Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2015., 22:05   #2001
Quote:
themalosunce kaže: Pogledaj post
E ovo i mene zanima, koji proso i kako se priprema posto nam je to isto iduca zitarica.

Sanja cije si rizine koristila i kako pripremala? Ja sam svom bebanu prvih 3 dana radila sa 100ml vode i malo mog izdojenog mlijeka (cca 15ml), pojeo bi sigurno pola. I zadnja 2 dana sam dodala u njih kuhanu mrkvicu. Nisam vise dodavala moje mlijeko i vodu sam stavila od kuhane mrkvice. Pojeo je sve.
Uzela sam Milupine u Mulleru. 2 čajne žličice pahuljica sam prelila sa svojim mlijekom (cca 20 ml). I od toga je pojela samo pola

Nakon 4 dana riže, danas prokuhana jabuka. Nije joj se svidjelo. Sutra ću pomiješati jabuku i rižine.

Blago vama, kak dobro pojede! Pazi samo na kakicu - i riža i mrkva zatvaraju.
__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 22:15   #2002
Najobicnije proso, podravkino. Kuhala dok se nije raskuhalo
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 08:20   #2003
Ja sam uzela proso popies...oni se otope u svemu brzo tak da zblendam jabuke i stavim proso i nakon 10 min jede.
gigi3012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 08:22   #2004
alnatura proso.

kuhanje + namakanje ukupno 15-tak min.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 08:25   #2005
Gdje jos ima za kupiti Alnaturin proso? Bila sam neki dan u dm-u kupila malo zaliha po 12 kn,al izlazi iz asortimana...
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 08:28   #2006
salis se??

mozda samo mijenjaju ambalazu...
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 08:34   #2007
To je i meni palo na pamet, ali nisam pitala. Na svim alnaturinim zitaricama je pisalo snizenje zbog izlaska iz asortimana.
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 09:32   #2008
Pa sto nije proso svo isto? To je cista zitarcia,koja god marka mora biti ista. Kao i zobene i sl?
Malo mi to prevec filozofije
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 09:33   #2009
ne mogu vjerovati!

mislim da nema alnature nigdje za kupiti osim u dm-u...

ne vjerujem ja bas svim proizvodjacima jednako.
ne samo da su mi alnaturine stvari pouzdane, nego i najfinije.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 10:06   #2010
Citala sam nedavno u nekoj grupi na fejsu(nesto o kašicama), da dosta tih alnaturinih stvari izlazi iz prodaje
__________________
sreća najveća:)http://lb1f.lilypie.com/4Z7dp1.png
bammi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 10:10   #2011
a fak.

nijedna palenta mi nije tako fina kao njihova...
i obozavam njihovu fruhstucksbrei.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 10:38   #2012
Ja volim njihov proso jer je gotov za 15 minuta.
Jednom sam muza poslala da kupi proso, kupio je neki koji se kuha 50 minuta
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 11:00   #2013
Quote:
Atrama kaže: Pogledaj post
Ja volim njihov proso jer je gotov za 15 minuta.
Jednom sam muza poslala da kupi proso, kupio je neki koji se kuha 50 minuta
i to isto.
ne kuha se dugo, ne ostane kao kamen, a opet mu osjetis i teksturu i okus.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 18:26   #2014
Ja imam proso od Gardena, a i ostale njihove žitaricu su mi dobre. Beba proso još nije jela, ali uskoro ćemo...

Mame, s čim ste kombinirale blitvu? U vrtu već ima domaće pa je planiram uvesti u sljedeća, recimo, dva tjedna. Od žitarica je jela palentu i rižu, nijedno mi ne paše uz blitvu, a krumpir još ne mislim davati. Mislila sam joj prvo dati samo blitvu i miješat ću joj s batatom, ali dajte nabacite još koju kombinaciju.
muzikalno prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 19:57   #2015
Quote:
musica20 kaže: Pogledaj post
Neznam jel bi pitala tu ili na dojenju.Moja beba po danu jedva do hoce cicu.U jutro kad se probudi samo i za spavanje.sve ostalo nema sanse.Ima uskoro 9 mj.dohranu smo poceli nesto prije sestog mj.Ima dva obroka dohrane.Jedan do podne i jedan predvecer.Evo jucer je cicala u 13 h prije spavanja i vise nikako nije htjela.U pola sedam na vecer joj opet nudim no nema sanse.Starijem sam napravila kajganu i on jede a ona ko peso grebe i gleda u njega.Ponudim cicu opet nece.Slozim joj rizine na bebimilu i strusi sve.I sad pitanje.Jeli joj rano za treci obrok dohrane?Znam da bi kao trebalo sa 10 mj uvesti treci i znam da sto manje cica ja cu imati manje mlijeka a zelim jos dojiti.Ali sta da radim kad nezeli cicu.
Meni je gastroenterologica u Klaićevoj rekla da se 3. obrok uvodi između 9. i 10. mjeseca starosti, no da treba pratiti dijete i ako ono samo traži više krutih obroka da mu se može uvesti i ranije.
Jadan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 20:24   #2016
Quote:
muzikalno prase kaže: Pogledaj post
Ja imam proso od Gardena, a i ostale njihove žitaricu su mi dobre. Beba proso još nije jela, ali uskoro ćemo...



