Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2017., 12:11   #81
Veseli me ovo što čujem. Meni je vetica isto rekla na početku da se kod nekih kuja inkontinencija povuče nakon nekog vremena pa se nadajmo da je i tvoja psica među tim rijetkima.

Još malo mojih iskustava - nadajmo se da ti neće trebati, ali ako zatreba, možda će poslužiti pa neka stoji.

Mislim da sam napisala kako sam istitrala Sitkinu dozu i povremeno je na par dana povećavala kad bi slučajno procurila - kod nje se to događalo samo u snu. Onda sam, kad je Siti već bilo nešto više od dvije i pol godine, a već je isto tako malo više od godinu i pol bila pod terapijom, ja otišla na operaciju i ostavila je kod frendice na čuvanju. Mjesec i pol dana. Nisam napisala, mislila sam je dovoljno reći, pa joj je frendica nenamjerno prepolovila dozu, to jest davala joj 0,5 ml Propalina samo uvečer. No zato je imala zamjensku terapiju - labradora i najboljeg prijatelja koji je samo oblijetao oko nje kao da je princeza. I inače sam čula da psihički faktor često pozitivno utječe na kontrolu inkontinencije.

I za Propalin i za Incurin tvrdi se da se ne kumuliraju u organizmu, no i meni se znalo dogoditi isto što i tebi, naime, da zaboravim dati lijek pa sam očekivala da će odmah procuriti, ali ništa se nije dogodilo. S Incurinom smo imale čak i jedan period od dva tjedna, čini mi se, kada je nešto bilo zapelo s dobavom. Po savjetu jedne forumašice u tom sam periodu Sitki dnevno davala žlicu kuhanog batata, a nadala sam se da ćemo možda samo na tome i ostati, ali ne - svejedno je procurila i Incurin je stigao u pravi čas. No možda se ti možeš time poslužiti, kao svojevrsno osiguranje kad vam je već tako dobro krenulo.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 16:53   #82
Tnx Didi na savjetu. Nadam se da nama vise nece trebati nista i da se sve ovo sto se dogadjalo nece vratiti. Moje je misljenje da je ona curila zbog mjehura, podhladjenosti mjehura. Mi smo se aktivno kupali svaki dan u jutarnjim satima. U moru bi provela sigurnih sat do sat i pol, unutra-van po lopticu, samo za marendicu van na plazu. Kao malena je proslu zimu imala 3 teske upale mjehura, pa vjerujem da je osjetljiva na njega i da je bez obzira sto ludjacki uziva u plivanju njoj to bilo previse.
Sto se tice eventualnih promjena u pozitivnom smislu nista se nije dogadjalo, zivimo svoju rutinu tako da nije imala takav utjecaj.
TheRebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 17:40   #83
Quote:
Levistej kaže: Pogledaj post
Vet mi je rekao da im je lik iz DDL-a objasnio da se situacija od prije par godina ponavlja, i da propalina ponovo nema na tržištu "do trenutka kad će se opet pojaviti".
Ne znam što je s tom firmom da se takve stvari događaju...
Da ne stavljam link, prepričat ću informacije s jednoga drugog foruma gdje se javila cura sa sličnom pričom: njezina kujica dobiva vrlo malu dozu Propalina pa joj bočica dugo traje, dovoljno dugo da lijeka nestane na našem tržištu, tako da se praktično od danas do sutra našla u nezavidnoj situaciji.

Uvoznik je, kao što je i Levistej naveo, DDL iz Zagreba, ali kao da i nije. Ljubazno odgovaraju da se "trude riješiti probleme s proizvođačem kako bi isporuka lijeka što prije opet bila normalna", a očekuje se da bi to moglo biti krajem travnja. Svatko tko je ikada imao inkontinentnu kuju zna da životinja ne može bez lijeka ni dva dana, a kamoli dva mjeseca. Na tjedan do deset dana još se može provući s pelenama, ali sve dulje od toga nije ni ugodno psu, a ni zgodno za vlasnika.

Posljednji sam put kupovala Propalin kod nas prije četiri godine, po cijeni od 120 kn, otprilike, no čini se da je, kao prvo, poskupio, a kao drugo, da u ovoj situaciji mnogi koriste priliku.

No u nuždi, kažu, vrag i muhe ždere pa evo gdje se može nabaviti Propalin (bočica od 100 ml) i po kojoj cijeni - nažalost, imam samo informacije za Zagreb.
  • Ljekarna Frebel na Dolcu - cijena: 415 kn;
  • VioVet iz UK - cijena: 31,99 £ + poštarina 10 £, što na kraju iznosi oko 360 kn:
  • Veterinarska bolnica u Brežicama - cijena: 37 € (oko 275 kn) + trošak za benzin ili autobusnu kartu;
  • jedna veterinarska ambulanta u Zagrebu - 350 kn
    ime namjerno ne navodim da me opet netko ne bi optužio kako hvalim ili kudim pojedine vetove

Ako ove informacije nekome mogu pomoći, bit će mi drago. Nadam se da vas nema puno.

