Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2016., 15:40   #121
a gle, ako majmun ima 16 i markira jos kuzim da mu oces opravdati da ne izleti iz skole, pa kao, manje je zlo da ima opravdane nego da ga izbace
ali zar zbilja djecu od 10 godina roditelji vade tak iz skole da ih treba jebat da idu do dr po ispricnicu?

ok velim, ja i tako moram do dr jer morma sebi bolovanje otvoriti, ali fakat mi je suludo da u tim nizim razredima roditelj ne moze opravdati dijetetu izostanak
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 15:49   #122
Oprostite što upadam, moram vam reči da ja imam jako dobru suradnju sa našom doktoricom i da je to jako važno.
Nikad ne znate koje poteškoće vam dijete u školi može imati i za što če vam zatrebati njena pomoć. Moja je kćer imala problema sa učenjem kada smo se preselili i meni je bilo draže da joj izostanke opravda doktorica nego ja. I puno su me ozbiljnije u školi shvatili. A morala je izostati i doktorici sam odmah rekla o čemu se radi i izašla nam je ususret.
I za to vrijeme smo učile i išla je na instrukcije, nije se izležavala ili skitala, to joj ne bi dozvolila.
Nekad je gužva kod doktora ali naša je dobro organizirana i za ispričnice se može dogovoriti i telefonski i doči na početku radnog vremena ili na kraju. Nikad nedaje ispričnicu samo djetetu tako da to roditelj ima potkontrolom.
rozamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 16:02   #123
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ali zar zbilja djecu od 10 godina roditelji vade tak iz skole da ih treba jebat da idu do dr po ispricnicu?
pa gle, nisam radila istrazivanje, ali ocito ima svega ako se to pravilo uvelo na visoj razini od skolske.

i totalno mi je glupo na to gledati kao na "maltretiranje roditelja" ili "zasto bi se gnjavilo roditelja koji nikad nije muljao"?
uvjeti bi trebali biti isti za sve i bok. pa ne pada mi na pamet dovoditi se u situaciju da prosudjujem tko je, kada i koliko cesto muljao. nije to tesko za skuziti, ali kako bez dokaza "optuziti" roditelja da laze?
nisam policajac i ne zanima me gdje je tko bio. ako tvrdi da je bio bolestan, nek donese potvrdu.
ako zeli na putovanje, neka najavi unaprijed i odobrit ce mu razrednik/ravnatelj/vijece.
ako markira, nek kaze da je markirao, zbog 6 neopravdanih sati nitko nije izgubio pravo skolovanja.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 07:13   #124
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ovaj...kao prvo, u srednjoj skoli nema dopunske pod kojom se moze pisati test.
o.k. nema dopunske al imaš mogucnost dati mu taj test iduci sat kad se pojavi ili ga usmeno ispitati
Quote:
kao drugo, u srednjoj skoli masu klinaca zaboli cipela sto su propustili dio gradiva i sto nemaju zadacu. a das li slucajno 1 klincu koji nema zadacu zadanu onaj dan kad ga nije bilo u skoli, riskiras da ti se u najkracem mogucem roku njegov roditelj nacrta pred zbornicom.
sorry, al ovo su gluposti koje nemaju veze s vezom...ako nekog zaboli a, profesor tu zadacu i to prepisivanje postavi kao uvjet, profesor uvijek može za tu nenapisanu zadacu dati jedinicu iz zalaganja...a, to crtanje roditelja pred zbornicom, pa šta neka se slobodno nacrtaju...ak smo kod toga roditelji se mogu nacrtati zato što si dala nekom jedinicu iz znanja jer nije imao pojma, pa šta bi mu radi tog straha od roditelja trebala dati 5
Quote:
kao trece, ako roditelj laze da je dijete bilo bolesno, neka laze doktoru, ne meni.
ako neki roditelj laže da mu je dijete bolesno onda neka se država bavi tim roditeljom (ako joj je vec to toliko bitno) a, ne da meni otežava život....osobno, meni je više pun kufer uvođenja nebuloza koje zagorcavaju život desecima ljudi jer eto jedan vara.
Quote:
kao cetvrto, svrha odlaska po ispricnicu bi trebalo biti dokazivanje da je dijete bilo bolesno.
krivo, svrha ispricnice je iskljucivo maltretiranje roditelja i pravilnik koji je bivši ministar donio da bi ispalo kako on nešto radi...
ne postoji doktor koji nece dati ispricnicu za tobožnju trodnevnu virozu niti ce ikad naše zdravstvo odluciti potrošiti kunu da bi napravilo pretrage koje bi dokazale da taj netko mulja...
Quote:
kao peto, ne zanima me engleska jer milijun stvari u hrvatskoj nije kao u engleskoj pa ne znam uopce cemu usporedbe. institut laznog bolovanja je, mislim, najaktivniji na nasim prostorima. cisto sumnjam da je to u jednoj engleskoj tako masovna pojava, samim time, poslodavci zaposlenicima vjeruju na rijec.
vidiš, isto tako mene ne zanimaju ljudi koji varaju i kradu i ne želim da me ova država svojim nebuloznim zakonima stavlja u isti koš s njima jer nema petlje lažovu reci da laže, lopovu da je lopov...
s druge strane dok je upravo država primjer svakom klincu kako se spajaju blagdani, kako se glumi bolest, ta država nema prava meni koja to nikad nisam napravila uvoditi pravila koja bi trebala uvesti sebi..

Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
i totalno mi je glupo na to gledati kao na "maltretiranje roditelja" ili "zasto bi se gnjavilo roditelja koji nikad nije muljao"?
tebi je glupo jer gledaš iskljucivo na to iz nekog svog kuta gledanja bez da uzimaš u obzir sve pozitivne i negativne stvari koji proizlaze iz toga....
da uzmeš u obzir da,
1. onaj koji mulja ce ionako dobiti ispricnicu i dalje ce muljati,
2. klinci koji imaju stvarno virozu, u cekaonici za tu ispricnicu mogu pokupiti tko zna koju još boleštinu pa na kraju zahvaljujuci glupostima izostati duplo više,
3. roditelji moraju izostajati s posla da bi odveli tog svog klinca doktoru po tu ispricnicu, što je vecini ljudi zaposlenih u privatnom sektoru stvaran problem,
4.klinci mjesto jednog dana izostaju s nastave najmanje 3 radi te ispricnice,
itd...itd...

Quote:
uvjeti bi trebali biti isti za sve i bok. pa ne pada mi na pamet dovoditi se u situaciju da prosudjujem tko je, kada i koliko cesto muljao. nije to tesko za skuziti, ali kako bez dokaza "optuziti" roditelja da laze?
pa od tebe nitko ni ne traži da prosuđuješ, postavi svoje uvjete i drži ih se "prema svima jednako" a, za ostalo te zaboli
Quote:
nisam policajac i ne zanima me gdje je tko bio. ako tvrdi da je bio bolestan, nek donese potvrdu.
najbolja potvrda je ona koju da roditelj a, ne doktor....roditelj jedino zna jel mu je dijete stvarno bolesno ili nije...ako klinac ima podršku roditelja za izostanak onda tu ispricnica od doktora ništa ne znaci.
Quote:
ako markira, nek kaze da je markirao, zbog 6 neopravdanih sati nitko nije izgubio pravo skolovanja.
da, i onda još jedan sat nek zakasni radi zastoja tramvaja i eto ti ukor
stvarno super poticaj klincima da ne markiraju i ne lažu...
što bi se klincima odmah na pocetku reklo, o.k., hocete markati, markajte al, prvi iduci sat vas stavljam na tapetu i pitam...ocjene morate imati a, vi birajte na koji nacin želite doci do njih, lakši ili teži.