Mame, s čim ste kombinirale blitvu? U vrtu već ima domaće pa je planiram uvesti u sljedeća, recimo, dva tjedna. Od žitarica je jela palentu i rižu, nijedno mi ne paše uz blitvu, a krumpir još ne mislim davati. Mislila sam joj prvo dati samo blitvu i miješat ću joj s batatom, ali dajte nabacite još koju kombinaciju.

Gardenovo proso ti je oljusteno, to znas?
Nije nikakav problem, samo manje nutrijenata, cisto kao savjet
Zasto ne bi dala sa palentom?
Umijesas blitvu u palentu i super obrok
Trixie13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 10:49   #2017
Išla sam vidjeti proso, nije Garden nego Ekozona (od Biovege), krivo sam zapisala, ali isto djeluje oljušteno. Kupujem ono što nađem u dućanu/biljnoj ljekarni, ovisi gdje se prije zateknem kad prifali. Kad smo kod toga oljušteno/neoljušteno, jesi ti, Trixie, davala integralnu rižu ili bijelu?

Thx, probat ću s palentom. Meni ta kombinacija nikako ne ide, ali bebana se vjerojatno neće buniti.
muzikalno prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 11:16   #2018
Dohrana-#4

Quote:
muzikalno prase kaže: Pogledaj post
Išla sam vidjeti proso, nije Garden nego Ekozona (od Biovege), krivo sam zapisala, ali isto djeluje oljušteno. Kupujem ono što nađem u dućanu/biljnoj ljekarni, ovisi gdje se prije zateknem kad prifali. Kad smo kod toga oljušteno/neoljušteno, jesi ti, Trixie, davala integralnu rižu ili bijelu?



Thx, probat ću s palentom. Meni ta kombinacija nikako ne ide, ali bebana se vjerojatno neće buniti.

Bijelu, integralna je njima teska, pogotovo na pocetku.
Po meni nema smisla nakuhavanja sto god, pasiranja itd, kad njihova mala crijeva jos nisu spremna to sve apsorbirati i onda se muce sa tom rizom, tj ona im zaokupi crijeva, a ne pokupe nutrijente iz povrca/voca koje das uz tu rizu.
Ne pojedu oni puno rize, tak da, ne bude nist ako je i bijela, nece biti zakinuti!

Zato dajem cesce druge, bogatije zitarice pa ti dode na isto .
Sto manje obradene zitarice , to vise nutrijenata, ja se vodim po tome

Samo amaranth prije sameljem u mlincu za kavu jer je prije skuhan i ne moram ga mijesati cijelo vrijeme

A koje si sve namirnice dala do sad?
Pitam vezano za kombe s blitvom.

Edit:
"integralne žitarice imaju previše vlakana za bebinu probavu,
ako se daje pretjerano to prouzrokuje da:
-- se ubrza probava -> slaba iskorištenost hrane, samim tim se smanjuje broj unesenih kalorija po jedinici zapremine (koji je ionako manji kod integralnih žitarica nego kod "prerađenih")
-- se smanji apsorpcija mikroelemenata važnih za rast i razvoj, posebno željeza, jer ga neiskoristljive tvari (mekinje) pokupe i vežu za sebe prije nego se uopšte pokuša resorbovati

Zbog ovih i još nekih manje važnih razloga ne preporučuje se pretjerana upotreba integralnih namirnica kod male djece."

Zadnje uređivanje Trixie13 : 19.04.2015. at 11:34.
Trixie13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 16:07   #2019
E i ja s dala bijelu rižu, napisala sam koju stranicu prije da mislim da je integralna/smeđa preteška za bebe, ali vidim po raznoraznim grupama i sl. da dosta mama kuha integralnu. Inače mi odrasli jedemo uglavnom integralne i cjelovite žitarice (ja sam vege, što mi je proširilo vidike, pa mi je špajza puna namirnice koje su većini egzotične), morala sam bijelu rižu kupovati specijalno za malecku.

Ona je dosad jela jabuku, krušku, bananu, mrkvu (koju odgađam davati zbog tvrđe stolice), šljivu (povratila odmah), rižu, palentu. Uvođenje banane je u tijeku (pojede cijelu!), tako da će blitvu kroz koji dan sa žgancima, rižom ili batatom. Hvala ti za ideje!
Amarant daješ s voćem?
muzikalno prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 17:15   #2020
Quote:
muzikalno prase kaže: Pogledaj post
E i ja s dala bijelu rižu, napisala sam koju stranicu prije da mislim da je integralna/smeđa preteška za bebe, ali vidim po raznoraznim grupama i sl. da dosta mama kuha integralnu. Inače mi odrasli jedemo uglavnom integralne i cjelovite žitarice (ja sam vege, što mi je proširilo vidike, pa mi je špajza puna namirnice koje su većini egzotične), morala sam bijelu rižu kupovati specijalno za malecku.



Ona je dosad jela jabuku, krušku, bananu, mrkvu (koju odgađam davati zbog tvrđe stolice), šljivu (povratila odmah), rižu, palentu. Uvođenje banane je u tijeku (pojede cijelu!), tako da će blitvu kroz koji dan sa žgancima, rižom ili batatom. Hvala ti za ideje!

Amarant daješ s voćem?

Da, sa vocem, ali zasto ne i sa povrcem
On mi je super opcija zbog zeljeza , a i prepun je svega i moj ga voli

A da, vecina daje integralnu jer je sto puta bolja od bijele, ali po meni, kako si i sama napisala, mislim da je preteska na pocetku
E pa ti kao vege si onda upucena u masu zdravlja
Trixie13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:07.