Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2017., 11:26   #10841
Quote:
majstor2 kaže: Pogledaj post
@grga84
Več sam stavio na tom forumu slike, gdje se ljepo vidi razlika izmedu Sony modela i Philipsa..Gdje je na Philipsu slika osjetno bolja.A ti možeš pričat opet nešto na pamet, i lagat ljudima..Kao što sam več napisao, ako si ti imao Sonya xd7005, ne znači, da je najbolji televizor.. Što se tiče Philipsa 7502, je osjetno" bolji napram Sony modelu XD7005 pa i nešto bolji od modela XE8005..Od oba ima bolji kontrast, osjetnu bolju ostrinu u statiki i dinamiki, isto odlične" boje, a pored toga je izuzetno dobar kod sporta, zbog 100Hz osvežavanja panela i odličnog procesora..A gdje je najviše odličan" ta Philips model je kod prikaza SD i HD sadržaja..Jer danas, uglavnom ionako na svim 4k televizorima slika izgleda odlično, a više problema imaju ti televizori kod prikaza SD i HD sadržaja, a tu je taj Philips model odličan.Nijedan od ta dva Sony modela nema 100Hz osvežavanje panela, i ugraden svoj najbolji procesor..Tako, da tu nema smisla, da usporeduješ te televizore..Samo toliko, ovdje završavam..
pusti ljude nek zive u neznanju...philips majka...ostalo sto god sam probao me razocaralo...kada bi ljudi dolazili gledat SD na 9703 i 9803, ostajali bi paf...

Sent from my MI MAX using Tapatalk
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Old 23.10.2017., 11:34   #10842
Buahaha...Filips majka...🤣🤣🤣🤣

Sent from my MI 5 using Tapatalk
grga84 is offline  
Old 23.10.2017., 11:40   #10843
Pozdrav. Kupujem tv do 5500 kn,moze koja kuna gore. Nasao sam model Philips 49PU6561. Kolko gledam to je stariji model. Najvise se gledaju filmovi, nesto malo sport. Gleda se pod kutem od nekih 20 do 30 stupnjeva. Da li se isplati kupiti neki drugo tv za te novce. Imam trenutno na tom mjestu LG serije 6 star 5 godina i zadovoljan sam njime.
Puno vam hvala.

Zadnje uređivanje ld&co : 23.10.2017. at 12:14.
ld&co is offline  
Old 23.10.2017., 11:55   #10844
Ipak ekrani nisu baš dobri za filmove u zamračenoj prostoriji.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
grga84 is offline  
Old 23.10.2017., 12:04   #10845
Quote:
grga84 kaže: Pogledaj post
Ipak ekrani nisu baš dobri za filmove u zamračenoj prostoriji.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
A ovi drugi pak nisu baš dobri za gledanje iz kuta ...

iskreno, mislim da za njegov slučaj treba ili VA TV s rotirajućim stalkom ili IPS TV s lokalnim zatamnjenjem (nije savršeno, ali nije ni tako grozno)...ili OLED...
MytByte is offline  
Old 23.10.2017., 12:12   #10846
https://www.harveynorman.hr/odjeli/a...72.152258.html

Ja sam nabliži ovome...jel to ok ili za tu lovu ima bolja opcija tj.za manje love
roko0402 is offline  
Old 23.10.2017., 12:32   #10847
Quote:
grga84 kaže: Pogledaj post
Buahaha...Filips majka...🤣🤣🤣🤣

Sent from my MI 5 using Tapatalk
ne, uzdat cemo se u lokalne reviewe koji ni u kojem slucaju nisu podlozni janjetini i slicnim podmazivanjima

btw, ja sam jos uvijek na ovom televizoru...

http://www.techradar.com/reviews/aud...-463577/review

Sent from my MI MAX using Tapatalk
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Old 23.10.2017., 12:36   #10848
Pa ja samo i čitam recenzije sa rtings, snijeg mi teško okom vidjeti očaj o Philips.
Taj Philips šta ti imaš je neki drugi Philips, a ne ovaj novi TP v...


Sent from my MI 5 using Tapatalk
grga84 is offline  
Old 23.10.2017., 13:44   #10849
Quote:
ld&co kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Kupujem tv do 5500 kn,moze koja kuna gore. Nasao sam model Philips 49PU6561. Kolko gledam to je stariji model. Najvise se gledaju filmovi, nesto malo sport. Gleda se pod kutem od nekih 20 do 30 stupnjeva. Da li se isplati kupiti neki drugo tv za te novce. Imam trenutno na tom mjestu LG serije 6 star 5 godina i zadovoljan sam njime.
Puno vam hvala.
Ja bi ti preporučio taj model Philipsa.
https://www.elipso.hr/audio__video/t...IPS-49PUS6412/

Ili ako možeš dati još nešto više para, taj model.
https://www.sancta-domenica.hr/led-t...oid-ambi3.aspx

Ili taj model Sonya ili Panasonica.
https://www.sancta-domenica.hr/led-t...m_medium=click
https://www.nabava.net/televizori__2...-led__42394971
majstor2 is offline  
Old 23.10.2017., 13:52   #10850
Quote:
grga84 kaže: Pogledaj post
Pa ja samo i čitam recenzije sa rtings, snijeg mi teško okom vidjeti očaj o Philips.
Taj Philips šta ti imaš je neki drugi Philips, a ne ovaj novi TP v...


