline  
Old 05.01.2011., 12:45   #44
mene zanima, da li će nakon ulaska u EU, ovi naši moći lupiti i carinu na auto kupljen u Njemačkoj, ili samo trošarinu, ili i PDV???
trošarina je OK, to nije previše, carina i PDV su najveće stavke
Tex_Willer is offline  
Old 05.01.2011., 14:10   #45
Kakvu carinu? Carinu ne plaćaš već par godina na sve aute proizvedene u EU.
Charlie_zg is offline  
Old 05.01.2011., 17:12   #46
Quote:
supervox kaže: Pogledaj post
Mene više zanima recimo da li će zakon o uvozu rabljenih ukinuti starost auta, na uštrp ispravnosti, i obrnuto...???

Naime u švabiji se da naći auta starijih od 10 godina za bagatelu u izvanrednom stanju sa malo km, garažiranih, nepušaći, stari dedek doslovno, a stanje ispravnosti besprijekorno, bolje nego neki 2-3 godine stari kod nas...!!!

Po meni ne bi trebalo biti prepreka za takve pile, samo je bitno da na ekotestu zadovoljava norme koje je trebao kad je bio proizveden, uostalom kaoi i kod nas na tehničkom stariji auti + naravno kočnice i sve ostalo...!!!

Ako tako bude, ja si bum odmah dofural jedan 280 SE W126 automatik sa kožom i svim ostalim kaj uz to ide...!!!

Tak dobre i jednostavne aute Mercedes niti danas ne radi...!!!
hahha...ja bi jednu seriju 123 coupe, 230 benzinac, automatic
testdriver is offline  
Old 05.01.2011., 19:02   #47
Meni se nekak cini da bi auti mogli poskupit u HR nakon prikljucenja EU, tam negdje 3056-te godine.

Govorec iz iskustva rabljeni auti u EU su prilicno skupi, ne isplati se uopce uvozit. Al zato imas hrpetinu jeftinih kanti koje se prodaju na trzista izvan EU (ne govorimo o autima starijim od 7g). Dodjes recimo kod zastupnika za Mercedes i oces kupit rabljenu A-klasu, on ti pokaze dva auta koja ima u salonu sa 24 mj. garancije, a vani na parkingu mu stoji njih 10. Pitas ga kaj je to, zakaj ne prodaje ove ostale, i on ti fino objasni da su to auti sa tehnickim problemima i da se njima ne isplati popravak, i da su samo za export

Naravno, uzasno jeftino. Imas takvih primjera po svuda. Takvi zavrse u HR i svi na njima dobro zarade i opet su prilicno jeftini.

Nakon ulaska Hrvatske u EU vise nece bit takvih "exportnih" vozila, pa ce se morat uvozit posteni auti po daleko vecim cijenama. Kvaliteta ce otic prema gore, bar dok ih Hrvati ne pocnu vozit i prestanu servisirat, al cijene cisto sumnjam da ce pasti.
crótach is offline  
Old 05.01.2011., 19:05   #48
Valjda će past cijena rabljenim fauvejima kad uđemo u Eu
frenchkey is offline  
Old 05.01.2011., 20:59   #49
..Jednom sam zvao neki besplatni telefon za pitanja oko ulaska HR u EU i postavio pitanje hoće li pojeftiniti rabljeni automobili iz uvoza? Ženska je uzala moj broj i obećala me nazvati nakon što nađe odgovor...

Tako i bi... sutradan me nazvala i rekla kako EU ne traži od HR nikakva usaglašavanja po tom pitanju u procesu priključenja..?!? ..

Mislim.. da će HR morati ukinuti PDV na uvežene rabljene automobile, ali će zato vjerojatno povećati trošarine....pa će zapravo cijena rabljenih automobila iz HR porasti, a onih iz uvoza nešto malo pasti...((
zvizdan is offline  
Old 05.01.2011., 21:26   #50
I zašto se tome čudit? Hebe se EU za to kakve će trošarine i poreznu politiku članice provodit prema SVOJIM građanima pri uvozu POLOVNIH auta iz EU...

