Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2017., 15:12   #1261
Koji reciver imaš ?

ako imaš neki rec sa enigma1 ili enigma2 OS-om, skini Enigma Signal Meter:
https://play.google.com/store/apps/d...nalmeter&hl=hr

I naštelaš ju bez pol frke sa mobitelom
S tom aplikacijom imaš direktnu vezu rec-mob i na mobu uredno možeš šaltat kanale, a gore imaš skalu sa kvalitetom i jačinom kanala...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 17:45   #1262
Vu+ Zero, dakle E2. Ne znam koja je suštinska razlika između DM Sat Finder i Enigma Signal Meter..? Ovako na prvu, djeluje kao da rade na sličnom principu..

Vidim u screenshotovima da ESM ima opciju "Zemaljska (TV)", znaš možda na kojem to principu radi?

Ugl., fala obojici na preporuci. Poigrat ću se sad za vikend pa javim rezultate.
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 18:57   #1263
Vjerojatno i ESM valja, nisam ga probao, meni se svidio DMSF jer ne traži nikakve zahtjeve pri instalaciji.
__________________
Pobjednik: LČ 2014/15 i 2017/18 Pobjednik: NBA playoff predictor 2015. Pobjednik: 5. ATD 2016.
#atdsedam #igrajatd
#kopajdoma #atdasawayoflife
VodkaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 14:17   #1264
Quote:
Baklja kaže: Pogledaj post
Vu+ Zero, dakle E2. Ne znam koja je suštinska razlika između DM Sat Finder i Enigma Signal Meter..? Ovako na prvu, djeluje kao da rade na sličnom principu..

Vidim u screenshotovima da ESM ima opciju "Zemaljska (TV)", znaš možda na kojem to principu radi?

Ugl., fala obojici na preporuci. Poigrat ću se sad za vikend pa javim rezultate.
U principu nikakva, osim da ti je ESM domaća verzija i radi bez greške na VU+ recovima, barem meni radi na Solu i Solu2...
A ovaj DM nisam ni znal da postoji...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 12:12   #1265
Nisam ništa uspio.. Povezao sam app sa receiverom, dobio sam bouquete na mobu, odabrao kanal, okretao antenu i ništa.. Signal ni makac. 15 minuta okretao, probao sa različitim elevacijama (za slučaj da je stup malo nagnut) i ni beep. Probao s obje aplikacije, provjerio kablove, spojio sam i drugi receiver za svaki slučaj, al isto ništa...

Ili sam nešto previdio, ili problem nije u anteni ili sam ja lud.
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 13:54   #1266
Bok!
Možete li preporučiti servis/tvrtku koja u ponudi ima opremu, i koja također vrši ugradnju? Želio bih jedan jednostavan komplet, za otvorene kanale.
Područje: Zagreb/Donja Dubrava (odmah ispod Avenije Dubrava).

Odgovori mogu i na PP.


G.
averagejoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 11:20   #1267
Kućna antena

Pozdrav
Sad preuređujem dnevi boravak i mislim kupiti LG 43 LH 541V.
Jel se isplati i koju biste kućnu antenu preporučili, jer ako koristim klasičnu riblju kost, ružno mi ti svi kablovi izgedaju. Kućna bi bila čisto radi estetike. Jel ju se isplati uzeti?
Hvala
Managarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 11:59   #1268
Sve ovisi o tome jel vam dnevni boravak na strani gdje se nalazi odasiljac pa ce i sobna antena imati dobar dobitak signala, ako ste nisko moguce da cete imati smetnji od strane prolazecih vozila.
Bilo bi najbolje da prvo od nekog pusudite i isprobate jednu takvu sobnu antenu
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 12:11   #1269
Quote:
Managarium kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Sad preuređujem dnevi boravak i mislim kupiti LG 43 LH 541V.
Jel se isplati i koju biste kućnu antenu preporučili, jer ako koristim klasičnu riblju kost, ružno mi ti svi kablovi izgedaju. Kućna bi bila čisto radi estetike. Jel ju se isplati uzeti?
Hvala
kak je gore napiosano ovisi o poziciji, meni sobna radi izvrsno, hvatam 16 kanala.
Kaj se tiče estetike sobna nije nimalo lijepa, dapače sa antenom na krovu potrebna je samo jedna žica koja ide iza tv-a.
A sa sobnom imam žicu od napajanja, ogromnu sobnu i još koax. kabel.
Išao bih sa ribljom kosti ili ako je pozicija solidna onda neki antenski sustav kad se već pare troše
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 10:50   #1270
Živim na katu kuće, tako da mi je promet ispod. Od stupa gdje su mi riblje kosti još me samo djeli tavan, tak da bi mi 15-20 metara kabla trebalo. Kućnu mislim staviti iza tv-a tako da se ne vidi. Ovo je čisto stvar estetike, jer su zidovi zeleni i jeden je bijeli, ali tamo gdje bude išao regal i tv je zeleni pa onda vodilice za kablove jako upadaju u oči.
Jel postoje neke specifikacije koje bi bilo bolje uzeti u obzie i koje proizvođače antena?
Managarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 13:25   #1271
Quote:
Managarium kaže: Pogledaj post
Živim na katu kuće, tako da mi je promet ispod. Od stupa gdje su mi riblje kosti još me samo djeli tavan, tak da bi mi 15-20 metara kabla trebalo. Kućnu mislim staviti iza tv-a tako da se ne vidi. Ovo je čisto stvar estetike, jer su zidovi zeleni i jeden je bijeli, ali tamo gdje bude išao regal i tv je zeleni pa onda vodilice za kablove jako upadaju u oči.
Jel postoje neke specifikacije koje bi bilo bolje uzeti u obzie i koje proizvođače antena?
Ako se antena skriva iza necega automatski ona manje dobiva signala, skrivanjem antene nista ne dobivate samo gubite ona mora biti na povisenom kako bi bolje lovila TV signal.

