Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2014., 12:42   #61
Quote:
miroslav kadlec kaže: Pogledaj post
Znam da podvodni detektori postoje, ali stvarno ne znam nekog da to koristi.
Na našem jeziku, najbolji ti je onaj Vumi forum za detektore. Ali sumnjam da ćeš i tamo naći info o podvodnim detektorima s obzirom da su članovi uglavnom iz Srbije.
Morat ćeš na neki strani forum.
Je, tamo sam trazio ali nisam nis nasao... Znas neki strani forum ili slicno gdje bih mogao naci relevantne informacije?

Iakoimas misljenje ili neke savjete koji detektor bi meni odgovarao, bio bih ti zahvalan da das mali osvrt.

Sretna Nova godina u svakom slucaju, puno uspjeha u 2015. potragama.
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 13:50   #62
Jel u međuvremenu otvorena kakva udruga ljubitelja detektora metala?
mferek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 01:22   #63
gledam na ngc seriju kopači i toliko se ismijem toj američkoj povijesti, njima je vrhunac građanski rat pa sad bonnie and clyde pa traže municiju koja je korištena u okršaju i sad to vrijedi pravo bogatstvo, imaju garrett at detektore i slobodno traže i već znaju po zvuku što je, ali povijest im je smiješna, daleko iza europske, azijske, afričke, srednjo američke...
eto tako to slobodno ide u normalnom svijetu ljudi slobodno traže i kopaju kud ih volja, auti prolaze a oni slobodno uživaju, jeli netko od vas u kakvoj udruzi pa da se i ja učlanim, jer nema smisla glumiti indianu jonsa .........ovo sa karticam živim na području gdje svako svakog zna pa ne prolazi da izradim karticu samo legalno, pa ako netko ima udrugu neka se javi i neka objasni kako osnovati udrugu ??
cestar222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 00:35   #64
Pozdrav svima,znam osobu koja je zainteresirana za osnivanje udruge no radi manih poteskoca u papirologiji i odobravanju svega je ON HOLD,osobno ju ne znam jer smo se culi oko druge teme no posto se oboje bavimo istim hobijem predlozio mi je svoje ciljeve pa mozda uskoro nesta i bude od toga,pozdrav svima naravno i drago mi je vidjet da se broj povecao!Koristim Garrett Ace250 no sada cekam jednu malo vecu maschinu Aka Sorex Pro pa cemo vidjet sta ce on donjet....za sada je Ace odlican!!
Limenka172 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 11:34   #65
Znam i ja jednu osobu koja bi se volila ovim baviti, pa eto nas već četiri, bilo bi super bez obzira ako smo udaljeni jedni od drugih možda i 200 i više kilometara.....glavno je da prosiširimo ovaj hobi i da se to smije legalno raditi........
cestar222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 11:45   #66
To bi bilo odlicno,ja cu se gospodinu javit pa ako se sta pokrene svi se lijepo uclanimo i barem smo malo mirniji sto se tice legalnosti ovog hobija!!!
Limenka172 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 11:56   #67
Ja se još ne bavim ovim hobijem ( bio sam jednom i to na svojoj zemlji ) ali čim se bude moglo počinjem odmah isti tren, odmah se učlanjujem, zarazno je, i treba to legalizirati, kažu da se smiju javne površine pretraživati imam neke dokaze pa i jedan film kako stranci traže po našoj obali.... upiši metal detecting beaches topless in croatia pa ćes viditi na film na YT-u eto onda bi nas bilo, pa mi mogli razmjenjivati iskustva, ponekad se naći i zajedno čeprkati, bilo bi super .. .....
