Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2016., 22:50   #101
Prijave na natječaje iz EU fondova - osnovni uvjeti

Primijetila sam da mnogi pitaju kako do EU fondova što pokazuje slabu informiranost o ovoj temi, prava šteta obzirom da smo u 2016-oj a sredstava će biti samo do 2020-e. Slažem se da postoji preveliki jaz između onih koji stvarno razumiju fondove (konzultanti ili tvrtke koje su provele barem jedan project), ali ne slažem se a hrpom skeptika koji umjesto da se informiraju, blate cijelu temu I time onemogućuju sebi I drugima ikakve šanse za povlačenje sredstava.

Glavni uvjet prijavitelja je da je postojećo pravni subjekt a to može biti tvrtka, obrt, udruga, zadruga...I da već posluje, I to sa pozitivnim pokazateljima. Razmjerno svojim dosadašnjim poslovanjem (u financijskom smislu), odnosno svojim financijskim mogučnostima ta tvrtka može tražiti xy obujam sredstava, tj. ita mora uložiti barem dio vlastitih sredstava kako bi dokazala održivost I ozbiljnost projekta. Vlastiti udio ovisi of natječaja do natječaja.

Projekt mora biti koristan za tvrtku I širu zajednicu, održiv, I imati multiplicirajući efekt kroz xy godina. Najčešći traženi rezultati su povećanje broja zaposlenih, porast prihoda, izvoza, povećanje efikasnosti, itd.

Ne treba se ustručavati tražiti savjet ili mišljenje o Vašem projektu kod konzultanata kojih ima puno, a neki ne naplaćuju ukupan iznos pisanja prijave unprijed. Ja ih znam nekoliko, klijente prvo saslušaju I proanaliziraju njihovu ideju ili projekt, I tek ako imaju realne šanse za to da I'm projekt bude uspješan, klijentima naplate uslugu, I to uglavnom kada I ako njihov projekt bude odobren.

Šteta je ne pokušati iskoristiti sredstva, radije pitajte nekog tko se razumije ili time bavi!

Sretno!
labude jezero is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 21:02   #102
Quote:
labude jezero kaže: Pogledaj post
Primijetila sam da mnogi pitaju kako do EU fondova što pokazuje slabu informiranost o ovoj temi, prava šteta obzirom da smo u 2016-oj a sredstava će biti samo do 2020-e. ...
Što misliš s ovim: "sredstava će biti samo do 2020-e." ???

Države će samo plaćati članarinu, a famoznog "povlačenja sredstava iz EU" više neće biti nakon 2020 ???

Tako nešto nisu tvrdili niti najveći Euroskeptici.
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 21:43   #103
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Što misliš s ovim: "sredstava će biti samo do 2020-e." ???

Države će samo plaćati članarinu, a famoznog "povlačenja sredstava iz EU" više neće biti nakon 2020 ???

Tako nešto nisu tvrdili niti najveći Euroskeptici.
Operativni program je do 2020, nakon toga ide novi opet za razdoblje od 7 godina, ali s obzirom na trenutno stanje u EU teško je ustvrditi što će biti za 3 godine.
lavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 12:33   #104
Pozdrav,

imam zemlju u ruralnom dijelu sj hrvatske i postavio bi malu montaznu kucicu od 40-60m2 za iznajmljivanje.Citam po netu o bespovratnim sredstvima i moram priznati da sam se malo pogubio.Da li ja prvo dobivam financijska sredstva pa onda idem u realizaciju ili prvo krecem u projekt pa onda (mozda) dobijem sredstva?Imam dobar poslovni plan za slican projekt koji sam radio na faksu, tako da je to 80% gotovo.I da,kome se mogu obratit,s kim se mogu konzultirati?

