Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2013., 22:16   #21
A što je općenito s EU? Hoće li se održati ili raspasti? Na ovo me potaklo ono s podsmjehom-sad kad mi uđemo, EU će propasti
cobanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 23:04   #22
@Fish...nema frke , cisto da malo prikazem kakva je ovdje atmosfera u vezi s trenutacnim dogadjanjima. Ali ovo me bas razljutilo...cijeli dan (BBC news) briju o Wimbledonu, pozaru u Americi i Glastonbury-u. Sky News je posvetio cijelih 5 sekundi ujutro, ali zato je Al Jazeera Eng napravila prilog od 20ak minuta (vidi se da sam nezaposlena ).

Ovo 5.polje nije tako lose, kao sto si i rekla, ali naravno ovaj Pluton u 10oj pritisce na 4. polje. Bi li se ta opozicija Sunce-Pluton mogla tumaciti kao potreba da se Hrvati na neki nacin suoce s vlastitim identitetom i pokusaju rascistiti s "kosturima iz ormara"? U protivnom te bi nerasciscene stvari iz proslosti mogle posluziti sa svrhom da se Hrvatsku manipulira i ucjenjuje.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 00:05   #23
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
@Fish...nema frke , cisto da malo prikazem kakva je ovdje atmosfera u vezi s trenutacnim dogadjanjima. Ali ovo me bas razljutilo...cijeli dan (BBC news) briju o Wimbledonu, pozaru u Americi i Glastonbury-u. Sky News je posvetio cijelih 5 sekundi ujutro, ali zato je Al Jazeera Eng napravila prilog od 20ak minuta (vidi se da sam nezaposlena ).

Quote:
Ovo 5.polje nije tako lose, kao sto si i rekla, ali naravno ovaj Pluton u 10oj pritisce na 4. polje. Bi li se ta opozicija Sunce-Pluton mogla tumaciti kao potreba da se Hrvati na neki nacin suoce s vlastitim identitetom i pokusaju rascistiti s "kosturima iz ormara"? U protivnom te bi nerasciscene stvari iz proslosti mogle posluziti sa svrhom da se Hrvatsku manipulira i ucjenjuje.
Ne bih rekla. To bi bilo recimo da je obrnuto tj. Pluton u jarcu u 4. polju, a Sunce u 10. polju raka...ovako je to ona vrsta dominacije u kojoj mi sebi tepamo da smo dio "velike evropske obitelji" (Sunce 0º Jupiter u 4. polju raka) a imamo oca bešćutnog sadistu (180º Pluton u 10. polju jarca). Hoću reći, Pluton u 10. polju jarca ne želi dijeliti vlast s nikim, on je u toj poziciji "apsolutni autoritet", a Pluton iz jarca je ovdje u kvadratu s Mjesecom (narod), on tu narod sebi podčinjava.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 12:02   #24
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
@Fish...nema frke , cisto da malo prikazem kakva je ovdje atmosfera u vezi s trenutacnim dogadjanjima. Ali ovo me bas razljutilo...cijeli dan (BBC news) briju o Wimbledonu, pozaru u Americi i Glastonbury-u. Sky News je posvetio cijelih 5 sekundi ujutro, ali zato je Al Jazeera Eng napravila prilog od 20ak minuta (vidi se da sam nezaposlena ).
Ali nije svugdje tako, u Njemackoj su danima prije najavljivali da Hrvatska kao 28 clanica ulazi u EU, a i na vise raznih emisija bili prikazali situaciju u Hrvatskoj.

Neki manje drugi vise negativno ili bolje reci pravo stanje stvari, nezaposlenost, korupcija itd. Inace su nam Bavarci vise pozitivnije naklonjeni nego sjeverci u Njemackoj.
Cak su i naveli da su nasi jako zamjerili Merkel sto nije dosla na slavlje, ali i ja se pitam iz kojeg razloga su to ocekivali kad ni ostali visoki drzavnici nisu dosli, osim nasih Jugo susjeda.