cestar222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 12:39   #68
Ja se bavim vec 3 godine i da zarazno je jako,meni sljedeci tjedan dolazi jako mocan stroj pa se nadam da ce biti jos zanimljivije!Svaki dan sam na you tube-u kada nisam vani tako da pratim sve!!Da bilo bi super udruzit se i druziti uz metal detecting,zajedno smo jaci i brzi
Limenka172 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 12:52   #69
moj je izbor tesoro silver u max koliko sam vidio svi ga hvale nadam se da će doboro služiti pročitao sam jednu recenziju gdje je osramotio garrett at pro, sve je počelo kad je ovaj sa at pro podcijenio ovog sa tesorom, i kad je prošao poslje ovoga što ima at pro, ovaj što ima tesoro iskopao je još puno toga što ovaj nije detektirao, tako da to uzimam, onda kasnije imam jedan francuski u vidu ne znam kako se zove imam negdje zapisano dođe 700 eura do pola metra rastura, možeš sa njim pod vodu, ima više frekvencija i automatsku diskriminaciju , gps, bezžičnu zavojnicu, teleskopski je itd... ali prvo moram se sa ovim naučiti, pa omda kad shvatim kako to sve funcionira bit će lakše i bolje........
cestar222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 13:17   #70
Ja sam uzeo Aka Sorex Pro,provjeri ga,pregazio je At i konkurenciju,1.20m mu je max!za tu lovu(830$) konkurencije nema!!!Nisam tesoro previse pratio ali znam za njih,najbolje ti je citat sa ove stranice veoma cjenjene,covjek se bavi i placen je za testiranje detektora i stvarno je dobar!!http://www.garysdetecting.co.uk/index.html
Limenka172 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 18:22   #71
Vidim ti vec imas iskustva, zanima me gdje traziz, mislim kakve lokacije obilazis i jesi li imao neugodnih iskustava ? Moj prvi nalaz je bila folija od durexa jesi ti pronasao sto u ove 3 godine? Eto ja samo jednom otisao i proslavio se
cestar222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 20:10   #72
Trazim naravno tamo di nema ljudi a to su sume ugl. istrazujem jako povijest i lokacije te na neke i odlazim a uskoro pocinjem i sve cesce to radit,dosta to ljudi radi samo treba naletit na njih nekako,ima dosta profesionalaca u tome koji kopaju na ozbiljnim lokacijama,rimske i ww2 ugl!Iskustva neugodnih sam imao malo i radi njih zavrsio na policiji ali to je duga prica,nema murija pojma kae to i kako se sa time nosit,barem u mom slucaju je tako bilo!Nalaza imam puno a i malo ako pogledam koliko izlazim i koliko se time bavim no jako sam zadovoljan,dobra lokacija je bingo!Nebi preporucio javno da se iznose nalazi sto na forumu sto na Facebooku itd jer veliko oko gleda i snima 0-24!!Za korisnike Garretta Ace250 strogo preporucam Jewlery mode samo i kupnju Nel tornado zavojnice,bila 1600kn a sada je mislim 860kn
Limenka172 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 19:19   #73
Pozdrav ekipa...
trebao bi savjet oko kupnje detektora... vidim da se nudi sve i svasta... ali ako mozete preporuciti neki koji reagira na zlato i srebro (a ne samo na obican metal) i da je waterproof...
vidim da ima vec od 60$ ali cisto sumnjam da su ti dobri...
eto nadam se nekom postenom savjetu... thx
jewinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 22:13   #74
Ja znam da postoji jedan dobar Garrett oko 1000kn je,ne znam naziv ali istrazi na netu i gledao sam videa par i nalazi su odlicni!!!
Limenka172 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 17:42   #75
ima li tko možda iskustva s ovakvim detektorima, ne treba mi nešto skupo, možda 700-800 kn, samo da malo ubijem vrijeme i šetam po dvorištu (a možda i dalje)...i naravno ako netko ima još što za preporučit
pitanje323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 01:07   #76
Zaboravija si disi nekoga zakopa a?
opensys is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 01:15   #77
Quote:
Limenka172 kaže: Pogledaj post
Ja se bavim vec 3 godine i da zarazno je jako,meni sljedeci tjedan dolazi jako mocan stroj pa se nadam da ce biti jos zanimljivije!Svaki dan sam na you tube-u kada nisam vani tako da pratim sve!!Da bilo bi super udruzit se i druziti uz metal detecting,zajedno smo jaci i brzi
Jel moze link na neki od tvojih videa na youtube da vidim kako trazi taj detektor s kojim radis..?
