Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2016., 23:23   #681
Da ne otvaram novu temu i izjadam se negdje.
Zivim sa suprugom, dvije macke, dva psa, jos dva dana imaam do poroda. U zadnjih nekoliko tjedana imam uzasne bolove od isijasa, uhvatilo me i ne pustaa. Ponekad je bolje, ponekad gore, no vecinom ni do ducana ne mogu otici. Treba mi cca 5 min da se spustim s 4 kata na cestu.
Suprug je to, eto, primjetio u petak i obecao da ce pocistiti stan u subotu. Uz 4 zivotinje bi se to uistinu trebalo raditi cesce od 1 tjedno ali ja jedva jedvice hodam, a na njega sam u tom pogledu prestala racunati odavno, nakon nebrojenih svada oko toga da on nece biti kucanica i tome sl.

Dakle obecao je to napraviti u subotu. No tad, kako inace nije doma uopce, sam htjela kupiti jos neke stvari koje mi trebaju za dijete (imala sam samo jednu plahtu doma, kupaona je bez grijanja pa sam htjela grijalicu uzeti itd). Spora sam ko puz pa nam je to oduzelo cca 6-7 sati i vratili smo se kuci oboje premoreni. U nedjelju se uhvatio ciscenja prastare peci kojoj je u jednom trenutku otpalo unutrasnje staklo pa ju je ostavio na pola ociscenu jer je bio prezivcan i zapalio negdje van. Jucer sam prelezala dan zbog uzasnih bolova i iskreno ne znam sto je on radio. Kuhinja je u jos vecem neredu bila jutros, to jedino znam.
Danas smo bili na kontroli i sto ces, cekanje na red se oduzilo i proveli smo tamo brat bratu 4.5h.
Nakon toga sam opet legla a on otisao s pesima van. Kad je kretao, rekao je da ce pocistit i skuhat nesto. Nije napravio ni jedno, nego oko 21h rekao da ce to sutra.
Rekla sam da ne mora, da cu ja sutra i da mu hvala.
Nije stvar u tom sto nije napravio, nego sto sam se u posljednje vrijeme uistinu ponadala da nisam sama u svemu tome, da nije sve apsolutno na meni osim setnje pasa.
No ipak jest. A to je uzasan osjecaj. Uzasan. Zastrasujuc. Ne znam mogu li tako dalje. Sama samcata. Jos mi je gore kad obeca pa ne ispuni nego kad niti ne obeca pa znam da cu ja jer nema tko drugi.
Da sam pokretna, ne bi mi to toliko tesko palo, nego nisam pa ce mi za sve trebati jos bar 5 sati vise (ne tezam) nego inace no eto, na kraju se grah tako poslozi.
Ne trazim savjete tipa da ga ostavim, niti kako da ga promjenim, znam sto mi je ciniti i koji put je preda mnom. Samo sam se htjela pozaliti negdje anonimno, a da opet ostane zapisano. Da upamtim.
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 23:55   #682
Imaš li nekoga tko će ti malo uskočiti u početku kad dođe dijete?
Mamu, svekrvu, sestru, prijateljicu?
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 00:15   #683
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Imaš li nekoga tko će ti malo uskočiti u početku kad dođe dijete?
Mamu, svekrvu, sestru, prijateljicu?
Ne. Mozda ce teta dolaziti, obecala je. No obecanje ludom radovanje. On je rekao da ce tad uzeti godisnji, no ja bih rade da to ne radi jer ce mi biti jos gore. Kad vidim opet da se u njega ne mogu pouzdati.
Nadam se da ce leda bar proci nakon poroda i da cu biti pokretna.
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 00:20   #684
Quote:
nesretna1 kaže: Pogledaj post
Ne. Mozda ce teta dolaziti, obecala je. No obecanje ludom radovanje. On je rekao da ce tad uzeti godisnji, no ja bih rade da to ne radi jer ce mi biti jos gore. Kad vidim opet da se u njega ne mogu pouzdati.
Nadam se da ce leda bar proci nakon poroda i da cu biti pokretna.
Jebemu.

