Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2010., 13:05   #21
Rade i dvix-i
ja sam kriv
Program ne može prepoznat bilo koji direktorij ili film koji u nazivu sadrži "čćžšđ" odmah čim se to promjeni u "czsd" svi filmovi rade
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 13:34   #22
pomoć

ovako ljudi ako ima koga da mi pomogne jer baš nisam na ti sa ovom naprednom tehnologijom,naime imam lcd philips 32pfl 8404h i adsl vezu.kako da povežem pc i tv.ja sam pokušao ovako lan kablom onim crvenim u ruter a s druge strane u tv i išao na instalaciju,instalirao ga i provjerio status da je dobro, ali šta dalje kako da dobijem sliku s pc-a na tv.imam instaliran xp.da li treba istovremeno spojit i vga ili šta već,neznam.pomozite
tibili is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 14:59   #23
Quote:
tibili kaže: Pogledaj post
ovako ljudi ako ima koga da mi pomogne jer baš nisam na ti sa ovom naprednom tehnologijom,naime imam lcd philips 32pfl 8404h i adsl vezu.kako da povežem pc i tv.ja sam pokušao ovako lan kablom onim crvenim u ruter a s druge strane u tv i išao na instalaciju,instalirao ga i provjerio status da je dobro, ali šta dalje kako da dobijem sliku s pc-a na tv.imam instaliran xp.da li treba istovremeno spojit i vga ili šta već,neznam.pomozite
treba ti software

http://www.wildmediaserver.com/page10.php

probaj se igrat s ovim ,ja upravo testiram za sad izgleda da bu dobro

bitna stvar : filmovi i folderi nesmiju u nazivu sadržavati bilo koji od znakova "čćžšđ" ! sve drugo može ,barem koliko za sad vidim.

btw.

@Myte koji bi mi trebali biti script : Western ili Central European
i jel možda znaš koji font bi trebao pravilno prikazivat naše znakove.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 17:41   #24
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
treba ti software

http://www.wildmediaserver.com/page10.php

probaj se igrat s ovim ,ja upravo testiram za sad izgleda da bu dobro

bitna stvar : filmovi i folderi nesmiju u nazivu sadržavati bilo koji od znakova "čćžšđ" ! sve drugo može ,barem koliko za sad vidim.

btw.

@Myte koji bi mi trebali biti script : Western ili Central European
i jel možda znaš koji font bi trebao pravilno prikazivat naše znakove.
kod mene ide i s šćžč
tibili is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 18:42   #25
Quote:
tibili kaže: Pogledaj post
kod mene ide i s šćžč
kak ide , vidi ih i kod mene ,ali filmove ne transkodira i ne rade na Philipsu a bogme niti na Panasonicu ,jednostavno ih "transkoder" ne prepoznaje

Ak ti film radi na TV-u koji ima čćžšđ u nazivu ,kaj kaže za format ? MPEG PS ili ?
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 21:09   #26
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post

@Myte koji bi mi trebali biti script : Western ili Central European
i jel možda znaš koji font bi trebao pravilno prikazivat naše znakove.
Central European, Ariel bi morao radit tj imati CE kodnu stranicu...


zanima me da li kad "transkodiraš" u MPEG_PS (.mpeg i .vob su zapravo MPEG_PS - MPEG Program Stream) da li prekodiravaš video u mpeg ili je samo riječ o re-multipleksiranju u mpeg program stream? Tvoj Phićo ima samo mpeg-2 dekoder zar ne?
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 21:51   #27
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Central European, Ariel bi morao radit tj imati CE kodnu stranicu...


zanima me da li kad "transkodiraš" u MPEG_PS (.mpeg i .vob su zapravo MPEG_PS - MPEG Program Stream) da li prekodiravaš video u mpeg ili je samo riječ o re-multipleksiranju u mpeg program stream? Tvoj Phićo ima samo mpeg-2 dekoder zar ne?
philips inače vidi mpg,mpeg po specifikacijama ,sad što konkretno program radi ,fakat ne znam ,al radi dobro

problem i nije bio u programu već kod mene u Windowsima to sam rješio ,i sad sve šljaka

sljedeče na redu je DVB-T Streaming i napokon gledanje Slovenaca na Philipsu 9603D

ovo čudo od programa može Streamat DVB-T/S/C i IPTV putem DNLA porta na Televizore

