Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2013., 18:51   #21
Kako do novca iz Europskih fondova?

najbolje vam je pitati ove Udruge, one su već na popisu

http://www.euromedalex.org/partner-s...any_to_one=All


__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 17:40   #22
Citam tu jedan clanak o informativnoj kampanji za koju ja nikad nisam cula.

Jel itko primijetio sta u medijima ili igdje o ovoj informativnoj kampanji?
http://www.gospodarski.hr/News/hrvat...boljom-u-eu/40
Hrvatska informativna kampanja proglašena drugom najboljom u EU
"Europska budućnost hrvatskog poljoprivrednika" naziv je informativne kampanje kojom su se hrvatski poljoprivrednici upoznali s pravima i obvezama kod korištenja različitih fondova Zajedničke poljoprivredne politike EU, koja obuhvaća 40% ukupnog godišnjeg proračuna Europske unije, a provela ju je tijekom 2012. i početkom 2013. Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju.

Ovu informativnu kampanju odabrala je Europska komisija kao drugu najbolju u kategoriji komuniciranja s javnošću između 118 prijavljenih kampanja ove vrste iz zemalja članica EU.
racunajnamene is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 17:01   #23
cekaj da se projekti pocnu raditi malo intenzivnije, da se ljudi upoznaju s tim. tek sada ce doci do izrazaja ona stara, specificno hrvatska, kako smo bogati u poljoprivredi. idemo naprijed, to je najbitnije. po mentalnom sklopu smo tek na pocetku '80ih, ali ok, za 10 godina cemo biti puno dalje nego sto smo danas.
__________________
I'm a simple man, I see boobs I press Like.
asdfasf is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 20:36   #24
http://www.vecernji.hr/hrvatska/podi...tu-u-rh-911162

Konačno da je netko stvarno povukao sredstva iz EU-nije.
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2013., 10:07   #25
MINPO nas je obradovalo s objavom natječaja iz Europskog fonda za regionalni razvoj za gospodarstvo i turizam (EU natječaj). Potpore se kreću od min. 3,8 mil.kn. do max. 26 mil kn. Dokumentacija je složena za izraditi, ali iz moga iskustva to nije nemoguće i može se puno dobiti.

Više informacija na minpo i strukturnifondovi.hr

http://www.minpo.hr/default.aspx?id=519
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 04:34   #26
Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
http://www.vecernji.hr/hrvatska/podi...tu-u-rh-911162

Konačno da je netko stvarno povukao sredstva iz EU-nije.
Pojedinci zaista izvlace velike novce u toj EU,ali vecina je opet pusiona. Zasto ta EU nema neki Fond za nerazvijene kao sto je imala bivsa Juga,pa da i mi, i ona sirotinja od Bugara i Rumunja izmoljakamo nesto. Cujem da su prosle godine najveci postotak oko 70% izvukli najbogatiji,Irska,Njemacka i Svedska,uz njih i Grcka je toliko dobila da ne bankrotira.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 11:42   #27
Izgleda da naši poduzetnici iz gospodarstva i turizma ne čitaju na forumu ovako važnu temu. Dani za prijavu projekta za dobivanje min. 3,8mil kn., a max. 26 mil.kn. idu, a nitko se ne javlja sa svojim pitanjima, nedoumicama i ostalom. Projekt je iznimno složen, traži puno. Dosta poduzetnika koje poznajem je krenulo s izradom projektne dokuemntacije.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 02:06   #28
Ranije