Zadnje uređivanje tanita : 25.05.2016. at 07:24.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 07:27   #125
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
:zije v:

to mi ti reci. ti si roditelj.
ah, da. mozda zato sto mnogi konstantno pokusavaju muljati s izostancima na sve moguce nacine, a onda se jos postavljaju kao da su boga za bradu uhvatili i ocekuju da mi budemo servis za opravdavanje svega i svacega.
i don't think so.
ja sam roditelj, i osoba koja itekako zna da se odnos gradi. on ne dolazi u paketu sa titulom ili mjestom gdje se osobe nadju.

ako sam sposobna izgraditi odnos sa lijecnikom sposobna sam i sa profesorima i trebalo bi biti jednostavnije jer se vidjamo cesce.
pitanje je samo kolko je i druga strana zainteresirana za gradnju odnosa i kolko je spremna uloziti
jer je to obostran proces.
iz ovoga sto pises tu gore, meni zvuci kao da nisi spremna ulaziti u gradnju odnosa sa roditeljima, barem ne na gradnju koja se bazira na ravnopravnom dostojanstvu jer si roditelje, u ovom kontekstu, okarakterizirala kao muljatore


Quote:
frupy kaže: Pogledaj post

s cim?
ne sjecam se da sam ikad procitala tvoj pozitivan post o hrvatskom skolstvu.
podsjeti me, molim te, sto ti se svidja u hr skolama?:tre p:


davno si ti isla u skolu.
nitko vise nista ne nadoknadjuje. ni unaprijed ni unazad.
ocekuje se da se "izadje u susret" uvijek i u svemu, sto god to znacilo.
totalno je off ovdje, meni jedna od drazih uloga u zivotu, je uloga ucenice. i imam jakooooo pozitivnih iskustva iz svog cjelozivotnog skolovanja
zato sam tak i kriticna prema onome sto ne valja.
jer znam da se moze drukcije.

Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
da postoji neko pravilo kojeg se treba postovati.:no :
ups, zaboravila sam, ti si a priori protivnik svih mogucih pravila.: headbang:
nikad i nigdje nisam napisala da sma protvi svih mogucih pravila
odakle izvlacis takve zakljucke, mogu razumjeti da me dozivljavas drukcijom od sebe, da sam ti buntovna i anarhicna, ali ne razumijem zbog cega me blatis ubacujuci mi tvrdje koje nisam nigdje rekla?

neka pravila su potreba za prezivit, neka potpuno nepotrebna, vecinu je potrebno preispitivati.
zapravo, o pravilima je potrebno kriticki promisljati jer da bi ih i mogli prihvatiti, moramo ih razumjeti. a da bi smo ih razumjeli, moramo o njima promisljati i s nekim raspravljati.

imam itekako pravila koja postujem, koja su meni za prezivit, koja sam pokupila u obitlelji, i na tvoje cudjenje, kroz skolovanje.
od toga da preuzimam odgovornost za svoje postupke, do toga da posao mora biti odradjen, kad tad. sa ili bez lijecnicke ispricnice.
nisam sigurna da ovom dolje porukom ovo ucite ucenike.
a svakak odgovornost za svoju nemoc prebacujete na lijecnike.

Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
tocno.
jebe mi se gdje je tko bio, sve dok imam lijecnicku ispricnicu.
u slucaju bolesti, lijecnik je nadlezna osoba, ne roditelj.:ustogljena i nefleksibilna:

kao sto rekoh. ne da nitko nista sam po sebi ne nadoknadjuje, nego je i "proljev" isprika da jadno djetesce mozda ne bi trebalo pisati odredjeni test jer ga nije bilo, pazi sad, dva dana na nastavi.
zapravo, taj doticni proljev se upravo dogodio, gle cuda, onaj dan kad se nesto trebalo pisati. ili odgovarati. i tako jedno 10 puta godisnje.
takva ucestala dijareja apsolutno zahtjeva lijecnicku obradu.
drago mi je da si ovo ti napisala.
vrlo jasno i javno si poslala poruku klincima da je dovoljno doci do ispricnice i ne biti u skoli. ono, najbitnije je dobro ispricati izostanak.
sto kreativnije, tim bolje.
jos ce te cak i paziti i maziti nakon bolovanja.