Zasad još nisam skužio di je problem ,kanale mi vidi i očito ih i otvara al je neki problem ili sa driverom na teratec kartici ili u transkodiranju


al bum se sutra igral,danas više zbilja nemam volje ,ubili su me ovi titlovi
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 14:46   #28
ide na bolje

ovaj fenomenalni komad softwarea može zbilja prikazivat DVB-T/S/C kanale na DNLA televizorima

fakat radi ,imam nekih problema sa prijemom i nakon nekog vremena se sruši ffmpeg ,ali čini mi se da sam očito instalirao krivu verziju,jer kad mo dođe ona dosadna poruka send-dont send u njoj pod greškama spominje nešto o AMD procesoru

ja imam instalirane Win XP SP2 , Intel Core2Duo E8500 ,e sad trebao bi poskidat sve te programčiće i instalirat ih,al ne kužim koje

Kod:
http://sourceforge.net/projects/mplayer-win32/files/
ima ih po nekoliko verzija ?

ali barem na 3-4 minute sam gledao Slovence na svojem 9603D

izgleda da će ispast da je bitnije imat DNLA nego tuner u TV-u

samo me živo interesira kad proradi oće li bit moguće gledat i različite kanale na dva TV-a u istoj mreži ,al tolko dobro vjerojatno nemože bit

ko koristi ovaj program na Panasonicu : Settings-Server-list of alowed clients devices tu na search i add ,sad će se pojavit svi DNLA uređaji,sad tu možete mjenjat postavke na način :

Označite Panasonic MIL DNLA (ili bilo koji drugi kojem želite mjenjat postavke) - Edit ,otvara se prozor,na njemu - Settings , tu možete mjenjat svašta , kao i Media Device Type ,meni je postavljeno na "Phillips 16/9 1920x1080 " unutar njegovih postavki bit je da promjenite titl na "Arial Bold - Central European" i titlovi će radit zajedno sa čćžšđ , zatim poprilično bitno "File Types" ,kada se otvori označite i obrišite redom dvix,xvid,avi sad će slika na Panasonicu bit daleko bolje kvalitete i to specijalno na .avi filmovima

Zadnje uređivanje The Best F1 Driver : 07.02.2010. at 15:00.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 13:40   #29
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
samo me živo interesira kad proradi oće li bit moguće gledat i različite kanale na dva TV-a u istoj mreži ,al tolko dobro vjerojatno nemože bit
Zašto ne? samo ti treba 2 tunera za DVB-T. Preko jednog neće ići.
A preko dva - zašto ne?
Samo se traži propusnost mreže i određena količina CPU resursa.
veljac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 13:53   #30
Quote:
veljac99 kaže: Pogledaj post
Zašto ne? samo ti treba 2 tunera za DVB-T. Preko jednog neće ići.
A preko dva - zašto ne?
Samo se traži propusnost mreže i određena količina CPU resursa.

Samo pitanje je koje uopće vidi i podržava,meni to poprilično šteka,ali kolko sam googlal i svi drugi programi/serveri tih mogučnosti uglavnom kao podržane uređaje stavljaju interne kartice,a nigdje podržane niti jedne USB DVB-T kartice kakva je moja
Vjerojatno u tome i je problem,jer kad ju otvori onda je sve OK ,ali uglavnom ju uopće ne vidi,kao da je nema,vjerojatno USB kartica presporo odreagira i program se ugasi jer smatra da je nema ili da ne radi
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 16:21   #31
hm... koiko vidim ti programi se oslanjaju na druge programe. Recimo PSP Media Player koristi (između ostalih) i mencoder.exe koji zapravo radi posao stramanja.
A ovom je bitno da zna od kuda će nešto uzeti - ulaz i kuda će s tim nakon obrade - izlaz.
dakle ako se mplayer-om može gledati TV, to bitznačilo i da se s mencoderom može s istim /sličnim parametrima aplikacije "uzeti" isti.
Na kraju mencoder nije direktno svjestan da sidjeluje u radu DLNA servera.
veljac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 16:30   #32
Čini mi se da je važno naglastiti da "tranje" s jedne strane odnosno "kavliteta" s druge ovise o postavkama.
Ono što je vrlo bitno - je pronaći postavke koje su bolje od defaultnih.
Nakon početnog oduševljenja pogledao sam film (2012) u 720p s defaultnim postavkama.
Ono što sam primjetio da je na jedno 10 mjesta u filmu bilo toliko detalja da je skoro pa stala slika i prekidi su bili u tonu.
Po podešavanju nekih parametara, ista kritična mjesta su glatko išla.
Tijekom testiranja sam pak pretjerao pa sam od kvalitetne slke napravio kado da gledam neki divx od prije 10 godina. Dakle neophodno je tunirati da se dobije nešto što radi OK.

također me živciralo što je slika filma 1:2.35 rastegnuta po visini na 16:9.
To sam pajk riješio da sam pronašao postavku:
-vf expand=:::::16/9

No to je pak uzrokovalo da se titlovi na crnom dijelu zadržavaju pa za par sekundi dođe do totalne zbrke
promjenom na
-vf expand=::::1:16/9
dobio sam što sam htio.