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 15:08   #78
Quote:
cestar222 kaže: Pogledaj post
Naravno da nema blaga da je naci stariju konjsku potkovu meni bi to puno znacilo.
ha ha ha našao sam je ali sam je bacio jer prema narodnom vjerovanju nije sreća ako je slomljena ove moje fali komad možda 20 % ima tri čavla što je sreća i bila je okrenuta prema meni što je isto sreća ali eto slomljena pa nije sreća nego suprotno onda kad sam to proučio bacio sam je
cestar222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 19:18   #79
Pozdrav ekipa da i ja nesto kazem...ovim hobijem se bavim vec oko 5 godina...posjedujem garrett at gold i sea hunter mark 2...mk2 mi je za trazenje na moru u vodi a at gold kopno i suhe plaze,dakle ne mokre jer zbog njegove visoke frekvencije nije pogodan da se trazi u takvim uvjetima ,pogodniji je at pro...
Obadva uredaja su se za 2 godine otplatila koliko sam toga nasao..i daleko naisplativiji hobi koji sam do sada probao.
Ove godine zbog posla nisam mogao previse izlazit na teren ali u 7 puta koliko sam bio po 3 sata dnevno skupilo se sveukupno preko 1300kn,nasao sam i polovicu zlatnika iz 1525 g. Od ludvig-a 2, te ribarski pecat od bronce iz 1211g.
U zadnjih 5 godina nemoram ni pricat sta je svega bilo..
Promijenio sam 10-tak detektora i u cjenovnom rangu do 700 eura je najbolji at gold zbog potpunog all metal moda , manipulacije notch filtlerima itd.
A za ispod vode seahunter ili fisher cz21 je najbolja kupnja..probao sam i infinium ls i odlican je samo sto je sonda nezgrapna i umara ruku na suhom,a i ne dobiju se podvodne slusalice moraju se dokupit posebno...sve u svemu tko ima volje hrvatska je daleko najbogatija drzava u regiji nalazima..ko zeli vjerovat tako je...
skill69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 10:40   #80
Quote:
skill69 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa da i ja nesto kazem...ovim hobijem se bavim vec oko 5 godina...posjedujem garrett at gold i sea hunter mark 2...mk2 mi je za trazenje na moru u vodi a at gold kopno i suhe plaze,dakle ne mokre jer zbog njegove visoke frekvencije nije pogodan da se trazi u takvim uvjetima ,pogodniji je at pro...
Obadva uredaja su se za 2 godine otplatila koliko sam toga nasao..i daleko naisplativiji hobi koji sam do sada probao.
Ove godine zbog posla nisam mogao previse izlazit na teren ali u 7 puta koliko sam bio po 3 sata dnevno skupilo se sveukupno preko 1300kn,nasao sam i polovicu zlatnika iz 1525 g. Od ludvig-a 2, te ribarski pecat od bronce iz 1211g.
U zadnjih 5 godina nemoram ni pricat sta je svega bilo..
Promijenio sam 10-tak detektora i u cjenovnom rangu do 700 eura je najbolji at gold zbog potpunog all metal moda , manipulacije notch filtlerima itd.
A za ispod vode seahunter ili fisher cz21 je najbolja kupnja..probao sam i infinium ls i odlican je samo sto je sonda nezgrapna i umara ruku na suhom,a i ne dobiju se podvodne slusalice moraju se dokupit posebno...sve u svemu tko ima volje hrvatska je daleko najbogatija drzava u regiji nalazima..ko zeli vjerovat tako je...
Bi li mogao dati osvrt na usporedbu Garrett Sea Hunter Mark 2 i Minelab Excalibur 2, prednosti, nedostatke, mane i dodatne mogucnosti..? Vidim da se i jedan i drugi krecu oko 700 Eura iako je Excalibur malo skuplji negdje pa me zanima kakvi su u stvarnosti i na terenu...
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:22.