kolko je tu bitno znanje?
kolko je tu bitan neciji trud?
koja je svrha skole?
vama je vazno da ste papirnato pokriveni, lijecnik pokriva i broj izostanaka, i (ne)znanje ucenika, i odnos ucitelj-ucenik

btw, kolko ja znam srednja skola nije obavezna.
uz to, na trzistu postoji sve veci i veci broj privatnih, zavrsava se kroz razne dopisne idiotarije, tak da meni nije jasno zasto netko u drzavnoj srednjoj nema muda dati negativnu ocijenu? rusiti dijete?
cek, zato da ti se roditelj ne pojavi ispred zbornice?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 18:15   #126
obzirom da se još uvijek na pocetku po pitanju prošlogodišnjeg pravilnika o ispricnicama...mali podsjetnik

- Pravilnikom je propisano da se neopravdanim izostankom ne smatra izostanak s nastave za koji je roditelj unaprijed tražio i dobio odobrenje - navode u Ministarstvu.

Naime, ako roditelj unaprijed zatraži i dobije nastavnikovo odobrenje za izostanak djeteta sa sata, taj sat je opravdan. Nadalje, ako roditelj od razrednika unaprijed zatraži i dobije odobrenje izostanka do tri radna dana, i to će biti opravdano, dakle bez liječničke ispričnice.


http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...-sms-om/28807/
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 20:47   #127
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
obzirom da se još uvijek na pocetku po pitanju prošlogodišnjeg pravilnika o ispricnicama...mali podsjetnik

- Pravilnikom je propisano da se neopravdanim izostankom ne smatra izostanak s nastave za koji je roditelj unaprijed tražio i dobio odobrenje - navode u Ministarstvu.

Naime, ako roditelj unaprijed zatraži i dobije nastavnikovo odobrenje za izostanak djeteta sa sata, taj sat je opravdan. Nadalje, ako roditelj od razrednika unaprijed zatraži i dobije odobrenje izostanka do tri radna dana, i to će biti opravdano, dakle bez liječničke ispričnice.


http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...-sms-om/28807/
tu apsolutno nema nista novog

samo napomena.
nisam luda da dajem roditeljima broj svog mobitela. kad dobijem sluzbeni mobitel, onda ce i roditelji dobiti moj broj.
najbolje jos da me nazivaju vikendom, u 10 navecer ili 6 ujutro.


edit: bokte, tanita, al si se nabrijala na skolsku godinu, sve pravilnike i kalendare unaprijed studiozno proucavas.:klap:
easy... jos sluzbeno nije zavrsila ni sk. god. 2015./2016., imas vremena.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 21:15   #128
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
obzirom da se još uvijek na pocetku po pitanju prošlogodišnjeg pravilnika o ispricnicama...mali podsjetnik

- Pravilnikom je propisano da se neopravdanim izostankom ne smatra izostanak s nastave za koji je roditelj unaprijed tražio i dobio odobrenje - navode u Ministarstvu.

Naime, ako roditelj unaprijed zatraži i dobije nastavnikovo odobrenje za izostanak djeteta sa sata, taj sat je opravdan. Nadalje, ako roditelj od razrednika unaprijed zatraži i dobije odobrenje izostanka do tri radna dana, i to će biti opravdano, dakle bez liječničke ispričnice.


http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...-sms-om/28807/

kak ces unapred traziti opravdanje za dijareju/prehladu? o tome se pisalo, da roditelj mora dolaziti lijecniku za obicnu virozu i provest dan u cekaonici s djetetom, za nesto sto zna kako se lijeci, a jbg, dijete ipak ne moze u skolu.