Projekti i moguče solucije su trebale biti 2-3g. gotovea sada je prošao voz iliti vlak koji ja to sve trebao pokrenit a mi se zajebavamo tj. vlada RH.-e oko jednog ili 2. naredbodavca tj. OZN-aša koje je još pokojni 1. Predsjednik RH.
trebao smaknuti da se nezna ni zadnje počivaličte.
VZ141008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 05:51   #29
Quote:
hkolar kaže: Pogledaj post
Izgleda da naši poduzetnici iz gospodarstva i turizma ne čitaju na forumu ovako važnu temu. Dani za prijavu projekta za dobivanje min. 3,8mil kn., a max. 26 mil.kn. idu, a nitko se ne javlja sa svojim pitanjima, nedoumicama i ostalom. Projekt je iznimno složen, traži puno. Dosta poduzetnika koje poznajem je krenulo s izradom projektne dokuemntacije.
Naši poduzetnici iz gospodarstva i turizma imaju sada više realnih briga oko toga što će im uzeti, nego da brinu, o iznimno složenim fantazijama koje puno traže, o tome što će im netko (EU) pokloniti. Nova rata članarine stiže brzo, znači novo davljenje poduzetnika, prosvjetara i sl., te strana zaduživanja. Koncept po kojem mi imamo fiksna i obavezna davanja (da ne računamo troškove, državno sufinanciranje i odricanja), a EU milostinja koju očekujemo kroz projekte, podložna ocjeni, te dobroj volji stranaca i dalje će nam se pokazivati u punoj raskoši. A rezultati vidljivi, propast na sve strane i mladi koji iseljavaju.
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 08:16   #30
Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
Naši poduzetnici iz gospodarstva i turizma imaju sada više realnih briga oko toga što će im uzeti, nego da brinu, o iznimno složenim fantazijama koje puno traže, o tome što će im netko (EU) pokloniti. Nova rata članarine stiže brzo, znači novo davljenje poduzetnika, prosvjetara i sl., te strana zaduživanja. Koncept po kojem mi imamo fiksna i obavezna davanja (da ne računamo troškove, državno sufinanciranje i odricanja), a EU milostinja koju očekujemo kroz projekte, podložna ocjeni, te dobroj volji stranaca i dalje će nam se pokazivati u punoj raskoši. A rezultati vidljivi, propast na sve strane i mladi koji iseljavaju.
Kolega, s nivo opće ekonomske situacije se mogu složiti s tobom. Recesija jes vugdje, ali kod nas je još dublja jer zbog naslijeđa rata, pretvorbe i privatizacije i ne provođenja strukturnih reformi smo potonuli još dublje.
S druge strane, ne bih se složio da netko nekome uzima. Potrebno je napraviti reda u svim sustavima jer država nije vreće bez dba. S jedne strane su fiskni rashodi, a s druge strane su prihodi koji nisu naplaćeni. Svi pred zakonom i porezom moramo biti jednaki..... Da, tema ne ode predaleko.

Bio sam jućer u Međimurju/Varaždinu i okolici. Ima divnih firmi iz različitih sektora koji rade inovativne proizvode, izvoze, zapošljavaju svake godine 20 % više ljudi, imaju dobit,plaćaju uredno poreze i zaposlenike, a da nisu dobili neke velike potpore jer se bave core-biznisom. To su potencijalni prijavitelji, koji će podići svoju konkurentost, inovativnost iproduktivnost kroz EU fondove i divno je radiiti s onima koji se žestoko bore na EU tržištu i dokazuju da naša pamet i know-how vrijedi.
Nitko nikoga ne davi, nego država treba postati servis gospodarstvu, definirati svoje strategije, planove i povući što više EU novaca i na taj način otvoriti nova radna mjesta.

P.S. Radim u privatnom sektoru,prošao sam i poslovne razne izazove, doživiobrojne tehnološke viškove, mnogi prijatelji iz proizvodnje su miostali bez posla,smanjivale su anm se plaće i prava.... "ako ti nećeš, drugi će! ". U javnom sektoru toga nije bilo (manji %), zaštita je veća, a mi iz gospodarstva punimo pračun. Naša administracija je 5x veća od jednog LONDONA, pa tko ćće to financirati!
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 14:24   #31
proširenje farme pilića novcem iz EU

Poštovani,

vlasnici smo farme za tov pilića cca 6000. onaj tko se razumije u to zna da je to vrlo mala količina i gotovo neisplativa za rad.

Imamo mjesta za proširenje i krenuli bismo u taj posao (proširenje na cca 20 000), ali me zanima, ako netko ima iskustva s povlačenjem određenog dijela novca iz EU fondova u svrhu proširenja farme, jer ipak se radi o iznosu između 1 i 2 milijuna kuna (ugrubo izračunato) a često slušam da je netko za slične stvari dobio 30, 50 , 70 % ili slično, al nemam nikog u okolici kog bih mogao to pitat..