Hvala vam
Mr.Bean is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 00:38   #105
Pozdrav! Molim vas preporuku za dobrog konzultanta! Mjere 6.1 i 6.3 - poljpr. I ako neko zna kolike su tarif i da i se plaća unaprijed? Hvala!
sonchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 21:02   #106
Također molim preporuku za agenciju/konzultanta koji bi mi mogao pomoci u prijavljivanju na mjere vezane za ruralni turizam.

hvala
__________________
ti si potpis moj..
insomniac_ica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 13:05   #107
Koliko dugo treba da se dobije novac iz eu fondova? Negdje sam citao da se u prosjeku ceka od 7-11 mjeseci da se odobri projekt, da se dobije novac, dali je to isto i za startup-e (nove ideje)?
dragonknigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 09:15   #108
Pozdrav,

da li ima netko tko se prijavljivao na mjeru 6.2. Konkretno zanima me izgradnja kuće za odmor.
Da li u poslovnom planu mora biti dostavljena i građevinska dozvola, i građevinski projekt, ili poslovni plan može biti baš plan - odnosno prijedlog budućih aktivnosti bez nekog postojećeg stanja?

Da li se može neki poslovni plan pronaći online?
Raptor' is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2018., 20:30   #109
ona poturica i turski kmet izetbegović opet danas sere o Pelješkom mostu
ko da bi EU dala lovu za nekaj nezakonito
koji konji rastu i žive u toj i takvoj nedržavi snibo
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2018., 22:40   #110
Quote:
Raptor' kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

da li ima netko tko se prijavljivao na mjeru 6.2. Konkretno zanima me izgradnja kuće za odmor.
Da li u poslovnom planu mora biti dostavljena i građevinska dozvola, i građevinski projekt, ili poslovni plan može biti baš plan - odnosno prijedlog budućih aktivnosti bez nekog postojećeg stanja?

Da li se može neki poslovni plan pronaći online?
Pa trebali bi imati i građevinsku dozvolu, kriteriji za odabir su bodovi, dakle ukoliko imate građevinsku dozvolu dobijate više bodova.
Što se tiće poslovnog plana, dobro je navesti i postojeće i buduće, kao i naravno bivše aktivnosti vezane za vaše investicije ali uglavnom da, prijedlog budućih aktivnosti je najbitniji.

Kriteriji se mjenjaju pri svakom natječaju bar su se do sada, pa pogledaj..
__________________
🐾🌞
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2019., 20:01   #111
ovce

Hrv dobije samo novac od članarine koji uplaćuje i to samo dio. EU ne daje ništa svojeg novca. Uvijek u minusu. Kupljeni političari i mediji lažu kad govore o ciframa tj zbrajaju cifre koje će hrv tek dobiti odnosno možda dobiti pa ispadne da dobije više nego što je uplatila. Ugovoreni novac za neki projekt nije novac stvarno uplaćen. Nekad EU uopće ne da taj novac navodeći kršenje nekog pravila, novac se inače uplačuje u ratama često kroz više godina..ako se pogleda koliko dobijemo realno u proračun ili lokalnu zajednicu svake godine zasebno, u minusu smo. Tako da prekinite s propagandom i širenjem lažnih vijesti.
sjuras is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2019., 11:51   #112
Imam osjećaj da je to napravljeno po principu:"imaš pravo na toliko i toliko miljardi ali kad prezentiraš neki projekat, onda tu fali zarez (i to doslovno) i eto izgubio si tih nekoliko milijuna ili miljardi".
Tko zna možda naši menađeri i političari to u suradnji sa EU namjerno tako i rade da sabotiraju projekte.
Ako je tako to je zaista žalosno.

Žalosno je ako je istina da je EU i EU komisija samo instrument 2-3 moćne države i koristi se za devastaciju ekonomije i morala u manjim državama. Ako je to tako.

I zato je Velikoj Britaniji više dosta takvog načina funkcioniranja EU (iako su i oni sami možda u toj privilegiranoj skupini moćnih država).
I zato će britanski kralj kao vjerski vođa i moralni autoritet 2. kršćanske denominacije po broju vjernika potpisati izlazak GB iz EU.
Kralj može uvjek "štrajkat perom", kralja referendum moralno ne obavezuje.
Ako EU zaista stvara hijerarhije moći, umjesto da se ide ka zajednici ravnopravnih naroda, poduzeća koja surađuju i natječu se, pojedinaca koji mogu putovati i živjeti i raditi u bilo kojoj europskoj zemlji, što kralju/kraljici drugo preostaje nego potpisati izlazak iz EU i preporučiti to svojim sljedbenicima.