@frupy, u clanku pise da se moze poslati i e-mail.
kolko ja znam, skole i njihovi djelatnici imaju emailove, ime.prezime@ skole.hr
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 21:19   #129
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
@frupy, u clanku pise da se moze poslati i e-mail.
kolko ja znam, skole i njihovi djelatnici imaju emailove, ime.prezime@ skole.hr
pa ok mejl ili fixni telefon u zbornici.
ali sms...

no i inace, preferiram razgovor (bilo telefonski ili u cetiri oka).
mejl ili sms mi moze napisati bilo tko: ucenik, njegov frend, tetka, susjed...
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 21:42   #130
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
kak ces unapred traziti opravdanje za dijareju/prehladu? o tome se pisalo, da roditelj mora dolaziti lijecniku za obicnu virozu i provest dan u cekaonici s djetetom, za nesto sto zna kako se lijeci, a jbg, dijete ipak ne moze u skolu.


@frupy, u clanku pise da se moze poslati i e-mail.
kolko ja znam, skole i njihovi djelatnici imaju emailove, ime.prezime@ skole.hr
Točno tako. Nazoveš ili pošalješ e-mail s adrese koju si ostavio za kontakt tipa ima virozu danas neće doći.
Isti dan, ne za 2, 3 ili 15 dana.
To bi bilo dovoljno većini normalnih ljudi.
zoks is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 22:13   #131
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
kak ces unapred traziti opravdanje za dijareju/prehladu? o tome se pisalo, da roditelj mora dolaziti lijecniku za obicnu virozu i provest dan u cekaonici s djetetom, za nesto sto zna kako se lijeci, a jbg, dijete ipak ne moze u skolu.


@frupy, u clanku pise da se moze poslati i e-mail.
kolko ja znam, skole i njihovi djelatnici imaju emailove, ime.prezime@ skole.hr
pa lijepo, prije pocetka nastave, nazoveš ucitelja/ razrednika i kažeš da je klinac bolestan
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 22:19   #132
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
tu apsolutno nema nista novog

samo napomena.
nisam luda da dajem roditeljima broj svog mobitela. kad dobijem sluzbeni mobitel, onda ce i roditelji dobiti moj broj.
najbolje jos da me nazivaju vikendom, u 10 navecer ili 6 ujutro.


edit: bokte, tanita, al si se nabrijala na skolsku godinu, sve pravilnike i kalendare unaprijed studiozno proucavas.:klap:
easy... jos sluzbeno nije zavrsila ni sk. god. 2015./2016., imas vremena.
tko je rekao da je nešto novo...piše ti lijepo "podsjetnik"

tvoj broj mobitela, ako si ucitelj ili razrednik je lako dostupan a, ti ako se nemaš namjeru javiti to je tvoj problem, postoje i oni iznad tebe

razlika između nabrijanosti i pravovremenog informiranja je velika, i ako te se nešto ne tice, ili te ne zanima, preskoci...nekom možda informacija ipak dobro dođe
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 22:58   #133
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
tko je rekao da je nešto novo...piše ti lijepo "podsjetnik"

tvoj broj mobitela, ako si ucitelj ili razrednik je lako dostupan a, ti ako se nemaš namjeru javiti to je tvoj problem, postoje i oni iznad tebe

razlika između nabrijanosti i pravovremenog informiranja je velika, i ako te se nešto ne tice, ili te ne zanima, preskoci...nekom možda informacija ipak dobro dođe
cemu linkati podsjetnik na nesto o cemu se trkeljalo mjesecima na zadnjih 10 stranica ovog topica?

moj privatni broj mobitela ne treba biti dostupan roditeljima. kao sto rekoh, da mi oni "iznad mene" nabave sluzbeni, bila bi to druga stvar. ovako... nece ici.
ne pada mi na pamet nedjeljom popodne odgovarati na smsove o pericinom proljevu ili u 7 ujutro citati tko zna ciji sms isprike kako marici kasni sedamnaestica pa nece stici na matematiku.