- Kud krenuti prvo?
- dati nekome da napravi projekt (neka ovlaštena projektna kuća?)
- elaborat?
- opčina?
- ministarstvo?

svaki savjet je dobrodošao.

hvala unaprijed,
Lp,
matben is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 09:59   #32
Quote:
matben kaže: Pogledaj post
Poštovani,

vlasnici smo farme za tov pilića cca 6000. onaj tko se razumije u to zna da je to vrlo mala količina i gotovo neisplativa za rad.

Imamo mjesta za proširenje i krenuli bismo u taj posao (proširenje na cca 20 000), ali me zanima, ako netko ima iskustva s povlačenjem određenog dijela novca iz EU fondova u svrhu proširenja farme, jer ipak se radi o iznosu između 1 i 2 milijuna kuna (ugrubo izračunato) a često slušam da je netko za slične stvari dobio 30, 50 , 70 % ili slično, al nemam nikog u okolici kog bih mogao to pitat..

- Kud krenuti prvo?
- dati nekome da napravi projekt (neka ovlaštena projektna kuća?)
- elaborat?
- opčina?
- ministarstvo?

svaki savjet je dobrodošao.

hvala unaprijed,
Lp,
Poštovani,

Postavili ste jedno jasno pitanje i to na pravom mjestu. Vi očekujete da Vam EU pomogne, uostalom to su Vam i obećali (http://www.youtube.com/watch?v=XpLDDjgxlOk, http://www.youtube.com/watch?v=LOp1hM4aLHA, http://www.youtube.com/watch?v=edXy7fxbbkg) i zato ste Vi na referendumu dali svoj glas za ulazak u EU-niju. Novac, potpore, poticaji, milijarde €€€, odvojeno, predviđeno, za 1€ dobiješ 3€, 500000000 kupaca željnih naših proizvoda... vrlo primamljivo. Očekivao sam od kolega forumaša eurofila, euro konzultanata, ljudi sa težinom i iskustvom u povlačenju, da Vam daju žuran odgovor, kako bi pomogli Vama i Vašim kolegama. Ali dani idu, a odgovora nema, savjeta nema - ništa, banana.
I sada, malo paradoksalno, iako osobno ne vjerujem u priču o dobroj EU koja samo želi da nam pokloni novce i pomogne, već u EU-niji vidim štetočinu koja želi da nas sputa, iskoristi i unazadi, pokušati ću Vas usmjeriti ka povlačenju novaca iz EU fondova.
Kao prvo, Vi biste željeli toviti piliće. Htjeli bi povećati proizvodnju, možda čak biti izvoznik. Međutim, vjerojatno znate da u EU-niji već tove piliće i ne znaju kuda bi s njima. Pa smo im mi svi ovdje zapravo zanimljiviji kao kupci njihovih pilića ili barem kineskih, koje će nam EU rado preprodati. I zato stvari treba gledati iz te perspektive. Tako da slobodno možete čekati EU "pomoć", upravo onako kako su je dočekali i hrvatski proizvođači mlijeka, mesa, sada po novom i jaja, ribari itd. EU je tu došla da Vam "uvede red" i ohrabri Vas u smislu da što prije zatvorite i rasprodate objekte. Neka izlika će se već naći. Imate li najmoderniju svemirsku opremu, sve certifikate, stavljate li preporučenu dozu GMO-a u hranu, znaju li Vaš pilići hodati u natraške, pjevaju li kao kanarinci, e ako ne, nažalost....
E sada, možda bi bolje bilo pokušati posrednu strategiju. Znate EU voli bizarnosti. Pa možda da Vaše tovilište, pokušate prezentirati kao budući azil za perad, gdje bi se ista spašavala od klaonice. U tom smislu vjerojatno nebi izostala ni potpora od ljubitelja životinja i sl. Možda i da sami osnujete kakvu udrugu, zašto ne? Ili liječilište za perad oboljelu od ptičje gripe, gdje bi stizale bolesne ptice iz cijele EU? Uzgajalište dinosaura uzgojenih od kokoši genetskim manipulacijama i sl.? Nekako povezati perad sa problematikom manjina, suočavanjem Hrvata sa prošlošću, regionom itd. Znači jedan novi, originalan pristup stvarima, koji će pobuditi interes EU-nije i stranih investitora.