Bolje su one antene koje imaju sto vece pojacanje - dobitak u dBi.

Ali i nadalje ti predlazem da prvo sobnu antenu posudis i isprobas njen prijem u svom dnevnom boravku.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!

Zadnje uređivanje Cilim : 07.09.2017. at 14:23.
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 15:01   #1272
Quote:
Managarium kaže: Pogledaj post
Živim na katu kuće, tako da mi je promet ispod. Od stupa gdje su mi riblje kosti još me samo djeli tavan, tak da bi mi 15-20 metara kabla trebalo. Kućnu mislim staviti iza tv-a tako da se ne vidi. Ovo je čisto stvar estetike, jer su zidovi zeleni i jeden je bijeli, ali tamo gdje bude išao regal i tv je zeleni pa onda vodilice za kablove jako upadaju u oči.
Jel postoje neke specifikacije koje bi bilo bolje uzeti u obzie i koje proizvođače antena?
Budeš izgubio na signalu, uvijek možeš kupit kanalice i pobojat ih u zelenu i sakrit žice na taj način, možda ti sa sobnom signal bude loš kod tv-a a dobar negdje sasvim drugdje u sobi, kod mene čak centrimetri igraju
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 17:13   #1273
Bok svima,

U kući imam vip sat tv i jedan reciver na jednom tv-u.
Sad bih volio montirati istu stvar i na drugi tv. Igrom slučaja dobit ću od prijatelja još jedan reciver za vip sat tv, pa me zanima na koji način mogu spojiti taj reciver na postojeći satelit pa da i na drugom tv-u imam prijem slike?
Još me zanima što taj drugi reciver što ću dobiti nema karticu pa ako ga je moguće spojiti na postojeću antenu da li mogu gledati samo slobodne programe?

Hvala
coperko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 00:32   #1274
Treba ti Twin LNB i dodatni kabel do antene.
Kodirani ne idu bez kartice.
negativna nula is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 09:11   #1275
Quote:
negativna nula kaže: Pogledaj post
Treba ti Twin LNB i dodatni kabel do antene.
Kodirani ne idu bez kartice.
Znači izvedivo je na postojeću antenu od vipa?
jel znaš možda koliki je to trošak?
Hoće li to spajanje dva kabela na jednu antenu utjecati na signal?
coperko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 17:20   #1276
Zna li itko išta o nekakvom multistreamu na 5W ?
koliko vidim rec mi to nemre otvorit (VU+Solo2) a tu kakti postoji neka hrpa FTA kanala...

Jel tu za zbilja ima FTA kanala i koji to reciveri otvaraju
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 22:19   #1277
Otvaraju ti MiS tuneri a za sada ih ima Octagon SF4008 i DM900(dual tuner DVBS2X MIS) neki kanali(paketi) su free a za Mediaset ti treba i kartica koja to otvara u šeru mislim da je CAID 1805.
kesonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 21:30   #1278
Satelitska

Pozdrav,

ima li tko iskustva sa satelitskim antenama? Ujak mi zivi na Zumberku (bogu iza nogu) i nikako ne moze uhvatiti nase programe obicnom antenom. Imamo satelitski tanjur i neki uredaj, ali nemamo karticu za hr programe..

Uglavnom, bilo bi mi jednostavnije objasnjavat ako uopce ima svrhe odnosno, kad bi se javio netko tko se kuzi u te stvari i pomogao covjeku skratiti duge zimske dane.


Hvala
mzugu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 11:56   #1279
ne kužim tvoje pitanje

pokušavate uhvatiti satelitske kanale ili zemaljske ?

jer piše da pokušave uhvatiti kanale običnom antenom... a kasnije napišeš: Imamo satelitski tanjur i neki uredaj....

uglavnom ako želite uhvatiti satelitske naše kanale putem satelitskom receivera i tanjura, onda doista nije bitno gdje živite.

jedino je bitno da ispred tanjura nema nekakvih prepreka poput drveta i sl..

i naravno trebate staviti najnoviji kanalnu listu za 16e

http://www.hrt.hr/343365/sateliti/em...bliski-istok-3

na kojem imate HRT kanale.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 04:15   #1280
sat tv na 2 tv

imam za sada sat tanjir sa 2 lnb i riblju kost za zemaljski. na spoju kabela sa sata i riblje imam "mixer" i dalje do tv ide jedan kabel a tu opet ima "mixer" koji razdvaja signal riblje i sata. sve radi super.

imam namjeru staviti 3 lnb i dovesti zemaljski i sat na jos jedan tv. ovaj treci lnb nije problem nego pitanje je mogu li na kabel koji ide nakon "mixera" na prvi tv ubaciti T konekciju i produziti kabel na drugu tv i tu kao na prvom ubaciti "mixer" da mi odvori zemaljski i sat tv signal??
mislim da bi to trebalo raditi, treba li mozda neko pojacalo ili jos nesto ubaciti??
__________________
Captain James Cook Senior osobno, without prejudice
Captain James Cook is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:31.