pravovremeno smo informirali vec na ovom topicu o ispricavanju unaprijed od strane roditelja, u ovom tekstu bas nista novo nije receno.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 23:43   #134
Quote:
zoks kaže: Pogledaj post
Točno tako. Nazoveš ili pošalješ e-mail s adrese koju si ostavio za kontakt tipa ima virozu danas neće doći.
Isti dan, ne za 2, 3 ili 15 dana.
To bi bilo dovoljno većini normalnih ljudi.
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
pa lijepo, prije pocetka nastave, nazoveš ucitelja/ razrednika i kažeš da je klinac bolestan
pa iz uvodnog posta nisam to shvatila

da, nekak sam odgojena da javim da je diejte bolesno (radila sam to cijelo vrijeme u vrticu, prvu godinu telefonom, kasnije e-mailom) i javljala sam kada cemo doci nazad.

ako pravilnik kaze da roditelj moze 3 puta godisnje ispricati po jedan dan (npr dijareju), pretpostavljam da ne moze ispricati i dijareju od 3 dana.
ja osobno ne bih isla doktoru za viroze, dijareje, pa cak niti upalemjeura; al prema pravilniku niti se te bolesti ko izostanak mogu najaviti 3 dana unapred, niti ju roditelj moze ispricati. moze samo javiti da djeteta nece biti za ispricat treba pregled strucnjaka.
o tome je uvodni post.

sto se tice smsova/e-mailova, meni se to cini jednostavnije nego zivkanje pod petminutnim odmorom ili u onih 45min kada su informacije (i drugi roditelji dolaze uzivo), a vjerodostojno je jednako kolko i skenirana ljecnicka ispricnica (od susjede doktorice ili kupljena na crnom trzistu).
hocu reci, ili ces vjerovat djetetu/roditelju ili neces.

u svakom slucaju, izmedju smsa i e-maila, prednost bih dala sluzbenom e-mailu skole (razrednika).
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 07:54   #135
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
pa iz uvodnog posta nisam to shvatila

da, nekak sam odgojena da javim da je diejte bolesno (radila sam to cijelo vrijeme u vrticu, prvu godinu telefonom, kasnije e-mailom) i javljala sam kada cemo doci nazad.

ako pravilnik kaze da roditelj moze 3 puta godisnje ispricati po jedan dan (npr dijareju), pretpostavljam da ne moze ispricati i dijareju od 3 dana.
ocito si krivo citala/tumacila uvodni post, kao što smo svi zajedno krivo citali/tumacili pravilnik.....ko nam je kriv što kod citanja ne tražimo rupe u zakonu

logicki, klincima ciji je izostanak najavljen tim pozivom/mailom ni nemre biti neopravdan a, samim tim, ne treba ni ispricnica...to, tri puta po jedan dan iskljucivo se odnosi na izostanke koji nisu najavljeni.
"(2) Neopravdanim izostankom smatra se izostanak za koji razredniku nije dostavljena liječnička ispričnica ili ispričnica nadležne institucije, koju je potpisao i roditelj.
(3) Neopravdanim izostankom ne smatra se izostanak s nastave za koji je roditelj unaprijed tražio i dobio odobrenje i to:
- u hitnim slučajevima usmeno od učitelja/nastavnika za izostanak s njegova sata;
- pisano od razrednika za izostanak do 3 radna dana, ravnatelja za izostanak do 7 radnih dana i učiteljskog/nastavničkog vijeća za izostanak do 15 radnih dana.
(4) Tijekom školske godine roditelj može osobno ili pisanim putem opravdati izostanak svog djeteta za koji nije dostavljena ispričnica iz stavka 2. ovoga članka u trajanju od najviše tri radna dana, koji ne mogu biti uzastopni."

jedino što ovdje ostaje nejasno je što u slucajevima kad ti ucitelj/profesor ne odgovore na mail... i, ovo iz stavka 2. gdje je roditelj dužan potpisati lijecnicku ispricnicu (što dosad škole nisu ni zahtjevale bez obzira na pravilnik)

osobno imam naviku zvati 5-10 min prije pocetka nastave al, sad ocito uz poziv trebam slati i mail sa zahtjevom za odgovor