Sent from my MI 5 using Tapatalk

To ne promeni ništa..TPVision je samo vlasnik Philipsa, a što se tiče samih televizora, još uvijek rade na televizorima u večini Philipsovi inžinjeri..Samo toliko za informaciju, da opet ne pišemo u ovoj temi do večera..
majstor2 is offline  
Old 23.10.2017., 14:29   #10851
Quote:
roko0402 kaže: Pogledaj post
Sad bio u elipsu i uz ove gore navedene Philips ponuđen mi samsung 5672 43" za 3999 i samsung 6172 125 cm za 4400...i kako ako biram između philipsa i jeftinijeg samsunga kaže tip philips...a da je ovaj skuplji samsun best buy između ta tri...privlači me veća diagonala ...aj još savijet koji od ta tri ili ima i bolji...pošto je na rate da neškrtarim ...e i samsug navodno 5g garancija ali s nekom prijavom na stranici
vidim da ste na filipsima opet... ako baš morate svakao bi preporučio "PH43pus6501" vidio sam ga u Pevecu, stvarno slika bolja od okolnih tv i jako glatko radi (bez zacukivanja), dakle to sam na svoje oči se uvjerio, e sad... android i ovo ostalo neznam kako radi, ali na sd signalu je to sve uvjerljivo izgledalo, pa ako dvojite od da dva navedeni dobro radi... o dugovječnosti i pouzdanosti "flipsa" neznam...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Old 23.10.2017., 14:35   #10852
Quote:
majstor2 kaže: Pogledaj post
To ne promeni ništa..TPVision je samo vlasnik Philipsa, a što se tiče samih televizora, još uvijek rade na televizorima u večini Philipsovi inžinjeri..Samo toliko za informaciju, da opet ne pišemo u ovoj temi do večera..
To smo već prošli, majstore...proizvodnja je full TPV-ova, dakle od akvizicije Philipsa, stavljaju Philips logo na svoje kineske proizvode (što vjerojatno nema mnogo veze jer su se i ranije Philipsove komponente radile u Kini), Philipsovi inženjeri rade s materijalom koji TPV može ponuditi sa svojih polica, ali da se razumijemo, naravno da su tijekom ovih godina ti Philipsovi inženjeri tj R&D odjel utjecali na razvoj tih TPV-ovih komponenata...

mislim, samo da razbijemo tu famu da zato jer je razvoj i dalje na istom mjestu u EU, ne znači da management, poslovna etika i komponente nisu full kineski...vrlo je promašeno misliti da su Philipsovi inženjeri nekakvi arijevski nadljudi u odnosu na kineze, dečki samo imaju dobru bazu prijašnjih iskustava s televizorima, što, naravno malo vrijedi ako ti dobavljiva komponenta postavlja granicu
MytByte is offline  
Old 23.10.2017., 14:51   #10853
@MytByte
Ovaj citat sve kaže..Iz prošlogodišnjeg sajma televizora. I, da u tu priču uključiš i veoma dobre inžinere, onda ne možeš dobit loš televizor..
Still, it is interesting to observe that Chinese TV manufacturers are at the forefront of TV hardware innovation ahead of popular brands such as Samsung and Sony.
majstor2 is offline  
Old 23.10.2017., 16:30   #10854
Quote:
majstor2 kaže: Pogledaj post

Što više gledam manja mi se čini razlika u preporučenim televizorima
Po vašem mišljenju koji je najbolji od četiri koje ste preporučili i zašto ( ako nije problem)

Hvala.
ld&co is offline  
Old 23.10.2017., 17:44   #10855
@ld&co
Pa svi su to dobri televizori, ali dao bi nešto prednosti Philips modelu 6482 i Panasonic modelu. Ako češ gledat u potpunom mraku, onda je Panasonic nešto bolji, zbog VA panela.A Philips ti ima veči kut gledanja gdje se ne gubi kvalitet slike.Panasonic ima veči kontrast i bolji prikaz crne, a Philips ti ima izuzetan prikaz boja, i nešto veču svetilnost samog panela, ima Android koji radi veoma dobro, imaš i ISF postavke kalibracije gdje je slika stvarno veoma dobra..Uglavnom kojeg kod uzmeš nečeš pogriješit.
majstor2 is offline  
Old 23.10.2017., 22:33   #10856
ok.. vec par dana hodam okolo .. prosao par ducana u vecini bio po dva puta i razgovarao s hrpom ljudi koja radi na tv odjelu.


gledam tv uredjaje do cca 14k KN. zakljucak svih tih razgovora generalno je ovakav.