Moram priznati sve vijesti i dokumentacije su bile objektivne i bez nekakvih
losih namjera.
U ponedeljak je na svim vijestima bio kratko pokazan docek i skracen govor Europskih velikana.
Eto toliko o situaciji u Njemackoj.
I za one koji jos neznaju, Hrvati sljedecih godina nece moci ici raditi u vecina EU zemalja, takav je ugovor, i tako je receno ovdje na vijestima.
Jedan dan sam cula cak 7 godina a drugi 5 godina, sto je tocno to neznam, a nasi su to valjda presutjeli.
Pozdrav iz Berlina
__________________
stelanova
stelanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 12:49   #25
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

Ne bih rekla. To bi bilo recimo da je obrnuto tj. Pluton u jarcu u 4. polju, a Sunce u 10. polju raka...ovako je to ona vrsta dominacije u kojoj mi sebi tepamo da smo dio "velike evropske obitelji" (Sunce 0º Jupiter u 4. polju raka) a imamo oca bešćutnog sadistu (180º Pluton u 10. polju jarca). Hoću reći, Pluton u 10. polju jarca ne želi dijeliti vlast s nikim, on je u toj poziciji "apsolutni autoritet", a Pluton iz jarca je ovdje u kvadratu s Mjesecom (narod), on tu narod sebi podčinjava.
Kuzim. Nije da nemam Pluton u 10oj , ali moj ima samo lagane aspekte i u Vagi je. Dakle na neki nacin Hrvatska je zaljubljena u ideju EU i vjerojatno ce odrzavati takav stav bez obzira na sve sto se dogadja/ce se dogadjati s Unijom u buducnosti. Ljubav je vise ideoloska nego bilo sto drugo....i ovaj MC u Strijelcu vjerovatno na to ukazuje. Potreba da se negdje pripada. Ali eto EU kao majka i otac bas nam i nece biti naklonjeni (PL kvadrat MO i SO).
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 12:55   #26
Quote:
stelanova kaže: Pogledaj post
Ali nije svugdje tako, u Njemackoj su danima prije najavljivali da Hrvatska kao 28 clanica ulazi u EU, a i na vise raznih emisija bili prikazali situaciju u Hrvatskoj.

Neki manje drugi vise negativno ili bolje reci pravo stanje stvari, nezaposlenost, korupcija itd. Inace su nam Bavarci vise pozitivnije naklonjeni nego sjeverci u Njemackoj.
Cak su i naveli da su nasi jako zamjerili Merkel sto nije dosla na slavlje, ali i ja se pitam iz kojeg razloga su to ocekivali kad ni ostali visoki drzavnici nisu dosli, osim nasih Jugo susjeda.

Moram priznati sve vijesti i dokumentacije su bile objektivne i bez nekakvih
losih namjera.
U ponedeljak je na svim vijestima bio kratko pokazan docek i skracen govor Europskih velikana.
Eto toliko o situaciji u Njemackoj.
I za one koji jos neznaju, Hrvati sljedecih godina nece moci ici raditi u vecina EU zemalja, takav je ugovor, i tako je receno ovdje na vijestima.
Jedan dan sam cula cak 7 godina a drugi 5 godina, sto je tocno to neznam, a nasi su to valjda presutjeli.
Pozdrav iz Berlina
Vjerujem da nije svugdje tako. Ja sam samo portretirala reakciju VB prema Hrvatskom ulazu u EU. Pa ako Njemacka nece biti naklonjena Hrvatskoj (ili barem zainteresirana za Hrvatsku na neki nacin), ne znam tko ce. Britanci se uzasno boje imigracije. Zbog tog problema sad u Britaniji nacionalisticke stranke tipe UKIP i slicno dolaze sve vise u prvi plan. Onaj val Poljaka (a i stalni priljev azilanata i imigranata iz bivsh kolonija) je bio poprilicno masivan. Tako da se boje istocnih Evropljana
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 04:58   #27
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post


Ne bih rekla. To bi bilo recimo da je obrnuto tj. Pluton u jarcu u 4. polju, a Sunce u 10. polju raka...ovako je to ona vrsta dominacije u kojoj mi sebi tepamo da smo dio "velike evropske obitelji" (Sunce 0º Jupiter u 4. polju raka) a imamo oca bešćutnog sadistu (180º Pluton u 10. polju jarca). Hoću reći, Pluton u 10. polju jarca ne želi dijeliti vlast s nikim, on je u toj poziciji "apsolutni autoritet", a Pluton iz jarca je ovdje u kvadratu s Mjesecom (narod), on tu narod sebi podčinjava.
Mene zanima je li taj bešćutni sadista iz 10-og polja, projekcija arhetipske potrebe naroda da ima apsolutni autoritet nad sobom u liku nekog domaćeg tiranina koji je u osnovi glup ali ga narod doživljava ili pluton u toj karti predstavlja tiraniju Evrope nad nama??
Ovo pitanje inspirirano je Linićevim glupostima oko fiskalizacije tržnica i reakcijom placera MO/Uran
khandro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 11:48   #28
Quote:
khandro kaže: Pogledaj post
Ovo pitanje inspirirano je Linićevim glupostima oko fiskalizacije tržnica i reakcijom placera MO/Uran
Gospođa, predstavnica sindikata koja vodi zadarske placere preziva se Uranija. Zar nisu sinhroniciteti neobična stvar?
khandro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 12:12   #29
Fiskalizacije tržnica nije glupost već pokušaj istrebljenja "zelene mafije"