U nadi da ipak nisam u pravu i da ćete im uzeti novce pa proširiti tovilište,

Pozdrav

goran2hr
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 11:53   #33
http://www.vecernji.hr/hrvatska/euro...vatskoj-914529

Čestitke za još jedno uspješno povlačenje EU sredstava!
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 11:53   #34
goran2hr spamaš temu o natječajima, a na konkretno pitanje odgovaraš postom u kojem nisi rekao ništa, osim iskazao svoja anti-eu uvjerenja a zato ovdje nije ni vrijeme ni mjesto.
gdje su ovdje modovi?


Quote:
matben kaže: Pogledaj post
Poštovani,


- Kud krenuti prvo?
- dati nekome da napravi projekt (neka ovlaštena projektna kuća?)
- elaborat?
- opčina?
- ministarstvo?

svaki savjet je dobrodošao.

hvala unaprijed,
Lp,
uglavnom, moja firma planira prijaviti projekt pa sam proučila dio dokumentacije. kad se sve pročita i uđe u taj njihov lingo nije teško, dapače ali ako nemate iskustva mislim da bi bilo bolje nekoga angažirati oko toga. sve potrebne dokumenta imate na stranicama ministarstva, općina nema veze s time.
morate imat konkretan projekt i vremenski okvir. konkretnije što se treba oko toga napraviti jest poslovni plan, poslovne projekcije, dugoorčni financijski planovi...ako niste nikad to radili, i niste sigurni da možete sami bolje uzet nekoga. Još ako ćete vi sufinancirat projekt, tj. banka, tu je potrebna još dodatna dokumentacija. Isto vrijedi i ako ćete novce iskorištavati za gradnje i prigradnje građevinskih objekata - ali mislim da je za građ. dozvole data neka odgoda predaje.
Minimalni iznos koji se dodjeljuje jest 3,8 milijuna kuna, a potoršiti se mora do lipnja 2016. godine.

uglavnom preporuča da prvo pročitate ove dokumente na dnu stranice (http://www.minpo.hr/default.aspx?id=515) i onda odlučite kud dalje
ellory is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 10:55   #35
Quote:
ellory kaže: Pogledaj post
goran2hr spamaš temu o natječajima, a na konkretno pitanje odgovaraš postom u kojem nisi rekao ništa, osim iskazao svoja anti-eu uvjerenja a zato ovdje nije ni vrijeme ni mjesto.
gdje su ovdje modovi?




uglavnom, moja firma planira prijaviti projekt pa sam proučila dio dokumentacije. kad se sve pročita i uđe u taj njihov lingo nije teško, dapače ali ako nemate iskustva mislim da bi bilo bolje nekoga angažirati oko toga. sve potrebne dokumenta imate na stranicama ministarstva, općina nema veze s time.
morate imat konkretan projekt i vremenski okvir. konkretnije što se treba oko toga napraviti jest poslovni plan, poslovne projekcije, dugoorčni financijski planovi...ako niste nikad to radili, i niste sigurni da možete sami bolje uzet nekoga. Još ako ćete vi sufinancirat projekt, tj. banka, tu je potrebna još dodatna dokumentacija. Isto vrijedi i ako ćete novce iskorištavati za gradnje i prigradnje građevinskih objekata - ali mislim da je za građ. dozvole data neka odgoda predaje.
Minimalni iznos koji se dodjeljuje jest 3,8 milijuna kuna, a potoršiti se mora do lipnja 2016. godine.