Zadnje uređivanje tanita : 24.08.2016. at 08:04.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 15:58   #136
Na stranu tumačenja, nama je naša sad već bivša razrednica lijepo rekla da se svaki izostanak od cijelog dana ili više opravdava ispricnicom. Kašnjenje zbog odlaska liječniku ili raniji odlazak zbog istog može opravdati roditelj. Da se s njom raspravljam oko pravilnika? Hvala lijepo! I ovdje na nekim primjerima vidimo koliko su neki procvjetati otvoreni za mišljenja ikog osim sebe.

I da, mi moramo slati SMS-ove. Službeni mail nam učiteljica nije htjela dati, a dala je i do znanja da joj nije po volji da joj dolazimo za svaku pizdariju.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 16:34   #137
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Službeni mail nam učiteljica nije htjela dati,
pitam se zašto.
nema ona tu kaj dati ili ne dati. to je službeni i zna se za kaj on služi. uostalom zar ne bi trebali na školskim stranicama biti objavljeni svi službeni mejlovi?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 16:45   #138
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
tvoj broj mobitela, ako si ucitelj ili razrednik je lako dostupan a, ti ako se nemaš namjeru javiti to je tvoj problem, postoje i oni iznad tebe
Hjo, što volem ovakve.

Sve mi žao dođe što ja nemam takve pa da se zabavljamo.

Znaš kad bi me dobila na moj privatni telefon? NIkad. A znaš što bi dobio itko tko bi ti ga dostavio? Prijavu.

Jednom je tajnica tako dala nekom roditelju moj broj. Alaj je bilo ispričavanja...

DAj mi službeni mobitel, daj mi novac na njemu za raspolaganje, i najvažnije, plati mi vrijeme i odredi količinu tog vremena koje moram provesti na telefonu s tobom. E, tad ćeš imati moj broj.

E-mail je zakon. I služben je. Čiča-miča, gotova je priča.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 19:05   #139
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
pitam se zašto.
nema ona tu kaj dati ili ne dati. to je službeni i zna se za kaj on služi. uostalom zar ne bi trebali na školskim stranicama biti objavljeni svi službeni mejlovi?
Iskreno, nemam pojma. Na stranici škole nisam vidjela da imaju negdje mailove, ali nisam baš ni posebno to tražila. Ali stranica naše škole je ionako prilično štura i ažurira se vrlo rijetko. Baš ću pogledati.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 22:18   #140
Quote:
Perzefona kaže: Pogledaj post
Hjo, što volem ovakve.

Sve mi žao dođe što ja nemam takve pa da se zabavljamo.

Znaš kad bi me dobila na moj privatni telefon? NIkad. A znaš što bi dobio itko tko bi ti ga dostavio? Prijavu.

Jednom je tajnica tako dala nekom roditelju moj broj. Alaj je bilo ispričavanja...

DAj mi službeni mobitel, daj mi novac na njemu za raspolaganje, i najvažnije, plati mi vrijeme i odredi količinu tog vremena koje moram provesti na telefonu s tobom. E, tad ćeš imati moj broj.

E-mail je zakon. I služben je. Čiča-miča, gotova je priča.
a, i ja isto volim takve, baš bi te voljela vidjeti kako kako bi odbrusila meni

dal ucitelj/profesor koristi službeni ili privatni mobitel nije stvar roditelja a, u tvoje radno vrijeme dužna si odgovoriti na poziv roditelja, pogotovo ako je tvoj broj dobio u tajništvu...

inace, ovakve stvari ti nisu baš za pohvalu, i bez uvrede al, ovakvim izjavama sramotiš profesiju jer ovako nešto spada u povredu radne obaveze radi koje se pokrece disciplinski postupak ako nisi znala
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:24.