Kao kupcu uvjek je bolje imati zdravo natjecanje više manjih-srednjih optimalnih poduzeća, nego monopol 2-3 giganta.
bexus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2019., 11:58   #113
Ne bih se usudio pomišljati što bi se dogodilo kad bi i Rimski papa prepoznao EU kao instrument zloga, kao instrumet porobljavanja na jedan perfidan način.
Kad bi prepoznao EU političare kao lutke od zloga, koje vodi i upravlja zli.
Nije ni čudo što Junker želi GB čim prije van iz EU, jer GB jedina se usudi reći dosta nemoralu, dosta monopolizaciji, dosta stvaranju hijerarhije moći, dosta porobljavanju. Jedino se GB ima snage reći to.

Ako on to ne prepoznaje onda očito još nije došlo do toga.
bexus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2019., 00:24   #114
Ništa se promijenilo nije !

Quote:
Borna100hr kaže: Pogledaj post
Ideja je rođena i tu smo stali. Dakle, suprug mi je naslijedio 3 jutra zemlje na kojoj su posađene masline i voćke,bez objekta, u okolici Benkovca . Blizu je Asseria, špilje, pećine, ima dosta ruta koje bi se trebale ucrtati za biciklizam i naravno misto snimanja Vinetua. E sad mi bi htjeli napraviti jedno manje tur.naselje od par kamenih starodalmatinskih kućica i naravno bazen. Krenemo u Benkovac i STOP - nitko nam ne zna reći gjde se obratiti za daljnu proceduru(pisanje projekta i ostalo) Ima li itko tko bi nam mogao reći GDJE i KOME se obratiti. Veliiiiiiko hvala unaprijed
Vi prije 3 godine , a ja prošle. Pa opet ništa:
https://www.forum.hr/showthread.php?p=69098835
Danas sam zvao 15-tak brojeva što u Zadru , što u Ministarstvu turizma u Zagrebu. Izvozali su me ko mladog majmuna
Tražio sam da mi točno definiraju zakon o gradnji robinzonskih objekata ?!
Zadru sam zvao županijski ured i gradski ured za prostorno planiranje i to no nekoliko brojeva.
Samo su blebetali zovi onog pa zovi ovog. Ili zovi Ured za izdavanje dozvola za najam ovakvih objekata.
U tom sam uredu bio prije par mjeseci i šefica mi je objasnila da ona neće raditi probleme. Ali mi je sugerirala da se obaveznom konzultiram sa urbanizmom. Na kraju svih tih natezanja sam dobio SOLOMONSKO RJEŠENJE : Neka nazovem građevinskog inspektora pa da ga pitam da li će mi on doći to srušiti !!!................................


Quote:
bexus kaže: Pogledaj post
Imam osjećaj da je to napravljeno po principu:"imaš pravo na toliko i toliko miljardi ali kad prezentiraš neki projekat, onda tu fali zarez (i to doslovno) i eto izgubio si tih nekoliko milijuna ili miljardi".
Tko zna možda naši menađeri i političari to u suradnji sa EU namjerno tako i rade da sabotiraju projekte.
Ako je tako to je zaista žalosno.
Mene je uvijek zanimalo da li je to bolna realnost ili je to pak teorija zavjere !?
Danas sam ja tražio po internetu rezultate prijašnjih natječaja mjere 6.2.1. (pokretanje nepoljoprivrednih djelatnosti na OPG).
Na žalost nikako nisam našao ama baš ništa !?
Dakle, ovo je bilo 2017.
http://www.agrarnosavjetovanje.hr/mj...e-djelatnosti/

MJERA 6.2.1. – 50.000 EURA BESPOVRATNO – ULOŽITE U DIVERSIFIKACIJU GOSPODARSTVA – OBRATITE NAM SE S POVJERENJEM

Ali nigdje nema službenih rezultata !?

Te mjere su kao Jeti ili čudovište iz Loch Nesa. Svi pričaju o mjerama ali nigdje nema konkretnih tragova !!?????
krena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:36.