P. S. Alternativno je rješenje Aromadogov Urinary Stop (Aromadog može se naći samo na FB-u, nema internetske stranice), prirodni pripravak, no ne pomaže kod svih kuja, a i prelazak je postupan: smanjuje se osnovni lijek i povećava broj kapi, što znači da bez Propalina odnosno Incurina u kući prelazak najvjerojatnije nije moguć. Bočica od 10 ml sadrži otprilike 200 kapi, cijena: 80 kn + 15 kn (poštarina).
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 09:33   #84
Ajmemeneee, u Frabelu traže 415 kn
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 12:11   #85
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Ajmemeneee, u Frabelu traže 415 kn
A gle, Propalin je očito poskupio u odnosu na cijenu po kojoj smo ga prije kupovali: link. Lako je moguće da je zbog toga i došlo do problema s uvozom, ali to je samo nagađanje. Nažalost, Vetoquinol ga ne prodaje preko neta, nego samo u veterinarskim ljekarnama.

Zadnje uređivanje Didi : 16.03.2018. at 12:29.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2018., 21:46   #86
Htjela sam se raspitati za Propalin pa vidim Didin post

Na temi nisam naisla na informaciju - moze li se inkontinencija rijesiti operacijom?
Pas je inkontonentan od sterilizacije. Curenje se javlja povremeno i sad je bila poduza pauza. Jutros lokva. Kod veta sam saznala za ove probleme sa Propalinom, nisam znala detalje koje je napisala Didi. A nije mi taj tren palo na pamet pitati za mogucnost operacije. Nevjerojatno mi je da ne postoji neki drugi lijek u RH.
sevesox is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2018., 21:59   #87
Teoretski, mogućnost postoji, ali ono što sam čitala o tome čini mi se toliko komplicirano i neizvjesno da se osobno ne bih toga prihvaćala, a bome i ne znam ima li kod nas vetova koji bi bili u stanju obaviti takav zahvat a da se ne uče na tvojem psu.

Ne samo u Hrvatskoj, nego ni u cijelome svijetu nema drugih lijekova osim ovih koje sam navela: Propalin, Incurin, alternativne gljive, biljke, alge te batat kao pripomoć.

Kod nekih se pasa inkontinencija i povuče: jednom vam se to dogodilo, držim fige da se to i ponovi.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2018., 09:24   #88
Hvala Didi!
Porazgovarat cu s veticom o tome.
Hvala ti na lijepim zeljama, ali ona je odrasli pas i vec se dogadalo da curenje krene, pa nakon terapije stane na par mjeseci i onda opet krene...
sevesox is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2018., 09:28   #89
Mene zanima jel se kod vas inkontinencija javila odmah nakon zahvata ili kasnije i kada kasnije?

Macu sam si nedavno sterilizirala, doduše ostavili su joj dio maternice pa me zanima zbog toga jer vidim da se ipak to kod ženki češće događa nego što se o tome priča. Dobro i kod vaših kuja je sve vađeno vanka pa pretpostavljam da i to igra veliku ulogu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2018., 09:38   #90
Kod moje se pojavilo odmah.
Ne znam je li sve izvadeno, ona je udomljena i preuzela sam ju nakon sto se kod cuvalice oporavila od sterilizacije.
sevesox is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2018., 09:47   #91
Vjerojatno je jer koliko sam čitala po netu kod kuja se uglavnom sve vadi jer su sklonije piometri, kod mačaka se uglavnom jajnici. Mojoj je i dio maternice izvađen jer je imala početak piometre pa sam baš pratila jel joj curka možda mokraća. Nisam primjetila pa valjda onda ni neće (mene i moje živine voli opaliti ono što je dosta rijetko tak da pušem na hladno i sve pratim)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2018., 10:10   #92
Quote:
sevesox kaže: Pogledaj post
Hvala Didi!
Porazgovarat cu s veticom o tome.
Hvala ti na lijepim zeljama, ali ona je odrasli pas i vec se dogadalo da curenje krene, pa nakon terapije stane na par mjeseci i onda opet krene...
@Sevesox
Ne znam koliko je curka stara, ali možda bi za početak trebalo napraviti detaljan sistematski pregled. Udruge nemaju ni vremena ni novaca za to, a liječe samo ono što je vidljivo - slomljenu nogu, izbijeno oko i tako.

Za urinarnu inkontinenciju može postojati više razloga, a kastracija je samo jedan od njih. Može se desiti - nažalost, ali je tako - da vet malo krivo zareže i eto ti belaja! Uglavnom je razlog hormonalni disbalans, a i to ne kod svih kuja i ne kod svih pasmina.