Za nova vozila (ono kaj ih zanima) su već dobili 0% carine od HR i dalje im se hebe...
yedwy is offline  
Old 06.01.2011., 01:20   #51
A da prešvercaš auto? I zahebi sve, kupi samo papire u rh i idi na tehnički u zelinu.
Pređeš granu sa stranim tablicama, nitko ništa ne pita. Onda uzmeš papire koje si kupio od nekog auta koji je otišao u k****. potom na tehničkom daš papire i 200kn. Staviš tablice nove i piči, brale.
Felicius is offline  
Old 06.01.2011., 10:20   #52
Quote:
Felicius kaže: Pogledaj post
A da prešvercaš auto? I zahebi sve, kupi samo papire u rh i idi na tehnički u zelinu.
Pređeš granu sa stranim tablicama, nitko ništa ne pita. Onda uzmeš papire koje si kupio od nekog auta koji je otišao u k****. potom na tehničkom daš papire i 200kn. Staviš tablice nove i piči, brale.
i za par dana čavrljaš sa ekipomu Remetincu, igrate belu, kladite se kada će vam se Sanader priključiti...
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 06.01.2011., 19:25   #53
da li će se onda moći voziti auto sa npr. njemačkim tablicama?
__________________
now u c me, now u'r dead
newwbie is offline  
Old 06.01.2011., 19:30   #54
Quote:
newwbie kaže: Pogledaj post
da li će se onda moći voziti auto sa npr. njemačkim tablicama?
Ne.

terza is offline  
Old 06.01.2011., 19:36   #55
Quote:
terza kaže: Pogledaj post
Ne.

a u Q.
Šteta, baš bi bilo super
__________________
now u c me, now u'r dead
newwbie is offline  
Old 06.01.2011., 19:40   #56
Quote:
newwbie kaže: Pogledaj post
a u Q.
Šteta, baš bi bilo super
I ovo je jednako super - radna dozvola i privremeno boravište u državi u kojoj želiš kupiti auto. I onda bez problema sa HR vozačkom i HR dokumentima voziš auto stranih registracija.

Zemlja koju ja pikiram je BIH. Nemam nikakve zadrške voziti brojke i slova za automobil koji će me koštati preko 30% manje nego u RH.
terza is offline  
Old 10.01.2011., 22:24   #57
Quote:
toni_89 kaže: Pogledaj post
upravo ovo što supervox kaže
Moraju ukinut trošarine jer su po Europskim zakonima nedozvoljene kao takve. Al sigurno će nešto smisliti.
__________________
Pismejker
Mirotvorac is offline  
Old 11.01.2011., 14:37   #58
Quote:
Charlie_zg kaže: Pogledaj post
Kakvu carinu? Carinu ne plaćaš već par godina na sve aute proizvedene u EU.
Ti možda živiš u sloveniji, pa te to ne kači. al u banana državi se plaća carina na uvoz automobila, pa makar i proizvedeni u EU.
Tex_Willer is offline  
Old 11.01.2011., 14:49   #59
Quote:
terza kaže: Pogledaj post
I ovo je jednako super - radna dozvola i privremeno boravište u državi u kojoj želiš kupiti auto. I onda bez problema sa HR vozačkom i HR dokumentima voziš auto stranih registracija.

Zemlja koju ja pikiram je BIH. Nemam nikakve zadrške voziti brojke i slova za automobil koji će me koštati preko 30% manje nego u RH.
hmm ukoliko ostvaruješ prava iz mirovinskog ili socijalnog sustava RH nebi baš rekao da bi išlo, i ne duže od 183 dana, uostalom probaj
sleepwalker74 is offline  
Old 11.01.2011., 15:56   #60
Quote:
Tex_Willer kaže: Pogledaj post
Ti možda živiš u sloveniji, pa te to ne kači. al u banana državi se plaća carina na uvoz automobila, pa makar i proizvedeni u EU.
pa ko ti kriv kaj ne živiš u RH
jer tu kod nas nema carine na to
samo PDV i trošarine
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:38.