Ne opterećuj se sad stvarima koje ne možeš obaviti, sigurno nisu od životne važnosti. Ni čišćenje, ni pranje, ni ništa.
Posveti se sebi i djetetu, a ostalo kad i koliko stigneš. Ako i ne stigneš, ostavi i ne grizi se zbog toga.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 00:27   #685
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Jebemu.

Ne opterećuj se sad stvarima koje ne možeš obaviti, sigurno nisu od životne važnosti. Ni čišćenje, ni pranje, ni ništa.
Posveti se sebi i djetetu, a ostalo kad i koliko stigneš. Ako i ne stigneš, ostavi i ne grizi se zbog toga.
Znam da nece. Ali taj osjecaj samoce... To ce me dotuci nocas.
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 00:43   #686
Quote:
nesretna1 kaže: Pogledaj post
Znam da nece. Ali taj osjecaj samoce... To ce me dotuci nocas.
Uskoro nećeš biti sama.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 01:11   #687
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Uskoro nećeš biti sama.
Ne znam jesi li ikad bila u situaciji da moras brinuti o sebi i o slabijima od sebe sama, bez icije pomoci? O toj samoci pricam. Taj ogroman teret odgovornosti nositi sam.
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 01:24   #688
Quote:
nesretna1 kaže: Pogledaj post
Ne znam jesi li ikad bila u situaciji da moras brinuti o sebi i o slabijima od sebe sama, bez icije pomoci? O toj samoci pricam. Taj ogroman teret odgovornosti nositi sam.
Nisam, ali razumijem da ti je jako teško. Onako teoretski, da ne bi bilo da znam kako ti je.
Kad se zakotrlja, mislim da će ti biti lakše. Najgori je ovaj period iščekivanja i strepnje-kako ću ja to. Kad iz dana u dan budeš uspijevala, onda će postajati lakše i znat ćeš da nema druge nego nastaviti kotrljati.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2023., 11:43   #689
..
Dzansu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2023., 20:15   #690
Auuuu
Gadnog li problema.

Dok muža boli guzica i ne želi ništa raditi, ti što češće posegni za pasivnom agresijom tj. digni nos pa reci nadureno hvala... al kao i inače operi, oribaj, skuhaj, čisti, uređuje i glancaj. Sve ali sa uvrijeđenošću.
Ti.
On ne. Mogao bi umrijeti ako opere suđe ili pročisti stol. Pokaži mu neslaganje sa durenjem i sarkazmom. Moš malo i zasuzit. To puno pomaže... NOT

On ne mora ništa. Budeš sve ti. I trudna i sa petoro djece. Ti. Medalja te čeka u raju... NOT
Što češće radi sve sama kad on ne obavi kaj treba.

Obavezno u trudnoći i kad si bolesna. Nemoj stati. Hrmbaj i hrmbaj za sve.
Pa buš do 45 savijena, potrošena a on vitak i čio.
Čuj ipak je najvažnije što će reći susjeda Katica, šogorica Dubravka i prija Lucija... o tebi. Jesi li najbolja domaćica između Dicma i Muća.
Najvažnije je das ti mala prava ŽMK.



Sretan porod, i čim dođeš doma odmah na posao.
Kakav porod, odmor i bakrači.
Isti dan. Nema odmora. Odmor je za muža. Peri, kuhaj, slaži, peglaj, farbaj isti dan a mogla bi i drva nacijepati već drugi dan.
Muž nek ode na godišnji.
Umorio se šećući pesa. No Rexi no, tatek je umoran.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2023., 20:46   #691
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post



Sretan porod i čim dođeš doma odmah rintaj.Isti dan. Nema odmora. Odmor je za muža. Peri, kuhaj, slaži, peglaj, farbaj a mogla bi i drva nacijepati već drugi dan.
porod je bio prije 7+ godina

Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2023., 20:50   #692
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
porod je bio prije 7+ godina

Moja greška, e jesam glupa. Krivi klik.

No sumnjam kako se od tada kaj promijenilo i kod nje i kod sličnih ŽMK wannbe.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:41.