Reakcije su samo od onih koji se bave preprodajom, oni koji prodaju svoje prozvode ne moraju ništa fiskalizirati.

Tako da bi se taj linićev pokušaj mogao protumačiti kao uvođenje reda, pokušaj Saturna da sredi Urana koji misli da može raditi što god hoće
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 17:12   #30
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Fiskalizacije tržnica nije glupost već pokušaj istrebljenja "zelene mafije"

Reakcije su samo od onih koji se bave preprodajom, oni koji prodaju svoje prozvode ne moraju ništa fiskalizirati.

Tako da bi se taj linićev pokušaj mogao protumačiti kao uvođenje reda, pokušaj Saturna da sredi Urana koji misli da može raditi što god hoće
saturn u karti ulaska Hr u EU nema pretenzije prema uranu na način da se bavi zelenom mafijom s placa.
Pluon i Uran su u kvadratu već neko duže vrijeme, a narav tog aspekta možemo prepoznati u valu velikih prosvjeda širom svijeta. Brazil. Turska, Egipat.

Kako je Pluton aspektran u hrvatskoj karti, jedino što mogu zaključiti da će naši političari (ili neki određeni političar u budućnosti) pretjerati u svojoj revnosti da smiri ljude kad popi*..jelte. Linić sigurno nije taj, ali na njegovom primjeru vidimo obrazac (jer je to baš prva stvar koja se manifestirala istog trena kako smo ukoračili u Uniju)
khandro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 19:28   #31
Quote:
khandro kaže: Pogledaj post
saturn u karti ulaska Hr u EU nema pretenzije prema uranu na način da se bavi zelenom mafijom s placa.
Pluon i Uran su u kvadratu već neko duže vrijeme, a narav tog aspekta možemo prepoznati u valu velikih prosvjeda širom svijeta. Brazil. Turska, Egipat.

Kako je Pluton aspektran u hrvatskoj karti, jedino što mogu zaključiti da će naši političari (ili neki određeni političar u budućnosti) pretjerati u svojoj revnosti da smiri ljude kad popi*..jelte. Linić sigurno nije taj, ali na njegovom primjeru vidimo obrazac (jer je to baš prva stvar koja se manifestirala istog trena kako smo ukoračili u Uniju)
Ja mislim da se ovaj Pluton vise odnosi na nacin na koji ce EU tretirati Hrvatsku.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 19:30   #32
Quote:
khandro kaže: Pogledaj post
Mene zanima je li taj bešćutni sadista iz 10-og polja, projekcija arhetipske potrebe naroda da ima apsolutni autoritet nad sobom u liku nekog domaćeg tiranina koji je u osnovi glup ali ga narod doživljava ili pluton u toj karti predstavlja tiraniju Evrope nad nama??
I jedno i drugo, planete su uvijek arhetipovi. Ovdje je taj lik EU. Pluton u 10. polju naime nosi u sebi arhetip onoga koji je naučio manipulirati cijelim sistemom u svoju korist po principu onoga - cilj opravdava sredstva...samo što Pluton 180º Sunce/Jupiter (vladar MC-a) to zastupa pod parolom nacionalnih interesa. Drugim riječima glavna evolutivna lekcija Plutona u 10. polju jarca jest kako da postane odgovoran za svoja djela.