uglavnom preporuča da prvo pročitate ove dokumente na dnu stranice (http://www.minpo.hr/default.aspx?id=515) i onda odlučite kud dalje
Ova priča o EU novcima koji padaju s neba, bila je glavna "mrkva" za mamljenje Hrvata prije referenduma. Prosječan Hrvat je sve "znao" o silnim fondovima, milijardama, onome što je za nas predviđeno, odvojeno.... Ono što mu je ciljano prešućeno ja da postoje i ogromna davanja prema EU, obaveza Hrvatske da sufinancira projekte i sl. Ja barem nisam primjetio (slobodno me ispravite) spot "Pitali ste o EU?", gdje bi se redom nabrojala sva davanja, popuštanja, sramoćenja i odricanja, na koja se RH obavezala zbog ulaska. Nas su sada usrećili informancijom da smo sa EU na kraju godine ipak bili u plusu od (koliko se sjećam) ~ 6 milijuna €. Naravno, to je smiješna propaganda jer od toga samo uduzmite gubitak ZERP-a (300 milijuna € godišnje - http://www.matica.hr/vijenac/388/Isp...u%20Europu%3F/), štednju u LB itd. Koji crni plus?? A izgleda po Vama, ovom se ne bi smjelo pričati (da se ne povrijede osjećaji EU-nije i eurofila), a pogotovo se tom činjenicom (EU-pušionom) našaliti.
I evo nas tu smo (u EU)? Barem bi ova tema trebala brujati kao košnica, a samo što nije zamrla i to nije slučajno.
Na konkretno pitanje kolege o proširenju tovilišta (EU pomoći) nije bilo odgovora. Cijenim to što ste barem Vi nešto u tom smislu pokušali. Koliko vidim, sažeto, rekli ste mu da Vaša firma (još) nije dobila EU novce, da je to komplicirano, da plati konzultanta, a nije loše da malo i surfa po internetu. A sve to za minimalno 3,8 milijuna kuna. A Vi ste usput iskazali i svoja pro-EU uvjerenja. I to je sve OK. Ja iskreno želim da uzmete EU-niji tih minimalno 3,8 milijuna, kako Vaša firma, tako i kolega s tovilištem.
Što se tiće mog "spamanja", od svog pisanja na forumu, ja još nisam zaradio ni jednu kuna, a kada što želim prodati, odem na oglasnik. Ako malo poradite na svom smislu za humor i ironiju, shvatiti ćete da se ne radi o spamanju. Na Vaše pitanje: "Gdje su ovdje modovi?", nažalost nemam odgovor. A pitanje je zanimljivo, koje su to lokacije, gdje su, kuda idu?
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 15:00   #36
bok evo registrirao sam se jer mi je jako interesantna tema!
Ja sa mali poduzetnik imam obrt koji posluje amo rec dobro,napravio sam objekat od 220 kvadrata prije 15 godina! sad me zanima imam li ja pravo na bezpovratna sredstva za dignut kat na mojoj radioni(iman dozvolu za kat)i projekat za 7 soba i mini bar!i napravio bih malu elektranu na krovu !!moze li mi neko rec imam li ja ikakva prava na ta bezpovratna sredstva iz eu!!i kome se javit odakle krenuti??? treba mi oko milijun i pol dva za sve sredit
francesko01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 15:31   #37
Quote:
francesko01 kaže: Pogledaj post
bok evo registrirao sam se jer mi je jako interesantna tema!
Ja sa mali poduzetnik imam obrt koji posluje amo rec dobro,napravio sam objekat od 220 kvadrata prije 15 godina! sad me zanima imam li ja pravo na bezpovratna sredstva za dignut kat na mojoj radioni(iman dozvolu za kat)i projekat za 7 soba i mini bar!i napravio bih malu elektranu na krovu !!moze li mi neko rec imam li ja ikakva prava na ta bezpovratna sredstva iz eu!!i kome se javit odakle krenuti??? treba mi oko milijun i pol dva za sve sredit
Teško je reći ovako bez puno više podataka, ali vjerojatno imaš pravo.
Čemu bi ti služilo to gore? Za povećanje tvog sadašnjeg posla ili? Trebalo bi ti se to nadovezat na tvoju primarnu aktivnost ili na proširenje aktivnosti. Tako je najlakše ukomponirati dobar projekt.