Dakle, ono na što mislim da bi prilikom pregleda trebalo obratiti pažnju jest stanje kompletnoga njezina urinarnog trakta plus RTG kralježnice pa onda dalje razmišljati, skupa s veticom koja će možda imati i nekih drugih ideja, no svakako je najprije pitaj za ovo dvoje.

@LeeLoo
Što se vadi i kako se vadi ovisi od veta do veta, od škole do škole, od razdoblja do razdoblja. U doba kada je Sitko kastrirana, svi su vadili sve, a danas se sugeriraju smao jajnici. Zapravo bi, a vani se to sve češće i radi, bilo najpametnije izvaditi maternicu, a ostaviti jajnike - izbjegava se opasnost od piometre, a ostavlja normalna hormonalna ravnoteža. I ne, nisu sve kuje sklone piometri niti se piometra događa kod svih kuja, no kod kuja koje nisu kotile nakon pete godine treba početi paziti odnosno kontrolirati eventualno stvaranje cista u maternici. Za mačke ne znam je li to kod njih rjeđe ili ne.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2018., 10:26   #93
Jel se ne bi sa jajnicima nastavile i dalje tjerati?

Nisi me skontala ili sam se krivo izrazila, nisam uopće htjela reći da su sve kuje sklonije piometri već da se kod pasa češće javlja nego kod mačaka i zbog toga valjda drugačije steriliziraju. Džabe meni što je to kod mačaka rijetko kad evo od 3 mačke koje sam imala ovo mi je 2. koja bi ju imala da je nisam na vrijeme capnula. Toliko o statistici.

Didi jel se tvojoj odmah javio problem ili s vremenom?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2018., 10:48   #94
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Jel se ne bi sa jajnicima nastavile i dalje tjerati?
Bi, pa što? Isto bi bilo i da se steriliziraju, to jest da im se podvežu jajovodi. Stanje organizma bilo bi bliže prirodnome. Svako malo išle bi u šetnju u nedoba, samo što vlasnici ne bi mogli biti toliko komotni.

Quote:
Didi jel se tvojoj odmah javio problem ili s vremenom?
Ne, tek nekoliko mjeseci poslije kastracije. Koliko znam, to i jest uobičajeno ako će kuju zadesiti inkontinencija: sfinkter postupno slabi tijekom naredne godine nakon zahvata. Zato i mislim da bi kod Sevesoxine kuje trebalo provjeriti što je doista na stvari.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2018., 20:18   #95
Didi, hvala.
Raspitat cu se. Sad barem znam sto moram pitati
sevesox is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2018., 05:59   #96
Pozz ekipa,dakle imamo ovakav problsm.Ic ci cu do veterinara al zelio bih peovo s vama vidit ovdje d mogu napravit ista prije odlaska.Imam kujicu 3 god koja je.sterilizirana prije 1ipo god i sve je uredu s njom bilo sve do prije par dana.Primjetio sam da je pocela curit/piskit dok spava,u pocetku je to bilo sitno i nisam obracao paznju toliko no medutim evo zadnje 3 veceri je bas malo vise
Bude lokvira urina malo poveca
Pa me zanima uslijed cega se to pojavilo,te dal mogu nesto prije uradit posto smo s otoka.koji je lose pokriven veterinarskim uslugama


Eh d,da i ja navedem da tu i tamo pliva al u zadnjih tjedan dana nije plivana,jedina stvar sto naravno pije obilno vode zbog vrucina
Odemo cca 4-5 puta dnevno u setnje navecer prije spavanja je obavezno odvedem
bignike is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2018., 06:31   #97
Kod veta ćeš provjeriti da nije u pitanju nešto drugo (upala), ali činjenica da joj mokraća nevoljno iscuri dok spava ukazuje na inkontinenciju. Ako se utvrdi da je ovo posljednje u pitanju, davat ćeš joj terapiju. Pročitaj naša iskustva s uporabom i nabavom lijekova. Nema puno.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2018., 07:11   #98
Hvala Didi na brzom odgovoru,jos jedno pitanjce vidio sam da vi vecina lijecite pdopalinom.Eh nisam naletio ma cijenu,te dal ima za kupit u bilo koje veterinarske ambulante?
bignike is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2018., 07:37   #99
Ne znam kakva je sada situacija s Propalinom. Donedavno ga nije bilo. Sve ti piše u desetak prethodnih postova. Ja sam nakon nekih pet godina Propalina prešla na Incurin. Sada Sitko već gotovo devet godina živi s terapijom. Uspješno.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2019., 13:54   #100
Za one koji kuji daju Incurin, kao što to ja radim, javljam da je cijena na Dolcu slična onoj kakva je i prije bila: 214 kn kutija plus njihova usluga, mislim da je 30 kn, nisam pitala. O VioVetu u koji sam se do sada pouzdavala i koji sam hvalila mislim kako je bolje da pišem na temi o pet shopovima. No za to ima vremena: sapunica još traje.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.