MC u mundanoj karti predstavlja najvišu točku kojoj država stremi, način upravljanja prema njoj i ciljeve tvorevine (u ovom slučaju države Hrvatske)...ovdje je taj vladar 10. polja najniže, te u opoziciji na Plutona u 10. polju što znači da su ciljevi podčinjeni autoritetu. S Plutonom u 10. polju "karijera Hrvatske" (10. polje) u EU uključuje ekstreme na razini život ili smrt, kada se stavi sve ili ništa na put koji je izabran. Pluton 180º Sunce u 4. polju raka je i uništavanje svojih korijena, on nosi osjećaj zarobljenosti, osjećaj zatočenosti u kojem se narod osjeća kao da je taoc. To je onaj osjećaj nemoći koji proizlazi iz pozicije - taoca roditeljskog utjecaja.
Quote:
Ovo pitanje inspirirano je Linićevim glupostima oko fiskalizacije tržnica i reakcijom placera MO/Uran
Fiskalizacija je u ovoj karti vidljiva kroz aspekt Venera/vladar 2. polja (kasa, financije) 90º Saturn (mjere nadzora i kontrole). A otpor naroda prema njoj kroz dispozitora Saturna (kontrola) - Plutona u 10. polju koji radi 90º na Mjesec/Uran jer Pluton u 10. polju ima želju da ima kontrolu nad vlastitom sudbinom.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 21:37   #33
Današnja je presudna, znači, samo jeftina igračkica koja neće dugo?
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 22:07   #34
Thumbs down vrlo, vrlo nezrel narod

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
I jedno i drugo, planete su uvijek arhetipovi. Ovdje je taj lik EU...

MC u mundanoj karti predstavlja najvišu točku kojoj država stremi, način upravljanja prema njoj i ciljeve tvorevine (u ovom slučaju države Hrvatske)...ovdje je taj vladar 10. polja najniže, te u opoziciji na Plutona u 10. polju što znači da su ciljevi podčinjeni autoritetu. S Plutonom u 10. polju "karijera Hrvatske" (10. polje) u EU uključuje ekstreme na razini život ili smrt, kada se stavi sve ili ništa na put koji je izabran. Pluton 180º Sunce u 4. polju raka je i uništavanje svojih korijena, on nosi osjećaj zarobljenosti, osjećaj zatočenosti u kojem se narod osjeća kao da je taoc. To je onaj osjećaj nemoći koji proizlazi iz pozicije - taoca roditeljskog utjecaja.
.
Onda je sasvim jasno što će se događat kod nas. Pluton je Europska komisija. A ta komisija, među ostalim, neuspješnima & neposlušnima određuje koliko se može potrošit na zdravstvo, na mirovine, koliko na školstvo itd. Morat ćemo vjerojatno pristajat na rasprodaju imovine itd...
A ako ipak ne poslušamo Plutona Veličanstvenog, e onda nam nema kredita (vrh osme kuće u Škorpiji) ...pa kad dođemo do dna dna valjda onda možemo i gore?
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 22:04   #35
Treba onda vidjeti pod kojim su aspektima ostale države ušle u EU; npr. Poljska koja je u njoj izuzetno uspješna i jedina država u Europi koja nije imala recesiju. Je li ušla pod nekim izuzetno povoljnim aspektima?

Osobno ne smatram da će Hrvatskoj u EU biti loše. Aspekti s Plutonom znaju generirati veliku snagu, reformaciju i regeneraciju i ne smatram da nužno znače neki robovski odnos s jedne i tiraniju i nametanje moći s druge strane. Svi slični događaji i odluke stupaju na snagu u ponoć (s početkom datuma, normalno) te je Sunce uvijek u IC-u u svim tim kartama, tako da mi je malo bespredmetno obraćati na to pažnju.

Hrvatska u EU ne može izgubiti svoje korijene, velik dio Hrvatske ih eventualno može samo ponovo pronaći.

EDIT: Da ne napominjem da je 1.5.2004. bio najveći krug proširenja, tada su EU pristupile brojne države od Slovenije do Poljske, Češke, Slovačke, Mađarske, Litve, Estonije itd. pa sve do Cipra i Malte, dakle sve države koje su ušle imaju vrlo slične astrološke karte ulaska (razlike od par stupnjeva ovisne samo o geografskoj duž-šir), no kakva razlika u sudbini u EU npr. Cipra i Poljske , pa i Slovenije koja je također na rubu bankrota od Poljske ili Češke ili nekih uspješnih baltičkih država. Dakle, ista karta, vrlo različit put.

Vidim, Poljska ima Pluton, vladara MC (dakle, isti vladar MC kao i kod nas) na Asc (na kraju 12. k.) u kvadratu s Mjesecom u 9. k. I Veneru (vladara 4. k.) u konjukciji s Marsom na Dsc u opoziciji s Plutonom na Asc. To sve također zvuči loše, no njima i još nekima ušlima u tom krugu nije loše. Slično imaju i okolne zemlje, Slovenija možda par stupnjeva različito.

Nekima ušlima u tom krugu dobro, a na Cipru - katastrofa.