Uglavnom poanta je da ovaj progam dolazi s puno mogućnosti no s druge strane kao da moraš biti ekspert za sve detalje.


Wild Media Server još nisam probao jer će biti komercijalan kad bude gotov.
No dat ću mu šansu ...
Stvar je da čovjer mora imati puno slobodnog vremena da bi si sve to naštimao.
veljac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 16:55   #33
što se tiče prekida - probao sam i ja sa 720p mkv ali mislim da nije krivac softver nego što je procesor bio maksimalno opterećen. inače, fora. nije mi nešto korisno ali je zanimljivo... slike se na Braviji učitavaju malo sporije i sveukupan dojam je da PS3 to (vrlo očekivano) bolje odrađuje

probao sam to prije cca 6 mjeseci i bilo je vrlo problematično, sad je skoro pa plug'n'play, prepoznao model televizora, telkač prepoznao mediaserver i udri
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 17:03   #34
Istina ,ali tome služe oni "Rendereri"
mene je izmaltretirao Panasonic, dok je Phillips koji je u listi proradio praktično iz prve i bez nekih silnih problema

prednost tog konkretnog programa je što imaš mogućnost snimit postavke
samim tim recimo ja imam V10 i izmaltretiram se dva tri dana da to sredim,i kad profunkcionira savršeno ,uredno tebi mogu poslat na mail te iste postavke,to mi djeluje kao jako dobra mogućnost

osim toga poprilična je prednost što za svaki film možeš složit zasebne postavke,koje vrijede samo za njega neovisno o tome što je drugi iste exstenzije i formata.

isto tak i za svaki uređaj zasebne postavke,sve u svemu djeluje mi kao jako dobar program,probao sam PS3 Media i ovaj mi djeluje poprilično bolji i jednostavniji za korištenje,barem kad su u pitanju DNLA TV-i ,za PS3 ne znam jer ga nemam.

a i daleko jednostavnije je vratit postavke nazad,ako nešto zezneš,dva,tri klika mišem i to je to
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 18:34   #35
http://en.wikipedia.org/wiki/PlaySta...ew_development

kaj je zbilja moguće koristit PS2 kao media player , fakat ne kužim na koju foru,uštekam taj LAN port na PS2 (nisam imal pojma da ga uopće ima ) i ništa se ne dešava, ne vidim ga na mreži u Windowsima ,niti ga media server prepoznaje

ajd idem se malo igrat i s tim
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 20:08   #36
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
http://en.wikipedia.org/wiki/PlaySta...ew_development

kaj je zbilja moguće koristit PS2 kao media player , fakat ne kužim na koju foru,uštekam taj LAN port na PS2 (nisam imal pojma da ga uopće ima ) i ništa se ne dešava, ne vidim ga na mreži u Windowsima ,niti ga media server prepoznaje

ajd idem se malo igrat i s tim
baš ti se da...možeš plejat samo SD
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 20:32   #37
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
baš ti se da...možeš plejat samo SD
još muku mučim sa samim startom i prikupljanjem softwarea,ali navodno radi i 720p a telkač je ionak 720p, više mi niti ne treba
osim toga postoji mogućnost igranja igri,koje su spremljene na mreži

uglavnom ima tu svašta.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 22:27   #38
kak radi 720p? možda...hmm...više se i ne sjećam ali valjda za to moraš imat komponentni kabel, dakle iz sonyjevog video konektora u komponentni jer preko SCART-a ne bu radilo...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 22:31   #39
Quote:
tibili kaže: Pogledaj post
kod mene ide i s šćžč
U Wild Media Server ???
Ja danas stavio to čudo na Win 7, stavio Arial + Central European
pa i meni čćšž pretvara u ccsz.

PMS bar ima opciju da si staviš kodnu stranicu za titl (stavio sam cp1250), ali ovaj ne. Ili ima fora?
veljac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 22:55   #40
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
kak radi 720p? možda...hmm...više se i ne sjećam ali valjda za to moraš imat komponentni kabel, dakle iz sonyjevog video konektora u komponentni jer preko SCART-a ne bu radilo...
bojim se da 720p nakon SCARTA, komponentnog, ili bilo kojeg analognog prijenosa ne bi trebao biti više niti blizu 720p


Imam pored mrežnog kabela LCD spojen i s video kabelom i tih "1024*768" nije ni blizu 720p (blago rečeno)
veljac99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:27.