Ta elektrana na krovu ti je samo plus. Još ako bi mogao dio struje koju stvoriš prodati HEP-u ili lokalnoj zajednici (čisto da kao i društvo ima koristi od toga) to ti je još dodatni plus.
Daario Nahar1s is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 16:22   #38
to je kao proširivanje djelatnosti napravio bih mali MOTEL za koji iman građevinsku dozvolu,i na krov bi stavio elektranu koja bi mogla doc!koristio bih toiplu vodu a struju bih prodavao HEP-u! to je moj plan samo me zanima sta dalje, trebam kome da se javim ako bih mogao povuci kakva nepovratna sredstva iz Unije!
francesko01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 20:20   #39
Quote:
francesko01 kaže: Pogledaj post
to je kao proširivanje djelatnosti napravio bih mali MOTEL za koji iman građevinsku dozvolu,i na krov bi stavio elektranu koja bi mogla doc!koristio bih toiplu vodu a struju bih prodavao HEP-u! to je moj plan samo me zanima sta dalje, trebam kome da se javim ako bih mogao povuci kakva nepovratna sredstva iz Unije!
Trebaš naći konzultante za EU projekte u svom gradu ili okolici da to skupa razradite i napišete taj projekt. Imaš tih firmi u svakom većem gradu.
Daario Nahar1s is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 22:15   #40
Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
Ova priča o EU novcima koji padaju s neba, bila je glavna "mrkva" za mamljenje Hrvata prije referenduma. Prosječan Hrvat je sve "znao" o silnim fondovima, milijardama, onome što je za nas predviđeno, odvojeno.... Ono što mu je ciljano prešućeno ja da postoje i ogromna davanja prema EU, obaveza Hrvatske da sufinancira projekte i sl. Ja barem nisam primjetio (slobodno me ispravite) spot "Pitali ste o EU?", gdje bi se redom nabrojala sva davanja, popuštanja, sramoćenja i odricanja, na koja se RH obavezala zbog ulaska. Nas su sada usrećili informancijom da smo sa EU na kraju godine ipak bili u plusu od (koliko se sjećam) ~ 6 milijuna €. Naravno, to je smiješna propaganda jer od toga samo uduzmite gubitak ZERP-a (300 milijuna € godišnje - http://www.matica.hr/vijenac/388/Isp...u%20Europu%3F/), štednju u LB itd. Koji crni plus?? A izgleda po Vama, ovom se ne bi smjelo pričati (da se ne povrijede osjećaji EU-nije i eurofila), a pogotovo se tom činjenicom (EU-pušionom) našaliti.
I evo nas tu smo (u EU)? Barem bi ova tema trebala brujati kao košnica, a samo što nije zamrla i to nije slučajno.
Na konkretno pitanje kolege o proširenju tovilišta (EU pomoći) nije bilo odgovora. Cijenim to što ste barem Vi nešto u tom smislu pokušali. Koliko vidim, sažeto, rekli ste mu da Vaša firma (još) nije dobila EU novce, da je to komplicirano, da plati konzultanta, a nije loše da malo i surfa po internetu. A sve to za minimalno 3,8 milijuna kuna. A Vi ste usput iskazali i svoja pro-EU uvjerenja. I to je sve OK. Ja iskreno želim da uzmete EU-niji tih minimalno 3,8 milijuna, kako Vaša firma, tako i kolega s tovilištem.
Što se tiće mog "spamanja", od svog pisanja na forumu, ja još nisam zaradio ni jednu kuna, a kada što želim prodati, odem na oglasnik. Ako malo poradite na svom smislu za humor i ironiju, shvatiti ćete da se ne radi o spamanju. Na Vaše pitanje: "Gdje su ovdje modovi?", nažalost nemam odgovor. A pitanje je zanimljivo, koje su to lokacije, gdje su, kuda idu?
Zasad nas je ulazak u EU i NATO kostao 13 milijardi eura duga,krajem 2008 imali smo inozemni dug 39 milijardi,a danas 52 milijarde eura. 1.01.2009. smo ukinuli carine za EU proizvode,a 1.04.2009.usli u NATO. Otad nam BDP redovno pada iz godine u godinu,a cijene rastu,nezaposlenost divlja.
Politicari bi trebali odgovarati za zlo koje su napravili hrvatskom narodu i na prevaru ga uvukli u ovu tvorevinu.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:01.