Zadnje uređivanje Lily_ : 05.07.2013. at 22:42.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 12:02   #36
Karte je potrebno gledati u cjelini, a ne izdvajanjem aspekata...primjerice karte ulaska Hrvatske (rak/riba/ovan) i ulaska Poljske (bik/strijelac/djevica) u EU su potpuno drugačije. A nemaju ni istog vladara MC-a (upravljanje, ciljevi)...u karti Hrvatske je vladar MC-a Jupiter, u Poljskoj Puton, u Soveniji i Cipru Venera... Za svaku državu je jako važno kako se njeno Sunce i Mjesec uklapaju u sliku nove, ono što je za Hrvatsku posebno drugačije jest da Hrvatska kao samostalna država ima Sunce u raku koje se uklapa u ovu kartu tako da radi 180º Pluton. Pluton 180º Sunce (vitalnost, vladari) uvijek nameće moć i dominaciju.



Hrvatska (vladar ASC-a Neptun, vladar MC-a Jupiter)

Poljska (vladar ASC-a Jupiter, vladar MC-a Pluton)

Cipar (vladar ASC-a Saturn, vladar MC-a Venera)

Slovenija (vladar ASC-a Jupiter, vladar MC-a Venera)
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 14:16   #37
Što se Poljske tiče - 2010. je u padu zrakoplova stradao gotovo čitav državni vrh. Čak se ni ozbiljni mediji nisu libili spekulacija o mogućnosti prikrivenog državnog udara.
Tako potpuno i temeljito plutonski.
Karta događaja

Ne znam je li netko ovdje zavirio u kartu EU. Kao službeni datum osnivanja EU uzima se datum sutpanja na snagu ugovora iz Maastrichta, a to je 1.11.1993. To je formacija u kakvoj se mi sada nalazimo.
Egzaktna konjunkcija marsa i plutona u IV kući u škorpionu u opoziciji sa mjesecom na Algolu. Sve skupa u kvadratu sa saturnom iz VII OVDJE
Što kažete?? Saturn tranzitira kroz škorpiona, kako bi se to moglo odigrati??

Ubacila sam i malo fiksnih zvijezda i dodala tranzite na dan kad smo ušli.

Zadnje uređivanje khandro : 06.07.2013. at 14:36.
khandro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 19:43   #38
Formalno-pravno Hrvatska je postala neovisna država 8.10.1991. (koji se sada slavi kao Dan neovisnosti)... Dakle, Sunce u Vagi, vladar Venera. To je pravi datum njene državnosti. Do prije par godina Dan državnosti slavio se 30.5., potom se netko sjetio da bi adekvatinije bilo uzeti 25.6. kad se odlučilo da će se raskinuti sve državno-pravne veze s YU, dok mnogi matraju da je pravi dan državnosti 8.10. (uostalom na odluku o raskidu svih državno-pravnih veza s Jugoslavijom, tu od 25.6., stavljen je tromjesečni moratorij).

To je problem s mundanom astrologijom, što se određeni datumi mogu uzmati prema nahođenju. A realno, dan hrvatske državnosti zaista bi bio 8.10.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 19:53   #39
Quote:
khandro kaže: Pogledaj post

Ne znam je li netko ovdje zavirio u kartu EU. Kao službeni datum osnivanja EU uzima se datum sutpanja na snagu ugovora iz Maastrichta, a to je 1.11.1993.
Ovdje su važni datumi u povijesti europskih integracija:

http://europa.eu/abc/12lessons/key_dates/

Teško bi se moglo taj 1.11.1993. uzeti kao datum osnivanja EU (znaš li koliko je do tad već bilo izbora za Europski Parlament i koje su sve europske zemlje do tada već pristupile EU?), jer svaka priča o historiji EU počinje s ranim pedesetima. I nema to "to je formacija u kojoj se mi sada nalazimo", jer ona se stalno mijenja i širi. Dakle, i to bi bio tek onako dvojbeno "upiknut" datum.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Europska_unija

Dakle, to možeš uzeti tek kao "rođendan" tog određenog ugovora, a ne Europske unije.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 20:49   #40
Quote:
Lily_ kaže: Pogledaj post

Teško bi se moglo taj 1.11.1993. uzeti kao datum osnivanja EU
Wikipedia:

Quote:
Europska unija formalno je uspostavljena 1. studenoga 1993. godine, stupanjem na snagu Ugovora o Europskoj uniji (poznatiji kao Ugovor iz Maastrichta).
khandro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:48.