Phillips izbjegavati u sirokom luku. u jednom ducanu mi rekli da nema dana da netko ne dođe u ducan i vraca tv. (iako je bilo onoh koji su to tvrdili i za samsung i za sony.


zanimljivost je da za LG nitko nije tvrdio ne to kupovat dapaca vecina prodavaca se slozila da nudi najvise.


iznenadilo me sto nitko nema posebno misljenje o samsung tv-u i da dosta negativnih komentara je bilo.

za sony se vecina slaze da je dobar a i meni je zapeo cini mi se xe85 i xe90 u dijagonali od cca 140-160.

jel moguce da je i philips 9002 oled los???


dajte da cujem kaj kupiti do 14 000kn? .. koji tv . . .
__________________
When people are dancing in your funeral you know you've lived a life worth celebrating
mr. No is offline  
Old 23.10.2017., 22:46   #10857
Pozdrav ekipa. Ako može mala pomoć. Naime imam opciju za slijedeća dva televizora u nekakvoj kombinaciji. Pa me čisto zanima jer sam laik za televizore, da li da uopće razmatram dotična dva ili da gledam nešto drugo u tom cijenovnom razredu. Dakle radi se o dva Philipsa.
Prvi- Philips LED TV 43PFS5302, on bi me izašao nešto jeftinije 2400 kuna
Drugi- Philips Smart TV 43PUS6201 on bi bio nešto skuplji, oko 2900 kuna
E sad u principu televizor se koristi i koristiti će se najviše za gledanje utakmica te tu i tamo pokoji film.
Da li jedan od ova dva primjerka predstavlja solidnu kupovinu za gore navedenu namijenu i cijenu ili da bacim oko na nešto drugo u tom cjenovnom razredu.
Hvala unaprijed
FilipR5 is offline  
Old 23.10.2017., 23:54   #10858
https://www.sancta-domenica.hr/led-t...xe7005-4k.aspx

U tri dućana bio i tražio best buy do 5000kn i u svim mi predložili ovaj sony...
Kažu možeš i veći tv dobit ali ni blizu te kvalitete ko ovaj sony
Jel to to ili...?
roko0402 is offline  
Old 24.10.2017., 09:09   #10859
Quote:
mr. No kaže: Pogledaj post
ok.. vec par dana hodam okolo .. prosao par ducana u vecini bio po dva puta i razgovarao s hrpom ljudi koja radi na tv odjelu.


gledam tv uredjaje do cca 14k KN. zakljucak svih tih razgovora generalno je ovakav.

Phillips izbjegavati u sirokom luku. u jednom ducanu mi rekli da nema dana da netko ne dođe u ducan i vraca tv. (iako je bilo onoh koji su to tvrdili i za samsung i za sony.


zanimljivost je da za LG nitko nije tvrdio ne to kupovat dapaca vecina prodavaca se slozila da nudi najvise.


iznenadilo me sto nitko nema posebno misljenje o samsung tv-u i da dosta negativnih komentara je bilo.

za sony se vecina slaze da je dobar a i meni je zapeo cini mi se xe85 i xe90 u dijagonali od cca 140-160.

jel moguce da je i philips 9002 oled los???


dajte da cujem kaj kupiti do 14 000kn? .. koji tv . . .
Što se tiče Philipsa.Dođi kod nas u Sloveniju i posjeti naše prodaonice, pa češ dobit sasvim drug odgovor..Da bi svaki dan neko doveo nazad televizor jednog proizvođača, to je velika laž..Kod nas nisu ljudi vračali svaki dan ni Samsung model KS koji je stvarno imao podosta problema zbog tvorničkih grešaka, a kamoli Philips ili neki drugi brend..Pa moraš, da znaš, da ako se jedni televizori prodavaju veoma dobro, što je u slučaju Philipsa, treba napravit antireklamu, da se poslije prodaju i televizori koji se prodavaju nešto slabije..To je u našem slučaju Sony i Panasonic, pa ne zbog toga, da bi bili loši televizori, več zbog cjene, i ljudi su se nekako navikli najviše na Lg, Samsung i Philips..Recimo kod nas rade Philips televizori pa i drugi 12 sati na dan, čitavu godinu ili dve, pa se još nijedan nije pokvario..Tako, da tu stvarno ne vidim logike, da bi neko svaki dan vračao televizor.. A, da se ti televizori ne kvare, onda bi se slagao..Kvare se svi od Sonya, Panasonica itd..A što se tiče koji televizor kupit za takve pare, mislim, da ti je jasno.. Philips OLED ili Lg OLED..
majstor2 is offline  
Old 24.10.2017., 09:23   #10860
Quote:
roko0402 kaže: Pogledaj post
https://www.sancta-domenica.hr/led-t...xe7005-4k.aspx

U tri dućana bio i tražio best buy do 5000kn i u svim mi predložili ovaj sony...
Kažu možeš i veći tv dobit ali ni blizu te kvalitete ko ovaj sony
Jel to to ili...?
Pa ovaj Sony jeste dobar, ali nije najbolji..Za takve pare dobijaš ovaj isto dobar model Philipsa, ili Panasonica.Ali naravno, možeš slobodno uzet taj model Sonya.
https://www.elipso.hr/audio__video/t...IPS-43PUS6412/
https://www.nabava.net/televizori__2...-led__41203791

A ovdje si pogledaj šta kažu ljudi koji su kupili ta televizor.
http://www.mediamarkt.de/de/product/...uktbewertungen
majstor2 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:28.